Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εγχείρηση ΘΥΡΕΟΕΙΔΟΥΣ


Recommended Posts

Γεια σου Χρυ. Περαστικα και σε σενα. Εγω ηδη χειρουργημενη 1,5 χρονο, ειμαι πολυ καλα. Παιρνω Τ4 για οσο θα ζω!!!!!

 

Και συμφωνω πως ολες τις ασθενειες πρεπει να τις βλεπουμε σαν μαχες που πρεπει να κερδισουμε. Αλιμονο αν τις χασουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 558
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

georgiamami θα ηθελα να σε ρωτησω ως παλαιμαχος,αν αντιμετωπισες προβληματα με αυξηση του βαρους σου,η πρηξιμο στο προσωπο και στα ακρα.εχω σταματησει την θεραπεια για την ληψη του ιωδιου και νομιζω οτι θα εκραγω.ασε που απο την εγχειρηση πηρα 15 κιλα.μου λενε οτι θα ρυθμιστει αλλα δεν το βλεπω.ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο που διαθετεις.

Link to comment
Share on other sites

georgiamami θα ηθελα να σε ρωτησω ως παλαιμαχος,αν αντιμετωπισες προβληματα με αυξηση του βαρους σου,η πρηξιμο στο προσωπο και στα ακρα.εχω σταματησει την θεραπεια για την ληψη του ιωδιου και νομιζω οτι θα εκραγω.ασε που απο την εγχειρηση πηρα 15 κιλα.μου λενε οτι θα ρυθμιστει αλλα δεν το βλεπω.ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο που διαθετεις.

 

Καλη μου Χρυ, χαρα μου να βοηθω οπου μπορω. Αν διαβασεις σε προηγουμενα ποστς, θα δεις και θα γνωρισεις κι αλλα ατομα που εχουν εμπειρια.

οσων αφορα τη δικη μου περιπετεια, εν συντομεια θα σου πω οτι ναι ενιωθα πρησμενη 1-2 μηνες μετα το χειρουργειο, και στη συνεχεια υπεστη υποθυρεοειδισμο εξαιτιας της μικρης ποσοτητας Τ4 (88mg) που επαιρνα. Στο διαστημα αυτο (μεχρι να διαγνωσθει ο υποθυρεοειδισμος) εβαλα 19 κιλα χωρις να αλλαξω κατι στη διατροφη μου. Ο υποθυρεοειδισνος προκαλεσε με τη σειρα του αλλα σοβαρα προβληματα στην υγεια μου.

Μετα την διαγνωση του και μεσα σε διαστημα 4 μηνων, και αφου αυξησα τη δοση σε 112 mg, καταφερα να φερω εντος οριων τις τιμες των σχετικων ορμονων.

Τωρα ειμαι καλα, συνεχιζω να παρακολουθω καθε 2μηνο τις ορμονες (για προληπτικους λογους) και εχω χασει με διατροφη και ασκηση τα 10 κιλα. Συνεχιζω την προσπαθεια για βελτιωση της γενικης υγειας μου.

Ρωτα με ο,τι θελεις και αν ξερω σου απαντω.

Να επισημανω, οτι αν ο γιατρος μου με επαιρνε στα σοβαρα οταν του ελεγα οτι βαζω κιλα, θα ειχα προλαβει ολα τα επακολουθα προβληματα. Ειμαι πολυ θυμωμενη με αυτο το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως συμβαινει και σε μενα,με αντιμετωπιζουν λες και αποφασισα να γινω βαρεων βαρων,απλα ηλπιζα οτι θα ξεφουσκωνα με το τελος της θεραπειας.εμενα ειχε καρκινοποιηθει και θα παρω ραδιενεργο ιωδιο.μεχρι λοιπον να ξεμπερδεψω και να οριστικοποιηθει η θεραπεια,ενας θεος ξερει ποσα κιλα θα παρω.και πιστεψε με προσεχω παρα πολυ.αλλα και γυμναστικη;;;επωδυνο το βρισκω!!!οπως καταλαβες ειμαι και λιγο τεμπελα!παντως ευχαριστω για τις πληροφοριες,και αν καποιος απο την παρεα εχει περασει απο ραδιενεργο θα ηθελα να μαθω ποσο καιρο πηρε για οριστικοποιηση του βαρους.εχει αρχισει και με απασχολει περισσοτερο απο τον καρκινο.

