Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΣΗ-ΒΙΝΤΕΟΣΚΟΠΙΣΗ


Virginia

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 429
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΨΑΧΝΕΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ?ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΣΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΩΝ ΔΙΔΥΜΩΝ....ΠΟΛΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ...Κ DVD...1 ΜΕΓΑΛΟ ΨΗΦΙΑΚΟ 30 ΣΑΛΟΝΙΑ,2 ΜΙΚΡΑ ΙΔΙΑ,1ΑΦΙΣΑ,5DVD ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΣΕΣ ΦΩΤΟ ΚΤΛ 600 ΕΥΡΩ Κ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΕΛΕΙΑ...

 

Xrysafv στειλε μου κι εμενα τα στοιχεια του σε παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Έχω πάει σε 3-4 φωτογράφους να ρωτήσω πόσο χρεώνουν και βλέπω τελικά ότι είναι το μεγαλύτερο έξοδο, πιο πολλά κι από τις μπομπονιέρες με τα γλυκά μαζί.

Έτσι, οι περισσότεροι χρεώνουν 350 με 400 ευρώ το δειγματολόγιο και το αναλογικό άλμπουμ (1) (εάν θελήσω μικρότερο για την νουνά πάει έξτρα 100), ενώ για ψηφιακό άλμπουμ μαζί με ένα μικρότερο δώρο για την νουνά βγαίνει στα 650 ευρώ. Αν βάλεις και τις έξτρα εκτυπώσεις για κανα δυο συγγενείς βγαίνει ο κούκος αηδόνι! Κί όλα αυτά μόνο για την φωτογράφηση εάν προσθέσεις και βίντεο πάει συν 150 ευρώ τουλάχιστον.

Έλεος δηλαδή 550-600 ευρώ τουλάχιστον μόνο για τον φωτογράφο δεν είναι πάρα πολλά.

Πέστε μου σας παρακαλώ εσείς τι κάνατε? πόσο σας στοίχισε?

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

emeis giname nonoi kai kaname doro tin fotografisi apo mia etairia sti glyfada to site tous einai http://www.fotoway.gr sta 350 to plirosame to paketo ton 90 fotografion kai trion cd me slideshow ton fotografion pou epileksame! oso anafora ta almpoum iparxoun pio kato times emeis ftiaksame to diko mas kai ton gonion me 100 euro sinolo!!! :P:P:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και σε μας οι φωτογραφίες-βίντεο ήταν το μεγαλύτερο έξοδο με διαφορά μετά το τραπέζι. Πληρώσαμε 450 ευρώ για φωτογραφίες (90 τεμ 13x18 και 10 τεμ 20x25) και βίντεο του φωτογράφου. Τις επανεκτυπώσεις για παππούδες-κουμπάρα-συγγενείς τις έκανα αλλού αφού πρώτα σκάναρα όλες τις φωτογραφίες και πάλι μου κόστισαν άλλα τόσα μαζί με τα άλμπουμ. Ο φωτογράφος ζητούσε 1,5 ευρώ την φωτογραφία και σε κεντρικό φωτογραφείο πλήρωσα 0,30 . Οσυγκεκριμένος φωτογράφος ήταν ο πιο οικονομικός στην πόλη που βαπτίσαμε τη μπουμπού. Αλλού μας είχαν πει 1700 για το ψηφιακό άλμπουμ.

 

Εκ των υστέρων και αφού είχα φτιάξει τα άλμπουμ για παππούδες-κουμπάρα είδα το http://www.myikona.gr όπου μπορείς να κάνεις ψηφιακά άλμπουμ, τα οποία αν κάναμε μαλακό εξώφυλλο θα ήταν αρκετά πιο οικονομικά.

