Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πολύποδας


Recommended Posts

koritsia dustuxws xanaemfanistike o kolopolupodas,...alla den xerw ti na kanw...prin ena misi xrono ton eixa aferesei kai parolauta den emeina epeita egguos..ara pisteuw oti den ftaiei auto..twra eimai se fasi pou tha kanw spermategxusi..kai elega i na ton aferesw prwta kai meta na kanw,..i na kanw prwta mia sperm.kai an den petuxei tote na ton xanaaferesw..peite kamia gnwmi!!!barethika pragmatika me ta xeirourgia kai tis usteroskopiseis!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 586
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

koritsia dustuxws xanaemfanistike o kolopolupodas,...alla den xerw ti na kanw...prin ena misi xrono ton eixa aferesei kai parolauta den emeina epeita egguos..ara pisteuw oti den ftaiei auto..twra eimai se fasi pou tha kanw spermategxusi..kai elega i na ton aferesw prwta kai meta na kanw,..i na kanw prwta mia sperm.kai an den petuxei tote na ton xanaaferesw..peite kamia gnwmi!!!barethika pragmatika me ta xeirourgia kai tis usteroskopiseis!!

 

εξαρταται που ειναι

εγω θα σε συμβουλευα να τον αφαιρεσεις πρωτα και μετα να πας για σπερματεγχυση

ειδικα αν παρεις και φαρμακα μπορει να αυξησουν το μεγεθος του

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
εξαρταται που ειναι

εγω θα σε συμβουλευα να τον αφαιρεσεις πρωτα και μετα να πας για σπερματεγχυση

ειδικα αν παρεις και φαρμακα μπορει να αυξησουν το μεγεθος του

 

 

 

Telika koritsia den xriastike na kanw tipota..giati emeina sauton ton kuklo (3os kuklos me proklisi owriksias ) egguos!!!Akoma den mporw na to pistepsw..me polupoda kai polukustikes..i panagia pou exw kai to onoma tis ekane to thauma tis!!!..Elpizw na sas parigorisa me to munima mou kai na min apelpizeste ..ekei pou les apolkleitai..ekei erxetai kai to thetiko test!!Apisteuto!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
γεια σας από ηράκλειο έχω ένα μικρό πολύποδα που βρέθηκε μετά από σαλπιγγογραφία που έκανα πριν ξεκινήσω εξωσωματική στο παγνη.θα κάνω υστεροσκόπηση. καποια που να έχει παρόμοια εμπειρία να με βοηθήσει. ευχαριστώ

 

 

γεια σου αλικικαπ!τι εχεισ κανει τελικα με το θεμα?εγω ενα μηνα πριν εκανα λαπαροσκοπιση κ αφαιρεσα πολιποδα στι μητρα ενα διαφραγμα στη μητρα κ σ ενα μηνα κκσεκιναω εκσωσωματικη λογω βουλωμενων σαλπιγγων..κ πηγα να παρω μια δευτερη γνωμη σε αλλον γιατρο ..και μου λεει οτι εχω 2 πολυποδεσ λοιπον...κ οτι χρειαζετε υστεροσκοπιση..τελικα ο γιατροσ που εκανα το χειρουργειο μου τουσ αφαιρεσε??η κσαναβγικε παλι πολιποδασ σ ενα μινα ειναι δινατον να κσαναβγει τοσο σιντομα??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ρε κορίτσια, έχω μπερδευτεί! Επειδή βλέπω ότι κάποιες γνωρίζετε αρκετά για το θέμα θα ήθελα τη γνώμη σας!

Ο γιατρός μου μετά τη 2η εγκυμοσύνη μου (10 μήνες περίπου) μου είπε ότι έχω πολύποδα και ότι πρέπει να ξαναπάω μετά από 6 μήνες να δούμε αν έφυγε μόνος του! Η 1η επίσκεψη έγινε Ιούνιο και η Γενάρη-Φλεβάρη! Μου επιβεβαίωσε ότι υπάρχει ακόμη και ότι πρέπει να αφαιρεθεί. Μου είπε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μείνω έγκυος με πολύποδα και αν συμβεί θα είναι εξωμήτριος κύηση. Και εκεί που ήμουν έτοιμη να προγραμματίσω χειρουργείο μου έρχεται η φαεινή ιδέα να πάω σε άλλο γιατρό, ο οποίος δεν μου βρίσκει τίποτα! Μου είπε μάλιστα για επιβεβαίωση να ξαναπάω μόλις τελειώσει η επόμενη περίοδός μου για να το δει καθαρά, γιατί ήμουν στη μέση του κύκλου και επέμενε ότι είμαι καθαρή! Αυτό τον Ιούνιο, αλλά εγώ τον Οκτώβρη πήγα και σε 3ο γιατρό, στην οποία είπα τα παραπάνω! Ούτε αυτή μου βρήκε κάτι! Ειναι δυνατό να μου είπε ψέματα εξαρχής ο γυναικολόγος μου ή μπορεί να έφυγε μόνος του στη συνέχεια;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε κορίτσια, έχω μπερδευτεί! Επειδή βλέπω ότι κάποιες γνωρίζετε αρκετά για το θέμα θα ήθελα τη γνώμη σας!

