Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποσο στοιχιζει μια babysitter


Recommended Posts

ΑΓΠΗΤΗ ΜΟΥ

οπως σου ειπα και στο τσατ μια καλη ιδεα ειναι να πας σε σχολη βρεφονηπιοκομων και να αναρτησεις μια αγγελια με αυτο που ζητας....

νομιζω ειναι μια καλη ιδεα

φιλια

ματσ μουτσ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 570
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω, άσχετα με τις στανταρ ώρες, αν καποιος χρειαστεί babysitting εκτάκτως, για παράδειγμα για μερικές ώρες την εβδομαδα, τότε ποια είναι η αμοιβή? Συνήθως πόσα πέρνουν την ώρα?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια πως να τα βγαλεις περα με 700 ευρω μισθο?αν δεν υπαρχει γιαγια να σε βοηθησει ,για μια καλη babysitter θα χρειαστεις ολο τον μισθο , οποτε γιατι να δουλευεις?δυστυχως ειναι δυσκολα τα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες & όλους. Η μπέμπα μου θα κλείσει μήνα όπου να'ναι. Εγώ έχω κανονίσει να επιστρέψω στη δουλειά τον Ιούνιο οπότε τότε θα χρειαστώ μια κοπέλα να την προσέχει. Έχω τη δυνατότητα να αφήσω το παιδί στη μαμά μου και στην πεθερά μου (εναλλάξ) αλλά για τη δεύτερη έχω πάρα πολλές ανησυχίες και για το λόγο αυτό θέλω να βρω μια κοπέλα (παιδαγωγό ή φοιτήτρια νηπιαγωγό ή παιδαγωγό) να μου κρατάει το παιδί το μισό μήνα (τον υπόλοιπο μισό μπορεί η μαμά μου).

Ξέρετε αν αυτό είναι ευκολο? Επίσης δεν έχω ιδέα τι γίνεται με τα χρήματα στις περιπτώσεις αυτές. Μένω στο Νέο Ηράκλειο οπότε αν γνωρίζει κανεις που μπορώ να απευθυνθώ θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως. Απο που ξεκινάει κανεις να βρει babysitter?

Ευχαριστώ προκαταβολικως.

Καταρχήν, νομίζω ότι είναι πολύ βολικό για όλους να υπάρχει baby-sitter part -time. Κι εμείς αυτό έχουμε κάνει. 3 ημέρες την εβδομάδα η κοπέλα και 2 ο παπούς. και είναι όλοι ευχαριστημένοι.

Όσο για τα χρήματα δίνουμε 5? / ώρα -περίπου 100?/εβδομάδα -τις ημέρες που είναι η κοπέλα τον παραλαμβάνει η μάνα μου που επιστρέφει από τη δουλειά νωρίτερα από εμένα.

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

εχω ηδη μια γυναικα που προσεχει τα παιδια για λιγες ωρες.μου ειπαν για το baby parking στην Πατρα κ αναρωτιεμαι αν ειναι καλο.μηπως ξερει καμμια,κατι?

 

Madim για πες έμαθες τίποτα σχετικά;

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

ΕΜΕΙΣ ΔΙΝΟΥΜΕ 550 ΕΥΡΩ Κ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 8,15-5,30 ΜΟΥ ΣΙΔΕΡΩΝΕΙ ΡΟΥΧΑ Κ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΑΓΩΓΟΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ 2ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ 49ΧΡΟΝΩΝ ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙ ΣΤΟΥΣ 12ΜΙΣΘΟΥΣ ΑΛΛΑ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ Η ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΑΔΕΙΑ(οποτε εχω κ εγω)ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Κ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΑΡΓΙΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΟΥΤΕ ΕΚΕΙΝΗ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμείς για τα δίδυμα δίνουμε 700 Χ 14 χωρίς ένσημα για 8ωρο (10.30-18:30). Δεν δουλεύει τις επίσημες αργίες και άδεια παίρνει όταν παίρνουμε εμείς. Η αρχική συμφωνία ήταν και για κάποια νυχτερινά αλλά τελικά δεν τη χρειαστήκαμε (ας είναι καλά η μαμά). Την έχουμε επίσης και δύο Σαββατοκύριακα το μήνα για τα οποία την πλρώνουμε έξτρα με τη νόμιμη προσαύξηση. Εννοείται ότι την πληρώνουμε κάθε μήνα (και σε άδειες κτλ).