Link to comment
Share on other sites

Ελάτε και στο Ηράκλειο και θα σας φύγει η μαγκιά

Εμείς θα βαφτίσουμε 2 παιδάκια και θέλουμε 2 διαφορετικά άλμπουμ και 3 για τους νονούς. Τιμή για ψηφικά : πάνω από 1100-1700

Τιμή για αναλογικά : γύρω στα 900-1200

 

Τρελά λεφτά. Και σε κοιτάνε σαν ούφο αν πεις ότι είναι πολλά.

Οπότε κορίτσια μην παραπονιέστε.

 

Άντε καλές βαφτίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σ'εμένα θα κοστίσει 1000 ευρώ: Φωτογραφίες + βίντεο στην εκκλησία και στο κέντρο, κάποιες μεγάλες εκτυπώσεις για κορνίζες, 1 μεγάλο ψηφιακό άλμπουμ + 3 μικρότερα για νονά και παππουδογιαγιάδες.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 1.000 ευρώ, μόνο για φωτογράφηση και βίντεο και το ψηφιακό αρχείο!Ούτε φωτό, ούτε άλμπουμ, ούτε τίποτα!Πώς με βρίσκετε;;;;

Ελπίζω απλά να τραβήξει πολύυυυ καλές φωτό!!!!!!

Vd4Sp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά και εμείς κλείσαμε με το φωτογράφο που είχαμε στο γάμο 650? για 300 φωτογραφίες και για το βίντεο (που εμείς έτσι κι αλλιώς δεν θέλαμε) θα φέρει ένα μαθητευόμενο και θα μας το κάνει "δώρο". Επίσης στην τιμή μας κάνει δώρο 1 μεγάλο άλμπουμ και 3 μικρά και δύο μεγάλες φωτο των παιδών. Είναι που δεν θέλω να αναγκάσω φίλους και συγγενείς να είναι με το χέρι στη μηχανή (που θα είναι), και να έχω και εγώ και αυτοί το άγχος του τι θα βγεί. Πάντως τα 650 τα κατάπιαμε πιο εύκολα απο τα 1700 που μας έλεγαν.

 

Κρίση κρίση, αλλά τα του γάμου και της βάπτισης δεν τα πιάνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και εμείς κλείσαμε με το φωτογράφο που είχαμε στο γάμο 650? για 300 φωτογραφίες και για το βίντεο (που εμείς έτσι κι αλλιώς δεν θέλαμε) θα φέρει ένα μαθητευόμενο και θα μας το κάνει "δώρο". Επίσης στην τιμή μας κάνει δώρο 1 μεγάλο άλμπουμ και 3 μικρά και δύο μεγάλες φωτο των παιδών. Είναι που δεν θέλω να αναγκάσω φίλους και συγγενείς να είναι με το χέρι στη μηχανή (που θα είναι), και να έχω και εγώ και αυτοί το άγχος του τι θα βγεί. Πάντως τα 650 τα κατάπιαμε πιο εύκολα απο τα 1700 που μας έλεγαν.

 

Κρίση κρίση, αλλά τα του γάμου και της βάπτισης δεν τα πιάνει τίποτα.

 

Που έκλεισες κοπελιά? Εμείς στο photo profile για την βάφτιση του μπουμπούκου μας τον Σεπτέμβρη.

WqOQp2.png KyXNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κυριακή

 

Κλείσαμε στο FOTO ZOOM στη Λεωφόρο Ιωνίας. Αναλογικές φωτογραφίες, όχι ψηφιακό άλπμπουμ.

Εσάς στo Photo Profile σας ζήτησε πολλά;

Που θα κάνετε βάφτιση και τραπέζι;

 

Καλή επιτυχία σε όλες τις βαφτίσεις.

