Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Για να δουμε αν βγαινει...


elenik

Πεφτει μεσα το κινεζικο στο φυλλο?  

645

  1. 1. Πεφτει μεσα το κινεζικο στο φυλλο?



Recommended Posts

Με αφορμη το ποστ της Marili θα ηθελα να κανω ενα γκαλοπ στις μανουλες.

Σε αυτο πεφτει μεσα το φυλλο του παιδιου? Νομιζω ειναι το Κινεζικο.

 

http://www.parentingweekly.com/pregnancy/pregnancy_information/chinese_calendar.htm

 

Take your age at the time of conception and add 9 months to it.

2. Locate that number on the left-hand column of the calendar.

3. Locate the month that your baby was conceived across the top of the calendar.

4. Follow the two coordinates to where they intersect. Blue for a boy, pink for a girl

(no gender branding intended).

 

Εγω ψηφισα ναι γιατι επεσε (το συστηνω στην κουμπαρα μου γι αυτο ρωταω :lol: δεν παω για 3ο χαχα)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 161
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αν έπεσε μέσα λέει? Με τα μπούνια κορίτσια, δεν το συζητώ!!!

 

Στο μεταξύ, εγώ είχα κάνει και άλλα επιστημονικότατα τεστ!

 

Απαριθμώ...

 

1. Τεστ κοιλούμπας! Ή αλλιώς, που είναι η μέση μου οεο?

Αν -λέει- έχεις απλώσει ως λουκουμάς από την αρχή έχεις κορίτσι. Αν η μέση σου έχει παραμείνει ως είχε αλλά έχεις και μια συνοδευτική κοιλιά, κυοφορείς αγόρι.

Εμένα τα παντελονάκια μου δεν κούμπωναν πριν ακόμη κάνω τεστ εγκυμοσύνης!!!

 

2. Ψαλίδι - μαχαίρι.

Σου κρύβουν σε έναν καναπέ κάτω από τα μαξιλάρια του ένα μαχαίρι και ένα ψαλίδι. Πας και κάθεσαι η ...έρ'μη γκάστρω, και ανάλογα με το τί θα επιλέξεις χωρίς να ξέρεις, αντιστοιχεί στο φύλο του παιδιού...

Και αυτό το τεστ είχε εξαιρετική επιτυχία! Κάθισα φαρδιά-πλατιά στο ψαλίδι ενώ ζητωκραύγαζαν οι παρευρισκόμενοι "ΚΟΡΙΤΣΙ! ΚΟΡΙΤΣΙ!"

 

3. Τεστ σταυρού και παλάμης...

Αυτό που κρατάει κάποιος έναν σταυρό από την αλυσίδα και τον πηγαινοφέρνει πάνω από την παλάμη σου... Αν κάνει κύκλο είναι κορίτσι, αν κάνει μια ευθεία είναι αγόρι...

Σε αυτό σημειώσαμε πλήρη αποτυχία! Μου βγάζανε Νικόλα τη Νικολέττα μου!

 

ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα όχι. Κορίτσι λέει ότι θα κάνω.

 

Μάλλον θα πρέπει να περιμένεις λίγες μέρες ακόμη για να μας πεις με σιγουριά :D:wink::D:wink:

 

Σε εμένα έπεσε μέσα πάντως

Η ζωή μου όλη .....

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε μένα έπεσαν μέσα, και στα δύο παιδιά μου όλα τα επιστημονικά τέστ όπως τα αποκαλεί επιτυχώς και η φίλη πιο πάνω.

Και το κινέζικο και το σταυρός και το ψαλίδι και η κοιλιά λουκουμάς.

Καλή επιτυχία.

Kiki + George = Panagiotis + Maria

Link to comment
Share on other sites

και στα 3 έπεσε μέσα 2 κορίτσια και 1 αγόρι. Σε άλλη περίπτωση θα τα κορόιδευα τα τεστ αλλά πλάκα-πλάκα έπεσε μέσα. Παίζει ρόλο και πως υπολογίζεις την ηλικία. Αν κάποια είναι 28 και 8 μηνών μπορεί να δηλώσει 29 και να βγει λάθος. Αυτό έκανα και γω και νομίζω έβγαινε λάθος ενώ με 28 βγήκε σωστό.

