Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 119
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και εγω κοριτσια ειμαι στεναχωρεμενη παροτι ειναι η 2εγκυμοσυνη μου στην πρωτη δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα,σημερα που πηρα τις εξετασεις ειμαι 2μηνων εγκυος και ειδα οτι ο θυροειδης ειναι ελαχιστες μοναδες ανεβασμενος..τι επιπλοκες μπορει να εχει στην εγκυμοσυνη??:(

 

Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω annia μου να υπάρχει κάποιο πρόβλημα τώρα που θα το παρακολουθείς με κάποιον ενδοκρινολόγο. Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα τίποτα, όταν ο γιος μου ήταν 2 έκανα αφαίρεση και τώρα, στον 4ο μήνα της δεύτερης εγκυμοσύνης προσπαθώ να τον έχω ρυθμισμένο. Παρ΄όλα αυτά τελευταιές εξετάσεις΄είχε φτάσει 8 το tsh (που είναι πολύ υψηλό), αύξησα το χάπι και ο γιατρός μου είπε ότι με αυτά τα νούμερα να μην ανησυχώ, απλά να το αυξήσουμε και όλα θα πάνε καλά. Και επειδή είμαι και αγχώδης το έψαξα λίγο παραπάνω και δθιασταύρωσα τα λεγόμενά του. Καλή συνέχεια λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω annia μου να υπάρχει κάποιο πρόβλημα τώρα που θα το παρακολουθείς με κάποιον ενδοκρινολόγο. Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα τίποτα, όταν ο γιος μου ήταν 2 έκανα αφαίρεση και τώρα, στον 4ο μήνα της δεύτερης εγκυμοσύνης προσπαθώ να τον έχω ρυθμισμένο. Παρ΄όλα αυτά τελευταιές εξετάσεις΄είχε φτάσει 8 το tsh (που είναι πολύ υψηλό), αύξησα το χάπι και ο γιατρός μου είπε ότι με αυτά τα νούμερα να μην ανησυχώ, απλά να το αυξήσουμε και όλα θα πάνε καλά. Και επειδή είμαι και αγχώδης το έψαξα λίγο παραπάνω και δθιασταύρωσα τα λεγόμενά του. Καλή συνέχεια λοιπόν.

 

εγω αν δεν κανω λαθος το φυσιολογικο ειναι 0,3-5,0 εμενα ειναι 6,14 ειναι υψηλο??τι συπτωματα εχει??

Link to comment
Share on other sites

Στην εγκυμοσ'υνη προσπαθούμε να το κρατήσουμε στο 1-2. Δε νομίζω με αυτά τα νούμερα να έχεις κάποια συμπτώματα γιατί δεν είναι πολύ υψηλό. Εγώ όταν έφτασα 8 είχα λιγότερους παλμούς από το συνηθισμένο και χαμηλότερη θερμοκρασία. Α και πάχαινα και λίγο πιο εύκολα. Όπως σου είπα όμως θα βρεις έναν ενδοκρινολόγο, θα σου δώσει Τ4 να παίρνεις κάθε πρωί, θα κάνεις εξετάσεις κάθε 4 4βδομάδες και όλα θα είναι καλά. Απλά να μην το αμελήσεις!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 11 months later...

Δεν ήξερα που να γράψω για αυτό γράφω εδώ......

Έκανα τις εξετάσεις για τον θυροειδή και είδα δύο τιμές που με ανησύχησαν πολύ, το ΑΝΤΙ-ΤΡΟ----> 327,20 & ΤΟ ANTI-TG----->780,74.....

Τα άλλα ήταν TT3----0.73, T4---->5,90, TSH----->3,12.

Ας μου εξηγήσει κάποιος με απλά λόγια τι σημαίνει αυτό, γιατί αν κατάλαβα καλά έχω θυροειδή και έχω φοβηθεί πολύ γιατί είμαι 23 χρονών και δεν έχω ιδέα για αυτή την αρρώστια και ποίες οι συνέπειές της!

Περιμένω με αγωνία απάντησή σας,

Σας Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα που να γράψω για αυτό γράφω εδώ......