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω κορίτσια από τη μία είναι μεγάλο έξοδο, από την άλλη από τον γάμο μου μόνο οι φωτό μείνανε, και το κουστουμι του γαμπρού. Γι αυτό πιστευω αξίζει, αλλά είναι και πολλά λεφτά... Καλά εσείς στην Αθήνα τα πληρώνετε λίγο πιο ακριβά είναι η αλήθεια. Εμας μας είπε περιπου 800, αλλά είμαστε σε χωριό έξω απο Θεσσαλονικη, αλλά για ένα αλμπουμ ψηφιακό + βιντεο.

pECmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω θα κανω τη βαφτιση του γιου μου κυριακη του θωμα στην χαλκιδα απο οπου ειμαι,και φιλικη τιμη για εκατο φωτογραφιες δυο dvd και 2 φωτο μεγαλες 500 ευρω.κι αν θελω εξτρα φωτος ειναι 1,5 ευρω η μια και 25 ευρω το καθε dvd.

Link to comment
Share on other sites

Κυριακή

 

Κλείσαμε στο FOTO ZOOM στη Λεωφόρο Ιωνίας. Αναλογικές φωτογραφίες, όχι ψηφιακό άλπμπουμ.

Εσάς στo Photo Profile σας ζήτησε πολλά;

Που θα κάνετε βάφτιση και τραπέζι;

 

Καλή επιτυχία σε όλες τις βαφτίσεις.

 

Μας δίνει το ψηφιακό άλμπουμ (25 σαλόνια με 130 πόζες-φώτο) 4 dvd, 1 μεγένθυση (30*45), τα δείγματα ψηφιακά ή σε βιβλίο και κάνει δώρο 3 ψηφιακά άλμπουμ 20*20 ολόιδια με το δικό μας (δηλ.25 σαλόνια με 130 πόζες-φώτο) για νονό και γιαγιάδες απλά θα είναι πιο μικρά σε μέγεθος ακόμα δώρο 2 μεγενθύσεις 30*45, 50 φώτο 15*21 και ακόμα ένα άλμπουμ τσέπης 10*10 (25 σαλόνια με 130 πόζες-φώτο) ολόιδιο κι αυτό με τα υπόλοιπα!!!!

 

Όλα αυτά 1250 ευρώ αλλά είχαμε πάει στην έκθεση στις Γούβες

Στον Εσταυρωμένο βαφτίζεται ο γιοκας μας και μετά στο Δεσποτικό

Εσείς?

WqOQp2.png KyXNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Για τη βαπτιση μας κλεισαμε (Χανια κι οχι Αθηνα), 900 ευρω φωτογραφηση μονο στην εκκλησια με ενα ψηφιακο αλμπουμ για μας κι ενα μικρο για τον νονο! Επισης εμας θα μας κανει κ μια φωτογραφηση πριν τη βαπτιση. Συνολο διαλεγουμε 120 φωτο . Μπορει να ειναι πολλα τα λεφτα αλλα μονο αυτο θα μεινει στη μικρη μου... Ακομα κ το dvd μπορει καποια στιγμη να μην υπαρχουν μηχανηματα να το δει, οπως εμεις τις βιντεοκασετες. Τις εχουμε κ καθονται στο ραφι...Ποιος θα τις παει να γινει η μετατροπη σε dvd? Ολο λεμε ... κ ποτε δεν παμε!!! Τελος παντων... Στο γαμο μου αληθεια ειναι δε με ενοιαζε η φωτογραφιση... Τωρα ομως θελω το καλυτερο κι ας το χρυσοπληρωσω!!!!!!

RSvcp2.png wNVQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Θα κανω την βαπτιση της κορης μου τον Ιουνιο και πραγματικα οταν ακουσα την τιμη του φωτογραφου πραγματικα δεν ξερω πως κρατηθηκά. Η βαπτιση θα γινει στην χαλκιδα οπου για 250 φωτο+2 ωρες dvd+1 ψηφιακο με 25 σαλονια( του νονου κλπ επιπλεον 60ευρω)και καποιες φωτο σε μεγαλυτερο μεγεθος.....1390 ευρω...!!!Πραγματικα ειναι το μεγαλυτερο εξοδο της βαπτισης μετα το τραπεζι (οπου τα ατομα δεν ειναι καθολου λιγα)με διαφορα.Ακομα δεν μπορω να το χωνεψω..........

