Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εμπειρες μανουλες βοηθηστε με...(πότε βλέπουν?)


Recommended Posts

Τελικα με αυτα που διαβαζω για τους παιδιατρους νομιζω οτι εμεις ειμαστε τυχεροι που δεν τους βρισκουμε οποτε θελουμε!!! Μεχρι να κλεισουμε ραντευου τα απλα προβληματα εχουν λυθει απο μονα τους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τελικα με αυτα που διαβαζω για τους παιδιατρους νομιζω οτι εμεις ειμαστε τυχεροι που δεν τους βρισκουμε οποτε θελουμε!!! Μεχρι να κλεισουμε ραντευου τα απλα προβληματα εχουν λυθει απο μονα τους!

Aυτο ξαναπεστο :lol::lol::lol:

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες παρα πολυ.

δε εχω καταφερει να μπω απο χτες γιατι ο μικρουλης μου ηταν ανησυχος και ηθελε βολτουλες για να ηρεμησει.

πραγματικα διαβασα με προσοχη ολα αυτα που μου γραψατε και πιστεψτεμε με κανατε να χαλαρωσω παρα πολυ.

βεβαια εχω να σας πω κατι ευχαριστο,δε ξερω πως και τι εγινε αλλα σημερα το πρωι το μικρο μου μου χαμογελασε!!!(δε του ειπα ανεκδοτο αληθεια σας λεω:D).

Ξυπνησε για να φαει και ετσι οπως τον ειχα αγκαλια και του εκανα παιχνιδακια μου χαμογελασε,τρεμανε τα χειλακια μας.

τον εχω ξαναδει πολλες φορες να χαμογελαει αλλα ποτε να με κοιταζει οπως σημερα.

τα επαιξα πραγματικα δε το πιστευα οτι με κοιταγε.

ενιωσα τετοια ανακουφιση σα να εφυγε απο πανω μου ενα τεραστιο βαρος.ειστε τα γουρια μου τελικα:D!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτοι οι παιδιατροι....στο πρωτο μου παιδακι δεν θηλασα και η αιτια ηταν η παιδιατρος.Το μωρο εβγαζε γαλα και μου ειπε πως εχει ΓΟΠ και να του δωσω αντιαναγωγικο γαλα,επισης με εβαζε να το ξυπναω καθε 2 ωρες για να τρωει λιγοτερη ποσοτητα.Αποτελεσμα το γαλα μου κοπηκε και το μωρο μαζι με εμενα μες την τρελα μιας ουτε`αυτο ουτε εγω προλαβαιναμε να κοιμηθουμε με τετοιο ωραριο.

Μετα με εστειλε σε οφθαλμιατρο και για υπερηχο νεφρων επειδη τα ματια του μωρου ηταν λιγο μεσα(εχει κατι ματαρες.....πανεμορφες")

Τεσπα μας ειχε κανει ανω κατω.

Εννοειτε πως την αλλαξα και τωρα στο δευτερο παιδακι μου (20/10 γεννησα)

κανω οτι μου λεει το ενστικτο μου και τα παμε παρα πολυ καλα!!!!!

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες παρα πολυ.

δε εχω καταφερει να μπω απο χτες γιατι ο μικρουλης μου ηταν ανησυχος και ηθελε βολτουλες για να ηρεμησει.

πραγματικα διαβασα με προσοχη ολα αυτα που μου γραψατε και πιστεψτεμε με κανατε να χαλαρωσω παρα πολυ.

βεβαια εχω να σας πω κατι ευχαριστο,δε ξερω πως και τι εγινε αλλα σημερα το πρωι το μικρο μου μου χαμογελασε!!!(δε του ειπα ανεκδοτο αληθεια σας λεω:D).

Ξυπνησε για να φαει και ετσι οπως τον ειχα αγκαλια και του εκανα παιχνιδακια μου χαμογελασε,τρεμανε τα χειλακια μας.

τον εχω ξαναδει πολλες φορες να χαμογελαει αλλα ποτε να με κοιταζει οπως σημερα.

τα επαιξα πραγματικα δε το πιστευα οτι με κοιταγε.

ενιωσα τετοια ανακουφιση σα να εφυγε απο πανω μου ενα τεραστιο βαρος.ειστε τα γουρια μου τελικα:D!!!

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟ...:D:D

καλη αρχη σας`ευχομαι μονο χαμογελα και γελια.

Να σου ζησει!!!!

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωπα, ώπα!! Ειρήνη, τι ακριβώς εννοείς ότι σου έκοψε το θηλασμό; Δηλαδή μπορούσες να θηλάσεις το μωρό σου και στο σταμάτησε; :evil:

 

Δεν ειχα κατεβασει αρκετο γαλα....παρολα αυτα στο μαιευτηριο θηλαζα αποκλειστικα και με ενημερωσαν για την "ψευτοπεριοδο" που παρουσιασε η μικρη μου...ξερεις αιματακι απο τον κολπο λογω ορμονων! Φυσιολογικο...εμ μολις το ειδε η παιδιατρος α δε μαρεσει λεει σταματας το θηλασμο για 5 μερες και οταν το ξαναρχισεις να δινεις οπωσδηποτε συμπληρωμα και επειδη δε χορταινει παρουσιαζει δυσκοιλιοτητα(ειχε να κανει 24 ωρες κακα).....εκανε την διαγνωση η ντοκτορας η μεγαλη!