Έκανα τις εξετάσεις για τον θυροειδή και είδα δύο τιμές που με ανησύχησαν πολύ, το ΑΝΤΙ-ΤΡΟ----> 327,20 & ΤΟ ANTI-TG----->780,74.....

Τα άλλα ήταν TT3----0.73, T4---->5,90, TSH----->3,12.

Ας μου εξηγήσει κάποιος με απλά λόγια τι σημαίνει αυτό, γιατί αν κατάλαβα καλά έχω θυροειδή και έχω φοβηθεί πολύ γιατί είμαι 23 χρονών και δεν έχω ιδέα για αυτή την αρρώστια και ποίες οι συνέπειές της!

Περιμένω με αγωνία απάντησή σας,

Σας Ευχαριστώ πολύ!

 

Γεια σου Panagiotam. Εχω κανει θυρεοειδεκτομη και γνωριζω λιγα πραγματα. Στις εξετασεις που εκανες, εχει αναφορικα τις μεσες φυσιολογικες τιμες. Αναλογα με το εργαστηριο στο οποιο τις εκανες, σου διεχνει αν εισαι εντος ή εκτος των οριων.Οποτε θεωρω οτι και μονη σου μπορεις να διαπιστωσεις αν εχεις κατι αυξημενο ή μειωμενο απο το φυσιολογικο. Βεβαια αυτο δε σημαινει οτι πρεπει να μεινεις εκει. Θα δειξεις τα αποτρελεσματα σου στο γιατρο σου κι εκεινος ειναι ο καθολα αρμοδιος να σε κατευθυνει οπου χρειαζεται και αν χρειαζεται.

Ενδεικτικα θα σου πω τις Μ.Τ. στο δικο μου εργαστηριο :

Τ3 απο 0,8 ως 2,0

Τ4 απο 47 ως 125

TSH απο 0,4 ως 5,0

FT3 απο 1,8 ως 4,5

FT4 απο 10 ως 25

Για τις αλλες τιμες δε θυμαμαι.

 

Αν ο γιατρος σου πει οτι κατι συμβαινει, τα ξαναλεμε.Παντως ειναι κατι που αντιμετωπιζεται οποτε μην ανησυχεις. Οτι χρειαστεις, ρωτα με.

Link to comment
Share on other sites

Sisika, καλησπερα!

Οπως και ειπαν και τα υπολοιπα κοριτσια, το καλύτερο ειναι να πας σε κάποιον ειδικο. Το μονο που θελω να προσθέσω ειναι να κάνεις οπωσδήποτε και υπερηχο του θυρεοειδη γιατι η μαμα μου πριν 2 χρονια ανακαλυψε ότι εχει θυρεοειδη και αναγκαστηκε να τον βγαλει καθως τον ειχε χρονια αλλα καμια απο τις αιματολογικές εξετασεις που εκανε δεν εδειχνε απολυτως τιποτα! Δεν θελω να φοβισω καμια κοπέλα, αλλα θεωρω οτι για να εχει ο γιατρος ολοκληρωμενη εικονα θα πρεπει να γινει και υπερηχος. Μην στενοχωριεσαι, πολλες κοπέλες που εχουν θυρεοειδη ειναι μανουλες και αληθεια, αν τον διαγνωσεις νωρις και τον παρακολουθεις δεν υπαρχει λογος να ανησυχεις! Σου ευχομαι ολα να πανε καλά (που θα πανε) και να γινεις μανουλα οποτε το θελησεις!!!

event.png

Link to comment
Share on other sites

Sisika, καλησπερα!

Οπως και ειπαν και τα υπολοιπα κοριτσια, το καλύτερο ειναι να πας σε κάποιον ειδικο. Το μονο που θελω να προσθέσω ειναι να κάνεις οπωσδήποτε και υπερηχο του θυρεοειδη γιατι η μαμα μου πριν 2 χρονια ανακαλυψε ότι εχει θυρεοειδη και αναγκαστηκε να τον βγαλει καθως τον ειχε χρονια αλλα καμια απο τις αιματολογικές εξετασεις που εκανε δεν εδειχνε απολυτως τιποτα! Δεν θελω να φοβισω καμια κοπέλα, αλλα θεωρω οτι για να εχει ο γιατρος ολοκληρωμενη εικονα θα πρεπει να γινει και υπερηχος. Μην στενοχωριεσαι, πολλες κοπέλες που εχουν θυρεοειδη ειναι μανουλες και αληθεια, αν τον διαγνωσεις νωρις και τον παρακολουθεις δεν υπαρχει λογος να ανησυχεις! Σου ευχομαι ολα να πανε καλά (που θα πανε) και να γινεις μανουλα οποτε το θελησεις!!!