Ένσημα δεν ήθελε η ίδια γιατί είναι ασφαλισμένη στο ταμείο του άντρα της.

 

Από Ιούνιο και επειδή οι μικρές θα ξεκινήσουν παιδικό σταθμό, συμφωνήσαμε να έρχεται 4 ώρες (14:15-18:15) όταν λειτουργεί ο παιδικός σταθμός και 8ωρο όταν δε λειτουργεί εκτός των επίσημων αργιών και της καλοκαιρινής άδειας. Θα δίνουμε 450 το μήνα συν τα δώρα αλλά όταν δουλεύει 8ωρο θα την πληρώνουμε για τις συγκεκριμένες ημέρες αναλογικά, με βάση το μηνιαίο μισθό των 700 ευρώ. Π.χ. για 15 μέρες τον Αυγουστο με 8ωρο 350 αυρώ και για 4ωρο τις υπόλοιπες 15 -που συνήθως λείπουμε με άδεια- 225 ευρώ.

Επιπλέον όταν ξεκινήσει το 4ωρο θα έχει για περίπου 3 ώρες το μεσημέρι και την ευθύνη του γιου μας που θα γίνει 5 ετών τον Αύγουστο (συνήθως όμως εκίνες τις ώρες ο Θανούλης είναι κουρασμένος και ή κοιμάται ή παίζει -σχετικά-ήσυχα στο δωμάτιό του).

 

Είμαστε πολύ ευχαριστημένοι που βρήκαμε αυτή τη γυναίκα και που θα την έχουμε κοντά μας και του χρόνου τουλάχιστον. Δεν έχει σπουδάσει αλλά έχει 2 μεγάλες κόρες, είναι 46 χρονών και ειλικρινά είναι θαυμάσια με τα παιδιά. Δεν είναι βέβαια το τέρας της παιδαγωγικής γνώσης αλλά αγαπάει τα παιδιά, τα απασχολεί δημιουργικά, τα βγάζει έξω, τα προσέχει πάρα πολύ χωρίς να τα καταπιέζει, τα κορίτσια τη λατρεύουν και κυρίως, είναι ένας άνθρωπος με τον οποίο μπορώ να συννενοηθώ για τα πάντα και με το χρόνο έχουμε αποκτήσει πολύ καλή σχέση. Ο Θανούλης επίσης τη συμπαθεί πάρα πολύ.

 

Είχαμε καταλήξει σε αδιέξοδο με γνωστές γνωστού κτλ όταν τη βρήκαμε εντελώς τυχαία από αγγελία την οποία και πρόσεξα γιατί ανέφερε πως μένει σε πολύ κοντινή σε μας περιοχή και το θεώρησα θετικό. Είχαμε κλείσει αρχικά 4 ραντεβού, αλλά στο 2ο που είδαμε τη Ρούλα αποφασίσαμε. Μας είπε ονόματα προηγούμενων εργοδοτών της αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν πήραμε τηλέφωνο γιατί κέρδισε την εμπιστοσύνη μας από την αρχή. Ήρθε βέβαια για ένα μήνα παράλληλα με την προηγούμενη babysitter για να γνωρίσει και να τη γνωρίσουν τα παιδιά αλλά και για να τη δούμε και εμείς στην πράξη.

Επίσης η μαμά μου μένει κάτω από μας και η αδελφή μου από πάνω οπότε υπήρχε αρχικά συνεχής έλεγχος. Επιπλέον η μητέρα μου κρατάει το Θανούλη όταν επιστρέφει από τον παιδικό το μεσημέρι και τον βάζει αργότερα για ύπνο οπότε και βρίσκεται ταυτόχρονα με τη Ρούλα στο σπίτι μας. Δεν μετανιώσαμε σε καμία περίπτωση για την επιλογή μας και ξέρω ότι είμαστε πολύ τυχεροί αυτή τη φορά...

