Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

elepet

Recommended Posts

Κορίτσια εγώ δεν θέλω να εκφέρω άποψη για τισ εκτρωσεισ γιατι θεωρώ ότι αν δεν βρεθείσ ο ίδιος σε μια κατάσταση για να ξέρεισ πρακτικά πως θα αντιδράσεισ τα άλλα είναι πολύ θεωρητικά.

Θεωρητικά λοιπόν είμαι ΚΑΤΑ αυτων.

Προσωπικά δεν έχω βρεθεί σε τέτοιο δίλλημα και εύχομαι να με φυλάξει ο Θεόσ να μην βρεθώ ποτέ για κανενα λόγο.

Δεν θα αναφερθω στις εκτρωσεις που μπορει να γίνονται για ιατρικούς λόγους ή από βιασμο και τα λοιπά.Είναι μεγάλο θέμα και έχει να κάνει πολύ και με σοβαρους ψυχολογικούς παράγοντες.

Απλά δεν αντέχω να ακούω κοπέλες και αγόρια να λένε <<με χαλάει το προφυλακτικό>> κτλ, κτλ.Δηλαδή θέλουν απόλαυση στο έπακρο και μηδενική ευθύνη.Εκεί τρελένομαι και θεωρω ανευθυνουσ όσους σκεφτονται και πράττουν έτσι.

Nα συμπληρώσω όμως ότι το θέμα εκτρωση είναι τεράστιο και συμπεριλαμβάνει άπειρουσ παράγοντεσ.

1ον το γεγονοσ ότι στη χωρα μας επιτρέπονται οπότε δεν χάλασε και ο κόσμοσ για μερικούσ να την κάνουν.Αν δεν επιτρεπόταν δεν ξέρω αν θα υπήρχαν δικαιολογιες του στυλ με χαλάει το προφυλακτικό ή τα χάπια κτλ κτλ.Τότε θα θελα να δω αν θα τουσ χαλούσε ή όχι.Επίσης υπάρχει και το χάπι της επείγουσας αντισύλληψησ το οποίο στην περίπτωση που εχει γίνει η σύλληψη απλά δεν επιτρέπει την εμφυτευση του γονιμοποιημένου ωαρίου στη μήτρα. Ηθικά είναι σαν να κάνει κάποιος έκτρωση απλά επειδη δεν έχει επιβεβαιωθεί κάποια εγκυμοσύνη απαλλάσει απο τυψεισ κτλ,κτλ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 946
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια εγώ δεν θέλω να εκφέρω άποψη για τισ εκτρωσεισ γιατι θεωρώ ότι αν δεν βρεθείσ ο ίδιος σε μια κατάσταση για να ξέρεισ πρακτικά πως θα αντιδράσεισ τα άλλα είναι πολύ θεωρητικά.

Θεωρητικά λοιπόν είμαι ΚΑΤΑ αυτων.

Προσωπικά δεν έχω βρεθεί σε τέτοιο δίλλημα και εύχομαι να με φυλάξει ο Θεόσ να μην βρεθώ ποτέ για κανενα λόγο.

Δεν θα αναφερθω στις εκτρωσεις που μπορει να γίνονται για ιατρικούς λόγους ή από βιασμο και τα λοιπά.Είναι μεγάλο θέμα και έχει να κάνει πολύ και με σοβαρους ψυχολογικούς παράγοντες.

Απλά δεν αντέχω να ακούω κοπέλες και αγόρια να λένε <<με χαλάει το προφυλακτικό>> κτλ, κτλ.Δηλαδή θέλουν απόλαυση στο έπακρο και μηδενική ευθύνη.Εκεί τρελένομαι και θεωρω ανευθυνουσ όσους σκεφτονται και πράττουν έτσι.

Nα συμπληρώσω όμως ότι το θέμα εκτρωση είναι τεράστιο και συμπεριλαμβάνει άπειρουσ παράγοντεσ.

1ον το γεγονοσ ότι στη χωρα μας επιτρέπονται οπότε δεν χάλασε και ο κόσμοσ για μερικούσ να την κάνουν.Αν δεν επιτρεπόταν δεν ξέρω αν θα υπήρχαν δικαιολογιες του στυλ με χαλάει το προφυλακτικό ή τα χάπια κτλ κτλ.Τότε θα θελα να δω αν θα τουσ χαλούσε ή όχι.Επίσης υπάρχει και το χάπι της επείγουσας αντισύλληψησ το οποίο στην περίπτωση που εχει γίνει η σύλληψη απλά δεν επιτρέπει την εμφυτευση του γονιμοποιημένου ωαρίου στη μήτρα. Ηθικά είναι σαν να κάνει κάποιος έκτρωση απλά επειδη δεν έχει επιβεβαιωθεί κάποια εγκυμοσύνη απαλλάσει απο τυψεισ κτλ,κτλ.

