Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταστήματα με είδη βάφτισης


renik

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σε ποιο μαγαζι πηγες κοραλακι?Ενδιαφερομαι επειδη θα γινουμε νονοι.

το μαγαζι λεγετε aspara και ειναι στο περιστερι στην Βασιλεως Αλεξανδρου 59. δες και το site για πληροφοριες και τηλεφωνα www.asparaevent.gr εμεινα πολυ ευχαριστημενη και τα πηρα ολα απο εκει

θα μου κανουν και τον στολισμο

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βαφτίζω τον μπέμπη μου τον Αύγουστο. Βρήκα από το ναρλή (να'ναι καλά η twinmama) πολύ ωραίες μπουμπουνιέρες -parissis collection- και σκέφτομαι να τις παραγγείλω σκέτες και να αγοράσω από εδώ κουτάκια, κουφέτα κτλ. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο μαγαζί? Έχει και το jumpo κουτάκια?

8jPDp3.pngmAB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια πηγα στη diva στη Λεωχαρους και εχει απιστευτα ματακια , οποια ψαχνει να μην ταλαιπωρηθει αλλου τα εχω ψαξει ολα..επειδη δεν προλαβα να δω τι αλλο εχει θα ξαναπαω και ενημερωνω ..

age.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βαφτίζω τον μπέμπη μου τον Αύγουστο. Βρήκα από το ναρλή (να'ναι καλά η twinmama) πολύ ωραίες μπουμπουνιέρες -parissis collection- και σκέφτομαι να τις παραγγείλω σκέτες και να αγοράσω από εδώ κουτάκια, κουφέτα κτλ. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο μαγαζί? Έχει και το jumpo κουτάκια?

 

Merci Merci :D

Παντως σκεψου μηπως τις φτιαξεις ολοκληρες στο ναρλη.Τη φτιαχνει οπως θελεις και οχι μονο με αυτα που βλεπεις (πουγκια,κουτακια κλπ).

Εγω του ειπα ακριβως πως τη θελω (κουτακι με δυο λεπτες κορδελιτσες ροζ-σιελ και αντι για smarties σοκολατενια κουφετα με φρουτογευσεις) και πηγε +50 λεπτα.

Για πες ομως πια διαλεξες?Εμενα μου αρεσαν σχεδον ολες του Parissi.

rT3np3.png
Link to comment
Share on other sites

Merci Merci :D

Παντως σκεψου μηπως τις φτιαξεις ολοκληρες στο ναρλη.Τη φτιαχνει οπως θελεις και οχι μονο με αυτα που βλεπεις (πουγκια,κουτακια κλπ).

Εγω του ειπα ακριβως πως τη θελω (κουτακι με δυο λεπτες κορδελιτσες ροζ-σιελ και αντι για smarties σοκολατενια κουφετα με φρουτογευσεις) και πηγε +50 λεπτα.

Για πες ομως πια διαλεξες?Εμενα μου αρεσαν σχεδον ολες του Parissi.

 

Γεια σου Twinmum:) Σου έστειλα και 2 πμ, δεν τα έλαβες?

 

Πολύ ωραίες και οι δικές σου μπουμπουνιέρες.

 

Λοιπόν το θέμα είναι μικρός πρίγκηπας και διάλεξα σελ 35 το μπρελόκ στέμμα. Σκέφτομαι όμως μήπως πάρω και λίγες παιδικές, σαν τα μαγνητάκια σελ 87. Δεν καταστάλαξα ακόμα.

Πάντως οι τιμές άπαιχτες. Το μπρελόκ σκέτο το έχει 1,59 ενώ ο Παρίσσης 2,20!!!

 

Αν πάρεις ποσότητα κάνει καλύτερη τιμή? (πόση πια, θα μου πεις)

 

Με κουτάκι πάει 2,15 το μπρελόκ. Σκεφτόμουν μήπως τα βρω με 0,10 (δεν ξέρω βέβαια τιμές), αγοράσω κουφέτα και κορδέλα και τις φτιάξω εγώ. Για πιο οικονομικά δηλ.

8jPDp3.pngmAB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Twinmum:) Σου έστειλα και 2 πμ, δεν τα έλαβες?