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να σε αμφισβητησω και επειδη ειναι η δουλεια μου, αυτη η τιμη δεν γινεται να υπαρχει γιατι τοτε ο ανθρωπος κανει εθελοντισμο. Στειλε μου κιεμενα το τηλεφωνο να δω δουλεια του για συνεργασια !!!

Γραψε με περισσοτερη λεπτομερεια αν μπορεις. Τι εννοεις 5 dvd? Μονταρισμενο επεξεργασμενο βιντεο σε 5 κοπιες?Τι εννοεις ψηφιακο? Μηπως ειναι εκτυπωμενες συνθεσεις δεμενες σε βιβλιο? Η τιμη που γραφεις δεν φτανει ουτε για εκτυπωση 3 αυθεντικων ψηφιακων αλμπουμ . Και εχει σημασια να ειναι πραγματικη η ψηφιακη εκτυπωση γιατι ειναι αθανατη, δε φθιρεται ποτε.

Λοιπόν πήγα και είδα τον εν λόγω φωτογράφο και μάλλον θα τον κλείσω. Πραγματικά το άλμπουμ είναι ψηφιακό και μάλιστα θα μου βγάλει μια πρόχειρη εκτύπωση πρώτα να δω αν μου αρέσει κι αν θέλω να αλλάξω κάτι και μετά θα το φτιάξει. Πολύ ωραία η δουλειά του και ενθουσιάστηκα με το βίντεο, που ναι είναι και μονταρισμένο και στην αρχή κάνει κάτι με κινούμενα σχέδια που εμένα προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ.

Η φωτογράφος επίσης που πρότεινε μια άλλη κοπέλα κάνει εξαιρετκή δουλειά, αλλά το βίντεο ψιλοχάλια. Κρίμα γιατί είναι πραγματικά καλλιτέχνης.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς επιλέξαμε αναλογικές φωτογραφίες γιατί μας αρέσουν περισσότερο, είμαστε λίγο πιο παραδοσιακοί :)

Πάντως στο ιντερνετ που είδα κάποιες προσφορές για ψηφιακές εκτυπώσεις, δεν έχει καμία σχέση η τίμη με αυτή που προτείνουν οι φωτογράφοι. Σκέφτομαι μεταξύ άλλων να κάνω δώρο στους νονούς ένα ψηφιακό άλμπουμ ή μια ψηφιακή κορνίζα με τις μέχρι σήμερα ωραίες στιγμές των πιτσιρικών μας.

 

Εμείς κατερίνα βαφτίζουμε τον Ιούνιο στη Μονή Αγκαράθου και τραπέζι στο Λιοτρίβι στη Μυρτιά.

 

Όσο για αυτό που ρωτάς Χαρά-Μαρία, στο γάμο μας πιο ωραίο ήταν το βίντεο που ετοιμάσαν φίλοι και συγγενείς παρά το επαγελματικό.

 

Εξάλου το βασικό είναι να είμαστε χαρούμενοι και ευτυχισμένοι και οι φωτογραφίες θα είναι και αυτές όμορφες.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,κορίτσια....σημερα ρωτησα σε ενα πολυ ωραιο μαγαζι ποσο θα κοστισει το ατομο για τη βαφτιση της κορης μου!!!35 ευρουλακια με μπουφε!!!!Υπολογιζαμε οτι θα ειμαστε καμια 40αρια ατομα ( κυριως φιλοι ),οταν εκανα λοιπον μια προχειρη λιστα καλεσμενων μου βγηκαν 80 ατομα!!!!80*35=2800!!!!!Και σας φαινεται ακριβος ο φωτογραφος???Τουλαχιστον σου μενει και κατι,απο το τραπεζι τι μενει???!αποφασισα λοιπον να μην κανω τραπεζι,δεν εχω τοσα λεφτα,αλλα και να ειχα δεν τα βαζω στην τραπεζα για το παιδι???!!!!