Απλά να τονίσω πως αυτό ΔΕΝ είναι μέθοδος αντισύλληψης. Ελλοχεύει πολλούς κινδύνους γυναικολογικούς και σωματικούς. Και πρέπει το πολύ μέχρι 2 φορές να το πάρει μια γυναίκα στη ζωή της!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Απλά να τονίσω πως αυτό ΔΕΝ είναι μέθοδος αντισύλληψης. Ελλοχεύει πολλούς κινδύνους γυναικολογικούς και σωματικούς. Και πρέπει το πολύ μέχρι 2 φορές να το πάρει μια γυναίκα στη ζωή της!

συμφωνω απολυτως αλλά έχει γινει λίγο καραμέλα στις μέρες μας.

Γνωριζω κοπέλεσ που το έχουν παρει σε συνεχομενουσ κυκλουσ.τεσπα αν δεν υπάρχει σωστη ενημέρωση όλα γίνονται..

Link to comment
Share on other sites

Απλά να τονίσω πως αυτό ΔΕΝ είναι μέθοδος αντισύλληψης. Ελλοχεύει πολλούς κινδύνους γυναικολογικούς και σωματικούς. Και πρέπει το πολύ μέχρι 2 φορές να το πάρει μια γυναίκα στη ζωή της!

Μόνο 2 φορες...? Γνωρίζεις για ποιόν λόγο? :confused:

Thaumataki εισαι έγκυος? (κόβει το μάτι μου :D) Μπράβοοοοοοο με το καλό :P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια μια γυναίκα που το έχει κάνει 12 φορές, πραγματικά πρέπει να είναι αλλού... Δεν την ξέρω βέβαια την κοπέλα και μιλάω γενικά.. Δεν έχουν διαβάσει καθόλου?? Δεν έχουν ψαχτεί καθόλου?? Εγώ μια φορά το έκανα και πραγματικά δεν ήθελα να ξέρω τον εαυτό μου.. Ένιωσα απαίσια εκεί κάτω.. Ήθελα να ανοίξω την πόρτα και να φύγω.. Και για να ρωτήσω και κάτι τελείως άσχετο αλλά το ρωτάω ακαδημαϊκά, δεν τους ενδιαφέρει το κακό που κάνουν στην υγεία τους και γενικά όλη η πράξη τα 600άρια που τα βρίσκουν???

Ματθίλδη 17/08/2007

Λουκάς-Ανδρέας 17/01/2010

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μόνο 2 φορες...? Γνωρίζεις για ποιόν λόγο? :confused:

Thaumataki εισαι έγκυος? (κόβει το μάτι μου :D) Μπράβοοοοοοο με το καλό :P:p:p

Το χάπι είναι πολύ ισχυρό με πολλές παρενέργειες τόσο βραχυπρόθεσμα, όσο και μακροπρόθεσμα. Και πάντα με συνταγή γιατρού! Τώρα κάτι παραπάνω δε ξέρω να σου πω.....

Σε ευχαριστώωωωωωωωωωωω.... Γατόνι είσαι! :P

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν επιτρεπόταν δεν ξέρω αν θα υπήρχαν δικαιολογιες του στυλ με χαλάει το προφυλακτικό ή τα χάπια κτλ κτλ.Τότε θα θελα να δω αν θα τουσ χαλούσε ή όχι.Επίσης υπάρχει και το χάπι της επείγουσας αντισύλληψησ το οποίο στην περίπτωση που εχει γίνει η σύλληψη απλά δεν επιτρέπει την εμφυτευση του γονιμοποιημένου ωαρίου στη μήτρα. Ηθικά είναι σαν να κάνει κάποιος έκτρωση απλά επειδη δεν έχει επιβεβαιωθεί κάποια εγκυμοσύνη απαλλάσει απο τυψεισ κτλ,κτλ.