 

Πολύ ωραίες και οι δικές σου μπουμπουνιέρες.

 

Λοιπόν το θέμα είναι μικρός πρίγκηπας και διάλεξα σελ 35 το μπρελόκ στέμμα. Σκέφτομαι όμως μήπως πάρω και λίγες παιδικές, σαν τα μαγνητάκια σελ 87. Δεν καταστάλαξα ακόμα.

Πάντως οι τιμές άπαιχτες. Το μπρελόκ σκέτο το έχει 1,59 ενώ ο Παρίσσης 2,20!!!

 

Αν πάρεις ποσότητα κάνει καλύτερη τιμή? (πόση πια, θα μου πεις)

 

Με κουτάκι πάει 2,15 το μπρελόκ. Σκεφτόμουν μήπως τα βρω με 0,10 (δεν ξέρω βέβαια τιμές), αγοράσω κουφέτα και κορδέλα και τις φτιάξω εγώ. Για πιο οικονομικά δηλ.

 

Alex μου χιλια συγνωμη ουτε που σκεφτηκα να κοιταξω εκει πανω στη γωνια...:oops:

Θα με περασες για γαϊδαρα...:lol:

Λοιπον αυτη με τη κορωνιτσα το σκεφτομουνα κι εγω γιατι ειναι πολυ φινετσατη αλλα ειπα να τις κανω λιγο πιο τσιρκο τελικα να ταιριαζουν και με τη μανουλα :lol:

Στον Parissi δεν ειχα το χρονο να παω αλλα ειχα δει το προσπεκτους σε αλλα καταστηματα βαφτηστικων και ηταν φωτια και λαβρα.Αρα δικιο ειχε ενα αλλο μελος που ελεγε οτι ο Ναρλης τα εχει πιο φτηνα και απο τον ιδιο το Parissi.

Οσο για να τις φτιαξεις μονη σου που σκεφτεσαι η αληθεια ειναι πως δεν εχω κοιταξει τιμες απο σκετα κουτακια,κουφετα κλπ.Νομιζω παντως πως αν στο τελος κανεις τη σουμα θα σου ερθει κανα 20 ευρω λιγοτερο.

Τελος αν παραγγειλεις μεγαλη ποσοτητα δε σου κανει καλυτερη τιμη γιατι λεει

πως ειναι ειδη πολυ καλες οι τιμες.Ρωτησα κι εγω...

Αντε με το καλο να βαφτησεις κι εσυ το ζουζουνακι σου :D

rT3np3.png
Link to comment
Share on other sites

Alex μου χιλια συγνωμη ουτε που σκεφτηκα να κοιταξω εκει πανω στη γωνια...:oops:

Θα με περασες για γαϊδαρα...:lol:...

Αντε με το καλο να βαφτησεις κι εσυ το ζουζουνακι σου :D

 

Ευχαριστώ :)

Και όχι καλέ δε σε παρεξήγησα. Αυτό σκέφτηκα ότι έγινε ή ότι δεν σταλήκανε.

Να σου πω για τα κουτάκια βρήκα με 0,20. Και το σκέφτομαι σοβαρά να τις φτιάξω εγώ. Φιλιά στα διδυμάκια σου.

8jPDp3.pngmAB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ :)

Και όχι καλέ δε σε παρεξήγησα. Αυτό σκέφτηκα ότι έγινε ή ότι δεν σταλήκανε.

Να σου πω για τα κουτάκια βρήκα με 0,20. Και το σκέφτομαι σοβαρά να τις φτιάξω εγώ. Φιλιά στα διδυμάκια σου.

 

Καλησπερα Alex4! Μπορεις να μου πεις που βρηκες τα κουτακια με 0,20? θελω κουτακια για προσκλησεις και τα βρισκω ακριβα:(!

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Alex4! Μπορεις να μου πεις που βρηκες τα κουτακια με 0,20? θελω κουτακια για προσκλησεις και τα βρισκω ακριβα:(!