Ο γιατρός μου μετά τη 2η εγκυμοσύνη μου (10 μήνες περίπου) μου είπε ότι έχω πολύποδα και ότι πρέπει να ξαναπάω μετά από 6 μήνες να δούμε αν έφυγε μόνος του! Η 1η επίσκεψη έγινε Ιούνιο και η Γενάρη-Φλεβάρη! Μου επιβεβαίωσε ότι υπάρχει ακόμη και ότι πρέπει να αφαιρεθεί. Μου είπε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μείνω έγκυος με πολύποδα και αν συμβεί θα είναι εξωμήτριος κύηση. Και εκεί που ήμουν έτοιμη να προγραμματίσω χειρουργείο μου έρχεται η φαεινή ιδέα να πάω σε άλλο γιατρό, ο οποίος δεν μου βρίσκει τίποτα! Μου είπε μάλιστα για επιβεβαίωση να ξαναπάω μόλις τελειώσει η επόμενη περίοδός μου για να το δει καθαρά, γιατί ήμουν στη μέση του κύκλου και επέμενε ότι είμαι καθαρή! Αυτό τον Ιούνιο, αλλά εγώ τον Οκτώβρη πήγα και σε 3ο γιατρό, στην οποία είπα τα παραπάνω! Ούτε αυτή μου βρήκε κάτι! Ειναι δυνατό να μου είπε ψέματα εξαρχής ο γυναικολόγος μου ή μπορεί να έφυγε μόνος του στη συνέχεια;

 

 

καλημερα σπουργιτι...

 

και εγω ειχα και αφαιρεσα πολυποδα ..ο πολυποδας δεν φευγει απο μονος του.....τι να σου πω ...μηπως δεν ηταν πολυποδας???? δεν ξερω κοπελα μου ...με τους γιατρους τι να πω!! εμενα μου εκανε καποιος αποξεση ενω δεν χρειαζοταν ..το επιβεβαιωσα αργοτερα απο γιατρο.....

το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι οταν εμενα μου βρηκαν τον πολυποδα ..στην μια επισκεψη τον ειδαν και στην αλλη οχι ..αλλα ο λογος ηταν οτι οταν εισαι λιγο πριν την περιοδο το ενδομητριο ειναι παχυ και ο ποπλυποδας κρυβεται....για αυτο πρεπει να κανεις την εξεταση αρχες του κυκλου που το ενδομητριο ειναι λεπτο..αλλα αυτο υποθετω θα το γνωριζουν οι γιατροι που πηγες....

καλη επιτυχια

Link to comment
Share on other sites

Τον πολύποδα αν είναι μικρός, παίζει και να μην τον δεις στον υπέρηχο, ειδικά αν ο γιατρός έχει πολύ παλιό μηχάνημα. Με την υποψία πολύποδα, σου ζητάνε υστεροσκοπηση, αρχικά διαγνωστική κι αν υπάρχει, γίνεται επεμβατική γιατί σου τον βγαζουνε. Εγώ είχα 2 και στον υπέρηχο φαινόταν μόνο ο ένας κι αυτός με δυσκολία. "Υποψιάζομαι ότι είναι πολύποδας" μου είχε πει η γιατρός και τελικά ήταν 2. Πάντως θεωρείται σοβαρός παράγοντας υπογονιμότητας και καλά είναι να αφαιρεθεί.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα για 2ο παιδί κανένα πεντάμηνο αφού χρόνισε το πρώτο και τίποτα, πήγα στον γυναικολόγο μου και βρήκε πολύποδα, μου είπε και το αφήσαμε 3 περιόδους μήπως φύγει μόνος του, τελικά έκανα επέμβαση τον Σεπτέμβριο με απόξεση και στους 2 μήνες προσπαθειών έμεινα πάλι έγκυος. Μου είπε ότι λειτουργούσε σαν φυσικό σπιράλ και δεν θα έμενα έτσι ποτέ.

