Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΡΜΟΝΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΓΙΑ ΑΝΤΡΕΣ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΡΜΟΝΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΙΑ ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ, ΣΕ ΤΙ ΓΙΑΤΡΟ ΠΑΜΕ? ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΠΑΩ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΓΙΑ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ? ΣΕ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟ? ΣΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΙΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΑΥΤΟ? ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ... ΚΑΤΑΡΡΕΩ..ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ.. ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΤΟ ΚΛΟΥΒΙ ΜΕΤΗΝ ΤΡΕΛΗ :lol::shock:

Επεξεργάστηκαν by Συντονιστής Υ

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Parent καλησπέρα,

δεν είμαι σίγουρη οτι κατάλαβα τι σημαίνει ο ορμονικός έλεγχος. Δώσε καμια λέξη - κλειδι. εάν εννοείς καρυότυπο (γενετικό υλικό) είναι τα εργαστήρια γενετικής (Πάγκαλος στην Αθήνα κλπ). Εάν΄είναι κάποια άλλη εξέταση δεν ξέρω πως να σε βοηθήσω. Αντίθετα, πες μας εσύ μήπως και προσθέσω άλλη μία στον κατάλογό μου :wink:

όσο για το κλουβί με την τρελή...ΒΓΕΣ ΕΞΩ ΓΡΗΓΟΡΑ!! Βάλε τα αγαπημένα σου ρούχα, κάνε ένα μακιγιάζ σούπερ και βγες για μπύρες!!

:lol::lol:

Φαλαλ

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΙΝΩ ΜΠΥΡΕς, ΔΕΝ ΠΙΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΟΠΟΤΕ... ΤΖΙΦΟΣ :? ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΟΤΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΣΠΕΡΜ/ΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ Κ ΟΡΜΟΝΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙ. ΓΙΑΤΙ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΕΧΕΟ ΟΛΙΓΟΣΠΕΡΜΙΑ. ΑΒΥΣΣΟΣ Η ΙΑΤΡΙΚΗ ΕΠΙΣΤΗΜΗ.. :roll:

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ο ενδοκρινολογος τα γραφει αυτα.και ο γυναικολογος.η ο ουρολογος,η και ο παθολογος

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια εννοω προλακτινη κ τεστοστερωνη κ fsh

 

Τις εξετασεις αυτες τις κανεις οποιοδηποτε μικροβιολογικο εργαστηριο, δινει απλως αιμα και τις γραφει ειτε ουρολογος, ειτε παθολογος, ειτε ενδοκρινολογος.

Αλλα, επειδη θα τις αξιολογησει καλυτερα ο ουρολογος μαζι με τα ευρηματα απο το σπερμοδιαγραμμα, καλυτερα να τα γραψει ουρολογος.

 

Επισης, επειδη λες οτι ο συζυγος εχει ολιγοσπερμια, καλο ειναι να κανει και εναν υπερηχο, ωστε να ελεγχθει το ενδεχομενο κιρσοκηλης, παλι δηλ. σε ουρολογο.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Parent εγώ θα σου συνιστούσα να στα γράψει ένας ενδοκρινολογος ή ένας ουρολόγος ειδικός σε θέματα υπογονιμότητας..

Είναι απλές εξετάσεις, που μπορούν να γίνουν σε οποιοδήποτε καλό μικροβιολογικό εργαστήριο, και ελέγχουν κατά πόσο η μη παραγωγή ικανοποιητικού αριθμού σπερματοζωαριών έχει ορμονική βάση και χρήζει φαρμακευτικής αγωγής..

Πάντως μην αγχώνεσαι, για όλα υπάρχουν λύσεις. Πολλές κοπέλες αντιμετωπίζουν παρόμοιο πρόβλημα και παρόλα ατά τώρα κρατάνε στα χέρια τους υγιέστατα μωράκια! :wink:

Εύχομαι ότι καλύτερο! :D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπερα κοριτσια.εγω ειμαί μαμά.ο γιος μου ειναι 3,5 χρονων εκανα 4 χρονια αλλα τελικα βοηθησε ο θεος κ ηρθε,εχει ενα χρονο που προσπαθω για δευτερο αλλα δεν εχω αποτελεσματα.Πηγα και στο γιατρο μου εδωσε κατι χαπια για να εχω ωορεξια,περασαν δυο μηνες τιποτα παλι μου ξανα ηρθαν οι μερες ξερετε και μελαγχολησα τι να κανω.Εχει καμια το ιδιο προβλημα ?να μου πει αν εχει αποτελεσματα κατι αλλο?:mad:

Link to comment
Share on other sites

γεια σου κατερινακι και καλως ηρθες στην παρεα μας

 

εγω δεν εχω αλλο παιδακι για το πρωτο προσπαθω αλλ πολλες κοπελες εδω μεσα εχουν το ιδιο προβλημα με εσενα μην ανυσηχεις και ολα θα πανε καλα