 

Εχεις δικιο σε ολα, παρόλαυτα νομιζω οτι αν δεν επιτρεποταν θα τρεχανε στους χασαπηδες :cry: οπως γινοταν προσφατα και εκει θα ειχαμε τραγικες καταστασεις.Τουλαχιστον τωρα το κακο σταματαει στο χειρουργικο κρεββατι ενος ασφαλους ελπιζω ιατρειου.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι υπερ της εκτρωσης, οταν χρειαζεται να γινει. Κατα ειμαι να τη χρησιμοποιουμε σα μετρο αντισυλληψης.

 

Το κακο στην ολη υποθεση ειναι οτι απο τη μια η κοινωνια σε ωθει στο να κανεις καποια πραγματα απο την αλλη σε κατακρινει για αυτα ...

 

Πχ. (απο τη φαντασια μου) κοριτσακι μενει εγκυος σε ηλικια 16 χρονων. Καλως, κακως δε το εξεταζω! αλλο θεμα αυτο. Τι να κανει? Να το κρατησει? Κραξιμο απο την κοινωνια.Να το ριξει? Ξανα κραξιμο.

 

οπως το χω στο μυαλο μου, αν η κορη μου (δεν εχω κορη, λεμε τωρα.....) εμενε εγκυος 16 χρονων, εγω πρωτη θα της ελεγα να το ριξει ....

 

καλα, για περιπτωσεις βιασμου, δε το συζηταμε .... ουτε καν να μου περασει απο το μυαλο να το κρατησω.

 

Απο την αλλη, γινονται και "ατυχηματα". Αυτο δε σημαινει κατι ...

 

Το οτι καποιες γυναικες δε μπορουν να κανουν ευκολα παιδι, ειναι αλλο θεμα και δεν εχει καμια σχεση. Ο καθενας κοιταζει τα δικα του δεδομενα και ζητουμενα και κρινει αναλογως .

 

με λιγα λογια .... ειμαι υπερ

 

 

Link to comment
Share on other sites

οτι και να πουμε εμεις οι εκτρωσεις δεν προκειτε να σταματησουν:-(:-(το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να συμβουλεψουμε ολα τα νεα παιδια που ξεκινανε την σεξουαλικη τους ζωη,για τις μεθοδους αντισυλληψης ωστε να αποφυγουν μια ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη.....

Link to comment
Share on other sites

mia ερωτηση μονο σε οσα κοριτσια ειναι κατα της έκτρωσης απο ενα 16χρονο πχ αλλά υπερ σε περίπτωση βιασμου. το εμβρυο - προιον βιασμου δεν ειναι "μια αθωα ψυχουλα που εχει ζωή και δεν πρέπει να την δολοφονουμε"? και 8α μου πείτε φυσικά "μα πως ειναι δυνατον μια γυναικα να κρατησει το παιδι του βιαστή της" και για ψυχολογικους αλλά και για ιατρικους λόγους (καθως δεν ξερουμε τι κουβαλαει ο κα8εις που μας βιαζει σε αυτή τη ζωή). και ξαναρωτάω εγω. πως ειναι δυνατόν ενα παιδι 16 ετών να κανει delete την ζωή του και τις φιλοδοξίες του προκειμενου να γινει μητέρα (γιατι μην μου πειτε οτι συνδιαζονται μια χαρα και σπουδες και σχολειο και δουλειά και τα παντα με την μητροτητα γιατι εδώ παντρεμενες ειμαστε και δουλειά και καμια φορά λαλαμε κλέφτικα)

 

αρα "τιμωρουμε" το 16χρονο και του λεμε νο ματερ γουατ 8α γινεις μανα και στην τελική ας πρόσεχες... αλλά στην βιασθεισα δείχνουμε κατανόηση γιατι το εμβρυο που εχει μεσα της δεν ειναι ενα πλασματάκι που "εχει δικαιωμα στη ζωή και ειναι κ αυτο πλάσμα του θεού" αλλά το σπέρμα του σατανά-βιαστη...κουκλες μου σορυ...αλλα τα εμβρυα, κυηματα, μωρά οπως θέλετε πείτε το απ οποιον και αν προέρχονται ειναι το ίδιο. απλά πολλές φορες μας "βολευει" να τα βλέπουμε ώς "κυηματα" ή "βιολογικό υλικό" και άλλες φορές ώς "ψυχουλες που θελουν να ζησουν"

 

και επισης μια σκεψη σε όσες μιλάνε για το γνωστο βιντεο με την Live εκτρωση που κυκλοφορει στο utube. ΑΝ στην περιγραφή του βιντεο σας ελεγαν πως η έκτρωση αφορά γυναικα που βιάστηκε..8α ησασταν το ίδιο ετοιμες να "αναθεματισετε" κάποια που κάνει έκτρωση?

