Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

λιγα ωαρια


Recommended Posts

σημερα στην ωοληψια γνωρισα πολλες κοπελες στην ιδια κατασταση.

ειναι φοβερο οτι ημαστε τοσες πολλες. ευχομαι σε ολες τις γυναικες μεσα απο την καρδιαμου να κανουν ενα μωρακι γερο. σιγουρα θα το αγαπησουν περισσοτερο απο οποιαδηποτε αλλη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 186
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μαλλον ναι.τι ναμου πει?

:|Θα σου πει να μην στενοχωριέσαι.Αυτό που σου λέει τώρα και αυτό θα σου έλεγα κι εγώ.Καλά σίγουρα δεν το αντιλαμβάνεται το ίδιο αλλά μην τον αποκλείεις μπορεί να θέλει να σε παρηγορήσει και να μην του το επιτρέπεις με τον τρόπο σου.Εγώ έχω να σου πω πάντως οτι δεν έχει νόημα να είσαι έτσι τώρα.Αφού έχεις 2 ωαριάκια μπορεί να κάνουν την δουλειά τους και να πάνε όλα καλά.Αν και το σπέρμα είναι καλό όπως σας είπαν έχετε πολλές πιθανότητες και με 2 μόνο.

Link to comment
Share on other sites

η αγια Αννα που γιορταζει και σημερα(και η μανουλαμου),ηταν στειρα. ηθελα να κανει μωρο και δεν μπορουσε.ο αντρας της, την παρατησεκαι παντρευτηα\κε καποια αλλη και εκανε μαζι της παιδια. την Αννα την κοροιδευαν επειδη δεν μπορουσε. προσευχοταν,νηστευε και τελικα τα καταφερε και εκανε πολλα παιδια.

Link to comment
Share on other sites

ροδοπεταλο που το ξερεις?

 

 

έχω υψηλή fsh και αυτό είναι συνήθως το πρώτο δείγμα.

 

Η αγία Άννα θα σε βοηθήσει σήμερα και όλα θα πάνε καλά. Μην απελπίζεσαι, λες και έχουν χαθεί όλα!! Με τη μικρογονιμοποίηση θα πιάσουν και τα 2 και θα έχεις δύο όμορφα εμβρυάκια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακι μου σε αγαπω κι ας μην σε ξερω. Σευχαριστω και που ξερεις μπορει καποια μερα να συναντηθουμε με τα μωρα μας

 

Αν μένεις Αθήνα, αλλά κάνεις παρέα με Θεσσαλονικιές, μην το γελάς καθόλου!! Προσπαθώ να σε κάνω να καταλάβεις, ότι δεν πρέπει να στεναχωριέσαι, γιατί πολύ απλά ΔΕΝ είναι τα πράγματα τόσο χάλια, όσο νομίζεις!! Και σίγουρα δεν έχει χαθεί η μάχη!

 

Προσπάθησε να κοιμηθείς λίγο να ξεκουραστείς, σίγουρα δεν ήταν εύκολη η μέρα σου σήμερα..

Link to comment
Share on other sites

Xenaki, κάθε επιτυχία εύχομαι κοπέλα μου, από μία ομοιοπαθή! 3 προσπάθειες με επιθετικό βραχύ πρωτόκολλο (κάθε φορά με άλλο συνδυασμό φαρμάκων) και αποτέλεσμα μηδέν. Τη μόνη φορά που κατάφερα να "φτιάξω" επτά ωάρια, από τα οποία γονιμοποιήθηκαν μόλις τα δύο και τελικά αποκτήσαμε ένα εμβρυάκι, το οποίο καταψύξαμε, ήταν όταν έκανα τροποποιημένο φυσικό κύκλο. Αυτό σκοπεύω να κάνω ξανά. Βοηθάει.....

Αλλά, ούτως ή άλλως, για σένα, ελπίζω να ξεμπερδέψεις με αυτή σου την προσπάθεια και να μην χρειαστεί να μάθεις πως γίνεται ο τροποποιημένος φυσικός κύκλος:D!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγώ έχω χαμηλη ανταπόκριση στα φάρμακα.Εχω κάνει προσπάθειες με βραχύ πρωτόκολο αλλά κάνω 1-2 ωάρια με μεγάλη δόση φαρμάκων. Τώρα σκέφτομαι να κάνω μόνο φυσικούς.Εχω ένα παιδάκι μετά απο εξωσωματική και προσπαθούμε τώρα για το δεύτερο. Ηθελα να σας πώ ότι ποτέ δεν έκανα πολλά ωάρια. Οταν τα καταφέραμε είχα κάνει μόνο 3 τα βάλαμε όλα και έπιασε το ένα. Εγώ πιστεύω ότι ένα καλό χρειάζεται.

Κορίτσια όταν λέτε τροποποιημένο φυσικό τι ακριβώς εννοείται ; Εγώ που έκανα προσπάθεια με φυσικό μου λέει να παίρνω μικρή δόση φαρμάκου όταν το ωοθηλάκιο φτάσει 14 χιλ. Εσείς τι δόση φαρμάκων παίρνετε στον τροποποιημένο; και από πότε ξεκινάτε;

Link to comment
Share on other sites

καληνυχτα σε ολες σας κοριτσια...

γεια σου ροδοπεταλο...

 

τελικα πονεσεσ?