Έλενα Μπ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σπουργιτι...

 

και εγω ειχα και αφαιρεσα πολυποδα ..ο πολυποδας δεν φευγει απο μονος του.....τι να σου πω ...μηπως δεν ηταν πολυποδας???? δεν ξερω κοπελα μου ...με τους γιατρους τι να πω!! εμενα μου εκανε καποιος αποξεση ενω δεν χρειαζοταν ..το επιβεβαιωσα αργοτερα απο γιατρο.....

το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι οταν εμενα μου βρηκαν τον πολυποδα ..στην μια επισκεψη τον ειδαν και στην αλλη οχι ..αλλα ο λογος ηταν οτι οταν εισαι λιγο πριν την περιοδο το ενδομητριο ειναι παχυ και ο ποπλυποδας κρυβεται....για αυτο πρεπει να κανεις την εξεταση αρχες του κυκλου που το ενδομητριο ειναι λεπτο..αλλα αυτο υποθετω θα το γνωριζουν οι γιατροι που πηγες....

καλη επιτυχια

 

Πράγματι, ο 2ος γιατρός που πήγα μου ζήτησε να ξαναπάω 2-3 μέρες μετά την περίοδο, ώστε να το δει! Μάλιστα τα μηχανήματα του είναι πολύ σύγχρονα! Αντιθέτως, αν και δεν θυμάμαι σε ποια μέρα του κύκλου ήμουν, ο πρώτος γιατρός δεν μου είπε να προσέξω και να πάω εκείνες τις ημέρες. Μάλιστα στη 2η (επιβεβαιωτική) επίσκεψη που του έκανα μου είπε ότι είναι δύο οι πολύποδες και μάλλον την πρώτη φορά ήταν ενωμένοι και φαινόντουσαν σαν ένας.

Link to comment
Share on other sites

Τον πολύποδα αν είναι μικρός, παίζει και να μην τον δεις στον υπέρηχο, ειδικά αν ο γιατρός έχει πολύ παλιό μηχάνημα. Με την υποψία πολύποδα, σου ζητάνε υστεροσκοπηση, αρχικά διαγνωστική κι αν υπάρχει, γίνεται επεμβατική γιατί σου τον βγαζουνε. Εγώ είχα 2 και στον υπέρηχο φαινόταν μόνο ο ένας κι αυτός με δυσκολία. "Υποψιάζομαι ότι είναι πολύποδας" μου είχε πει η γιατρός και τελικά ήταν 2. Πάντως θεωρείται σοβαρός παράγοντας υπογονιμότητας και καλά είναι να αφαιρεθεί.

 

Ο γιατρός δεν μου έκανε καμία νύξη για υστεροσκόπηση! Αντιθέτως με παρέπεμψε να κάνω εξετάσεις σε καρδιολόγο και μικροβιολόγο και να κανονίσουμε ημέρα επέμβασης! Δεν έχω κάνει ποτέ υστεροσκόπηση! Είναι δύσκολη διαδικασία; Κοστίζει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προσπάθησα για 2ο παιδί κανένα πεντάμηνο αφού χρόνισε το πρώτο και τίποτα, πήγα στον γυναικολόγο μου και βρήκε πολύποδα, μου είπε και το αφήσαμε 3 περιόδους μήπως φύγει μόνος του, τελικά έκανα επέμβαση τον Σεπτέμβριο με απόξεση και στους 2 μήνες προσπαθειών έμεινα πάλι έγκυος. Μου είπε ότι λειτουργούσε σαν φυσικό σπιράλ και δεν θα έμενα έτσι ποτέ.

 

Και εμένα ο πρώτος γιατρός μου είπε το ίδιο, αλλά όταν του είπα χαριτολογώντας "τότε γιατρέ να το ευχαριστηθώ με τον άντρα μου" μου απάντησε ότι μπορεί να υπάρξει εξωμήτριος κύηση

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Έχω ήδη 2 παιδάκια και αν και δεν έχω αποκλείσει στο μυαλό μου ένα 3ο αυτή τη στιγμή δεν είναι προτεραιότητά μας! Το θέμα μου είναι σε ποιο βαθμό μπορώ να εμπιστευτώ τις διαγνώσεις των γιατρών. Ακόμη και τώρα δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι ο πρώτος γιατρός (τον είχα και στις 2 εγκυμοσύνες μου, οι οποίες είχαν αρκετά προβλήματα και με χειρίστηκε καλά) μου είπε ψέματα μόνο και μόνο για να "αρπάξει" κάποια χρήματα!

