Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΟΚΟΛΗΣΗ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ


Recommended Posts

ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΟ ΥΠΟΔΗΛΩΝΕΙ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ, ΚΑΘΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΕΣΤ ΚΙ ΟΧΙ ΧΟΡΙΑΚΗ, ΟΠΟΤΕ, ΔΙΑΤΗΡΩ ΕΠΙΦΥΛΑΞΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΤΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΟΣ-

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ'ΧΕΙ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΑΠΟ ΟΠΟΙΑΝ ΒΙΩΣΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ:

ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΑΦΟΥ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ(ΕΦΟΣΟΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ 4 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΤΟΝΟ ΚΑΥΓΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΖΥΓΟ, ΕΝΙΩΣΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ,ΟΧΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΝΤΟΝΑ,ΣΑΝ ΑΥΤΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΟΥΡΗΣΗΣ-ΤΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΑΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΑΚΟΜΗ, ΕΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΥΟ ΗΜΕΡΕΣ ΑΚΟΜΗ, ΕΓΙΝΑΝ ΚΟΚΚΙΝΑ,ΣΚΟΥΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ, ΣΑΝ ΑΥΤΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ..

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ(ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΔΩ, ΟΤΙ ΕΧΩ ΗΔΗ ΕΝΑΝ ΜΠΕΜΠΑΡΟ 11 ΜΗΝΩΝ ΚΙ ΟΤΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΒΗΣΕ Τ Ε Λ Ε Ι Α-ΟΥΤΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΙ ΕΜΕΤΟΙ, ΟΥΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΖΑΛΑΔΕΣ, ΟΥΤΕ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΗΝ ΟΡΕΞΗ...Τ Ε Λ Ε Ι Α!), ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ 4 UTROGESTAN ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ-2 ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΕΙΩΘΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ-ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΕΩΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ- ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ?ΕΑΝ ΝΑΙ, ΠΟΙΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ?

 

 

Καλημέρα και καλώς όρισες στην παρέα μας.

Είναι λογικό να φοβάσαι και να αγχώνεσαι, αλλά μην βάζεις άσχημες σκέψεις στο μυαλό σου.

Ξέρω πολλά τέτοια περιστατικά, σαν το δικό σου και με λίγο υπομονή και περισσότερο ξεκούραση και ηρεμία, πήγαν όλα καλά.

Δεν σου το λέω για να σε ηρεμήσω, αλλά έχει συμβεί πολλές φορές σε πολλές γυναίκες να δούν αίμα στην αρχή μιας εγκυμοσύνης, αλλά όλα πήγαν καλά στη συνέχεια.

Δεν ξέρω πόσο εβδ. είσαι, αλλά μπορεί να ήταν και ψευτοπερίοδος. Δλδ., την συγκεκριμένη μέρα, αν δεν ήσουν έγκυος, μπορεί να σου ερχόταν περίοδος. Η αιτιολογία αυτού του συμπτώματος είναι πάντα ορμονολογική, δλδ., οφείλεται στις διάφορες μεταβολλές των ορμονών, που στη διάρκεια της κύησης παθαίνουν ένα γενικό out of control.

Είμαι σίγουρη πως όλα καλά θα πάνε και όσον αφορά τη θεραπεία, χρειάζεται τον χρόνο της για να ανταποκριθεί.

Αν τις επόμενες μέρες δείς σκούρο καφέ αίμα, μην φοβηθείς και μην αναστατωθείς. Πρόκειται για παλιό αίμα,δλδ για αίμα που έχει αποβληθεί από την μήτρα και δεν έφυγε αμέσως δια μέσου του τραχήλου και του κόλπου.

Η ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΣΑΣ, Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΛΗ!!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΔΥΣΤΥΧΩΣ, ΑΠΕΒΑΛΑ ΚΑΤΙ ΣΥΜΠΑΓΕΣ-ΣΑΝ ΚΟΜΜΑΤΙ ΔΕΡΜΑ 3Χ3 ΕΚΑΤΟΣΤΑ-ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ...ΚΟΒΩ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ/-ΕΣ ΟΣΟΥΣ/-ΕΣ ΠΕΡΝΟΥΝ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΤΟΙΟΥΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ..ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!...