 

thea-yan Η sisika εγραψε τελευταια φορα στις 13-3-2009. Αν απο τοτε δεν πηγε στο γιατρο, τωρα πως θα ειναι??? Ελπιζω να πηγε και να μην ειχε τιποτα απολυτως. Να ειναι καλα η κοπελα. Sori για την παρεμβαση. Καλα εκανες ομως και συστηνεις (γενικοτερα) να κανουν και υπερηχο οι κοπελες. Εγω δεν ηθελα να αναφερθω για να παει η Παναγιωτα στο γιατρο και να την παραπεμψει εκεινος ωστε να μην αγχωθει απο το φορουμ. Οχι οτι ειναι κατι σοβαρο αλλα ξερεις ... η αγνοια βαζει στο μυαλο υπερβολες και ασχετα.

 

Παναγιωτα, να μας ενημερωσεις αν εχεις την ευχαριστηση.

Link to comment
Share on other sites

thea-yan Η sisika εγραψε τελευταια φορα στις 13-3-2009. Αν απο τοτε δεν πηγε στο γιατρο, τωρα πως θα ειναι??? Ελπιζω να πηγε και να μην ειχε τιποτα απολυτως. Να ειναι καλα η κοπελα. Sori για την παρεμβαση. Καλα εκανες ομως και συστηνεις (γενικοτερα) να κανουν και υπερηχο οι κοπελες. Εγω δεν ηθελα να αναφερθω για να παει η Παναγιωτα στο γιατρο και να την παραπεμψει εκεινος ωστε να μην αγχωθει απο το φορουμ. Οχι οτι ειναι κατι σοβαρο αλλα ξερεις ... η αγνοια βαζει στο μυαλο υπερβολες και ασχετα.

 

Παναγιωτα, να μας ενημερωσεις αν εχεις την ευχαριστηση.

 

 

πωπωωωωω... συγνωμη βρε κοριτσια, ουτε που ειδα την ημερομηνία...

Δεν το εγραψα για να τρομαξω τις κοπέλες, το εκανα καθαρα και μονο απο ενδιαφερον και για ενημερωση...

Και παλι συγνωμη αν αγχωσα την Παναγιώτα.. :oops:

event.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πωπωωωωω... συγνωμη βρε κοριτσια, ουτε που ειδα την ημερομηνία...

Δεν το εγραψα για να τρομαξω τις κοπέλες, το εκανα καθαρα και μονο απο ενδιαφερον και για ενημερωση...

Και παλι συγνωμη αν αγχωσα την Παναγιώτα.. :oops:

 

Δεν πειραζει καλε. Τα λαθη για τους ανθρωπους ειναι. Στο κατω κατω, αλιμονο αν λαμβαναμε υποψη μονο αυτα που διαβαζουμε στο φορουμ. Μια γνωμη, ναι, να την παρουμε αλλα οχι και να μην παμε στο γιατρο!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.

 

Εγώ πιστεύω πως όλες οι κοπέλες πρέπει να κάνουμε έλεγχο στον θυροειδή μας μια φορά τον χρόνο έστω και για προληπτικούς λόγους. Οι αιματολογικές εξετάσεις, αν και είναι απαραίτητες, μόνες τους δεν αρκούν καθώς δεν μπορούν να δείξουν τα πάντα. Ο υπέρυχος είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΣ. Άλλωστε είναι η πιο ανώδυνη εξέταση.

 

Εγώ πρόσφατα είχα ένα πρόβλημα με τον θυροειδή μου και πήγα σε μια πολύ καλή γιατρό στην Νέα Σμύρνη (όποια κοπέλα ενδοιαφέρεται ευχαρίστως να της δώσω τα στοιχεία της).