Link to comment
Share on other sites

Εσύ τους είδες τους πολύποδες? Στον υπέρηχο δεν σου τους έδειξε?

Δεν σου έδωσε μετά εκτυπωμένα αυτά που είδε στον υπέρηχο?

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

Ναι και πράγματι φαινόταν κάτι διαφορετικό σαν "σκιές". Αλλά εγώ δεν είμαι γιατρός για να το αξιολογήσω! Για παράδειγμα η τελευταία γιατρός μου εξήγησε ότι μπορεί μερικές φορές ο υπέρηχος να δείξει μια τέτοια εικόνα σε κάποια φάσηη του κύκλου, το οποίο να μπερδέψει το γιατρό, γι' αυτό και πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις ζητάνε επανεξέταση τις πρώτες μέρες του κύκλου! Με τον τρόπο αυτό μου αιτιολόγησε την πρώτη διάγνωση του γιατρού μου (μου είπε δηλ. ότι δεν είναι απαραίτητο να υπήρχε σκοπιμότητα)

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός δεν μου έκανε καμία νύξη για υστεροσκόπηση! Αντιθέτως με παρέπεμψε να κάνω εξετάσεις σε καρδιολόγο και μικροβιολόγο και να κανονίσουμε ημέρα επέμβασης! Δεν έχω κάνει ποτέ υστεροσκόπηση! Είναι δύσκολη διαδικασία; Κοστίζει;

 

Υστεροσκόπηση εννοεί. Γίνεται διακολπικά με μέθη και κρατάει ελάχιστη ώρα. Μετά ντύνεσαι και φευγεις. Εγώ πλήρωσα 1200 ευρώ με απόδειξη, συμπεριλαμβανομένης της ιστολογικής, της κλινικής και του αναισθησιολόγου. Αν δεν ήθελα απόδειξη θα πλήρωνα τα μισά. Ο κάθε γιατρός πάντως ζητάει ό,τι θέλει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τη δεύτερη φορά που πήγες σου τον έδειξε πάλι τον πολύποδα?

 

Ναι και μάλιστα μου είπε ότι είναι 2 (έτσι φαινόταν οντως) και μου το αιτιολόγησε ότι την πρώτη φορά ήταν μάλλον κολλημένοι και φαινόταν σαν ένας

Link to comment
Share on other sites

Ναι και μάλιστα μου είπε ότι είναι 2 (έτσι φαινόταν οντως) και μου το αιτιολόγησε ότι την πρώτη φορά ήταν μάλλον κολλημένοι και φαινόταν σαν ένας

αυτό το έδειξες στη γυναικολόγο που σου είπε πως δεν βλέπει τίποτα?

 

σε ρωτάω γιατί εγώ έκανα 5 υπέρηχους μέχρι να πεισθώ... για μένα το έκανα δηλαδή... δεν ήθελα να μπω στη διαδικασία επέμβασης αν δεν ήμουν 100% σίγουρη.

βέβαια το καλό με την υστεροσκόπηση είναι πως αν δεν δει κάτι απλώς θα βγει χωρίς να σε πειράξει καθόλου..

 

εγώ το ψιλοαποκλείω να σου είπε για επέμβαση που δε χρειάζεσαι.. Οχι γιατί δεν υπάρχουν απατεώνες αλλά αυτό που θα σου αφαιρέσει θα το στείλει για ανάλυση.. εγώ έχω χαρτί που γράφει τι ακριβώς βρήκαν.

Αυτός τι θα στείλει?

Σκέψου και το ενδεχόμενο πως μπορεί να είναι πιο έμπειρος ή να έχει καλύτερο μηχάνημα κι έτσι να είδε πολύποδα που οι άλλοι αδυνατούν..

Υποθέσεις κάνω, έτσι?

 

τα ίδια με τη νιούμπιΤΖΙ πλήρωσα κι εγώ

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

σπουργίτι, μπορείς να ζητήσεις και dvd με την επέμβαση, για να δεις τι ακριβώς έκανε. Μην ανησυχείς, είναι εντελώς αναίμακτη, εμείς την είδαμε αμέσως μετά με τον άντρα μου, τρώγοντας κιόλας στον καναπέ. Σου βάζουν μια μικροκάμερα μέσα στη μήτρα που καταγράφει τα πάντα και βλέπεις απο την αρχή και τα στοιχεία σου περασμένα και ημερομηνία και ώρα. Εμένα μου δώσανε dvd χωρίς να το ζητήσω.

