Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΥΡΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΜΩΡΟΥ(κορίτσι)


Rachel

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 206
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ, ωραίο θέμα. Λοιπόν, δε θα σου πω κάτι άλλο από τα ονόματα των κοριτσιών μου. Νεφέλη (γιορτάζει 40 ημέρες μετά το Πάσχα, της Αναλήψεως), Άλκηστις (την γιορτάζω των Αγίων Πάντων), Ίρις (βγαίνει από την Αγία Ραίς που γιορτάζει 23 Σεπτεμβρίου). Θα προσθέσω Άρτεμις και Υβόνη

Νεφέλη:1-1-08 Άλκηστις:1-4-09 Ίριδα:17-6-10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τεddy ειχα παει σε ενα παιδικο παρτυ και ειδα ενα κοριτσακι που το ελεγαν Ηγησω εμεινα εκπληκτη γιατι μου αρεσε πολυ παρα πολυ. Για μενα το πιο ωραιο που ακουσα

NDMNp3.png5oZhp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμένα μου αρέσει πολυ το Μαριαλένα....και αν κανω δευτερο κοριτσάκι θα το προτιμουσα....

μετά μου αρέσει το Χρυσάνθη, Ανδριανή, Αμαλία,Ελεονώρα,Έλλη, Μελίνα,

Μιχαέλα,Ευριδίκη

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ιολάνθη (προαναφέρθηκε), Μελισάνθη, Μελιτίνη, Εριφύλλη, Μελίνα και φυσικά το Άννα. Τα αρχαία ελληνικά αν και τα περισσότερα είναι υπέροχα έχουν χρησιμοποιηθεί αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον απο κοριτσιστικα ονοματα μου αρεσαν ιδιαιτερα τα Μαρκελλα,Χριστιανα,Ελεονωρα τα οποια γιορταζουν κ τα 3.βεβαια εγω περιμενω αγορι κ εκει εχω θεμα γιατι δεν με τρελαινει κανενα ονομα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπον απο κοριτσιστικα ονοματα μου αρεσαν ιδιαιτερα τα Μαρκελλα,Χριστιανα,Ελεονωρα τα οποια γιορταζουν κ τα 3.βεβαια εγω περιμενω αγορι κ εκει εχω θεμα γιατι δεν με τρελαινει κανενα ονομα!!!

 

το Στεφανος τι σου λεει???

Link to comment
Share on other sites

Εμείς την μπεμπούλα μας Νεφέλη λέμε να την ονομάσουμε... είναι υπέροχο όνομα!

 

και εγω προς τα εκει παω για την νεραιδουλα μου:mrgreen::mrgreen:

μου αρεσει και το Δαναη και το Λυδια!!!

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ, ωραίο θέμα. Λοιπόν, δε θα σου πω κάτι άλλο από τα ονόματα των κοριτσιών μου. Νεφέλη (γιορτάζει 40 ημέρες μετά το Πάσχα, της Αναλήψεως), Άλκηστις (την γιορτάζω των Αγίων Πάντων), Ίρις (βγαίνει από την Αγία Ραίς που γιορτάζει 23 Σεπτεμβρίου). Θα προσθέσω Άρτεμις και Υβόνη

 

σοβαρα;;;;δεν το ηξερα!!!και η γιαγια μου δεν το ηθελε γιατι δεν γιορταζει

λεει......αχ ρε γιαγιακα!!!!!

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites

το Στεφανος τι σου λεει???

ωραιο αλλα δεν αρεσει του συζυγου οπως κ το Αλεξανδρος....μαλλον το ονομα του πεθερου που ειναι ιδιο κ με της μαμας μου θα βαλουμε Παναγιωτακης με το καλο!

Link to comment
Share on other sites

Ρια84 εγώ έχω πρόβλημα με τον πατέρα που δεν το θέλει γιατί δεν γιορτάζει...Στο εορτολόγιο γιορτάζει αλλά στην εκκλησία αν πας σου λένε όχι. Αλλά εγώ θα την γιορτάζω τότε και το θέμα της εκκλησίας είναι ότι ο κάθε παπάς θα σου πει ότι θέλει οπότε...

Zzlwp3.png
Link to comment
Share on other sites

το Στεφανος τι σου λεει???

οταν στης 19 εβδομαδες μας ειπαν οτι εχω αγορι στεφανος ειπαμε με το συζηγο να το βγαλουμε αλλα δεν εκατσε το ιφηγενεια σας αρεσει??το θεμα ειναι οτι οικογενειακος εχουμε διπλα και πρωτοτυπα ονοματα οπωτε γινετε χαμος!!εχω ψαξει παντου!! τι ιλιανα με γιωτα σας αρεσει? αυτα που ξεχωρισα ειναι ηλεκτρα,ερση,ιφηγενεια και αλκηστις!!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

αχ το ηλενα ειναι πανεμορφο!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...