Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

οικογενειακο επιδομα ΟΑΕΔ


Recommended Posts

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά να ενημερώσω όσες μένετε Δυτική Θεσσαλονίκη, ότι ο ΟΑΕΔ στην Ταντάλου, δέχεται κατάθεση των δικαιολογητικών, μόνο Τρίτη, Πέμπτη και Παρασκευή....

Εγώ δεν το ήξερα και τζάμπα κατέβηκα σήμερα στο κέντρο... :evil:

 

Και επίσης ο ένας (εκ των 3) υπάλληλος που εξυπηρετεί είναι αγενέστατος.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 644
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά να ενημερώσω όσες μένετε Δυτική Θεσσαλονίκη, ότι ο ΟΑΕΔ στην Ταντάλου, δέχεται κατάθεση των δικαιολογητικών, μόνο Τρίτη, Πέμπτη και Παρασκευή....

Εγώ δεν το ήξερα και τζάμπα κατέβηκα σήμερα στο κέντρο... :evil:

 

Και επίσης ο ένας (εκ των 3) υπάλληλος που εξυπηρετεί είναι αγενέστατος.

 

 

Όχι απλά αγενέστατος, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ αυτός ο άνθρωπος!! Πάλι με σύγχισε σήμερα και απάντηση δεν πήρα. Είμαι έτοιμη αύριο που θα ξαναπάω, αν με ξαναπροσβάλλει να πάω στον προϊστάμενο!!!:evil::evil::evil::evil:

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια συγνωμη αλλα επειδη εχω νεογενητο δεν προλαβαινω να διαβασω τι εχετε γραψει για το θεμα.Θα ηθελα να σας ρωτησω εγω το 2010 ημουν ανεργη δικαιουμαι το επιδομα?και τι δικαιολογητικα θα χρειαστω???ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια οσες πηγατε οαεδ αυτες τις μερες κ κανατε τα χαρτια πληρωθηκατε??? εμεις τα καναμε την τριτη κ ακομα δεν μπηκαν ελεγα θα μπουν σημερα αλλα τζιφος ακομα.... κ ειχα ακουσει το υπαλληλο να λεει οτι την δευτερα πληρωθηκαν ηδη οσοι εκαναν τα χαρτια δηλαδη την ιδια μερα αλλα εμεις τριτη μερα αυριο κ ακομα... ξερετε τι γινετε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μη σας απογοητευσω μακαρι να τα παρετε συντομα αλλα... περσι μου ειχαν πει σε 1 βδομαδα ( τα κανα αρχες ιουλιου) και τα πηρα αρχες σεπτεμβρη!!!! (και μην υπολογιζετε σε αυτα τα λεφτα γιατι περσι την πατησα, ουτε ξερουμε ποτε θα μπουν στη πραγματικοτητα)...και υποτιθεται πως περσι ηταν καλυτερα οικονομικα τα πραγματα!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εγώ για να αποφύγω την ατελείωτη ουρά για την οποία με ενημέρωσαν χθες στον ΟΑΕΔ ότι υπάρχει κάθε μέρα κατάθεσης δικαιολογητικών καθώς και τον απαίσιο και προσβλητικό υπάλληλο, πήγα και κατέθεσα τα χαρτιά μου στο παράρτημα του ΟΑΕΔ που βρίσκεται μέσα στο Δημαρχείο της περιοχής μου.

Ήμουν μόνη μου και τελείωσα σε 2 λεπτά.

Μόνο να ξέρετε ότι πρέπει να έχετε μαζί σας φωτοτυπίες των βιβλιαρίων υγείας και τραπέζης, δεν φτάνει μόνο η επίδειξη σ'αυτούς. Τα κάνουν πακέτο και τα πηγαίνουν στα κεντρικά, γι'αυτό τις χρειάζονται.

Μου είπαν σε 1 μήνα να περάσω να πάρω την Απόφαση.

 

Τώρα για το πότε θα μπουν τα λεφτά, δεν έχω πρόβλημα.....αρκεί να μπουν! γιατί κάτι ακούγεται ότι θα κοπεί κι αυτό... :confused:

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

περσι μολις πηγα να κανω την αιτηση μου ειπαν θα μπουν τα χρηματα σε 3-4 μερες. περασαν περισσοτερες μερες να τσεκαρω το λογαριασμμο ,και τιποτα....και παιρνω τηλ, και μου λενε:

οσες κανανε τα χαρτια τους ως τη ταδε ημερομηνια ( 2-3 μερες πριν καταθεσω εγω) τα πηρανε τα χρηματα. οσες κανανε αργοτερα, δε ξερουμε... κατα τον αυγουστο...( και πηγε σεπτεμβρης).

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα ...

Θα σας πω οτι μαας λενε κι εμας απο τα κεντρικα...

Αγνωστο ποτε θα μπει το οικογενειακο επιδομα... φετος δεν ακουγεται να κοπει το επιδομα ΚΑΙ ΑΑΑΑΝΝΝ κοπει οι αιτησεις που εχουν ηδη γινει θα πληρωθουν στο ακεραιο.Μην αγχωνεστε απο την στιγμη που εχετε κανει αιτηση δεν μπορουν να μην τα πληρωσουν ,απλα θελει υπομονη και οπως καποια κοπελα ειπε μην υπολογιζχεται για την ωρα αυτα τα λεφτα μεχρι να ας μπουν στον λογαριασμο.

Οσο για τις αιτησεις στα ΚΕΠ θα αρχισουν απο Σεπτεμβρη τα ΚΕΠ να λαμβανουν το οικογενειακο δεν ξερω γιατι το κανανε φετος ετσι.

Τα μονα επιδοματα που μπαινουν την ιδια η την επομενη μερα ειναι το ταμειο ανεργιας

 

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω?

παμε σε οποιοδηποτε ΟΑΕΔ για να καταθεσουμε τα χαρτια? η μονο της περιοχης μας?

βεβαιωση εργοδοτη θελουν μονο τη συγκεκριμενη που εχουν σε υποδειγμα?

θελουμε επικυρωμενα αντιγραφα η δε μας αποασχολει?

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι θελουν την δικη τους βεβαιωση να συμπληρωσεις δεν δεχονται αλλη...επικυρωμενο κανενα χαρτι δεν ζητησαν ευτυχος δηλαδη γιατι αν ηθελαν κ αυτα τρεχα αλλες 2 ωρες σε ουρες αλλου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτο δεν το ξερω δυστιχος αλλα φανταζομαι μονο περιοχης για να μην μπερδευονται τα χαρτια...γιατι δεν παιρνεις ενα τηλ στο οαεδ της περιοχης σου ετσι δεν θα τρεχεις δυο φορες μετα...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...