Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Baby Swimming


Recommended Posts

πάντως όποια μαμά ενδιαφέρεται θα πρέπει από τώρα να το ψάξει, εγώ ενδιαφέρθηκα για το ΟΑΚΑ και πήρα στον σύλλογο δελφίνια αλλά δεν είχαν καθόλου ελεύθερες θέσεις τις ώρες που ήθελα εγώ, μετά στην υδρία οι οποίοι ήταν ανάγωγοι-μου μίλαγαν λες και δεν θα πληρώσω για το παιδί ή λες και μου κάνουν χάρη και με τσαντίζουν κατι τέτοια και φυσικά καταλήξαμε να μου πουν ότι δεν έχουν ελεύθερες θέσεις τις ώρες που θέλω εγώ και αυτό μετά από σχεδόν 1 βδομάδα που έπαιρνα καθημερινά τηλέφωνο (τη μια ήταν κλειστό, την άλλη δεν απάνταγαν, την άλλη χτυπούσε και μου το κλείνανε στη μούρη και άλλα τέτοια ωραία) ευτυχώς αν και είχα πάψει να έχω ελπίδες πήρα στο σύλλογο νηρηίδες όπου μου μίλησε η κυρία Μάρα μια πολύ εξυπηρετική κυρία και βρήκαμε θέση για το παιδί τις ώρες και τις μέρες που με βόλευε και από Οκτώβρη ξεκινάμε και το περιμένω πως και πως!!ο μήνας κοστίζει 57 ευρώ και η εγγραφή 20 ευρώ και είναι 2 φορές τησ εβδομάδα για μισή ώρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 609
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σήμερα πηγαμε και εκανε ο μεγαλος μου το πρωτο δοκιμαστικο μαθημα στο κολυμβητηριο της Περαιας. Ωραιος χωρος,χαρουμενος με 2 πισινες μια εσωτερικη και μια εξωτερικη. Το baby swimming ειναι μεχρι 3 ετων και ειναι πρωινες ωρες με παρουσια γονεα μεσα στην πισινα, κλειστο τμημα 3 παιδακια το πολυ. Επειδη ο γιος μου θα κλεισει τα 3 τον Οκτωβριο προτειναν να τον βαλουμε στο κανονικο τμημα, που εχει το πολυ 10 παιδακια, χωρις γονεα. Τα πηγε ετσι και ετσι, ηταν συνεχεια πανω στην δασκαλα, οποτε θα κανουμε ακομα ενα δοκιμαστικο για να δουμε αν θα ξεκολησει. Προυποθεση για να μπει στο τμημα. Τα μαθηματα ειναι μετα τις 4 καθημερινες και Σαββατο πρωι, διαλεγεις 2 φορες την εβδομαδα. Κοστιζει 200 ευρω το τετραμηνο.

Μετα εκανα μια βολτα απο το κολυμβητηριο του ΠΑΟΚ για πληροφοριες. Εκει το Baby swimming αρχιζει απο 3 μηνων μεχρι 3 χρονων παρουσια γονεα και εχει 2 τμηματα ενα καθημερινες πρωι και ενα Σαββατοκυριακο, Δυο φορες την εβδομαδα. Κοστος 50 ευρω το μηνα και 30 η εγγραφη.

 

(Μακαρι να τα καταφερει και να παμε κανονικα στις Περαιας)

καλησπέρα daffy!Μήπως γνωρίζεις τα τηλέφωνα από το κολυμβητήριο της Περαίας?
Link to comment
Share on other sites

http://www.poolsport.gr/lang_gr/Centers.aspx

Μηδείας 28 & Ιωνίας

Περαία Θεσσαλονίκης

Τηλ: 23920 - 21788

Fax: 23920 - 21789

 

Κ μενα η daffy μου τα εδωσε.

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Μικρε Πριγκηππα μολις ετοιμσζομουνα να σου απαντησω στο αλλο ποστ που ανοιξες!!!

Ευχαριστω Sakismaro.

 

Τελικα εμεις του χρονου θα παμε. :(

 

Υπαρχει και το κολυμβητηριο του Αρη, και εκει ειναι απο 4 χρονων χωρις γονεα, 2 φορες την εβδομαδα, 45 Ευρω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μένω Περαία και το απόγευμα θα περάσω από το pool center για περισσότερες πληροφορίες που θα σας τις μεταφέρω αύριο...

Από τότε που κουράστηκα να ψάχνω, έμαθα να βρίσκω. Και από τότε που ο άνεμος μού εναντιώθηκε, έμαθα να σαλπάρω με όλους τους ανέμους. Φ. Νίτσε

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι έγώ τηλέφωνο στην Περαία. Λοιπόν κόστος για ένα μάθημα 20€ ατομικά εκτός αν μαζευτούν 3 το ανώτερω παιδάκια οπότε ανεβαίνει στα 35/3 = 11,5 €. Πρέπει να φοράνε πάνα αδιάβροχη, να έχουν φάει πριν 3 ώρες και να συνοδεύονται εντός πισίνας από το γονιό. Ώρες εώς τις 3 το μεσημέρι.

