Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΙΚΡΑ ΝΟΥΜΕΡΑ-ΨΩΝΙΑ -ΝΕΥΡΑ


Recommended Posts

Το ακριβά δεν με πειράζει. Έτσι κι αλλιώς το'χω πάρει απόφαση, αν δεν είσαι κάτω από 60 κιλά πρέπει να τα σκάσεις για να ντυθείς αξιοπρεπώς. Αλλά θέλω οπωσδήποτε να έχει μπανέλα το μαγιό...! Το στήθος μου είναι βαρύ και χωρίς μπανέλα με ταλαιπωρεί αφάνταστα, για να μη σχολιάσω και την αισθητική μεριά του πράγματος... Αλλά όταν λες γεροντίστικο, δηλαδή η πλάτη του μαγιο σταματάει λίγο πιο κάτω από το κόκαλο της ωμοπλάτης και το μπούστο μοιάζει με ζιβάγκο;; Όχι ότι θέλω να τα πετάω έξω στην παραλία αλλά να μπορώ να φοράω και καμιά μπλούζα ή φόρεμα με τιράντα χωρίς να φαίνονται τα σημάδια του μαγιό, με πιάνεις;; :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


E ναι οι τιράντες είναι κάπως έντονες! Τα ολόσωμα δεν το συζητώ, έχουν εκείνη την ενίσχυση που κάνει μία ώρα να στεγνώσει... Νομίζω ότι το μπικίνι ταιριάζει καλύτερα σε παχουλοκομψές με κοιλίτσα σαν κι εμένα. Φέτος όμως δεν ξέρω τι κοιλίτσα θα έχω... Θα είναι κοιλίτσα ή σαμπρελίτσα:?: Μπές στο site να τα δείς. Είναι το http://www.aldipa.gr

ssttaa

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω τις συναδελφους :P:P εμενα παλι το νουμερο μου ειναι ενα μυστηριο πραγμα...εχω παντελονι Ν. 52 και φορεμα βραδυνο Ν. 60 + Ν. 56 δλδ αρτζι μπουρτζι και λουλας!! Δεν πτοουμεθα ομως :P:P:P

Εχω εντοπισει καταλογο που παραγγελνεις ρουχα με αντικαταβολη :)

Εχει πολυ ωραια ρουχα και οτι νουμερο τραβαει η ψυχη σας ακομα και εσωρουχα και μαγιο :) Οι τιμες του ειναι σούπερ :)

http://www.bonprix.gr το μονο που με ενοχλισε ειναι οτι τα στειλανε σε τρεις δόσεις τα ρουχα...ειχανε ελειψη λεει !! τεσπα εχει παντως ωραια κομματια και οικονομικα!!

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!!! ssttaa τα μαγιό που έχει το συγκεκριμένο μαγαζί είναι πολύ ωραία, καθόλου γεροντίστικα δεν τα βρήκα...! Ειδικά τα tankini είναι πολύ ωραία....! Ευχαριστώ και πάλι!! :wink::D

Link to comment
Share on other sites

girls , καλημερα

 

εγω πηρα εδω και 3 χρονια (2006-7-:cool: ενα μαγιω LA MEDUSE(σωστα?)

Φανταστικο μαυρο - το ειχε και σε κοκκινο ) ντραπε στην κοιλια , παρτό και σφικτο στα πλευρα , στραπλες αλλα εχει δυο τιραντακια που αν θελεις τα δενεις στο λαιμο. Ειναι απο ενα ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ εξωτερικο υφασμα - απο το ιδιο ειναι οι τιραντες και εχει μια εσωτερικη επενδυση .

Το πληρωσα βεβαια 140 γιουρια αλλα θα το βαλω 2 ακομα χρονια . Την εκανα την αποσβεση :lol: .

Και αν το δειτε ειναι ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ . Και κανω περιπου 45 μπανια ολο το καλοκαιρι .

 

Οσο για το νουμερο , φορω 52 και αλλες φορες 54 αναλογα το υφασμα .