 

Βασικά η κουμπάρα μου τα βρήκε σε μια μικρή αποθηκούλα στο κέντρο κοντά στην Εκκλησία επί Πεσματζόγλου. Την Ντίβα τη ξέρεις? (Ένα τριόροφο κατάστημα) Ε, 2ο στενό πιο πάνω δεξιά.

 

Ελπίζω να σε κατατόπισα. Τη διεύθυνση δε τη θυμόταν.

 

Αν πάρεις πάνω από 50 κομμάτια τότε πληρώνεις χονδρική. Τα συγκεκριμένα των 0,20 αλλού τα είδε πάνω από 0,60!

8jPDp3.pngmAB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Βασικά η κουμπάρα μου τα βρήκε σε μια μικρή αποθηκούλα στο κέντρο κοντά στην Εκκλησία επί Πεσματζόγλου. Την Ντίβα τη ξέρεις? (Ένα τριόροφο κατάστημα) Ε, 2ο στενό πιο πάνω δεξιά.

 

Ελπίζω να σε κατατόπισα. Τη διεύθυνση δε τη θυμόταν.

 

Αν πάρεις πάνω από 50 κομμάτια τότε πληρώνεις χονδρική. Τα συγκεκριμένα των 0,20 αλλού τα είδε πάνω από 0,60!

 

Ευχαριστω πολυ!

Θα προσπαθησω να το βρω οταν παω στον Nikolis.

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

δε γινεται να το χασεις ειναι ακριβως απεναντι..και τα δυο αν δεν κανω λαθος ειν αι στην σκουλενιου..απο την ντιβα ειχα παρει τις καρδουλες που εδεσα στις μπομπονιερες του γαμου..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και στο Μαρί Μπέλ, Σκοπευτηρίου 39 & Πλάτωνος στη Καλλιθέα έχει πολύ φτηνά. Βρήκα μαγνητάκι πρίγκηπα σε πολύ ωραίο πουγκί με 5 κουφέτα 1,50 ε. Θα ρωτήσω αύριο στο ναρλή πόσο θα πάει το ίδιο με πουγκί.

 

Πήγα και στο Σοφρονά επί της Βουλιαγμένης μετά το μετρό του Αγ.Δημητρίου για να δω τούλια κτλ αλλά μου φάνηκε λίγο ακριβό.

 

Να σας ρωτήσω κάτι βιβλίο ευχών από πού να πάρω? Τί μου προτείνετε? Είδα ένα έτοιμο με το μικρό πρίγκ αλλά δεν μου άρεσε. Τί βιβλίο να πάρω για να το φτιάξω μόνη μου?

8jPDp3.pngmAB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ρωτήσω κάτι ψιλοάσχετο μήπως και γνωρίζετε; Ο κατάλογος του Adorex γιατί σε μερικές σελίδες έχει τιμές και σε άλλες όχι; Θέλω να παραγγείλω κάτι λουλουδάκια για στολισμό των τραπεζιών και δεν αναγράφεται τιμή. Αν είναι έτσι πώς θα κάνω την παραγγελία;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ψιλοάσχετο μήπως και γνωρίζετε; Ο κατάλογος του Adorex γιατί σε μερικές σελίδες έχει τιμές και σε άλλες όχι; Θέλω να παραγγείλω κάτι λουλουδάκια για στολισμό των τραπεζιών και δεν αναγράφεται τιμή. Αν είναι έτσι πώς θα κάνω την παραγγελία;

 

Πάρε τηλέφωνο και πες τους σελίδα στον κατάλογο και τον κωδικό από αυτό που είδες και θα σου πουν αυτοί την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

ασχετο αλλα θα το πω αν θεωρηθει κακο ας το διαγραψουν.

ειμαι απο τα χανια και εψαχνα μεσω ιντερνετ να βρω κατι μεταλλικα στοιχεια .

επικοινωνησα με καμια 20εταιριες σε ελλαδα και εξωτερικο η diva και ο Nicolis ηταν οι μοναδικοι που δεν απντησαν στα μειλ και στις αιτησεις εγγραφης μου.και το προσπαθησα 2 φορες απο τον φλεβαρη .

και ζητουσα 80 κομματια μεγαλα και με τιμολογιο και εδωσα και στοιχεια για να κανω εγγραφη αλλα τιποτα αυτοι.