Μήπως υπάρχει ενδιαφερόμενη να κάνουμε μια πρόβα μεσα στην επόμενη εβδομάδα; Εγώ θα κλέισω σίγουρα ραντεβού για μια δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

Εκλεισα για το γηπεδο του ΠΑΟΚ.Ειναι 50 ευρω το μηνα

2 φορες την εβδομαδα,μου φανηκαν αρκετα τα χρηματα

για την Περαια.Επισης στην Περαια (δεν ξερω αν σου το ειπαν)

για 10 μαθηματα ειναι 150ευρω.

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που αναφέρεις tery, αφορούν μάλλον τα μωράκια--δεν ξέρω ακριβώς έως ποιά ηλικία--για τα δικά μου που είναι 3 ετών, ισχύουν τα εξής:

μπαίνουν στην πισίνα μόνα (χωρίς γονιό), σε γκρουπάκια μέχρι 10 παιδιών μαζί με τον δάσκαλο εκμάθησης, τις καθημερινές (Δευτέρα ως Παρασκευή) τα γκρουπ ξεκινούν 16:45 ως 20:10 το τελευταίο, ενώ το Σάββατο από 10:20 ως 12:20 το τελευταίο.

Τα μαθήματα είναι 2 φορές την εβδομάδα και το κόστος 200 Ε το τετράμηνο.

Εγώ θα πάω τα παιδιά ένα απόγευμα μέσα στην εβδομάδα για δοκιμαστικό--μακάρι να τους αρέσει και να προσαρμοστούν γρήγορα--είδομεν...

Από τότε που κουράστηκα να ψάχνω, έμαθα να βρίσκω. Και από τότε που ο άνεμος μού εναντιώθηκε, έμαθα να σαλπάρω με όλους τους ανέμους. Φ. Νίτσε

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν για τα 150 € αλλά νομίζω καλύτερα να δούμε πρώτα πως αντιδράει το μωρό και μετά να συζητήσουμε για πρόγραμμα.

Στο γήπεδο του ΠΑΟΚ σκεφτόμουν κι εγώ να πάω αλλά έχω ακούσει ότι το χλώριο δεν κάνει καλό στο δερματάκι των μωρών και προβληματίστηκα κάπως.

Τώρα σχετικά με τις ηλικίες νομίζω είναι από μηνών μέχρι 3 ετών υποχρεωτική η παρουσία του γονέα, οπότε τη γλιτώσατε για 9 μέρες :D Χρόνια σας πολλά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστούμε!!!

Πάντως για το χλώριο έχω ακούσει ότι απορροφάται από τον οργανισμό, λειτουργεί προσθετικά και δεν αποβάλλεται (δεν είμαι ειδική ούτε γιατρός οπότε μπορεί να κάνω λάθος)

Από τότε που κουράστηκα να ψάχνω, έμαθα να βρίσκω. Και από τότε που ο άνεμος μού εναντιώθηκε, έμαθα να σαλπάρω με όλους τους ανέμους. Φ. Νίτσε

Link to comment
Share on other sites

Αυτο για το χλωριο κ μενα με ανησυχουσε αλλα η παιδιατρος

με διαβεβαιωσε οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα,οπως επισης

κ ο υπευθυνος.Θεωρω οτι αν προκαλουσε καποιο σοβαρο προβλημα

απαγορευαν.

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Αυτο για το χλωριο κ μενα με ανησυχουσε αλλα η παιδιατρος

με διαβεβαιωσε οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα,οπως επισης

κ ο υπευθυνος.Θεωρω οτι αν προκαλουσε καποιο σοβαρο προβλημα

απαγορευαν.

 

έκανα κολύμβηση από τα 6 μέχρι τα 12...στον τότε πανελλήνιο, όπου η πισίνα είχε χλώριο...δεν έπαθα και κάτι τρομερό, αλλά άμα μπορείτε να το αποφύγετε και να πάτε σε πισίνα με όζον είναι πολύ καλύτερο...