Ελίνα, μαμά του Θάνου-22/8/2003, της Εύας και της Χριστίνας (ομοζυγωτικά δίδυμα)-15/6/2006!

 

Link to comment
Share on other sites

Ελινα, καλησπέρα!

μόλις έγραψα ένα μήνυμα δημιουργώντας τη θεματική ενότητα "Δίδυμα". Θα είμαι ευγνώμων αν με την εμπειρία των διδύμων βρεις κάποια στιγμή χρόνο να μας γράψεις μερικές συμβουλές. Είμαστε διψασμένοι για βοήθεια!

Είμαστε στην 27η εβδομάδα και περιμένουμε δύο μικρούλες :D .

Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πληρώνουμε 900 ευρώ το μήνα Χ 14 για ώρες 8.00 έως 16.00 και δύο φορές την εβδομάδα 8.00 έως 18.00.

Καθήκοντά της αποκλειστικά η φροντίδα του παιδιού, καθημερινός περίπατος-πάρκο, μαγείρεμα μόνο για το παιδί, πλυσιμο και σιδέρωμα των παιδικών ρούχων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Koritsia ,

thelw kai egw tin voithia sas. Exw mia koukla 8 minwn kai zitaw apegnosmena mia gunaika na mou tin kratisei apo ton September. Eida 3 alla mou zhtane gia 5 wres pou tis thelw xoris na tous zitaw na mou kanoun douleies mono na einai me to mwro kai 1 Savatokuriako ton mina apo 800 ews kai 1000. Ta exw pexei............. Exete akousei oti autes einai oi times gia toso ligo????????????? :shock:

OUR LITTLE GIRLS ARE OUR HEAVEN IN EARTH

XN6Sp2.pngTrmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται τι ζητας.. αν εχεις δει πτυχιουχους βρεφομηπιοκομους και νηπιαγωγους τοσα θα παιρνουν.. Για φτηνοτερα θα κοιταξεις καμια μεσηλικη κυρια που εχει αναγκη απο δουλεια ή καμια αλλοδαπη

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα,

 

μπαίνω για εγώ στη διαδικασία αναζήτησης νταντάς. Έχω μια κοπέλα υπόψιν που μου ζητάει ένσημα. Επί της αρχής δεν έχω καμία αντίρρηση, αλλά δεν θα ήθελα να μπλέξω με διαδικασίες έναρξης στο ΙΚΑ κτλ, γιατί συνεπάγεται έξτρα τρέξιμο. Μου ανέφεραν ότι μια λύση είναι να της δίνω το ποσό των ενσήμων στο χέρι και αυτή να κάνει αυτασφάλιση.

 

Το έχει ακούσει κανείς αυτό; Είναι κάτι που συμβαίνει στην πράξη;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Το ποσό είναι το ίδιο είτε πληρώνεις εσύ είτε κάνει αυτή αυτασφάλιση. Έχω μετανοιώσει που ξεκίνησα να πληρώνω εγώ απευθείας το ΙΚΑ γιατί είναι μπλελάς κάθε μήνα να τρέχω και να περιμένω στην ουρά να πληρώσω. Η ασφάλιση που της έχω κάνει είναι για οικόσιτο προσωπικό, και υπάρχει μία δυνατότητα σε αυτή την κατηγορία να πληρώνεις τα μισά (€134) ενώ είναι πλήρως ασφαλισμένη η εργαζόμενη. Της δίνω και άλλα 700 καθαρά (14 μισθοί) αλλά είναι πτυχιούχος βρεφονηπιοκόμος. Σε ποια περιοχή μένεις αν ακούσω κάτι να σε έχω υπόψιν?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας

κι εγω ψαχνω μια babysitter για λίγες απογευματινες ωρες (3 εως 7 σταθερα, με καποια ελαστικότητα) για τις διδυμες κορες μου 2,5 χρονων και μετα τις 4 και τον γιο μου που ειναι 5. Περιοχη Κυψελη. Αν ξέρει καποιος καμια καλη και αξιοπιστη κυρία θα μου έκανε μεγάλη χάρη να μου την συστησει...

