Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

all inclusive hotels


ydeka15

Recommended Posts

στο grecotel ποιο απ'ολα

γιατι οντως πανακριβο και ηθελα και εγω να παω αλλα εστω και Ιουνιο ειναι λυσσα

ενω ειχαμε παει Κουρουτα και ηταν τελεια δωματια,θαλασσα και η κουζινα του εστιατοριου που ειχε η ιδιοκτητρια των δωματιων

karita για πες παραπανω για grecotel τι προσφερουν για παιδια εννοω πιο πολυ και σε ποιο εμεινες

 

Τις δυο πρώτες φορές πήγαμε στο illia pulms (είναι το πιο φθηνό απο τα 4 του συγκροτήματος της Grecotel στην Κυλλήνη) όπου 2 ενήλικες και η μικρή μας (ήταν 9 μηνών την πρώτη χρονιά και σχεδόν 2 ετών την δεύτερη χρονιά) και μας έφτανε η βραδιά στα 160 ευρώ. Καθόμασταν 5 διανυχτερεύσεις.

Πέρισυ που ο μικρός μας ήταν 1 μηνών (ναι δεν είχε σαραντήσει ακόμα!) και η μικρή 3,5 ετών μείναμε στο Olympia Oasis και μας έφτανε 200 ευρώ η βραδιά.

Λοιπόν οι παροχές είναι ίδιες είτε μένεις στο illia pulms είτε olympia oasis. Δηλαδή στην τιμή περιλαμβάνει πρωινό, μεσημεριανό και βραδινό όπως επίσης διάφορα snaks όσο είσαι στις πισίνες ή στη θάλασσα (τύπου φρούτα, τοστάκια, κρέπες -απογευματινό snak-, επίσης καφέδες χυμοί κτλ), παγωτά και ποτά (π.χ. το βράδυ).Η διαφορά στα 2 ξενοδοχεία ήταν ότι το illia pulms είχε μια απόσταση 5 λεπτών με τα πόδια απο τη βασική μονάδα (δηλαδή το olympia oasis) όπου εκεί είναι η τραπεζαρία και οι πισίνες. Δεν είναι καμιά σημαντική διαφορά απλά επειδή είχαμε το νεογέννητο δεν ήθελα να περπατάμε μέσα στον ήλιο για να γυρίσουμε το μεσημέρι στο δωμάτιο.

Για τα παιδιά υπήρχαν παιδαγωγοί που τα άφηνες και τα απασχολούσαν, αλλά εμείς λόγω ηλικίας της δικιάς μας δεν την αφήναμε. Μάλιστα πέρισυ στο θεατράκι που έχει μέσα ο χώρος της Grecotel κάνανε μια παράσταση τα παιδάκια. Εκεί επειδή υπάρχουν πολλοί ξένοι υπήρχαν παιδαγωγοί απο 3 εθνικότητες (ελληνίδα, γερμανίδα και ρώσος), προφανώς ανάλογα με τον πληθυσμό που πηγαίνει εκεί διακοπές.

Για εμένα το πιο βασικό για την ηλικία που είχε η μικρή μου ήταν ότι μια απο τις πισίνες ήταν εξαιρετικά ρηχή (γύρω στους 40 πόντους νερό) όπου και το νερό ήταν αρκετά ζεστό (προλαβαίνει ο ήλιος και το ζεσταίνει πολύ γρήγορα λόγω της χαμηλής στάθμης του νερού), αλλά και δεν αγχωνόμουν για το παιδί. Στην συγκεκριμένη πισίνα κάθε μέρα έβλεπες τις ελληνικές οικογένειες (μάλλον το έχουμε στο dna μας να αγχωνόμαστε!!!) και έτσι γνωριζόσουν με τους γονείς και τα παιδάκια έπαιζαν.

Βέβαια για πιο μεγάλα παιδάκια υπάρχουν νεροτσουλήθρες...