Τωρα για τη φωτογραφιση της βαφτισης...Επειδη ειναι και η δουλεια μου αυτη εχω να σας πω τα εξης...1.Εμενα δε μου αρεσει καθολου το ψηφιακο αλμπουμ,και να γνωριζετε οτι ο φωτογραφος για να το τυπωσει πληρωνει περιπου 300 ευρω στα αναλογα εργαστηρια,οποτε λογικο ειναι η τιμη να ειναι 100-150 ευρω παραπανω!2.ρωτηστε το φωτογραφο τι χρεωνει μονο για τη ληψη και το αρχειο σε cd!Αν παρετε το cd με ολες τις φωτο μπορειτε να κανετε ενα ωραιοτατο photobook (http://www.photomemories.gr/?gclid=CM6U4dnZhqACFRko3wodXnrokA

http://www.album2print.gr/ ) με 60 ευρω θα κανετε ενα photobook ΤΕΛΕΙΟ!3.Βρείτε εναν βιντεα να κανει ενα διαφορετικο βιντεο και οχι αυτα τα στημενα που δεν θα το δειτε ποτε!Με δηλωσεις συγγενων -φιλων,αστεια...διαφορα!οτι θα τραβουσε ενας φιλος με μια καμερουλα!

Εγω πια δεν ασχολουμαι με εκτυπωσεις ,χρεωνω μονο τις εργατοωρες μου και δινω το αρχειο!ειναι αμαρτια να μην εχεις το αρχειο της βαφτισης του παιδιου σου,αυτα ανηκουν στο παρελθον που χρησιμοποιουσαμε τα φιλμ!!!!

Το προβλημα μου τωρα ειναι τι μπορω να κανω μετα τη βαφτιση εξω απο την εκκλησια,γιατι τραπεζι δεν προκειται να κανω!!!!!Ελπιζω να βοηθησα...πειτε και καμια ιδεα για το "τραπεζι" μπροστα στην εκκλησια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω πια δεν ασχολουμαι με εκτυπωσεις ,χρεωνω μονο τις εργατοωρες μου και δινω το αρχειο!ειναι αμαρτια να μην εχεις το αρχειο της βαφτισης του παιδιου σου,αυτα ανηκουν στο παρελθον που χρησιμοποιουσαμε τα φιλμ!!!!

Το προβλημα μου τωρα ειναι τι μπορω να κανω μετα τη βαφτιση εξω απο την εκκλησια,γιατι τραπεζι δεν προκειται να κανω!!!!!Ελπιζω να βοηθησα...πειτε και καμια ιδεα για το "τραπεζι" μπροστα στην εκκλησια!!!!!

 

Συμφωνώ απόλυτα στο πρώτο σημείο, παιδιά διεκδικήστε το ψηφιακό αρχείο σε κάθε διαπραγμάτευση, είναι πολύ πιό χρήσιμο από τα ψηφιακά άλμπουμ και τα εξτρα dvd που σας προτείνουν για να "γεμίσει" το πακέτο. Με το ψηφιακό αρχείο θα μπορέσετε να κάνετε δικά σας photobooks (όχι όσο καλά είναι τα ψηφιακά άλμπουμ, αλλά όσο καλά χρειάζεται για να το έχετε καθε μέρα στο τραπέζι του σαλονιού και να το χαίρεστε!) σε όσες versions θέλετε (π.χ. για τους νονούς, για τους παπούδες, για τους φίλους κτλ)..

 

Για τραπέζι "μπροστά" από την εκκλησία μάλλον δύσκολο, αφού οι περισσότερες μητροπόλεις το έχουν απαγορεύσει. Εμείς κάναμε "μινι" δεξίωση σε παρκάκι ακριβώς πίσω από την εκκλησία (στην Αγ. Κυριακή Παλαιού Φαλήρου) και έχω πάει και σε μια αντίστοιχη περίπτωση στην Ανάβυσσο, πάλι με διπλανό πάρκο και προάυλιο (που μάλλον άνηκε στο Δήμο και όχι άμεσα στην εκκλησία).