Link to comment
Share on other sites

αν θες να μου πεις τι προβληματα παρουσιαστηκαν με τον υποθυρεοειδισμο;γιατι αυτο προσπαθουν να πετυχουν με την διακοπη της θεραπειας μου.τουλαχιστον να ειμαι προετοιμασμενη,οι γιατροι ειναι λακωνες σε αυτο το θεμα,ισως επειδη καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα;συγνωμη αν σε ζαλιζω,και αν θες απαντας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αφου διαβασα τις εμπειριες σας καταθετω κι εγω τη δικη μου...28 Απριλιου χειρουργουμαι και μετα απο τρεις μερες παιρνω τη βιοψια η οποια δειχνει θηλωδες πολυεστιακο χαμηλης διαφοροποιησης...παθαινω ενα σοκ αλλα ολοι με καθυσηχαζουν οτι η κατασταση αντιμετωπιζεται...5 Ιουνιου κανω σπινθ...και αιματολογικες και τωρα ετοιμαζομαι για το ιωδιο στις 11 Οκτωβριου....ενα μηνα λοιπον θα ειμαι στο σπιτι και τα παιδια στη γιαγια,η οποια μενει διπλα μου,δλδ θα τα βλεπω αλλα δε θα τα πλησιαζω...αυτο ειναι που με ποναει περισσοτερο!!Ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες οσες αντιμετωπιζουμε το ιδιο!!

.pngHgxdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αφου διαβασα τις εμπειριες σας καταθετω κι εγω τη δικη μου...28 Απριλιου χειρουργουμαι και μετα απο τρεις μερες παιρνω τη βιοψια η οποια δειχνει θηλωδες πολυεστιακο χαμηλης διαφοροποιησης...παθαινω ενα σοκ αλλα ολοι με καθυσηχαζουν οτι η κατασταση αντιμετωπιζεται...5 Ιουνιου κανω σπινθ...και αιματολογικες και τωρα ετοιμαζομαι για το ιωδιο στις 11 Οκτωβριου....ενα μηνα λοιπον θα ειμαι στο σπιτι και τα παιδια στη γιαγια,η οποια μενει διπλα μου,δλδ θα τα βλεπω αλλα δε θα τα πλησιαζω...αυτο ειναι που με ποναει περισσοτερο!!Ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες οσες αντιμετωπιζουμε το ιδιο!!

 

Περαστικα marxi!!! Μην το κανεις αυτο στον εαυτο σου. Ησουν μια υπεροχη μανουλα και θα εγκλειστεις με την θεραπεια για να συνεχισεις να εισαι μια υπεροχη μανουλα. Δηλαδη, αν παθαινες κατι --- πολυ χειροτερο-- και εφευγες ξαφνικα απο τη ζωη τους, θα ηταν καλυτερα??? Κρατα γλυκια μου, το θετικο της ιστοριας και κανε τη θεραπεια σου χωρις να δημιουργησεις προσθετα προβληματα ουτε σε σενα μα ουτε στα βλασταρια σου.

Μηπως θα ηταν καλυτερο να βρισκεσαι σε καποιο χωρο που δεν θα εισαι τοσο κοντα στα παιδια?????

Να εισαι ψυχραιμη και δυνατη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τα καλα σας λογια...μου δινετε κουραγιο!! georgiamami δεν γινεται να παω αλλου να μεινω....ας ελπισουμε τουλαχιστον οτι ολο αυτο θα εχει καλο αποτελεσμα!!!

.pngHgxdp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια και καλη επιτυχια σε οσες προκειται να εγχειριστουν...Εγω εκανα αφαιρεση Νοεμβριο 2008 (graves disease) και Μαρτιο 2009 εμεινα εγκυος στο δευτερο παιδακι μου. Όλα καλα πηγαν μονο που εγινα σαν την αρκουδα (παλι)....Δεν ξερω αν εφταιγε η αφαιρεση γιατι και στην πρωτη εγκυμοσυνη που ειχα το θυρεοειδη πηρα 47 κιλα@!!!!!!!!! Τωρα πηρα 35!!!!!!Ξεκινησα ομως +10 οποτε μια η αλλη ηρθε. Αυτα ηταν σχεδον ολα τα κιλα που πηρα μετα την αφαιρεση μεχρι να ρυθμιστει ο θυρεοειδης.

Τωρα εχω χασει αρκετα αλλα δε μπορω να χασω αλλα...εχω συνολικα καμια 15αρα και απο το μαιο δε μπορω να κανω και πολλα πραγματα. Βεβαια απο το Νοεμβρη που γεννησα εχω χασει 33 κιλακια....