Το φαγητό ήταν τέλειο!!!!!!!!!!!Γυρίζαμε ο κάθε ένας με 2 κιλά παραπάνω!Αυτό είναι που θα μου λείψει πιο πολύ...!!!!!Μπορεί να είναι λίγος ο καιρός που πας διακοπές αλλά επειδή δεν ασχολείσαι με τίποτα (ούτε να τρέχεις έξω για φαγητά, ούτε καν να περιμένεις να στεγνώσουν οι πετσέτες της θάλασσας -σου δίνουν αυτοί το πρωί που έρχονται για να καθαρίσουν το δωμάτιο) πραγματικά ξεκουράζεσαι...

Να ξέρεις επίσης ότι οι τιμές είναι διαφορετικές ανάλογα με το αν θα πετύχεις κάποια προσφορά. Δηλαδή συγκεκριμένα πέρισυ θυμάμαι ένα ζευγάρι που έδωσε για το illia pulms 140 τη βραδιά και ένα άλλο ζευγάρι για την ίδια περίοδο έδινε 180 τη βραδιά. Κάπως έτσι είμασταν προφανώς τυχεροί και πετύχαμε το olympia oasis με 200 ευρώ γιατί το χτυπάνε περισσότερο στην τιμή λόγω ότι είναι η βασική μονάδα.

Ελπίζω να σε βοήθησα. Ότι άλλο θες πές μου, θα χαρώ να σε βοηθήσω!

EVvep3.png6SUnp3.png

 

 

Αγάπες μου σας λατρεύω!

30.06.2011: Το αδελφάκι σας, το αστεράκι μου, πήγε στον ουρανό πριν ακόμα γεννηθεί...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 117
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • KDC

    KDC 10 δημοσιεύσεις

  • BEBE

    BEBE 7 δημοσιεύσεις

  • hunter

    hunter 6 δημοσιεύσεις

  • ekavi_

    ekavi_ 6 δημοσιεύσεις

http://www.clubagiaanna.gr/el

 

Εδω...!!! Για ολα τα γουστα!!! απο 6.5 ευρω η βραδυα σε σκηνη, μεχρι 58 ευρω τη βραδυα σε μπανγκαλοουζ!

 

Αυτες οι τιμες, που προαναφερθηκες, προ κρισης ηταν τρεις φορες πιο ακριβες.

 

Οι τιμές στην Αγια Αννα ειναι ανα άτομο.........και με ενα γευμα .....

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πάει αρκετές φορές στα Grecotel/Aldemar της Πελοποννήσου, αλλά φέτος λέμε να πάμε και κάπου αλλού. Έχετε προτάσεις; Κριτήρια: 1. value for money, 2. πολύ καλή παραλία, 3. ευρύχωρα δωμάτια (δίχωρα ή σουίτες), 4. καλό φαγητό. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

 

Κάτι τέτοιο θέλω και εγώ! Με κόστος κάτω των 200ευρώ ανά ημέρα

Να διευκρινήσω ότι τη θάλασσα τη θέλω ζεστή και με νορμάλ βάθος.

 

Μπορείς να μου πεις εντυπώσεις (θετικά-αρνητικά) από grecotel/Aldemar;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάτι τέτοιο θέλω και εγώ! Με κόστος κάτω των 200ευρώ ανά ημέρα

Να διευκρινήσω ότι τη θάλασσα τη θέλω ζεστή και με νορμάλ βάθος.

 

Μπορείς να μου πεις εντυπώσεις (θετικά-αρνητικά) από grecotel/Aldemar;

 

Κατ' αρχάς τα ξενοδοχεία αυτά είναι κατά τη γνώμη μου φτιαγμένα για διακοπές οικογενειών με μικρά παιδιά. Όλα, πχ πισίνες, ψυχαγωγία, φαγητό, κλπ, είναι φτιαγμένα σε αυτή τη βάση.

 

Το http://www.grecotel.com/peloponnese/lakopetra-beach/welcome_gr_1965.htm είναι το πιο οικονομικό από τα τρία, καλοί χώροι γενικώς, παραλία όχι κάτι ιδιαίτερο, αρκετά φιλικό προσωπικό.