 

Καμια φορα βρισκω στα SPRIDER αλλες φορες στα RAXEVSKY (πολυ καλα ρουχα , νορμαλ νουμερα και φοβερη ποιοτητα .) Tα ΜΑΤ δεν τα βρισκω εδω στο τερμα Θεου , αλλα εχει στα Γιαννενα .

Μονη μου ????? Ουτε στον παραδεισο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγω ψηφιζω ΜΑΤ. Αλλα οσες ειναι και κοντα στο Π.Φαληρο, θα κανω μια διαφημισουλα. Δε θυμαμαι ακριβως διευθυνση, ειναι στο δρομο της Ν Σμυρνης οπως παει το Τραμ προς Φαληρο, εκει που στριβει και φευγει απο Βενιζελου προς Αχιλλεως. Ειναι ενα πολυκαταστημα. Εκει βρισκονται δυο καταστηματα με πολυ ωραια κομματια για παχουλες. Οχι φτηνα αλλα αξιζουν τα λεφτα τους. Το ενα λεγεται Ηλιοτρ.... το αλλο δε θυμαμαι. Φυσικα και δεν εχω καμια σχεση μαζι τους, απλα οποτε θελω να βρω κατι παω κατα κει ψαχνω κανα 2ωρο και γυριζω με ρουχαλακια. Χρονο δεν εχω περισσοτερο για ψαξιμα ας οψονται τα διδυμα :lol:

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια να ρωτησω κατι.μπηκα να δω τα ρουχα αλλα δεν βρηκα να εχουν τιμες .μηπως περιπου εσεις που εχετε ψωνισει να μας λεγατε τι τιμες εχουν?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσια να ρωτησω κατι.μπηκα να δω τα ρουχα αλλα δεν βρηκα να εχουν τιμες .μηπως περιπου εσεις που εχετε ψωνισει να μας λεγατε τι τιμες εχουν?
κοιταξε,δεν ειναι κι οι τιμες του ζαρα.Οπως ολα τα ρουχα σε μεγαλυτερα νουμερα ειναι λιγο πιο ακριβα.Μια μπλουζα π.χ. ειναι γυρω στα 60 ευρω.Ελπιζω στις εκπτωσεις να τα κατεβασουν .Παρεμπιπτοντως ποτε αρχιζουν;ξερει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

15 Ιανουαριου,κουκλα μου.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, αφήστε τώρα πιάσατε φλέβα που πονάει!!!

Και το χειρότερο είναι πως ξεκινάνε οι εκπτώσεις, θα βγω στην αγορα όπως η φίλη μας η Νάντια και θα γυρίσω πάλι μες τα νεύρα :evil::evil::evil::evil::cry::cry::cry::cry:

 

Πολύ ωραία μπλουζάκια και μοντέρνα βρίσκω στο Berska, νεανικά και με σούρα που να κρύβουν την κοιλιά.(βέβαια μέχρι 75 κιλά καλύπτουν τα μεγέθη τους)

Τα mat τα περισσότερα είναι πολύ ωραία αλλά πολύ τσιμπιμένα!!!

Φορούσα μερικά σχέδια όταν είμουν έγκυος αλλά το καβάλο στα παντελόνια είναι πολύ κάτω από το κανονικό(εκτός αν είσαι πολύ γεμάτη).

Στη Θεσσαλονίκη έχει πάνω στην Ερμού με Αγ.Σοφίας το "΄Σπυροπούλου xxl" το οποίο έχει άνετα και ωραία ρούχα με μεγάλα μεγέθη.

Επίσης οι κινέζοι έχουν πολύ ωραία μπλουζοφορέματα με 12 και 15 ευρώ, μοντέρνα, φαρδιά και σούπερ τιμή για καθημερινό ντύσιμο!!!

Το πρόβλημά μου όμως είναι που μπορώ να βρω ωραία ελλαστικά τζιν που να μην είναι όμως χαμηλοκάβαλα, να μην σκύβεις και να φαίνεται όλος ο κ***ς σου!

Γνωρίζεται κανένα μαγαζί?