Κορίτσια ξέρετε τι μου είπε? Ότι ο θυροειδής (όταν δεν παρακολουθείται) ευθύνεται για πάρα πολλές άλλες ανωμαλίες ακόμα και για αποβολές και πως όταν με το καλό μείνω έγκυος θα πρέπει να πάρω τηλέφωνο πρώτα την ενδοκρινολόγο μου και μετά τον γυναικολόγο μου!!! Φανταστείτε πόσο σημαντική είναι η παρακολούθησή του! Μου είπε επίσης πως αν και στις γυναίκες εμφανίζεται συχνότερα, παρ΄όλα αυτά είναι απαραίτητο να το ελέγχουν και οι άντρες. Είναι πάρα πολύ ύπουλη ασθένεια...

 

Δεν θέλω να τρομάξω καμοία κοπέλα αλλά μην ξεχνάτε πως η πρόληψη είναι η καλύτερη θεραπεία ;)

Εμείς οι δυο, σαν ένα ...

Link to comment
Share on other sites

kalispera,

Exo aporia sxetika me ypo8yreoidismo(pou exo).Exo gennisei edo kai 2 mines peripou kai ka8oli yin diarkeia tis egkimosinis mou mou xorigouse i giatros m to efthyrox 75.piga omos proxthes kai mou eipe na to sinexiso gia akomi 6 mines xoris na kano exaraseis aimatos opos kathe fora pou me exetaze...

To λουκουμάκι μου μέρα με τη μέρα γεμίζει την ζωή μου μαγικά:P

Link to comment
Share on other sites

kalispera,

Exo aporia sxetika me ypo8yreoidismo(pou exo).Exo gennisei edo kai 2 mines peripou kai ka8oli yin diarkeia tis egkimosinis mou mou xorigouse i giatros m to efthyrox 75.piga omos proxthes kai mou eipe na to sinexiso gia akomi 6 mines xoris na kano exaraseis aimatos opos kathe fora pou me exetaze...

Eliza να σου ζησει καταρχην το μωρακι σου. Χωρις να γνωριζω την περιπτωση σου, θα ελεγα οτι ο γιατρος σου κανει ικασιες ή θελει να σταθεροποιηθουν οι ορμονες σου καθως ειναι πολυ νωρις ακομα απο τη γεννα και οπως γνωριζεις οιι ορμονες τρελαινονται στην εγκυμοσυνη.

Παρολαυτα ομως, θεωρω χωρις αυτο να σημαινει κατι, οτι θα επρεπε να εξετασεις τις ορμονες τωρα.

Γνωμη μου, μην αφησεις να περασει εξαμηνο. Εγω καηκα απο αυτο το "εξαμηνο". Το μονο που θα σου πω για να μπεις εντος ειναι οτι εκανα αφαιρεση, οι 2ες εξετασεις ηταν εντος και ο γιατρος ειπε μετα 6 μηνες επανελεγχο. Στους 5 εκανα και ημουν σε αθλια κατασταση χωρις συμπτωματα. Εκανα αλλους 5 μηνες να ισορροπησω με ολα τα κουσουρια που μου αφησε. Και ακομα παλευω να "με" φερω στα ισα μου.

Οποτε για προληπτικους λογους κανε μια FT3, FT4 & TSH. Τουλαχιστο αυτες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Τελικά δεν έκανα κάτι.Με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος λόγω πολυκσυτικών ωοθηκων κα κανω καθε 6 μηνες εξετασεις.Βεβαια αυτο το μηνα η TSH ηταν εκτος οριων προς τα πανω,εγω ανησυχησα αλλα δεν μου ειπε κατι καθως οι FT3 και FT4 ήταν εντός ορίων.Εγω βεβαια εκλεισα να κανω κ υπερηχο και εκανα κ εξετασεις για αντισώματα.

Φοβαμαιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Link to comment
Share on other sites

Georgiamami όταν λές ότι σου άφησε κουσούρια τι εννοείς?Ποιά μορφή θυροειδισμού είχες εσύ?

Και εγω βασανίζομαι τους τελευταίους 6 μηνες με θυροειδή που τρελλάθηκε!!!(εχω Χασιμότο εδώ και 2 χρόνια)......