ευχαριστω

mother of three

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

ειναι ένα πολυ πονεμένο θέμα, το θέμα των νταντάδων.

τα χρήματα ειναι υπερβολικά. εγώ πληρώνω 600 το μήνα για τον μπέμπη μου, άπό το πρωί μέχρι 4 και μισι. Δώρο σε χρήματα δεν τις δίνω, γιατί δεν μου περισσεύουν, μιας που τα πληρώνω ολα μόνη μου προς το παρόν. αλλά της κάνω δώρα διάφορα, ρούχα κλπ. Ειναι καλή δεν λέω, αλλά έχω πάθει κι εγώ. Έχω αλλάξει δυο τρεις για να την βρω. Υπάρχουν πολλές ανεύθυνες εκεί έξω και ΄καλά θα κάνετε να προσέχετε. Συγκεκριμένα μία βουλγάρα, έχω και τα στοιχεία της αν τα θέλετε, μου είπε ότι θα αργήσει λίγη ώρα το πρωί κι εγώ την περίμενα΄όλη μέρα, και δεν ήρθε ύστερα από 4 μηνο που την είχα, την έπαιρνα τηλέφωνο και δεν το σήκωνε η απαράδεκτη και μου στειλε κάποια στιγμή μήνυμα ότι κάτι της έτυχε και δεν μπορεί να συνεχίσει. τέτοιο άγχος, δεν το χω ξαναπάθει, δεν πήγα δουλειά και έψαχνα από τις αγγελίες όλη μέρα. Αν μπορείτε να επιλέξετε προτιμήστε ελληνίδα χωρίς να θέλω να φανώ ρατσίστρια, να έχετε πλήρη στοιχεία τους, σταθερό τηλέφωνο, επώνυμο όλα. και ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ!!!!!!!

και να εξηγείτε ότι πρέπει να κάνουν και καμία δουλειά. Όταν το μωρό κοιμάται σιγουρα μπορούν να κάνουν ένα σίδερο ή ένα φαγητό αν και οι περισσότερες είναι τεμπέλες λένε τάχα ότι δεν ξέρουν να μαγειρεύουν....

όσο για τα χρήματα έχουν καλομάθει. είναι υπερβολικά τα 700 και τα 600 που ακούω. εμάς στη δουλειά μας δίνουν μόνο 300 ευρώ επίδομα σταθμού. από που να βγούν αυτά τα χρήματα. ???

Προσοχή λοιπόν να προσέχουμε όλες μας .

.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω απο ποτε τα 600 ευρω ΧΩΡΙΣ ΕΝΣΗΜΑ ειναι υπερβολικα για εναν εργαζομενο. Ο βασικος μισθος στη χωρα μας ειναι καπου 700 ευρω ΜΕ ενσημα αν θυμαμαι καλα... Μη λεμε κι ο,τι θελουμε...

 

Αλλο αν ζοριζομαστε να τα δωσουμε. Αλλα δουλεια ειναι κι αυτη οπως ολες. Και μη μου πειτε δεν κανουν τιποτα γιατι κι ο νυχτοφυλακας ολη νυχτα καθεται αλλα τον βασικο τον παιρνει.

 

Εγω ειπα δινω 520 για 4ημερο 8ωρο και τα θεωρω ξεφτιλα αλλα τοσα εχω δεν μπορω να δωσω το βασικο και με ενσημα δεν ειμαι επιχειρηση μισθωτη ειμαι κι εγω...

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή λοιπόν να προσέχουμε όλες μας .

 

Τί ζόρι τραβάς ακριβώς δεν κατάλαβα.

Μια χαρά τα πας, δίνεις κάτω απ΄ το βασικό μισθό κι απ'ό,τι κατάλαβα χωρίς ασφάλιση και δώρα.