Θελω τη βοηθεια σας μηπως γνωριζετε θεματα ειδικης διατροφης για αυτες που εχουν κανει αφαιρεση του θυρεοειδη....Αν πρεπει να κοψω δηλαδη κατι απο την διατροφη ή τελος παντων κατι που μπορει να βοηθησει...ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θελω τη βοηθεια σας μηπως γνωριζετε θεματα ειδικης διατροφης για αυτες που εχουν κανει αφαιρεση του θυρεοειδη....Αν πρεπει να κοψω δηλαδη κατι απο την διατροφη ή τελος παντων κατι που μπορει να βοηθησει...ευχαριστω

 

Αλεκα, κι εγω στον αγωνα των κιλων βρισκομαι μετα απο την εγχειρηση κλπ. Ελα εδω και θα μαθεις πολλα. Εγω αυτο που διαπιστωσα ειναι οτι ο μεταβολισμος εχει αμεση σχεση με την σωστη λειτουργια του αδενα.Εβαλα 19 κι εχω χασει τα 10.

Ριξε μια ματια και ειδικα στην αναρτηση Νο 4715 η οποια με τη σειρα της σε παραπεμπει να δεις καποιες αλλες αναρτησεις που εχουμε κανει σαν ομαδα και τα παμε πολυ καλα.

 

http://parentscafe.gr/showthread.php?p=546124&posted=1#post546124

 

Θα χαρω να τα πουμε κι απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

Αφου διαβασα τις εμπειριες σας καταθετω κι εγω τη δικη μου...28 Απριλιου χειρουργουμαι και μετα απο τρεις μερες παιρνω τη βιοψια η οποια δειχνει θηλωδες πολυεστιακο χαμηλης διαφοροποιησης...παθαινω ενα σοκ αλλα ολοι με καθυσηχαζουν οτι η κατασταση αντιμετωπιζεται...5 Ιουνιου κανω σπινθ...και αιματολογικες και τωρα ετοιμαζομαι για το ιωδιο στις 11 Οκτωβριου....ενα μηνα λοιπον θα ειμαι στο σπιτι και τα παιδια στη γιαγια,η οποια μενει διπλα μου,δλδ θα τα βλεπω αλλα δε θα τα πλησιαζω...αυτο ειναι που με ποναει περισσοτερο!!Ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες οσες αντιμετωπιζουμε το ιδιο!!

 

 

Είναι πολύ δύσκολο να βλέπεις τα παιδιά και να μην τα πλησιάζεις...εκτός αν δεν σε βλέπουν αυτά...γιατί πίστεψέ με όταν σε δουν και ειδικά το μικράκι θα τρέξει στην αγκαλιά σου....ξέρω ότι είναι βασανιστήριο αλλά ίσως είναι καλύτερα να μην σε δουν καθόλου...

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ δύσκολο να βλέπεις τα παιδιά και να μην τα πλησιάζεις...εκτός αν δεν σε βλέπουν αυτά...γιατί πίστεψέ με όταν σε δουν και ειδικά το μικράκι θα τρέξει στην αγκαλιά σου....ξέρω ότι είναι βασανιστήριο αλλά ίσως είναι καλύτερα να μην σε δουν καθόλου...

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

 

Marxi, συμφωνω κι εγω σε αυτο. Θα πρεπει αναλογα με την ηλικια που εχουν να τους μιλησετε σχετικα με το λογο της απουσιας σου απο κοντα τους. Μην περιμενεις να καταλαβουν και πολλα εαν ειναι μικρα. Και για να μη παρερμηνευτει η απουσια σου, κι εγω πιστευω οτι δεν πρεπει να σε δουν γιατι δεν θα μπορεσουν να σε "δικαιολογησουν" που δεν πας κοντα τους.

Και για σενα θα ειναι καλυτερα να μη τα βλεπεις γιατι θα αισθανεσαι ακομη χειροτερα οταν τα δεις και δεν θα μπορεις να τα αγγιξεις. Ξερω οτι ειναι δυσκολο αυτο που σου λεω αλλα σκεψου πως ειναι για το καλο σου και κατ'επεκταση για το δικο τους καλο.

Ο Θεος μαζι σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Marxi, συμφωνω κι εγω σε αυτο. Θα πρεπει αναλογα με την ηλικια που εχουν να τους μιλησετε σχετικα με το λογο της απουσιας σου απο κοντα τους. Μην περιμενεις να καταλαβουν και πολλα εαν ειναι μικρα. Και για να μη παρερμηνευτει η απουσια σου, κι εγω πιστευω οτι δεν πρεπει να σε δουν γιατι δεν θα μπορεσουν να σε "δικαιολογησουν" που δεν πας κοντα τους.