Link to comment
Share on other sites

αχ!να μαι κ γω!!να σας ζαλισω λιγακι??εεε??:mrgreen:

γεννησα το 3ο μου παιδακι τον αυγουστο του 2009!τοτε ημουνα 71 κιλα!τον ιανουαριο εφτασα τα 64!κ μετα μεσα σε 3 εβδομαδες πηγα 54!κατεβαινα κ 1 κιλο το 3ημερο!πανικοβληθηκα!55 ημουνα στο λυκειο κ αναστατωθηκα οταν ειδα οτι ειμαι τοσο μετα απο 3 γεννες!σκεφτομουν οτι τα χανω λογω του οτι ολη μερα τρεχω κ δεν καθομαι καθολου κ επειδη θηλαζω!αλλα μια γνωστη μου με συμβουλεψε να παω για θυρεοειδη!πηγα κ τελικα μου ειπε ο γιατρος οτι ολα ειναι φυσιολογικα κ ειναι απ'το αγχος κ το τρεξιμο!αλλα ακομα δεν εχω ηρεμησει βρε κοριτσια!νιωθω περιεργα!:-(

ερχεται εδω στο νησι μια φορα το διμηνο ενας γιατρος κ κανει υπερηχους,αλλα ολο το αναβαλλω.:oops::oops:

λεω ε για να ειπε ο γιατρος οτι ειναι ενταξει,μην τα σκαλιζω!αλλα απ'οτι βλεπω ειναι απαραιτητος ο υπερηχος!δεν ειναι αρκετες οι αιματολογικες εξετασεις!:oops:

εχω κ καποια περιεργα συμπτωματα,αλλα δεν ξερω καν αν ειναι συμπτωματα θυρεοειδη!νιωθω συχνα φουντωση,πεφτουν τα μαλλια μου ενα χρονο σχεδον τωρα,τα βραδια που ξαπλωνω νιωθω την ανασα μου να κοβεται κ παιρνω βαθιες ανασες να την ξαναβρω κ επισης εχω πολλα πολλα νευρα!οχι φυσιολογικα νευρα!δεν μπορω να κρατηθω κ οταν με πιανουν νιωθω να φουντωνω κ να μην μπορω να συνελθω οσο κ να το παλευω!α!κ νιωθω συνεχως μια καταπτωση κ μια κουραση που δεν δικαιολογειται!δεν ξερω τι να πω!

σας εγραψα την ιστορια μου,γιατι ειδα οτι καποιες κοπελες γνωριζουν πολλα πραγματα!!συγνωμη αν σας κουρασα κ ελπιζω καποια κοπελα να με διαφωτισει!καπου ειχα διαβασει για συμπτωματα θυρεοειδη κ τα συνδυασα με τα δικα μου κ τρομοκρατηθηκα,αλλα δεν ξερω αν ισχυουν!:oops:

 

να σημειωσω οτι τωρα εχω μεινει σταθερη στα 54 κιλα απο τοτε!οποιαδηποτε συμβουλη θα ηταν σημαντικη!!

''Κ όταν ξυπνάς κάθε πρωί,τον ήλιο σαν κοιτάξεις,στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μην ξεχάσεις,να ψάχνεις μέσα στη ζωή τα άνθη τα λευκά της κ την ευχή μου θα τη βρείς μέσα στη μυρωδιά της''

ΝΙΚΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΘΑΝΑΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοπελα μου και να σου ζησουν τα αγγελουδια σου!!!

οι αιματολογικες δεν αρκουν οταν ειδικα εχεις και τετοια συμπτωματα. καλος ειναι και ενας υπερηχος. 1 φορα τον χρονο γινεται η εξεταση θυροειδη και φυσικα στις αιματολογικες κανεις Τ3, Τ4 αντιισωματα κλπ ε;για τα μαλλια δεν νομιζω οτι σχετιζεται με τον θυροειδη αλλα μηπως εχεις χαμηλο σιδηρο;η κουραση και ολα αυτα καπου χτυπανε..

:);)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοπελα μου και να σου ζησουν τα αγγελουδια σου!!!