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πέτυχε. Αλλά σύμφωνα με αυτό έπρεπε να έχω αδερφή και όχι αδερφό!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα 2 στα 2 έπεσε ΕΞΩ! Αλλιώς πρώτα έπρεπε να είχα κόρη και τώρα να περιμένω γιο. Πάντως και από τη δημοσκόπηση φαίνεται ότι έχει 50% να πέσει μέσα αλλά έτσι κι αλλιώς ή αγόρι θα είναι ή κορίτσι :lol: !!! Δηλαδή 50-50!!!

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα επεσε ναιμεν μεσα αλλα αν δειτε τα ποσοστα δειχνουν καθαρα οτι το κινεζικο πεφτει στο 50 -50 οπως φυσικα κι ολες αυτες οι προβλεψεις που γινονται απο συγγνεις και φιλους.

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

εμενα επεσε ναιμεν μεσα αλλα αν δειτε τα ποσοστα δειχνουν καθαρα οτι το κινεζικο πεφτει στο 50 -50 οπως φυσικα κι ολες αυτες οι προβλεψεις που γινονται απο συγγνεις και φιλους.

 

natasa αν δεις την κοιλιά μου, επιβεβαιώνει όλες τις "παλιές" γυναίκες που έλεγαν "μυτερή κοιλιά =αγόρι"! πραγματικά όποιος με βλέπει λέει "Σίγουρα έχεις αγόρι!"

5Nstp3.png

 

 

vgDUp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι απλα πιστεψε με σε καποιες βγαινουν αυτα και σε καποιες οχι. κι εμενα ειναι απλωτη η κοιλια μου και φαινεται για κοριτσι αλλα δεν ειναι σε ολους ετσι.

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμη το ποστ της Marili θα ηθελα να κανω ενα γκαλοπ στις μανουλες.

Σε αυτο πεφτει μεσα το φυλλο του παιδιου? Νομιζω ειναι το Κινεζικο.

 

http://www.parentingweekly.com/pregnancy/pregnancy_information/chinese_calendar.htm

 

Take your age at the time of conception and add 9 months to it.

2. Locate that number on the left-hand column of the calendar.

3. Locate the month that your baby was conceived across the top of the calendar.

4. Follow the two coordinates to where they intersect. Blue for a boy, pink for a girl

(no gender branding intended).Μπορεις να το μεταφρασεις στα ελληνικα γιατι ειμαι λιγο ψιλοασχετη με τ αγγλικα.. :?

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμη το ποστ της Marili θα ηθελα να κανω ενα γκαλοπ στις μανουλες.

Σε αυτο πεφτει μεσα το φυλλο του παιδιου? Νομιζω ειναι το Κινεζικο.

 

http://www.parentingweekly.com/pregnancy/pregnancy_information/chinese_calendar.htm

 

Take your age at the time of conception and add 9 months to it.

2. Locate that number on the left-hand column of the calendar.

3. Locate the month that your baby was conceived across the top of the calendar.

4. Follow the two coordinates to where they intersect. Blue for a boy, pink for a girl

(no gender branding intended).Μπορεις να το μεταφρασεις στα ελληνικα γιατι ειμαι λιγο ψιλοασχετη με τ αγγλικα.. :?

 

Πάρτε την ηλικία σας κατά την διάρκεια της σύλληψης και προσθέστε 9 μήνες σε την.

2. Εντοπίστε εκείνο τον αριθμό στην αριστερή στήλη του ημερολογίου.

3. Εντοπίστε το μήνα που το μωρό σας συλλήφθηκε πέρα από την κορυφή του ημερολογίου.

4. Ακολουθήστε τις δύο συντεταγμένες όπου κόβουν. Μπλε για ένα αγόρι, ροζ για ένα κορίτσι

 

κοινώς: Βρες την ηλικία σου όταν έγινε η σύλληψη. Βρές τον μήνα που έγινε η σύλληψη του παιδιου. Πήγαινε στο κουτάκι αυτό και πρόσθεσε 9 μήνες.

Δηλ αν ήσουν 30 χρονών όταν έμεινες έγκυος και η σύλληψη έγινε τον ιανουάριο, πάς στο κουτάκι αυτό όπου δηλ συναντιούνται οι 2 ημερομηνίες, προσθέτεις 9 και βρίσκεις το φύλο του παιδιού..

5Nstp3.png

 

 

vgDUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...