Link to comment
Share on other sites

αυτό το έδειξες στη γυναικολόγο που σου είπε πως δεν βλέπει τίποτα?

 

σε ρωτάω γιατί εγώ έκανα 5 υπέρηχους μέχρι να πεισθώ... για μένα το έκανα δηλαδή... δεν ήθελα να μπω στη διαδικασία επέμβασης αν δεν ήμουν 100% σίγουρη.

βέβαια το καλό με την υστεροσκόπηση είναι πως αν δεν δει κάτι απλώς θα βγει χωρίς να σε πειράξει καθόλου..

 

εγώ το ψιλοαποκλείω να σου είπε για επέμβαση που δε χρειάζεσαι.. Οχι γιατί δεν υπάρχουν απατεώνες αλλά αυτό που θα σου αφαιρέσει θα το στείλει για ανάλυση.. εγώ έχω χαρτί που γράφει τι ακριβώς βρήκαν.

Αυτός τι θα στείλει?

Σκέψου και το ενδεχόμενο πως μπορεί να είναι πιο έμπειρος ή να έχει καλύτερο μηχάνημα κι έτσι να είδε πολύποδα που οι άλλοι αδυνατούν..

Υποθέσεις κάνω, έτσι?

 

τα ίδια με τη νιούμπιΤΖΙ πλήρωσα κι εγώ

 

Στους επόμενους γυναικολόγους δεν έδειξα τίποτα! Μάλιστα στο 2ο που πήγα δεν του το ανέφερα καν, αλλά προσποιήθηκα ότι πήγα απλώς για εξέταση!

Και εγώ, όπως είδες και παραπάνω, δυσκολεύομαι να θεωρήσω απατεώνα τον πρώτο γιατρό μου! Μου είπε ότι θα το στείλει για βιοψία. Από την άλλη είναι έμπειρος και με καλή κατάρτιση. Όσο για το μηχάνημα του, μάλλον το καλύτερο ήταν του 2ου γιατρού που πήγα!

Εμένα μου έδωσε μια τιμή στα 600 με απόδειξη (για όλα-κλινική, γιατρό, αναισθησιολόγο) και στα 450 χωρίς απόδειξη. Μένω επαρχία βέβαια..

Σκέφτομαι ότι ίσως πρέπει να ξαναπάω στον πρώτο γιατρό να δω τι θα μου πει!

Link to comment
Share on other sites

σπουργίτι, μπορείς να ζητήσεις και dvd με την επέμβαση, για να δεις τι ακριβώς έκανε. Μην ανησυχείς, είναι εντελώς αναίμακτη, εμείς την είδαμε αμέσως μετά με τον άντρα μου, τρώγοντας κιόλας στον καναπέ. Σου βάζουν μια μικροκάμερα μέσα στη μήτρα που καταγράφει τα πάντα και βλέπεις απο την αρχή και τα στοιχεία σου περασμένα και ημερομηνία και ώρα. Εμένα μου δώσανε dvd χωρίς να το ζητήσω.

Α ναι το DVD!!! Το ξέχασα γιατί δεν το είδα ποτέ.. Κι εγώ δεν το ζήτησα αλλά μου το έδωσαν... Μάλλον για να μην υπάρχουν τέτοιες παρεξηγήσεις, πως σε έβαλε για επέμβαση για να σου τα πάρει.

 

Στους επόμενους γυναικολόγους δεν έδειξα τίποτα! Μάλιστα στο 2ο που πήγα δεν του το ανέφερα καν, αλλά προσποιήθηκα ότι πήγα απλώς για εξέταση!

Και εγώ, όπως είδες και παραπάνω, δυσκολεύομαι να θεωρήσω απατεώνα τον πρώτο γιατρό μου! Μου είπε ότι θα το στείλει για βιοψία. Από την άλλη είναι έμπειρος και με καλή κατάρτιση. Όσο για το μηχάνημα του, μάλλον το καλύτερο ήταν του 2ου γιατρού που πήγα!

Εμένα μου έδωσε μια τιμή στα 600 με απόδειξη (για όλα-κλινική, γιατρό, αναισθησιολόγο) και στα 450 χωρίς απόδειξη. Μένω επαρχία βέβαια..

Σκέφτομαι ότι ίσως πρέπει να ξαναπάω στον πρώτο γιατρό να δω τι θα μου πει!

Βέβαια θα το στείλει για βιοψία..