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mia ερωτηση μονο σε οσα κοριτσια ειναι κατα της έκτρωσης απο ενα 16χρονο πχ αλλά υπερ σε περίπτωση βιασμου. το εμβρυο - προιον βιασμου δεν ειναι "μια αθωα ψυχουλα που εχει ζωή και δεν πρέπει να την δολοφονουμε"? και 8α μου πείτε φυσικά "μα πως ειναι δυνατον μια γυναικα να κρατησει το παιδι του βιαστή της" και για ψυχολογικους αλλά και για ιατρικους λόγους (καθως δεν ξερουμε τι κουβαλαει ο κα8εις που μας βιαζει σε αυτή τη ζωή). και ξαναρωτάω εγω. πως ειναι δυνατόν ενα παιδι 16 ετών να κανει delete την ζωή του και τις φιλοδοξίες του προκειμενου να γινει μητέρα (γιατι μην μου πειτε οτι συνδιαζονται μια χαρα και σπουδες και σχολειο και δουλειά και τα παντα με την μητροτητα γιατι εδώ παντρεμενες ειμαστε και δουλειά και καμια φορά λαλαμε κλέφτικα)

 

αρα "τιμωρουμε" το 16χρονο και του λεμε νο ματερ γουατ 8α γινεις μανα και στην τελική ας πρόσεχες... αλλά στην βιασθεισα δείχνουμε κατανόηση γιατι το εμβρυο που εχει μεσα της δεν ειναι ενα πλασματάκι που "εχει δικαιωμα στη ζωή και ειναι κ αυτο πλάσμα του θεού" αλλά το σπέρμα του σατανά-βιαστη...κουκλες μου σορυ...αλλα τα εμβρυα, κυηματα, μωρά οπως θέλετε πείτε το απ οποιον και αν προέρχονται ειναι το ίδιο. απλά πολλές φορες μας "βολευει" να τα βλέπουμε ώς "κυηματα" ή "βιολογικό υλικό" και άλλες φορές ώς "ψυχουλες που θελουν να ζησουν"

 

και επισης μια σκεψη σε όσες μιλάνε για το γνωστο βιντεο με την Live εκτρωση που κυκλοφορει στο utube. ΑΝ στην περιγραφή του βιντεο σας ελεγαν πως η έκτρωση αφορά γυναικα που βιάστηκε..8α ησασταν το ίδιο ετοιμες να "αναθεματισετε" κάποια που κάνει έκτρωση?

Μάρα, θα κρατούσες το παιδί του βιαστή σου;

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

αν ημουν 16 δεν 8α κρατουσα κανενος το παιδι θαυματάκι μου...αν μου τυχει αυριο το πρωί ναι 8α το κρατουσα όπως θα κρατουσα και του άντρα μου αν μας τυχει κανα...ατυχημα

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites

αν ημουν 16 δεν 8α κρατουσα κανενος το παιδι θαυματάκι μου...αν μου τυχει αυριο το πρωί ναι 8α το κρατουσα όπως θα κρατουσα και του άντρα μου αν μας τυχει κανα...ατυχημα

Εάν κρατούσες το παιδί του βιαστή σου, μπράβο!

Μπράβο γιατί έχεις δύναμη και δείχνεις μεγαλείο...

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν δειχνω κανενα μεγαλειο και καμια δυναμη κουκλα... απλά τα παιρνω όπως έρχονται τα πράγματα....το παιδι ειναι παιδι...αντέχεις; το κρατας. δεν αντέχεις...κάνεις τις επιλογές σου. απλά το παιδι δεν μπορει να "σερνει" το ποιον των γονιων του οποιο και αν ειναι αυτο

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites

δεν δειχνω κανενα μεγαλειο και καμια δυναμη κουκλα... απλά τα παιρνω όπως έρχονται τα πράγματα....το παιδι ειναι παιδι...αντέχεις; το κρατας. δεν αντέχεις...κάνεις τις επιλογές σου. απλά το παιδι δεν μπορει να "σερνει" το ποιον των γονιων του οποιο και αν ειναι αυτο

Το γεγονός ότι μια γυναίκα θα κρατούε το παιδί του βιαστή της, εμένα μου δείχνει μεγαλείο ψυχής. Αποθέματα αγάπης και ψυχικής δύναμης.

