Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ατμοκαθαριστής


Carmela

Recommended Posts

Εγώ έχω πάρει ατμοκαθαριστεί απο το lidl με 15 ευρώ!!Δεν είναι πολύ δυνατός αλλα τη δουλειά του τη κάνει.Κάθε φορά που το χρησιμοποιώ ρίχνω λίγες σταγόνες αιθέριο έλαιο και μοσχοβολάει όλο το σπίτι.Τον έχω βολευτεί κυρίως για να φρεσκάρω σακάκια,για τους καναπέδες κυρίως για υφάσματα.

 

αυτο δεν τοχω καταλαβει.....πως φρεσκαρεις καναπε με τον ατμοκαθαριστη??

καθαριζει?? φευγουν λεκεδες??

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 128
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αφου βάλω ηλεκτρική ,ψεκαζω με τον ατμοκαθαριστή,δεν μιλάμε να έχει λεκέδες,για να πλύνω ένα καναπέ δανέιζομαι ενα πολυμηχάνημα που έχει ένας γείτονας που εχει λόξα με τα αυτοκινητα και το εχει αγορασει για να πλένει τα καθισματα ου αυτοκινητου,αλλα αυτό είναι επαγγελματικό και κάνει πανω απο 2500€.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Βρε κοριτσια μηπως καμια σας ξερει αν υπαρχει κανενας αποτελεσματικος ατμοκαθαριστης χαλιων?Γιατι τωρα που προκειται να ξεστρωσω σε λιγο καιρο σκεφτομαι το ενδεχομενο να αγορασω εναν και να τα καθαρισω μονη μου. Υπαρχει ομως καποιος δοκιμασμενος ή θα τον αγορασω τσαμπα και στο τελος θα τα στειλω και καθαριστηριο??PLEASE HELP ME!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

23_33_7.gif κοριτσια θα ηθελα τη γνωμη σας μολισ επεσε ενα φυλλαδιο του λιντλ στα χερια μου και σε μια απο τις προσφορες ελεγε για ατμοκαθαριστη 20 ευρω κανουν δουλεια καθαριζουν πειτε μου σας παρακαλω γιατι το σκεφτομαι

 

 

 

 

 

sig.jsp?pc=ZSzeb095&pp=ZNxmk142YYGR

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξέρω για το συγκεκριμένο. Έχω έναν αρχαίο της μαμάς μου και έχω ξετρελαθεί. Μέχρι τους τοίχους κάναμε για να καθαρίσουμε το δωμάτιό μου τώρα που θα έρθει το μωρό. Και το στρώμα του κρεβατιού (σκοτώνει τα πάντα) και όλα τα υφάσματα (μετά είναι πεντακάθαρα και "τρίζουν από καθαριότητα" κυριολεκτικά).

 

Επίσης το χρησιμοποιούσα και στο νηπιαγωγείο κατά διαστήματα στα καναπεδάκια που κοιμόντουσαν τα παιδιά (ειδικά μετά από επιδρομή από ψείρες :evil: ).

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αα, ωραία ιδέα!

Το χα σκεφτεί, αλλά νόμιζα ότι είναι ακριβός.

Βασικά ψάχνω τρόπο να καθαρίζω τα χαλιά γιατί ο μικρός μπουσουλάει. Δεν τα έχω στρώσει ακόμα, αλλά κάνει αρκετό κρύο. Παρ' όλο που βγάζουμε τα παπούτσια μας έξω, όταν θέλω να τον πάρω μαζί μου, ε δεν μπορώ να τον κρατάω αγκαλιά και να βάζω και παπούτσια ή αν έρθει κανας άνθρωπος, τι να κάνω; κάποιες φορές πατάμε.

μαμάκα γωγώ, ξέρεις πότε τον βάζουν σε προσφορά στα λιντλ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί οι μικροί δεν κρατάνε πολύ ώρα ατμό και δεν ξετρελάθηκα να σου πω. Τον χρησιμοποίησα να καθαρίσω τα σώματα του καλοριφέρ και η σκόνη δεν έφευγε εντελώς. Παλιά είχα δει μιας φίλης που ήταν σαν ηλεκτρική σκούπα και έκανε πολύ ατμό και τον χρησιμοποιούσε η μάνα μου για τον καναπέ, αλλά χαλούσε λίγο το πέλος του βελούδου.

0b8bfa6eaf.png
Link to comment
Share on other sites

Αα, ωραία ιδέα!

Το χα σκεφτεί, αλλά νόμιζα ότι είναι ακριβός.