το χλώριο ενοχοποιείται για αλλεργική ρινίτιδα -κάπου υπήρχε κι ένα άρθρο, νομίζω στην καθημερινή- που την απέκτησα ως δια μαγείας γύρω στα 7 και δεν με έχει εγκαταλείψει ποτέ :( ........ μπορεί να είναι τυχαίο γεγονός ( στην Αθηνα μένω, δεν θα έφταιξε μόνο το χλώριο...) αλλά όταν με το καλό γεννηθεί το μωράκι μας θα πάμε σε πισίνα με όζον....και η τωρινή που πάω εγώ, όζον έχει...ψάξτε το λίγο ακόμα....λέω τώρα.... :roll:

Link to comment
Share on other sites

2 Οκτωβρίου ξεκινάμε στις νηρηίδες τελικά κάθε τρίτη και πέμπτη, αυτή τη βδομάδα θα περάσω και από το ΟΑΚΑ για την εγγραφή, θα ρωτήσω βέβαια και εκεί αλλά τι πρέπει να αγοράσω για το παιδί?θέλει σκουφάκι?πρέπει και εγώ να φοράω σκουφάκι? τις αδιάβροχες πάνες σε ποιο σούπερ μάρκετ τις βρίσκετε? στο σκλαβενίτη δεν βρήκα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ βρήκα στον Βασιλόπουλο της Libero

Από τότε που κουράστηκα να ψάχνω, έμαθα να βρίσκω. Και από τότε που ο άνεμος μού εναντιώθηκε, έμαθα να σαλπάρω με όλους τους ανέμους. Φ. Νίτσε

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω σαν τρελή να πάω τον μικρό για babyswimming στην Ηλιούπολη αλλά δεν μπορώ εδώ και βδομάδες να βρω τον υπεύθυνο ούτε στα τηλέφωνα αλλά ούτε στο κολυμβητήριο, μπορείτε να με πείτε τίποτα πληροφορίες; Π.χ. κόστος, ώρες, μέρες; Πως θα μπορέσουμε να γραφτούμε που έχει εξαφανιστεί ο υπευθυνος και στο κολυμβητήριο δεν μπορούν να μου δώσουν καμία πληροφορία!!!

Ευχαριστώωωωωωωωω

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο που δεν τον βρίσκεις. Μπες στο babyswimming.gr και θα βρεις το κινητό του. Αν δεν είναι εκείνος εκεί, θα το απαντήσει κάποια κυρία που θα σε ενημερώσει. Αλλά και στο κολυμβητήριο να πάρεις, ρώτα πότε έρχεται η κυρία Βασιλάτου και θα σου πουν. Εκτός αν σταμάτησε να συνεργάζεται με το συγκεκριμένο κολυμβητήριο. Εμείς κάνουμε στο Άλιμο με τον ίδιο δάσκαλο και δεν έχουμε πρόβλημα να τον βρούμε. Το κόστος πέρσυ ήταν 35 ευρώ το΄μήνα με μία εγγραφή, δεν θυμάμαι πόσο. Για τις μέρες και τις ώρες, μπες στο site και θα κατατοπιστείς.....

Link to comment
Share on other sites

Μα στο κινητό παίρνω και δεν τον βρίσκω! Και στο σταθερό έχω αφήσει μύνημα... τίποτα. Εχθες πήγα από κει τις ώρες που μου είπανε στο κολυμβητήριο και δεν είχανε πάει τελικά. Τέσπα, κάπου θα τους πετύχω ελπίζω. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!!!

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τους πέτυχα αλλά υπάρχει μόνο λίστα αναμονής. Δύσκολο να μας πάρουνε. Κρίμα γιατί είχα χαρεί πολύ...

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως προχθες που πήρα για να κλείσω για μια φίλη μου τα τμήματα του Σαββάτου είχαν κλείσει στο Κολυμβητήριο Αλίμου.

 

Δεν ξέρω ακόμη τι ισχύει για το Κολυμβητήριο Ηλιούπολης.

as1cvdSNw3-0010ODc1NTMxfDAwMDY3NDRkfEggRGVzcG9pbm91bGEgbW91IGVpbmFp.gif
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια εδώ στη Περαία υπάρχει και το ΚΑΠΠΑ 2000.Δεν εχω πάει αλλά έχω ακούσει πολύ καλά λογια.Ειναι τεράστιο.Την άλλη εβδομάδα θα πάω

για περισσότερες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

tery είσαι σίγουρη για το ''πάνω από 3'' γιατί εμένα μου είπανε πάνω από 4 ετών και απογοητεύτηκα.γιατι ο γιος μου είναι 3.Να προσθέσω οτι εκτός από κολυμβητήριο έχει 5Χ5,γήπεδο τεννις,θέατρο και συμπλήρωσέ με αν ξέχασα και κάτι άλλο.Είναι φανταστικό.

Link to comment
Share on other sites

Από το τηλέφωνο μου το είπαν, γιατί όταν είχα πάει ήταν μόνο ο επιστάτης που μου έδειξε τις εγκαταστάσεις. Ίσως βέβαια επειδή εμένα είναι πολύ μικρός να μην ήθελαν να με απογοητεύσουν. Ρώτα πάντως για την ανοιχτή πισίνα γιατί νομίζω σε αυτή δέχονται και μικρότερα παιδάκια.

Να ξέρεις πάντως ότι αυτές οι πισίνες δεν είναι με όζον

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...