ειμαι στο ιδιο κεντρο.

σου εχω στειλει μηνυμα προσωπικο.

 

ευχομαι καλη επιτυχια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

koritsia δυστηχως με πηραν κ μου παν πως μεχρισ ςτιγμης δεν εγινε γονιμοποιηση. θα τα αφησουν λεειμεχρι την δευτερα μηπως και...

αστα να πανε στεναχωριεμαιπολυ. λετε να φταιει που κανα 2 τσιγαρα την ημερα?

νασια πως βλεπω τα πρωσοπικαμυνηματα?

ειμαι χαλια πολυ χαλια. ειναι η πρωτη μου φορα γι αυτο.ποτε δεν θα τα καταφερω εγω.το ξερω,το νιωθω

Link to comment
Share on other sites

xenaki, σου έκαναν μικρογονιμοποίηση και παρόλα αυτά δεν γονιμοποιήθηκε (μέχει στιγμής τουλάχιστον) κάποιο ή και τα δύο; Απίστευτο μου φαίνεται. Για να δούμε μήπως γίνει κάτι μέχρι Δευτέρα. Μην απελπίζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατρός δεν είμαι αλλά δε νομίζω να έκανε μικρογονιμοποίηση και να περιμένει ακομα να δει αν γονιμοποιήθηκαν.Μήπως σου είπε οτι περιμένουν να δούνε πως εξελίσονται;Σε διαιρέσεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μου ειπε σιγουρα για μικρογονιμοποιησι. τωρα για διαιρεσεις και τετοια δεν μου πε. Απλα πως δεν γονιμοποιουνται η δεν πρωχωρανε κατι τετοιο. κοιμομουνα εκεινη την ωρα και μετα μου λεει θα τα αφησω εως την δευτερα μηπως πρωχωρησουν. εχει ξανασυμψβει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

μου ειπε σιγουρα για μικρογονιμοποιησι. τωρα για διαιρεσεις και τετοια δεν μου πε. Απλα πως δεν γονιμοποιουνται η δεν πρωχωρανε κατι τετοιο. κοιμομουνα εκεινη την ωρα και μετα μου λεει θα τα αφησω εως την δευτερα μηπως πρωχωρησουν. εχει ξανασυμψβει κατι τετοιο?

Η γονιμοποίηση γίνεται την ώρα της μικρογονιμοποίησης.Άρα έχουν γονιμοποιηθεί.Μπορεί να μην προχωράρανε.Πότε θα ξαναμιλήσετε;Να ξέρεις κι εσύ αν θα γίνει εμβρυομεταφορα;

Link to comment
Share on other sites

θα με παρειλεει την δευτερα τπ πρωι στις 9 . αν πρωχωρησει θα γινει η εμβτθομεταφορα στις 11 αλλιως θα παω να μιλησω με γιατρο.εχει ξαναγινει να μην πρωχωρησουν?

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον λεει πως δεν εγινε η πρωτη διαιρεση αναγκαστηκα τωρα στην ανομονη Ξενακι κανονικα τα κοιτανε μια φορα τη μερα σου ειπε απο δευτερα γιατι μεσολαβει η κυριακη

Link to comment
Share on other sites

θα με παρειλεει την δευτερα τπ πρωι στις 9 . αν πρωχωρησει θα γινει η εμβτθομεταφορα στις 11 αλλιως θα παω να μιλησω με γιατρο.εχει ξαναγινει να μην πρωχωρησουν?

Συμβαίνει κι αυτό αλλά εκείνος μάλλον σου είπε οτι θα τα αφήσει μέχρι την Δευτέρα και αν έχουν προχωρήσει καλά θα κάνεις και εμβρυομεταφορα.Θα τα άφηνε έτσι κι αλλιώς μέχρι την Δευτέρα μην σε αγχώνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

http://www.kosmogonia.gr/index.php/el/exosomatikigonimopoihsh.html

Μπες λίγο να διαβάσεις τις διαδικασίες να μην μπερδεύεσαι και αγχώνεσαι περισσότερο.Το site τυχαία το διάλεξα σε όλα τα κέντρα το ίδιο ισχυεί.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ξαναπηρα τηλ τον εμβρυολογο λεει πως την πρωτη μερα δηλα σημερα δεν γονομοποιουνται απλα δειχνου σημαδια πως θα γινει η γονιμοποιηση.εμενα ακομα δεν εχουν δειξει κατι τετοιο.μπορει λεει να γινει καθυστερημενη γονιμοποιηση.εχει ξαναγινει λεει.

Επισης τον ρωτησς αν εχει ξανασυμωει να μην γονιμοποιηθουν ακαθολου και μου πε πως δυσκολα αλλα ναι υπαρχουν αυτες οι περιπτωσεις . το χει δει λεει και σε 3 ωαρια.τον ρωτησα τι φτααιει και ειπε πως και τα ωαρια και το σπερμα ηταν καλα. Αρα γιατι δεν γονιμοποιουνται?τοσο δυσκολο ειναι??

τι φταει? και εκανε και μικρογονιμοποιηση, ειναι λεει 50 50.επειδη ειναι 2 ειναι σαν σε φυσικο κυκλο. χαλια κοριτσια, χαλια.

Αν δεν εδειξαν σημαδια μεχρι τωρα σιγα μην γινει μεχρι την δευτερα. μονο με θαυμα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...