Και για σενα θα ειναι καλυτερα να μη τα βλεπεις γιατι θα αισθανεσαι ακομη χειροτερα οταν τα δεις και δεν θα μπορεις να τα αγγιξεις. Ξερω οτι ειναι δυσκολο αυτο που σου λεω αλλα σκεψου πως ειναι για το καλο σου και κατ'επεκταση για το δικο τους καλο.

Ο Θεος μαζι σου!!!!

 

Θα ειναι πολυ δυσκολο,το ξερω αλλα υπαρχουν και χειροτερα πιστευω....τα παιδια θα εχουν παρεα εκτος απο τους παπουδες, και τα ανηψια μου που μενουν κι αυτα διπλα μας κι ετσι θα ξεχνιουνται και λιγο...η μεγαλη θα εχει σχολειο,δραστηριοτητες,θα περασει ο καιρος...αλλωστε θελω να πιστευω οτι μπορα ειναι και θα περασει.........

.pngHgxdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μarxi προκειται και εγω να λαβω ραδιενεργο,και παρ ολο που τα παιδια μου ειναι μεγαλα,με στεναχωρει η ιδεα οτι δεν θα εχουν την φροντιδα μου ολες αυτες τις ημερες,πιστεψε με ιδιαιτερα με τον γιο μου δεν εχει να κανει η ηλικια μεγαλη διαφορα.Μην αγχωνεσαι,το βασικο ειναι οτι θα ειναι κοντα σε ανθρωπους που τα αγαπουν και μαλλον θα τα κακομαθουν ευχαριστα!!!Και για σενα που δεν θα νιωσεις πολυ την αισθηση της απομονωσης απο κοντα τους,η παρουσια σου εστω και εκ του μακροθεν θα σας βοηθησει.Μπορεις να το παρουσιασεις σαν παιχνιδι,σαν μια ομορφη ιστορια που το αποτελεσμα θα ειναι μια πολυ δυνατη μαμα.Ολες οι μαμαδες ξερουμε τι κανει τα παιδια μας να νιωθουν ασφαλεια.Ευχομαι να πανε ολα καλα,και θα δεις που θα τα καταφερεις.Ξερεις το κολπο ειναι να μην φοβασαι,ειναι απλα μια μαχη που θα μας κανει πιο δυνατες.Καλη μας επιτυχια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πριν λίγους μήνες είχα μια μικρή ανωμαλία στον κύκλο μου και ο γυναικολόγος μου μου είπε να κάνω εξετάσεις για θυροειδη λόγω του ιστορικού του πατέρα μου (εμφάνησε στα 72 θυροειδή). Είχα κάνει και το 2009 αιματολογικές με TSH 0.95 αλλά δεν έιχα κάνει υπέρυχο. τώρα το TSH ήταν πάλι φυσιολογικό αλλά αυξημένο 2,44 όμως ο υπέρυχος έδειξε πολλαπλούς όζους μεταξύ των οποίων έναν 7χιλ και έναν 11,1χιλ. Η ενδικρονολόγος μου είπε να μην φοβάμαι διότι είναι μαλακοί και μετακινούνται αλλά παρόλα αυτά με στέλνει για παρακέντηση με fna. θα την κάνω στον ΑΓΙΟ ΣΑΒΒΑ στις 23/9/2010 αλλά φοβάμαι πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ρουλα μην φοβασαι καθολου,εχω κανει πολλες παρακεντησεις στον Α.Σαββα,το μονο που νιωθεις ειναι κατι σαν τσιμπημα κουνουπιου,και το καλο ειναι οτι παιρνεις μετα απο 1 ωρα το αποτελεσμα και δεν εχεις ετσι αγωνια.Καλη επιτυχια.

Link to comment
Share on other sites

Ρουλα, δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα απο την παρακεντηση. Ο αριθμος των οζων καθως και το μεγεθος τους, επισης δεν ειναι λογοι ανησυχιας. Η συνθεση τους, η υποσταση εχει σημασια και για το λογο αυτο σε στελνει η γιατρος σου για παρακεντηση.

Ευχομαι να ερθεις μετα την εξεταση και να μας πεις τα καλυτερα νεα. Ο,τι και να ΄ναι, να λες να ειναι περαστικο.

Ολες οι δοκιμασιες για τους ανθρωπους ειναι κι εμεις ειμαστε εδω για να αλληλοστηριζομαστε.

Φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Ρουλα (ισως και συνονοματη:)),μην φοβασαι τιποτα, η διαδικασια ειναι απλη και γρηγορη.Οπως λεω πολλες φορες, μεγαλυτερος ειναι ο φοβος του αγνωστου, παρα η ιδια η διαδικασια της fna.Καλα αποτελεσματα ευχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρουλα (ισως και συνονοματη:)),μην φοβασαι τιποτα, η διαδικασια ειναι απλη και γρηγορη.Οπως λεω πολλες φορες, μεγαλυτερος ειναι ο φοβος του αγνωστου, παρα η ιδια η διαδικασια της fna.Καλα αποτελεσματα ευχομαι!!!

 

Αχουτο!! Αχουτο!!! Καλωστο χειρουργημενο μας. Σιδερενια κουκλα μου.

Απο εδω και περα μονο για .... καλα να μπαινεις στα χειρουργεια!!!!

Φιλακια γλυκια μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρούλα, μη φοβάσαι καθόλου.Ακούγετε αλλά δεν είναι τρομακτικό ούτε επωδυνο. Ενα τσιμπηματάκι είναι και η διαδικασία κρατάει λίγο.

Α! παιδιά και μία ερώτηση & όποιος γνωρίζει ας με ενημερώσει.Αν η TSH είναι χαμηλότερη απο τα φ.ο τι παίζει, αν θυμάμαι καλά στις φ.τ είναι 0,24 εχω 0,21 μικρή η διαφορά βέβαια αλλα και ο γιατρός δεν μου είπε τίποτα. Ευχαριστώ.:-)

Link to comment
Share on other sites

mary καλησπέρα....

επειδή πολύ κοντινό μου πρόσωπο έχει ραντεβού στο metropolitan, Παρασκευή πρωί για αφαίρεση θυρεοειδούς και την επέμβαση θα την κάνει ο Γούσης, απο Δευτέρα θα σου πω εντυπώσεις.

Πάντως, εμάς μας τον σύστησαν ως πάρα πολύ καλό και κάνει την αφαίρεση χωρίς τομές και ράμματα, απ'οτι είπε. (Είχαμε πάει στο ιατρείο του την προηγούμενη εβδομάδα).

ΕΚΑΝΑ ΚΙΑ ΕΓΩ ΟΛΙΚΗ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΚΥΡΙΟ ΓΟΥΣΗ,ΜΟΥ ΦΑΝΗΞΕ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟΣ ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΩΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ,ΤΩΡΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ? ΔΙΟΤΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΗ

Link to comment
Share on other sites

Ρούλα, μη φοβάσαι καθόλου.Ακούγετε αλλά δεν είναι τρομακτικό ούτε επωδυνο. Ενα τσιμπηματάκι είναι και η διαδικασία κρατάει λίγο.

Α! παιδιά και μία ερώτηση & όποιος γνωρίζει ας με ενημερώσει.Αν η TSH είναι χαμηλότερη απο τα φ.ο τι παίζει, αν θυμάμαι καλά στις φ.τ είναι 0,24 εχω 0,21 μικρή η διαφορά βέβαια αλλα και ο γιατρός δεν μου είπε τίποτα. Ευχαριστώ.:-)

ΑΚΟΥ ,ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙΣΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΓΑΛΕΙΣ.ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ,ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΗΣΥΧΑΣΑ.ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ(ΜΕ ΟΖΟΥΣ,ΡΥΘΜΙΣΗ ΟΡΜΟΝΩΝ Κ.Τ.Λ.) ΘΑ ΣΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙ ΜΙΑ ΖΩΗ,ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΑΥΤΟ,ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΠΑΘΩΝ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΘΥΜΟ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΒΓΑΛΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΤΗΝ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ

Link to comment
Share on other sites

Αχουτο!! Αχουτο!!! Καλωστο χειρουργημενο μας. Σιδερενια κουκλα μου.

Απο εδω και περα μονο για .... καλα να μπαινεις στα χειρουργεια!!!!

Φιλακια γλυκια μου!!!

 

 

 

Φιλουδια πολλα πολλα giorgia μου, κανουμε προσπαθειες τα ερμα ;) μπας και μπουμε :D:D

Link to comment
Share on other sites

εκανα ολικη αφαιρεση θυυρεοειδους τον απριλιο του 2010 η διαγνωση ηταν θυλωδης καρκινος. περασα τη διαδικασια του ιωδιου περυσι το καλοκαιρι(πολυ δυσκολο κομματι της ζωης μου) και τωρα θα μπω ξανα για thyrogen εχει κανει καποιος κατι τετοιο???θελω πληροφοριες αν γινεται:-(

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...