Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ???


pitsipopaki

Recommended Posts

Οταν ενας ανθρωπος εχει μαθει να παλευει και να εχει την οικονομικη του ανεξαρτησια, το να τον παλουκωσεις σε 4 ντουβαρια και να βλεπει αλλα να μην μπορει να κανει κατι ειναι σαν θανατικη ποινη.

 

Οταν ημουνα εγκυος στον Βασιλη βγηκα σε αναγκαστικη αδεια λογω διαμαχης με τον εργοδοτη μου σε σημειο να κινδυνευει η εγκυμοσυνη μου. Ηξερα πως δεν θα ξαναγυρισω και μετα ηταν η ανεργεια.

Η ανασφαλεια στο μαξιμουμ, τα νευρα...στα υψη.

Δεν εχω μαθει να με συντηρουν και μου φαινοταν τοσο αβολο. Αν υπαρχουν αρκετα οκ, αλλα οταν ειναι μετρημενα κουκια και πρεπει να ζητησεις απο καποιον που δεν εχει για να παρεις ...ενα γαλα πχ νοιωθεις.... σκατα.

 

Σε καταλαβαινω αλλα πρεπει να αντεξεις.

Κι εκεινος νοιωθει το ιδιο - πιθανοτατα και χειροτερα - και πρεπει να ειστε ενωμενοι.

 

Υπαρχει κανεις να βοηθησει με τον μικρο ωστε να βγεις και εσυ παλι στην αγορα εργασιας? Δεν ειναι κακο. Κανενας δεν εργαζεται απο χομπι.

Υπομονη και.... στηριξε τον οσο μπορεις. Σε χρειαζετε.;)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...