Δε μπορώ να σου πω αν θα ξαναπάς ή όχι αλλά σκέψου πως από αυτά τα χρήματα αυτός θα πάρει τα 200 ευρώ? Αντε 300! Για τόσα χρήματα δεν θα ρίσκαρε το όνομά του..

Και σου λέω, θα έπρεπε να έχει στη κομπίνα και το εργαστήριο.. Το εργαστήριο γιατί να ρισκάρει να κάνει τέτοια κομπίνα?

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις πραγματικά με βοηθούν αρκετά να "ξεμπλοκάρω". Ίσως έχει δίκιο ο άντρας μου που τον εμπιστεύεται πάραυτα! Κάποια στιγμή που πήγα να τον "κατακρίνω" μου είπε να είμαι προσεκτική, γιατί ο άνθρωπος αυτός μας βοήθησε να αποκτήσουμε 2 παιδάκια και ότι σε καμία περίπτωση δεν θα μου έκανε κακό σκόπιμα.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια

 

εμενα ενας γιατρος με εβαλε για αποξεση (χωρις να εχω κανει παιδια, σε αυτες τις περιπτωσεις κανουμε υστεροσκοπηση) γιατι ειχε μια υποψια οτι κατι μπορει να εχει το ενδομητριο...

τον ρωτησα αν θα στειλει αυτο που ισως βγαλει για ιστιολογικη εξεταση...μου απαντησε "εεε τωρα τι ειναι αυτα που λες εμεις δεν παμε για αυτα τωρα (εννοουσε δεν εχουμε την υποψια καρκινου) και φυσικα dvd δεν εχει η αποξεση..

τωρα βγαλτε τα συμπερασματα σας..

 

τελικα ειχα πολυποδα και ενδομητριωση ..τον οποιο μονο ξυσαμε με την αποξεση.

τον αφαιρεσα με λαπαροσκοπηση και υστεροσκοπηση που εκανα 6 μηνες αργοτερα.

 

φυσικα ξερετε οτι η αποξεση ειναι ιδια διαδικασια με την εκτρωση.. και δεν ειναι οτι καλυτερο για γυναικες που δεν εχουν τεκνοποιήσει..

προσοχη κοριτσια στους γιατρους σας...

Link to comment
Share on other sites

μου απαντησε "εεε τωρα τι ειναι αυτα που λες εμεις δεν παμε για αυτα τωρα (εννοουσε δεν εχουμε την υποψια καρκινου)

Αυτό είναι ΕΓΚΛΗΜΑ! Αλλο αυτό!

Τι πάει να πει "δεν παμε για αυτα τωρα"? Θα κάνεις επέμβαση για να σου αφαιρέσουν κομμάτι και δεν θα το στείλει για βιοψία?

ΕΓΚΛΗΜΑ! Τι να λέμε τώρα!

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια

 

εμενα ενας γιατρος με εβαλε για αποξεση (χωρις να εχω κανει παιδια, σε αυτες τις περιπτωσεις κανουμε υστεροσκοπηση) γιατι ειχε μια υποψια οτι κατι μπορει να εχει το ενδομητριο...

τον ρωτησα αν θα στειλει αυτο που ισως βγαλει για ιστιολογικη εξεταση...μου απαντησε "εεε τωρα τι ειναι αυτα που λες εμεις δεν παμε για αυτα τωρα (εννοουσε δεν εχουμε την υποψια καρκινου) και φυσικα dvd δεν εχει η αποξεση..

τωρα βγαλτε τα συμπερασματα σας..

 

τελικα ειχα πολυποδα και ενδομητριωση ..τον οποιο μονο ξυσαμε με την αποξεση.

τον αφαιρεσα με λαπαροσκοπηση και υστεροσκοπηση που εκανα 6 μηνες αργοτερα.

 

φυσικα ξερετε οτι η αποξεση ειναι ιδια διαδικασια με την εκτρωση.. και δεν ειναι οτι καλυτερο για γυναικες που δεν εχουν τεκνοποιήσει..

προσοχη κοριτσια στους γιατρους σας...

 

 

τι λες βρε κοπέλα μου??

 

εγώ έβγαλα έναν πολύποδα μετά την εγκυμοσύνη και τον έβγαλα υστεροσκοπικά...

 

την Δευτέρα μάλιστα πήρα την ιστολογική κια σήμερα θα πάω να με ξαναδεί..

 

μήπως θα έπρεπε να μας αναφέρεις το όνομα του γυναικολογου?????

 

Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο Σ

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...