Τί παραπονιέσαι λοιπόν ... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να απαντησω κι εγω αλλα με προλαβε η Franklin με την οποια και συμφωνω φυσικα! ειμαι παιδαγωγος και στο παρελθον ειχα κρατησει αρκετα παιδακια.Παντα ειχα τρελα με αυτην την δουλεια. Δεν μπορει να κατηγορουμε κανεναν αν θελει να κανει αυτη την δουλεια....Agneska συγνωμη αν ειμαι λιγο αποτομη αλλα θελω να σου πω οτι ειναι δουλεια...πιστευω οτι ενας εργαζομενος πρεπει να νιωθει οτι ανταμοιβεται δικαια για να ειναι αποτελεσματικος στην δουλεια του. Δεν μπορει να θελουμε 5 ωρες η 6 η 8 που θα ειναι η baby-sitter στο σπιτι να μην καθεται λεπτο!δηλ. αν δεν εχει η αλλη σιδερο ας κανει και μια γενικη στο σπιτι :lol: !!να σου πω κατι?αυτο ηθελα να πω και σε αλλες μαναδες που λετε οτι οι γυναικες που κρατανε τα παιδια σας σας κανουν και δουλειες. Αν εγω ημουν μανα δεν θα ηθελα κατι τετοιο και ξερετε γιατι? γιατι (εκ πειρας μιλαω) οπως και ΑΝ το κανεις οταν πλενεις τα πιατα ή μαγειρευεις δεν μπορεις να εχεις τον νου σου συνεχως στο παιδι. Και αυτη η δουλεια εχει τρομερη ευθυνη! φυσικα και υπαρχουν ατομα που ουτε με το παιδι ασχολουνται και βλεπουν ολη μερα tv αλλα αυτο ειναι κατι που αργα η γρηγορα θα το καταλαβει μια μαμα απο πολλα 'σημαδια". Τελος παντων...εχω πολλα να πω...ισως καποια αλλη στιγμη γιατι σημερα σας επριξα. Παντως γενικα δεν ειναι ωραιο να κριτικαρουμε την δουλεια του καθενος...και για παρα πολυ κοσμο (πρωτου και καλυτερου του μπαμπα μου!) δασκαλοι γινονται λενε οι τεμπεληδες!μην τρελαθουμε κιολας...

 

Agneska το μηνυμα σου ηταν η αφορμη για οτι ειπα.Δεν εχω εννοειται κατι μαζι σου...ισα ισα που πιστευω οτι ησουν σε κατασταση κρισης οταν τα ειπες ολα αυτα. Να΄σαι καλα!

 

Άννα

Link to comment
Share on other sites

Agneska αν μου επιτρεπετε δλδ ....να πω κατι?

κουφαθηκα με αυτα που εγραψες... σορι κι ολας αλλα αν δεν θελεις να δωσεις αυτα που δικαιουτε και τα νομιαμα να πας το παιδι σε σταθμο με το επιδομα που σου δηνουν στην δουλεια σου ! εισαι και τυχερη παιρνεις και επιδομα δλδ ! τοσες οικογενειες γιατι τα πανε σε σταθμους ? δεννομιζω να θελουν ολοι να τα πανε ... πολυ το κανουν απο αναγγη !

δεν λεω εχεις κι εσυ τα δικια σου με την οικονομικη κριση που περναμε ολοι αλλα μιλας για την κυρια που σου ή θα σου κραταει το παιδι απαξιοτητκα τελειως.... και να σου πω και κατι : εγω δεν εξρω πολλους που να θελουν αν δουλευουν χωρις ενσυμα και ασφαλεια αρα αυτο με μαθηματικη ακριβεια θα σε οδηγησει στην συχνη ευρεση και εναλλαγη νατνταδων!

δεν ξερω μπορει να χεις περασει πολλα , δεν λεω , αλλα απο την αλλη εργαζομενες ειναι ... και αυτες....

δεν ξερω εγω μπορει να ειμαι ουφο τελικα αλλα εγω σαν ανθρωπος δεν θα δεχομουν να εκμεταλευτω οικονομικα για οποιαδηποτε υπηρεσια μου παρεχει ο οποιοσδηποτε ετσι ... γιατι μου φταιει το κρατος , οι μισθοι , ο εργοδοτης μου!!! η γιατι νομιζω οτι η ζωη μου χρωσταει !.

καλη τυχη βρε παιδι μου !