...

Link to comment
Share on other sites

ΔΥΣΤΥΧΩΣ, ΑΠΕΒΑΛΑ ΚΑΤΙ ΣΥΜΠΑΓΕΣ-ΣΑΝ ΚΟΜΜΑΤΙ ΔΕΡΜΑ 3Χ3 ΕΚΑΤΟΣΤΑ-ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ...ΚΟΒΩ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ/-ΕΣ ΟΣΟΥΣ/-ΕΣ ΠΕΡΝΟΥΝ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΤΟΙΟΥΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ..ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!...

 

το οτι απεβαλες,το λες εσυ η ειναι διαγνωση γιατρου? σου ειπε γιατρος να κοψεις το ουτροτζεσταν, η απο μονη σου?

 

στο λεω γιατι οσο αιμα και να δεις, οτι συμπαγες και να βγαλεις, δε σημαινει σιγουρα πως απεβαλες... ξερω γυναικες που σχεδον ξεματωσαν, και ομως το εμβρυο επιβιωσε

 

αλλα ουτως η αλλως πρεπει να σε δει γιατρος

 

σου ευχομαι οτι καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι.

Μαρία επέτρεψέ μου να συμφωνήσω με το φυστικάκι και να πας να σε δει ο γιατρός.

Αυτό που αποβλήθηκε δεν αμφιβάλλω, ότι μπορεί να ήταν το έμβρυο, αλλα μην σε ξεγελάει το μέγεθος ή και η όψη.

Άλλωστε να ξέρεις στις μικρές εβδομάδες, το έμβρυο είναι πάρα πολύ μικρό και αν δεν είσαι πάνω από 10 εβδ., ο πλακούντας δεν έχει σχηματιστεί.

Παρολ' αυτά, αν όντως πρόκειται για αποβολή, λυπάμαι και σου εύχομαι σε επόμενη εγκ. να σταθείς πιο τυχερή.

Η ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΣΑΣ, Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΛΗ!!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

η γυναικα μου ειναι εγκυος στην 7η εβδομαδα. Πριν 1 εβδομαδα ειχε αιμα πηγαμε στο Ιασω που ειναι ο γιατρος της εκανε κολπικο υπερηχο και ειδαμε μερικη αποκολληση. Ο γιατρος της εδωσε φαρμακο (utrogestan νομιζω).Το αιμα συνεχιζεται μεχρι σημερα με διακυμανσεις και αυριο θα παμε για υπερηχο ξανα.

Ειναι συνηθισμενο να διαρκει τοσες μερες η αιμοραγια? Υπαρχει περιπτωση να τα καταφερει το μωρο???

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι και μην στεναχωριεσαι οσο ειναι βεβαια εφικτο.Το εχω περασει και εγω και παρα μα παααρα πολλες γυναικες δυστυχως.Εγω ημουν 6 ή 7 εβδομαδων δεν θυμαμαι καλα(φαντασου),πηρα utrogestan για 1 μηνα ειχα αιμμοραγια 7-10 ημερες αλλα την ξαπλα δεν την απεφυγα.ολα πηγαν καλα δοξα τον θεο και το ιδιο ευχομαι και σε σας και σε ολους οσους μας διαβαζουν.Στηριξε την γυναικα σου οσο μπορεις και κανε θετικες σκεψεις.Ευχομαι να πανε ολα καλα και να μας γραψεις ευχαριστα νεα συντομα...

Link to comment
Share on other sites

Ο υπερηχος εδειξε οτι ηταν παλινδρομη κυηση.

Σημερα εκανε αποξεση και ειναι καλα στην υγεια της αλλά και ψυχολογικα.

Εχουμε προς το παρον το πρωτο μας παιδακι 22 μηνων που μας δινει χαρες.

Θα προσπαθησουμε ξανα στο μελλον.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...