 

ελα στην παρεα μας θα μας βρεις

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=22777&page=22

 

και θα παρεις γνωμη και απο αλλες κοπελες που εχουν ηδη καποιο παιδακι απλα ετσι στα γρηγορα να σου πω οπως εχω ξαναπει η μητερα μου εκανε κανονικα 2 παιδια μετα δεν μπορουσε να κανει αλλο:eek: με ενα χαπακι εκανε μια ρυθμισουλα εμεινε εγκυος για 3η φορα και μετα ξανα χωρις να το περιμενουμε στα 43χρ ξαναεμεινε απο μονη της :lol::-P:-P

 

σου ευχομαι και σε εσενα τα καλυτερα κοπελα μου και ολα θα πανε καλα:-P:-P:-P:-P

ελπιδα...!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

τσέκαρε και τον σύζυγο..... εγω έχω ένα παιδί που έπιασα σε 2 μήνες κ στο ψάξιμο γιατι δεν έρχεται το δεύτερο παρουσιάστηκε σοβαρό θέμα στο σπέρμα (απο πού προήλθε δεν ξέρουμε....)

FyFRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Οι ορμόνες που θα πρέπει να τσεκάρονται στην ανδρική υπογονιμότητα και αυτό γίνεται με αιματολογική εξέταση είναι η ολική τεστοστερόνη , η ελεύθερη τεστοστερόνη , η προλακτίνη , η FSH και η LH.

Πάντα όμως πριν γίνουν αυτά θα πρέπει να ελέγχεται συνολικά το γεννητικό σύστημα του άνδρα κλινικά και μετά εργαστηριακά και απεικονιστικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΑΛΛΑ ΑΝΗΣΥΧΩ ΠΟΛΥ....Η ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΑΝΕΚΑΘΕΝ ΗΤΑΝ ΕΛΑΧΙΣΤΗ....ΑΥΤΟ ΛΕΤΕ ΝΑ ΔΥΣΚΟΛΕΨΕΙ ΤΗΝ ΣΥΛΛΗΨΗ????????

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΘΕΡΜΕΣ ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι εννοείς ως ποσότητα σπέρματος και πώς την υπολογίζεις? για γίνε λιγο πιο συγκεκριμένη

καλημερα!!!!! καλη χρονια με υγεια και πολλα παιδακια για ολεσ!!!!!

η ποσότητα αυτη καθεαυτη είναι δυο σταγόνες :(. δυο στγόνες ασπρου υγρού που δεν ξέρω κατα πόσο θα με δυσκολέψει αυτό....γνωρίζεις περισσότερα????

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ... αν και δεν ειμαι γιατρος... οτι δεν φταει η ποσοτητα συνηθως αλλα η ποιοτητα.Μην αγχωνεσαι ομως.Προσπαθιστε πρωτα και βλεπετε!

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΘΑΡΥΝΣΗ....ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!!!! ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλη χρονια !!! Πριν 2 χρονια ο συντροφος μου ειχε μηδενικη σχεδον Fsh και με αυτη την τιμη θα ηταν ευχαριστη εκπληξη να κανει παιδι του ειπε ο γιατρος, κατω απο το φυσιολ. οριο την τεστοστερονη , ειχε κανει μαγνητικη στο κεφαλι για τυχον προβλημα στην υποφυση ( ευτυχως ηταν καθαρη) και ο γιατρος του ειχε πει πως θα επρεπε να παρει ενεσιμα την fsh για καποιο διαστημα, εκανε σπερμοδιαγραμμα το οποιο ηταν καλο.Ρωτωντας δικο μου γιατρο μου ειπε δε στεκει το καλο σπερμοδιαγραμμα με την χαλια fsh καπου υπαρχει λαθος .Ειχε αρνηση ο δικος μου να εξεταστει εκ νεου ,γιατι του ειχε φανει ψυχοφθορο ολο αυτο, δεν τον πιεζα και γω γιατι ηταν λεπτο το ζητημα.Αποτελεσμα εμεινα εγκυος με την 2 ελευθερη προσπαθεια , δυστυχως το μωρο το εχασα για αλλους λογους μη οργανικους απο μεγαλη στενοχωρια που περασα...αλλα παρα τις χαλια τιμες εγκυμοσυνη προεκυψε...τι να πω...ΜΗΝ απελπιζεστε απο τα αποτελεσματα , ποτε δε ξερετε...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Καλησπέρα! Έχετε να μου προτείνετε κάποιον ουρολόγο σε θέματα γονιμότητας ή ενδοκρινολόγο για εξετάσεις γονιμότητας για το σύζυγο? Είμαι στο ψάξιμο και οποιαδήποτε πληροφορία θα είναι διευκόλυνση για μας! Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...