θα μου πειτε γιατι δεν πηρες τηλεφωνο με δυο παιδια δεν ειναι ευκολο και απο την στιγμη που εχουν σαιτ εινια ενας τροπος επικοινωνιας αλλιως ας μην βαζουν επικοινωνια.

στο τελος μεσω μιας κοπελιας βρηκα στο νικολι αλλα δεν τα πηρα .

τα ειπα ε μη λεμε μονο καλα

τα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και στο Μαρί Μπέλ, Σκοπευτηρίου 39 & Πλάτωνος στη Καλλιθέα έχει πολύ φτηνά. Βρήκα μαγνητάκι πρίγκηπα σε πολύ ωραίο πουγκί με 5 κουφέτα 1,50 ε.

 

εκει κλεισαμε τα βαπτιστικα και τις μπομπονιερες μας-νεραιδες ρεσω!ειχαμε παει για να δουμε απο κοντα μια μπομπονιερα που ειχα σκοπο να παραγγειλω απο τον ναρλη..βρηκαμε κι αυτα που θελαμε και τα κλεισαμε..τις μπομπο τελικα δεν τις ειχε εκει,αλλα μου την εδινε 1,65(ο ναρλης 1,45)..και τις πηρα απο εκει..για να εχω το κεφαλι μου ησυχο-μη μου χαλασουν τα κουφετα η μου σπασουν οι μπομπονιερες στη διαδρομη κτλ..κι εξαλλου ας μη ξεχναμε και τα μεταφορικα..7 ευρω για τα 2 κιλα και απο εκει και πανω παει ενα ευρω ανα κιλο..μαλλον αυτη θα ειναι κι η εξηγηση γιατι ο ναρλης τα εχει πιο φθηνα απο ολους..δουλευει πανελλαδικα,εαν ηταν ακριβος και προσθεταμε και τα μεταφορικα δεν θα ειχε πιστευω τετοια δουλεια..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

να χαιρεστε τα παιδακια σας! φυσικα σας απασχολει το θεμα βαφτιση , οι τιμες και καλα κανετε.

επειδη τυχαινει να εχω ενα καταστημα ,που ασχολειται με βαφτισεις - δεν θα σας πω φυσικα το ειδος, για να μην θεωρηθει διαφημιση-, θα ηθελα να σας πω οτι τα πραγματα δεν ειναι οπως τα λετε.

Εσεις φυσικα ψαχνετε τις καλυτερες τιμες και καλα κανετε, αν μπορειτε να βρειτε και την καλυτερη ποιοτητα. Η αγορα ειναι ελευθερη , και ως γνωστον οτι πληρωνεις , παιρνεις.

Αλλά προφανως αγνοειται - και φυσικα δεν σας αφορα- οτι ενα μαγαζι εχει τρελά εξοδα.

ενοικιο, φπα - που αυξηθηκε 2 φορες- , ρευμα , τηλεφωνο , προσωπικο , λογιστες , πρωτες υλες. ασφάλεια κλπ κλπ

και φυσικα κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να γνωριζει, ειναι λογικο όμως οτι δεν πληρωνει το ιδιο ενοικιο , ενα μαγαζι στο Κολωνακι και ενα μαγαζι στα Σεπόλια.

κακως ...αλλα ετσι είναι...αυτο ειναι ενα αλλο μεγαλο θεμα

 

ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΚΛΕΨΕΙ , ΟΥΤΕ ΠΛΟΥΤΙΖΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΝΟΜΙΖΕΤΕ

 

Αλλοι πλουτιζουν σε βαρος ολων μας και οχι τα μικρομαγαζα της γειτονιας και τα συνοικιακα καταστηματα.

 

τα τεραστια καταστηματα τυπου jumbo π.χ. με την απαραδεκτη ποιοτητα , που δεν τους ενδιαφερει καν για τον πελατη . Για πηγαινετε να ζητησετε καλυτερη τιμη , αν ψωνισετε π.χ 200 ευρώ !!!! το μαγαζακι της γειτονιας ομως , που δουλευει ο ιδιος μεσα απο το πρωι μεχρι το βραδυ , κανει τα παντα να σας ικανοποιησει.