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω μια κοπέλα που κρατάει τη μικρη μου (σχεδον 1 έτους, παρα 9 ημέρες) και πληρώνεται με την ώρα. είανι φοιτήτρια βρεφονηπιοκομίας και γι αυτή την ηλικία μου ζήτησε €5 την ώρα. δεν είναι κάθε μέρα, ίσως γι΄ αυτό... πολλα- λίγα δεν ξέρω.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα κι από μένα...

 

Εγώ τη νταντά τη μικρής την πληρώνω 550 ευρώ, δεν είναι παιδαγωγός, ούτε έχει εργαστεί ξανά ως νταντά, αλλά κρατούσε (από ότι μας είπε αυτή και η γνωστή μας που μας τη σύστησε) παιδάκια στη γειτονιά για λίγες ώρες. Έρχεται 7:30 το πρωί και φεύγει 15:30 με 16:00 ανάλογα με την δική μας άφιξη. Ασχολείται μόνο με τη μικρή, δεν μαγειρεύει - καθαρίζει, απλά τώρα τελευταία (4 μήνες εργάζεται) της είπα να σιδερώνει τουλάχιστον τα ρούχα της μικρής αλλά μόνο όταν το παιδί κοιμάται γιατί δεν μου φτάνει πλέον ο χρόνος και αναγκάζομαι να σιδερώνω ακόμα και στις 1 τη νύχτα. Είναι ευγενική και δεν καπνίζει, όταν κοιμάται η μικρή βλέπει τηλεόραση (η μικρή είναι 11 μηνών και δεν γκρινιάζει παρά μόνο όταν πεινάει ή νυστάζει, ξυπνάει 8 το πρωί, κοιμάται 9:30-11:30 και μετά κατά τις 15:00. Δεν την πληρώνω όταν παίρνω άδεια για πάνω από δυο ημέρες, δεν την πληρώνω δώρα, ούτε και συνεννοηθήκαμε για φαγητό τίποτα, αν και αυτή κάνει επιδρομές στην κουζίνα.

Θα προτιμούσα κάποια επαγγελματία βέβαια, αλλά σήμερα για να βρεις κάποια σωστή παιδαγωγό (ή απλά παιδαγωγό επαγγελματία) πρέπει να πιάσεις πρώτα το τζόκερ. Είχα και πίεση χρόνου, έψαχνα 7 μήνες και δεν έβρισκα καμία, έψαξα ανάμεσα σε γνωστούς, ρώτησα σε παιδικούς, στο ίντερνετ, παντού, ίσως συνέβαλε και το γεγονός ότι ξεκινούσα δουλειά Ιούλιο μήνα και τότε είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα (βλέπετε δεν θυσιάζονται εύκολα οι διακοπές).

Το "λάθος" μου ήταν ότι επειδή δεν είχα άλλη επιλογή την πήρα εν λευκώ, χωρίς να της πώ "θέλω αυτό, θέλω εκείνο". Οσο για τα χρήματα, νομίζω ότι είναι αρκετά γι'αυτό που κάνει! Επίσης ούτε εκείνη μου είπε τι ζητάει από μας.

Αυτά από εμένα, φιλιά...

yOdip3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΝΤΑΝΤΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΕΧΕΙ.ΟΠΟΤΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΙΣ ΑΝΑΛΟΓΟΥΝ ΕΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ.

ΕΓΩ ΠΧ. ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΕΧΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2 ΧΡΟΝΩΝ ΕΠΑΙΡΝΑ 4 ΕΥΡΩ ΤΗΝ ΩΡΑ,ΕΝΩ ΜΕ ΕΝΑΝ ΜΠΕΜΠΗ 11 ΜΗΝΩΝ ΖΗΤΟΥΣΑ 6,5 ΕΥΡΩ ΤΗΝ ΩΡΑ.

ΕΤΣΙ ΟΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΕΜΕΝΑΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ.ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟΣΑ ΖΗΤΑΩ.

ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ? ΛΙΓΑ? ΚΑΛΑ?

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ,ΑΜΑΛΟΓΑ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ.

 

 

ΑΝΑΜΕΝΩ... :P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...