 

Το http://www.aldemarhotels.com/pages/gr/xenodocheia/royal-olympian/archiki.php?lang=GR είναι το πιο ακριβό, κατά τη γνώμη μου όχι καλό value for money, αλλά οι χώροι του είναι εξαιρετικοί. Δεν είναι ΑΙ, νομίζω έχει πακέτα B&B, HB και FB.

 

Το http://www.grecotel.com/peloponnese/olympia-oasis/welcome_gr_2004.htm είναι μάλλον το καλύτερο value for money μεταξύ των τριών, παραλία υπέροχη και κουζίνα σούπερ.

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς τα ξενοδοχεία αυτά είναι κατά τη γνώμη μου φτιαγμένα για διακοπές οικογενειών με μικρά παιδιά. Όλα, πχ πισίνες, ψυχαγωγία, φαγητό, κλπ, είναι φτιαγμένα σε αυτή τη βάση.

 

Το http://www.grecotel.com/peloponnese/lakopetra-beach/welcome_gr_1965.htm είναι το πιο οικονομικό από τα τρία, καλοί χώροι γενικώς, παραλία όχι κάτι ιδιαίτερο, αρκετά φιλικό προσωπικό.

 

Το http://www.aldemarhotels.com/pages/gr/xenodocheia/royal-olympian/archiki.php?lang=GR είναι το πιο ακριβό, κατά τη γνώμη μου όχι καλό value for money, αλλά οι χώροι του είναι εξαιρετικοί. Δεν είναι ΑΙ, νομίζω έχει πακέτα B&B, HB και FB.

 

Το http://www.grecotel.com/peloponnese/olympia-oasis/welcome_gr_2004.htm είναι μάλλον το καλύτερο value for money μεταξύ των τριών, παραλία υπέροχη και κουζίνα σούπερ.

 

 

KAΛΗΣΠΕΡΑ,

ALEXBOUS TO ΤΡΙΤΟ ΤΙ ΛΕΕΙ ΑΠΟ ΔΩΜΑΤΙΑ , ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΑ ΠΙΟ ΦΤHNA ΣΤΑΝΤΑΡ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΚΤΗΡΙΟ ,, ΟΧΙ ΚΑΜΙΑ SOUITA????? EΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩ.

Link to comment
Share on other sites

KAΛΗΣΠΕΡΑ,

ALEXBOUS TO ΤΡΙΤΟ ΤΙ ΛΕΕΙ ΑΠΟ ΔΩΜΑΤΙΑ , ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΑ ΠΙΟ ΦΤHNA ΣΤΑΝΤΑΡ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΚΤΗΡΙΟ ,, ΟΧΙ ΚΑΜΙΑ SOUITA????? EΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩ.

 

Σουίτες νομίζω δεν έχει το συγκεκριμένο, όποιος θέλει σουίτα μπορεί να πάει στο Olympia Riviera Thalasso που είναι στο ίδιο συγκρότημα.

 

Στο Olympia Oasis τα δωμάτια, είτε οικογενειακά δίχωρα είτε δίκλινα είναι απλά, χωρίς πολυτέλειες, αλλά πάντα καθαρά. Τα καλύτερα δωμάτια τα έχει το http://www.ogb.gr/index.php?Itemid=10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ψάχνουμε κάποιο μεγάλο ξενοδοχείο με πισίνα για το τριήμερο του Αγ. Πνεύματος όχι απαραίτητα all inclusive. Oλα όσα έχον αναφερθεί παραπάνω τα γνωρίζω. Έχετε υπόψιν σας κάποιο άλλο το πολύ μέχρι ένα τρίωρο από την Αθήνα?

Link to comment
Share on other sites

Σουίτες νομίζω δεν έχει το συγκεκριμένο, όποιος θέλει σουίτα μπορεί να πάει στο Olympia Riviera Thalasso που είναι στο ίδιο συγκρότημα.