οι αιματολογικες δεν αρκουν οταν ειδικα εχεις και τετοια συμπτωματα. καλος ειναι και ενας υπερηχος. 1 φορα τον χρονο γινεται η εξεταση θυροειδη και φυσικα στις αιματολογικες κανεις Τ3, Τ4 αντιισωματα κλπ ε;για τα μαλλια δεν νομιζω οτι σχετιζεται με τον θυροειδη αλλα μηπως εχεις χαμηλο σιδηρο;η κουραση και ολα αυτα καπου χτυπανε..

 

ελενη μου ευχαριστω για την απαντηση!!:)

εκανα φετος Τ3,Τ4 κ αντισωματα κ μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι φυσιολογικα κ φταιει το τρεξιμο!αλλα οταν διαβασα το θεμα εδω,σκεφτηκα να μην ξαναναβαλλω τον υπερηχο!!ειχα ''επαναπαυτει'' στην ιδεα οτι οι εξετασεις ηταν καλες!!:roll:θα το κανονισω το συντομοτερο!!

''Κ όταν ξυπνάς κάθε πρωί,τον ήλιο σαν κοιτάξεις,στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μην ξεχάσεις,να ψάχνεις μέσα στη ζωή τα άνθη τα λευκά της κ την ευχή μου θα τη βρείς μέσα στη μυρωδιά της''

ΝΙΚΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΘΑΝΑΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Πηγα εκανα υπερηχο θυρεοειδη ο οποιος εδειξε 3 οζους.Ξαναεκανα επαναληπτικη TSH καθως και αντισωματα θυρεοειδη.Ολα βγηκαν φυσιολογικα στις αιαμτολογικες.Ενας γιατρος που τα ειδε ειπε οτι δεν χρειαζομαι θεραπεια.

Πως γινεται αυτο κ μεταβαλλονται ετσι οι τιμες?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα! Είμαι καινούργια στο Φόρουμ... και έχω μια απορία:

Εδώ και 2 χρόνια παίρνω χάπια για το θυροειδή επειδή έχω ένα όζο, ενός εκατοστού. Κατά τ'άλλα οι εξετάσεις αίματος ήταν και εξακολουθούν να είναι φυσιολογικές. Πήγα όμως σε άλλο ενδοκρινολόγο και μου είπε ότι χωρίς να έχω καμία επίπτωση στον οργανισμό μου, δεν χρειάζεται να παίρνω το χάπι. Αρκεί βέβαια να κάνω συχνά υπέρηχο και εξετάσεις αίματος. ΤΖΑΜΠΑ δηλαδή το έπαιρνα 2 χρόνια???

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Ωχ.... εγώ με το θυρεοειδή μου δεν έχω καλές σχέσεις.... Γιαυτό τον έβγαλα πριν μείνω έγκυος... αλλά ο ατιμος αν και απών, τον τελευταίο μήνα με ταλαιπώρησε πολύ. Και μαζί με μένα και το μωρό μου....

ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΣΤΕΝΑ..... μην το αφήσεις. :cry:

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ..ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΔΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙΑ.ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΘΥΡΟΕΙΔΗ..ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ. ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟ??? ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ.ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ.....:oops::oops: ΑΘΑΝΑΣΙΑ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

μεσα στις γιορτες διαπιστωσαμε πως ο εφιαλτης της υπερτασης ξαναξεκινησε και δεν ξερουμε και ποσο καιρο την εχω-αν θυμαστε γεννησα με προεκλαμψια και νομιζα πως ημουν καλα μετα-

ο καρδιολογος προτεινει να ψαξω τον θυροειδη και ζηταω απο οποια κοπελα ξερει καποιον πολυ καλο γιατρο να μου συστησει.μενω ιλιον.θα ηθελα να κανω και εναν υπερηχο αλλα σε καποιον που να εμπιστευεστε.δεν ξερω αν ο ενδοκρινολογος μπορει να κανει η πρεπει να παω αλλου.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ο ενδοκρινολόγος είναι αρμόδιος για θυρεοειδή... Ξέρω έναν ενδοκρινολόγο στο 'Ιλιον, πάει ο σύζυγος για τον θυρεοειδή, και έναν στο Παγκράτι, πάω έγω (μου τον έχει συστήσει ο γυναικολόγος μου).... Θες να σου στείλω πμ για κάποιον από τους 2?

Gdt4p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...