Βασικά ψάχνω τρόπο να καθαρίζω τα χαλιά γιατί ο μικρός μπουσουλάει. Δεν τα έχω στρώσει ακόμα, αλλά κάνει αρκετό κρύο. Παρ' όλο που βγάζουμε τα παπούτσια μας έξω, όταν θέλω να τον πάρω μαζί μου, ε δεν μπορώ να τον κρατάω αγκαλιά και να βάζω και παπούτσια ή αν έρθει κανας άνθρωπος, τι να κάνω; κάποιες φορές πατάμε.

μαμάκα γωγώ, ξέρεις πότε τον βάζουν σε προσφορά στα λιντλ;

22 οκτωβριου:D
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα εχει η μαμα μου αυτον που ειναι σαν ηλεκτρικη σκουπα.με βολευει και κανω το στρωμα, φρεσκαρω τις κουρτινες και τα χαλια.εχει διαφορα στομια για γωνιες πατζουρια κτλ.

τωρα αυτος ο μικρος δε νξερω αν βολευει..αυτος που πηρε η μαμα μου παντως εκανε 50ε περιπου απ οτο πρακτιρερ.

ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν γεννησω αγορασα και εγω εναν ατμοκαθαριστη γιατι μου αρεσε η ιδεα να καθαριζω-αποστειρωνω χωρις χημικα. Στην πραξη ομως δεν ξετρελαθηκα.. σιγουρα ο ατμος σκοτωνει πολλα μικροβια αλλα οσον αφορα το καθαρισμα, το αποτελεσμα ειναι οπως οταν καθαριζεις κατι με σκετο νερο (δεν λαμπει βρε παιδια!)

Link to comment
Share on other sites

είχα πάρει και εγώ. Για κάποιες εβδομάδες είχα ξετρελαθεί και μόνο με αυτόν καθάριζα. έναν μικρό είχα πάρει, αλλά μετά τον βαρέθηκα και έχω πολύ καιρό να τον χρησιμοποιήσω. Με κούραζε να γεμίζω συνέχεια νερό και να τον κουβαλάω.

Link to comment
Share on other sites

είχα πάρει και εγώ. Για κάποιες εβδομάδες είχα ξετρελαθεί και μόνο με αυτόν καθάριζα. έναν μικρό είχα πάρει, αλλά μετά τον βαρέθηκα και έχω πολύ καιρό να τον χρησιμοποιήσω. Με κούραζε να γεμίζω συνέχεια νερό και να τον κουβαλάω.
ποσο τον ειχες παρει εκανε και για χαλια;

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ Βενετία!

Σήμερα καθάρισα τα καλοριφέρ με τον ατμοκαθαριστή και έγιναν τέλεια!!!:D

Όλες οι σκόνες έπεσαν κάτω νοτισμένες!

Πόσο είχα παιδευτεί χρόνια...με χίλιες δυο πατέντες... :?

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια εγώ πήρα έναν της karcher πολύ καλός αποστειρώνει σίγουρα καθώς ο ατμός που βγάζει είναι στους 160 βαθμούς,έκανα με αυτόν τοίχους,τον καναπέ και παντζούρια αλλά βρε κορίτσια δεν καθαρίζει..πχ μια βρωμιά στον καναπέ δεν την έβγαλε,απλά απολυμαίνει και φρεσκάρει θαύματα δεν κάνει!

Q03fp2.png
Link to comment
Share on other sites

mamaka gogo, χρησιμοποίησα της μαμάς μου. Τον πήρε από το alex pak 30 ευρώ. Με ένα γέμισμα καθάριζα σχεδόν δύο καλοριφέρ (το εσωτερικό). Δεν τον χρησιμοποίησα σε κάτι άλλο, αλλά για τη συγκεκριμένη δουλειά ήταν πολύ καλός.

Link to comment
Share on other sites

ποσο τον ειχες παρει εκανε και για χαλια;

:rolleyes:

 

Δεν θυμάμαι γιατί τον έχω 3 χρόνια περίπου. Δεν ήταν ακριβός γύρω στα 50? αλλά δεν΄ήταν για χαλιά. Από το Carrefour νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια σήμερα μου έφερε η μαμά μου έναν ατμοκαθαριστή μικρό και προσπάθησα να κάνω τα καλοριφέρ. Οι υδρατμοι που μένουν θέλουν σκούπισμα μετά ή τους αφήνεται να στεγνώσουν? Και τα εξώφυλλα τα περνάτε με πανί μετά?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια.ειμαι καινουρια στο φορουμ και δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο θεμα.ψαχνω τροπο να καθαριζω την μοκετα της εσωτερικης σκαλας επιτοπου.πατιεται συνεχεια και φανταστειται πως γινεται.ευχαριστω εκ προτερον

561874hhz1c12ps5.gif1298739qm9p56dlj4.gif

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...