Προσωπικά δεν είμαι τόσο δυνατή ώστε αυτός που με βίασε ψυχικά και σωματικά, να έφτανα στο σημείο να κουβαλήσω 9 μήνες το παιδί του και στη συνέχεια να το μεγαλώσω.

Όσο σκληρό κι εάν σού ακουστεί αυτό που θα πω, θα αισθανόμουν μια απέχθεια για αυτό το παιδί. Το ξέρω δε φταίει σε τίποτα, αλλά είναι κομμάτι ενός ανθρώπου, που με κατέστρεψε. Με ρίμαξε! Ο βιασμός είναι κάτι που δε ξεχνιέται ποτέ και το παιδί του θα μου το θύμιθζε καθημερινά. Δε θα ήθελα τίποτα, το οποίο να με συνέδεε με εκείνον...

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

bre σε κατανοώ απολυτα δεν χρειάζεται περαιτέρω ανάλυση. αυτο που ηθελα να θιξω παραπάνω ειναι πως οπως εσυ πχ δεν θα μπορεις να αγαπησεις το παιδι του βιαστη σου ετσι και ενα 16χρονο ή και 15χρονο δεν 8α μπορουσε να αγαπησει απολυτα και τον πρώτο καιρο τουλάχιστον το παιδι που ήρθε απροοπτα και του μπιπ τη ζωή...

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites

και να στο προχωρησω πασραπάνω? χωρις να θελω να βαλω φωτιά αλλά σκεψου πως αν εγω πχ πω σε ενα κοριτσι 15χρονων εγκυο καλα να πά8εις ή ας προσεχες τώρα λουσου τα, το ιδιο μπορει να πει κάποιος σε μια βιασθεισα "και στην τελική τι θέλεις τώρα... πηγες σε ενα μπαρ και εγινες στουπι και εφυθγες με τον πρώτο τυχοντα..και τώρα λες οτι σε βιασε? λουσου τα κ εσυ" ή ΑΚΟΜΗ χειροτερο (που το εχουμε ακουσει επίσης) "τι εννοεις σε βιασε? ετερον εκατερων στην τελική ας μην κυκλοφορουσες με το φορεμα μεχρι την μασχαλη και τον κώλο έξω, το παιδι τι φταιει"

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη να ρωτήσω κάτι, το ενδεχόμενο βιασμού είναι τόσο σύνηθες????

 

 

στην κυψελη που μένω... συνηθεστατο..επισης βιασμος δνε ειναι το ['περπαταω στο δρομο και μου την πεφτουν" είναι και το "ειμαι σε ενα μπαρ γνωρισα καπποιον προσφερθηκε να με πάει σπιτι ειπα ναι και στην διαδρομη με βιασε στο παρκο". βιασμος ειναι και το "ενα βράδυ δεν ηθελα να κανω σεξ με τον αντρα μου και εκεινος νομιζε οτι ηθελα...και με βιασε". μην εχουμε στο μυαλο μας μονο το "περπατω περπατω εις το δάσος"

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites

bre σε κατανοώ απολυτα δεν χρειάζεται περαιτέρω ανάλυση. αυτο που ηθελα να θιξω παραπάνω ειναι πως οπως εσυ πχ δεν θα μπορεις να αγαπησεις το παιδι του βιαστη σου ετσι και ενα 16χρονο ή και 15χρονο δεν 8α μπορουσε να αγαπησει απολυτα και τον πρώτο καιρο τουλάχιστον το παιδι που ήρθε απροοπτα και του μπιπ τη ζωή...

Ναι, έχεις δίκιο, αλλά δεν είναι απαραίτητο.

Μπορεί να μην έχει την ωριμότητα 100% να είναι υπεύθυνη, αλλά η αγάπη πιστεύω έρχεται ασυνείδητα. Ενστικτδώς.

Δηλαδή πιο παλιά που γίνονταν μικρομάνες, δεν αγαπούσανε τα παιδιά τους; Απλά άμα γίνεις μαμά σε μικρή ηλικία μεγλώνεις απότομα. Ενηλικιώνεσαι απευθείας.

Νομίζω και η Άννια μας (έχει γράψει μού φαίνεται σε αυτό το θέμα) στα 16 της έγινε μανούλα, δε νομίζω να μην αγαπάει τα 2 πλασματάκια της...