Φυσικα τρομαξα νομιζα οτι κατι εχει το γαλα μου....και μετα απο 2 μερες μεγαλης προσπαθιας για αντληση και μετα απο φοβερο πονο μου κοπηκε! :evil::evil::evil:

 

Στα λεω και συγχιζομαι παλι 8μιση μηνες μετα!

 

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΔΕΣ ΠΟΥ ΑΔΙΚΑ ΑΝΗΣΥΧΗΣΕΣ.ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΘΑ ΣΕ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΣΤΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΟΥ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΣ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ?ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑ.ΑΥΤΗ ΠΗΓΕ ΝΑ ΣΕ ΤΡΕΛΑΝΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες παρα πολυ.

δε εχω καταφερει να μπω απο χτες γιατι ο μικρουλης μου ηταν ανησυχος και ηθελε βολτουλες για να ηρεμησει.

πραγματικα διαβασα με προσοχη ολα αυτα που μου γραψατε και πιστεψτεμε με κανατε να χαλαρωσω παρα πολυ.

βεβαια εχω να σας πω κατι ευχαριστο,δε ξερω πως και τι εγινε αλλα σημερα το πρωι το μικρο μου μου χαμογελασε!!!(δε του ειπα ανεκδοτο αληθεια σας λεω:D).

Ξυπνησε για να φαει και ετσι οπως τον ειχα αγκαλια και του εκανα παιχνιδακια μου χαμογελασε,τρεμανε τα χειλακια μας.

τον εχω ξαναδει πολλες φορες να χαμογελαει αλλα ποτε να με κοιταζει οπως σημερα.

τα επαιξα πραγματικα δε το πιστευα οτι με κοιταγε.

ενιωσα τετοια ανακουφιση σα να εφυγε απο πανω μου ενα τεραστιο βαρος.ειστε τα γουρια μου τελικα:D!!!

 

Μπράβο!!! Μήπως χρειάζεσαι κι εσύ επιπλέον πλυντήριο για να πλένεις τα κ.....α εσώρουχα όπως όλες μας εδώ μέσα όταν τα βλασταράκια μας, μας κάνουν για πρώτη φορά τα δικά τους; Μπράβο! Έτσι,όχι τίποτ'άλλο, αλλά να ηρεμήσεις με την τρελή που σε ανησύχησε τσάμπα και βερεσέ.

 

Ειρήνη... τι να πω... αυτό είναι τουλάχιστον απαράδεκτο. Να κόψει από μια μάνα και το μωρό της το θηλασμό χωρίς ουσιαστικά να υπάρχει πρόβλημα. Δεν το πιστεύω οτι βάφτισε το βρέφος δυσκοίλιο μόνο και μόνο γιατί δεν έκανε τίποτα μία ημέρα. Τέλος πάντων, περασμένα αυτά. Να την χαίρεσαι τη μικρούλα σου και να την καμαρώνεις.

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο!!! Μήπως χρειάζεσαι κι εσύ επιπλέον πλυντήριο για να πλένεις τα κ.....α εσώρουχα όπως όλες μας εδώ μέσα όταν τα βλασταράκια μας, μας κάνουν για πρώτη φορά τα δικά τους; Μπράβο! Έτσι,όχι τίποτ'άλλο, αλλά να ηρεμήσεις με την τρελή που σε ανησύχησε τσάμπα και βερεσε.

 

 

Σιγουρα χρειαζομαι δε το συζηταω,μη σου πω θα παρω κατευθειαν δυο:D!!!

Ποσο ηρεμη νιωθω δε λεγεται παντως.Τσαμπα τοση στεναχωρια που περασα κοιταζα το παιδακι μου σαν εξωγηινο να δω μηπως εχει κατι:(,αει στα κομματια η ηλιθια με τρελανε.Εννοειται οτι δε ξαναπαω!!!Παντως τελικα οι περισσοτεροι παιδιατροι τα ιδια σ_@_@ ειναι!!!

Λιγες ειναι οι εξαιρεσεις και που να τις βρεις πρεπει να σου κατσουνε γμτ.

Κοριτσαρες σας ευχαριστω παρα πολυ παντως ησαστε ολες απιθανες.

Ησαστε παντα εδω οποιαδηποτε σας χρειαστει για το οτιδηποτε ακομα και να μη γραφει συνεχεια οπως εγω ειστε πραγματικα φοβερες.

Τα λογια πραγματικα ειναι περριτα για να περιγραψω πως νιωθω.

Ενω ημουν χαλια εσεις ησασταν εδω για να μου πειτε μια καλη κουβεντα και να μου ανεβασετε το ηθικο που ουτε και εγω ξερω που ειχε φτασει:(.

Σας υπερευχαριστω ολες.Και να χαιρεστε τα ζουζουνια σας:D!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...