Άμα σας πω βολεύτηκα σε ένα στη Δράμα! Όμως δεν πάμε συχνα εκεί για να αγοράζω συνέχεια! :lol::lol:

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, αφήστε τώρα πιάσατε φλέβα που πονάει!!!

Και το χειρότερο είναι πως ξεκινάνε οι εκπτώσεις, θα βγω στην αγορα όπως η φίλη μας η Νάντια και θα γυρίσω πάλι μες τα νεύρα :evil::evil::evil::evil::cry::cry::cry::cry:

 

Πολύ ωραία μπλουζάκια και μοντέρνα βρίσκω στο Berska, νεανικά και με σούρα που να κρύβουν την κοιλιά.(βέβαια μέχρι 75 κιλά καλύπτουν τα μεγέθη τους)

Τα mat τα περισσότερα είναι πολύ ωραία αλλά πολύ τσιμπιμένα!!!

Φορούσα μερικά σχέδια όταν είμουν έγκυος αλλά το καβάλο στα παντελόνια είναι πολύ κάτω από το κανονικό(εκτός αν είσαι πολύ γεμάτη).

Στη Θεσσαλονίκη έχει πάνω στην Ερμού με Αγ.Σοφίας το "΄Σπυροπούλου xxl" το οποίο έχει άνετα και ωραία ρούχα με μεγάλα μεγέθη.

Επίσης οι κινέζοι έχουν πολύ ωραία μπλουζοφορέματα με 12 και 15 ευρώ, μοντέρνα, φαρδιά και σούπερ τιμή για καθημερινό ντύσιμο!!!

Το πρόβλημά μου όμως είναι που μπορώ να βρω ωραία ελλαστικά τζιν που να μην είναι όμως χαμηλοκάβαλα, να μην σκύβεις και να φαίνεται όλος ο κ***ς σου!

Γνωρίζεται κανένα μαγαζί?

Άμα σας πω βολεύτηκα σε ένα στη Δράμα! Όμως δεν πάμε συχνα εκεί για να αγοράζω συνέχεια! :lol::lol:

 

Ωραία τζιν, σε διάφορες φόρμες (ίσια γραμμή, bootcut, κολλητά κοκ), αρκετά καλές τιμές (από 25€) και φυσικά νούμερα που καλύπτουν μέχρι πολλά πολλά κιλά (εγώ είμαι σχεδόν 80 και 1.60 ύψος και φοράω 16 και είναι και άνετο και τα νούμερα φτάνουν μέχρι 24 και ανεβαίνουν ανά 2) έχουν τα Marks&Spencer. Θα βρείς και πολλά άλλα φυσικά αλλά τζιν εγώ παίρνω από κει τα τελευταία χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένη....! :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ έχω καταβολευτεί τα ρούχα της lola, ειδικά για τη δουλειά - έχει και κανονικά και μεγάλα μεγέθη. Είναι ακριβούτσικα, αλλά η ποιότητα είναι πολύ καλή και το κόψιμό τους κολακεύει πααααάρα πολύ (είναι τα μόνα παντελόνια που μου πάνε). Έπίσης, κάνουν πολύ καλές εκπτώσεις, οπότε σχεδιάζω σύντομα να κάνω μια έφοδο!

(http://www.lola.gr)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, ομοιπαθούσα και εγώ. Ρούχα, πιο παλιά, που ήμουν περίπου 75 κιλά, έβρισκα στα Marks and Spencer, στα Esprit, στα Danillo- για μπλούζες- και ακόμα και τώρα βρίσκω εκεί, που είμαι και 10 κιλά + :cool: .

Επίσης στα Bill Cost στην Ερμού, έχουν μέχρι νο 54 και αρκετά ευρύχωρες φόρμες.

Όσο για εσώρουχα και μαγιό, θέλω να σας πώ πως μέσα από το forum βρήκα ένα site , το http://www.bravissimo.com που έχει καταπληκτικά πράγματα και σε πολύ καλές τιμές, ακόμα και ρούχα. Παρήγγειλα και είναι πολύ καλή ποιότητα!

v6Khp3.pngBoDsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...