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι τα παιδια σου τα αγαπας... ακομη και κοπελες που εμειναν εγκυες υπο..κανονικες συνθηκες στην αρχη μπορει να τρους ηταν καπως η μητροτητα αλλα βαθμιαια τα λατρεψαν τα παιδιά τους. απλά θεωρώ πως σε κάθε περίπτωση το να κανει μια γυναικα εκτρωση η οχι δεν ειναι παντα ασπρο μαυρο

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι τα παιδια σου τα αγαπας... ακομη και κοπελες που εμειναν εγκυες υπο..κανονικες συνθηκες στην αρχη μπορει να τρους ηταν καπως η μητροτητα αλλα βαθμιαια τα λατρεψαν τα παιδιά τους. απλά θεωρώ πως σε κάθε περίπτωση το να κανει μια γυναικα εκτρωση η οχι δεν ειναι παντα ασπρο μαυρο

Ναι βρε συ.... Εγώ είμαι υπέρ, αλλά υπό συνθήκες!

Δε κατηγορώ όποια γυναίκα το έχει κάνει, γιατί για να το κάνει δε της το επέτρεψαν οι εκάστοτε συνθήκες. Και οι συνθήκες είναι υποκειμενικές.

Σε καμία περίπτωση δεν επικροτώ, όταν είσαι 25-30-35 και το κάνεις επειδή δεν ήξερες πως το προφυλακτικό ή το οτιδήποτε άλλο μέσο αντισύλληψης έχει εφευρεθεί και πήγες στο ντούκου!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

αν ημουν 16 δεν 8α κρατουσα κανενος το παιδι θαυματάκι μου...αν μου τυχει αυριο το πρωί ναι 8α το κρατουσα όπως θα κρατουσα και του άντρα μου αν μας τυχει κανα...ατυχημα

 

Στιγμιαίο λάθος:mrgreen:

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

στην κυψελη που μένω... συνηθεστατο..επισης βιασμος δνε ειναι το ['περπαταω στο δρομο και μου την πεφτουν" είναι και το "ειμαι σε ενα μπαρ γνωρισα καπποιον προσφερθηκε να με πάει σπιτι ειπα ναι και στην διαδρομη με βιασε στο παρκο". βιασμος ειναι και το "ενα βράδυ δεν ηθελα να κανω σεξ με τον αντρα μου και εκεινος νομιζε οτι ηθελα...και με βιασε". μην εχουμε στο μυαλο μας μονο το "περπατω περπατω εις το δάσος"

 

 

Βρε δεν είχα αυτό στο νου μου αλλά επειδή το συζητάτε τόσο πολύ, μου κάνει εντύπωση.. Δηλαδή θεωρώ κάπως σπάνια την περίπτωση σε σχέση με το ποσοστό των εκτρώσεων στην Ελλάδα..

 

Εδώ υπάρχει και ένα σχετικό άρθρο..

http://www.newsbeast.gr/greece/arthro/162536/auxisi-25-stis-ektroseis/

 

24.000 το 2011...

 

Και ένα ακόμα για τους βιασμούς

 

Κάθε χρόνο διαπράττονται στην Ελλάδα 4.500 βιασμοί, από τους οποίους οι 270 (6%) γίνονται γνωστοί στην αστυνομία, οι 183 (67,8% -των 270-) καταλήγουν σε σύλληψη κάποιου υπόπτου, οι 47 (25,6%) φτάνουν στο ακροατήριο για να εκδικασθούν κατόπιν άσκησης ποινικής δίωξης, οι 20 καταλήγουν σε καταδικαστική απόφαση και, τελικά, σε λιγότερους από 10 βιασμούς η στερητική της ελευθερίας ποινή που επιβάλλεται στο δράστη είναι μεγαλύτερη από 5 χρόνια.

Ματθίλδη 17/08/2007

Λουκάς-Ανδρέας 17/01/2010

 

Link to comment
Share on other sites

μοαυχαχαχαχαχαχ ιντιντ κικιτσα!

 

Σε καμία περίπτωση δεν επικροτώ, όταν είσαι 25-30-35 και το κάνεις επειδή δεν ήξερες πως το προφυλακτικό ή το οτιδήποτε άλλο μέσο αντισύλληψης έχει εφευρεθεί και πήγες στο ντούκου!

 

 

εδω συμφωνουμε επακριβως θαυματακι

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...