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς κάναμε τη βάπτιση στην επαρχία, και μας πήγε περίπου 1000 ευρώ το μαλλί, με τις έξτρα φωτο για όλο το σόι (αν μπορούσαμε ας κάναμε κι αλλιώς), dvd, απλό άλμπουμ (όχι ψηφιακό) και ο φωτογράφος ήρθε και στο τραπέζι. Το χειρότερο είναι ότι οι φωτο δε μου άρεσαν, ήταν εντελώς ερασιτεχνική δουλέιά, καλύτερα να έβαζα κάποιον απ' τους συγγενείς να τράβαγε φωτο, τεσπα... Το αρχείο το ζήτησα, αλλά δε μου το δίνουν, είναι λέει πνευματική ιδιοκτησία του καλλιτέχνη... Τι καλλιτέχνης, μην πω καλύτερα και πάω αρχειο... Αυτα...

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγα και είδα τον εν λόγω φωτογράφο και μάλλον θα τον κλείσω. Πραγματικά το άλμπουμ είναι ψηφιακό και μάλιστα θα μου βγάλει μια πρόχειρη εκτύπωση πρώτα να δω αν μου αρέσει κι αν θέλω να αλλάξω κάτι και μετά θα το φτιάξει. Πολύ ωραία η δουλειά του και ενθουσιάστηκα με το βίντεο, που ναι είναι και μονταρισμένο και στην αρχή κάνει κάτι με κινούμενα σχέδια που εμένα προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ.

Η φωτογράφος επίσης που πρότεινε μια άλλη κοπέλα κάνει εξαιρετκή δουλειά, αλλά το βίντεο ψιλοχάλια. Κρίμα γιατί είναι πραγματικά καλλιτέχνης.

 

Δεν καταλαβαινω σε τι μου απαντας Frosobal μου. Η ενσταση μου ηταν 600 ευρω για φωτογραφηση , βιντεο μονταρισμενο και 3 ψηφιακα.Πως να το κανουμε??Δεν γινεται!!! Το ψηφιακο για να το εκτυπωσω σαν φωτογραφος τιμη χοντρικης μου κοστιζει 300 ευρω το μεγαλο.Συγνωμη που επαναλαμβανομαι αλλα δεν αντεχω την κοροιδια.Και θΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΟΤΑΝ ΠΑΡΑΛΑΒΕΤΕ την δουλεια ΟΧΙ ΤΩΡΑ... . Συγνωμη που τα λεω εξω απο τα δοντια αλλα εχω πραγματικα βαρεθει να βλεπω εξαπατημενες νυφες που καταλαβαν κατοπιν εορτης...

Επισης να τονισω επειδη μου ηρθε μια ειδοποιηση απο το φορουμ:Δεν εχω κανενα αλλο λογο να γραφω περαν της ενημερωσης στον τομεα που κατεχω λογω επαγγελματος. Η δουλεια μου δεν εχει καμια σχεση με φωτογραφεια και πωλησεις που σιχαινομαι. Φωτογραφιζω σαν καλεσμενη και εν συνεχεια περναω ολες τις ληψεις στο φοτοσοπ για να φτιαξω την ατμοσφαιρω που εγω ειδα.Μιλαμε για τελειως καλλιτεχνικη δουλεια. Αρα δεν εχω καμια σχεση με αυτο που ψαχνουν εδω οι περισσοτερες κοπελες. Επισης ειμαι σχεδον κλεισμενη για αυτη τη σεζον αρα δεν ψαχνω πελατισσες .Ειμαι και εγω μανα και καταλαβαινω και θελω να ενημερωνομαι και γιαυτο μπαινω στο φορουμ.Και νιωθω μεγαλη ευγνωμοσυνη για αυτο το φορουμ γιατι με εχει γλιτωσει πολλες φορες απο καθε ειδους παγαποντηδες.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...