 

Αλλά τελικά , δεν ξερω τι σας ενδιαφερει................

 

Απιστευτα λεφτα σε νυφικά , κτηματα , catering , ανθοπωλεία που κανείς δεν λέει κουβέντα , αλλά τεράστιο θεμα τα 0,30 διαφορα την τιμη.

 

Αυτος που θα φτιαξει την μπομπονιερα π.χ. θα αγορασει τα υλικα που θελετε , απο τα οποια φυσικα θα του μεινει ενα μερος, θα πληρωσει ανθρωπους να τα φτιαξουν και φυσικά πρεπει να βγαλει και κερδος. Δεν δουλευει κανεις για χομπι !!!!!

 

Είμαι σιγουρη οτι αν ξεραμε ο καθενας την δουλεια του αλλου , θα βρισκαμε πολλά πραγματα ακριβα. Αλλά ο καθενας πρεπει να κανει την δουλεια του.

Με αυτην την νοοτροπία σε λιγο δεν θα υπαρχει συνοικιακο μαγαζι , απλα εσεις οι ιδιοι θα πλουτιζετε τους μεγαλοεπιχειρηματίες !!!!!!!

 

Οπως ειπα , φυσικα η αγορα ειναι ελευθερη και διακαιωμα σας να ψαχνετε - απορω βεβαια που βρισκετε τοσο χρονο ? - , αλλα δεν ειναι δικαιωμα σας και δεν μπορειτε να κρινετε και να κατηγορείτε ζωντας στην αγνοια σας , οτι τα καταστηματα κλεβουν , οτι κοροιδεύουν κλπ κλπ

user_online.gifreport.gif progress.gifedit.gif quote.gif multiquote_off.gif quickreply.gif

vivianaΕμφάνιση Δημόσιου ΠροφίλΑποστολή προσωπικού μηνύματος στον/στην: vivianaΕμφάνιση περισσότερων μηνυμάτων του χρήστη vivianaAdd viviana to Your Contacts

 

reply.gif

Link to comment
Share on other sites

Ασε βρε Βιβιανα.....

δεν χρειαζομαστε μάθημα οικονομιας. Χρονια τωρα κερδοσκοπείτε εις βάρος των καταναλωτων ολοι σας εσεις οι ιδιοκτήτες καταστηματων πχ βαφτιστικων ή ηλεκτρικων συσκευων....Γιατι δεν νοειτε να βρισκω τις ιδιες μπομπονιερες πχ του Παρισι σε σενα πχ 4ευρώ ....και σε εναν αλλο πχ στα 2ευρω....Εκεινος εξοδα δεν εχει??? Εκεινος ενοικιο δεν πληρώνει?

Αλλα ναι βεβαια....να δικαιολογήσουμε το ενοικιο του Κολωνακιου....αλλα ετσι ειναι εχεις δικιο...οι μεταξωτοι ω θελουν και μεταξωτά βρακάκια.....

 

Τωρα οσον αφορα το σχολιο σου το που βρισκουμαι το χρονο νομιζω ειναι ατοπο....ασκοπο...και ανουσιο!!! Ειναι σαν να υποννοεις οτι το ξυνουμε ολη μερα ενω εσυ τρεχεις.... Ολοι τρεχουμε στην καθημερινότητα μας οχι μονο εσεις! Για αυτο καλυτερα να ανακαλέσεις....γιατι προσωπικα θιγομαι με αυτο το σχολιο σου!!

 

Δεν ζουμε στην αγνοια μας πλεον!! Εκει ειναι το θεμα και αυτο σας πονάει! Ξυπνήσαμε επιτέλους ως καταναλωτες!!! Και αυτο σας καιει....πολυ ομως! Σας καιει που δεν μπορειτε πια να μας πουλησετε φυκια για μεταξωτες κορδέλες!!!

Και ναι με κλέβουν....με καθε ευκαιρια ,..........με κοροιδέυουν με κάθε ευκαιρια............

Και ολα αυτα στο βωμο του κέρδους! Για την κονομα.....!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...