 

Στο Olympia Oasis τα δωμάτια, είτε οικογενειακά δίχωρα είτε δίκλινα είναι απλά, χωρίς πολυτέλειες, αλλά πάντα καθαρά. Τα καλύτερα δωμάτια τα έχει το http://www.ogb.gr/index.php?Itemid=10

 

NAI TO EXΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.... ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ Η ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΑΠΟ INTERNET....

Link to comment
Share on other sites

NAI TO EXΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.... ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ Η ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΑΠΟ INTERNET....

 

Έχω πάει. Μεγάλα ευρύχωρα δωμάτια, πεντακάθαρα, κουζίνα εξαιρετική, χώροι γενικά πολύ προσεγμένοι. Μειονέκτημα ότι η παραλία δεν είναι δύσκολα προσβάσιμη με τα πόδια, είναι κάπου 800-1000 μέτρα μακριά, πας είτε με το ΙΧ σου είτε με πουλμανάκι του ξενοδοχείου που το καλείς όποτε θέλεις. Υπάρχει επίσης παιδότοπος, με παιδαγωγούς, όχι όμως με τόσες δραστηριότητες όσες στα μεγάλα ξενοδοχεία. Γενικώς πολύ καλή επιλογή, ειδικά αν ψάχνεις κάτι πιο ήσυχο και όχι απαραίτητα ΑΙ.

Link to comment
Share on other sites

Kοντά στην Αθήνα δεν υπάρχει κάτι να προτείνετε?

Επίσης έχει πάει καμία στην Κοτσικιά στην Εύβοια (κοντά στην Αγία Αννα) και αν έχει να μου προτείνει κάποιο ξενοδοχείο εκεί?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα..να κανω μια ερωτηση δλδ ξενοδοχειο all inc μεχρι 120-150 ευρω το ζευγαρι δεν υπαρχει περιπτωση να βρουμε???

 

αν πας ιουνιο η σεπτ θα βρεις κ με 85.στο πλαταμων παλας περυσι

Link to comment
Share on other sites

αν πας ιουνιο η σεπτ θα βρεις κ με 85.στο πλαταμων παλας περυσι

 

Σε αυτά τα λεφτά που λες πρέπει να έναι & το Μare Nostrum στην Βραυβρώνα & το αντίστοιχο Golden Coast στο Μάτι. Επίσης υπάρχει & το Holidays in Evia που είναι πολύ καλό. Ειναι καλό για μικρά παιδιά. :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις βρηκαμε φετος για το grecotel oasis στην κυλληνη. λεμε να παμε χαιρομαι που ακουω καλα λόγια. εχουμε ενα παιδακι 19 μηνων και είμαι και έγκυος οπότε θέλω κάτι ξεκούραστο. στις τιμές που μου έδωσαν είναι όλα μέσα και καφέδες και ποτά μόνο που τα παίρνεις μόνος σου από το μπαρ, όλες τις ώρες τις ημέρας, δυο σνακ (στις 12:00 & 17:00 μμ) καθώς και τρια γεύματα

ελπίζω να μην απογοητευτούμε γιατί είναι πολλά τα χρήματα ! ;)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν και πιο οικονομικα all inclusive ξενοδοχεια ...αν πατε σε ενα ταξιδιωτικο γραφειο θα βρειτε πακετα για 5,7 μερες με 100 ευρω την βραδια ..εμεις περσι ειχαμε παει στην λεπτοκαρυα πιεριας olympian bay λεγοταν το ξενοδοχειο (απλα πληρωνεις εξτρα τους καφεδες fredo, espresso κλπ)αλλα στην τιμη των 100 ευρω υπαρχουν αρκετα ..απλα θελει λιγο ψαξιμο με την τιμη των 150 ευρω εχει παρα πολλα κυριως χαλκιδικη, κρητη, κερκυρα ,ροδο και κως

cca53e644d.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εμείς βρήκαμε στη lakopetra για μια εβδομάδα σε αρκετά καλή τιμή συμπεριλαμβανομένου τα πάντα!!!

Είχαμε πάει & πέρσυ τα πιτσιρίκια ενθουσιαστήκανε,οπότε απόφασίσαμε να πάμε πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...