Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αιφνιδιος Ενδομητριος Θανατος στην 38η εβδομαδα


afroditi81

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 201
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

λυπαμαι πολυ για την αδικη και αιφνιδια απολια σου

τα λογια περισσευουν

καλη δυναμη και σου ευχομαι συντομα να μεινεις εγκυος και να κρατησεις αγκαλια το μωρακι σου!

pGqKp3.pngXyeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτουλα εχω σοκαριστει...λυπαμαι πολυ γι΄αυτο που περασες, ειναι τραγικο...

Ο χρόνος ειναι ο καλυτερος γιατρος, ευχομαι να βρεις το κουραγιο να ξαναμεινεις εγκυος συντομα!

tnOzp3.pngnW9ip3.png

Link to comment
Share on other sites

΄Εζησα από πολύ κοντά την ίδια ακριβώς ιστορία στις 8 Ιουνίου με την καλή μου φίλη.

Δύο μέρες πριν γεννήσει ήταν στο γιατρό της για υπέρηχο, όλα τέλεια, η μπέμπα μια χαρά και η ίδια πολυ καλά. Σε δυο μέρες σπάνε τα νερά , πάμε στο νοσοκομείο και το μωρό δεν ακούγεται, ο υπέρηχος δείχνει ότι είναι νεκρό και από τότε ζει και ζούμε μαζί της ένα δράμα. Η νεκροψία έδειξε ότι σε κάποιο σημείο 'τσάκισε' ο ομφάλιος λώρος και το μωρό δεν πήρε οξυγόνο και έσκασε 24 ώρες πριν γεννηθεί.

Αυτό που περνάς είναι πραγματικά τραγικό και μόνο ο χρόνος μπορεί να απαλύνει τον πόνο σου και ο ερχομός ενός νέου μωρού. Κάνε κουράγιο και ο Θεός να σου δίνει δύναμη .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοπέλα μου πραγματικά τραγικό...την στιγμή που διάβαζα αυτά που έγραφες μου ήρθαν δάκρυα στα μάτια...δεν μπόρεσα να απαντήσω κι απαντάω τώρα...σου εύχομαι κουράγιο...όλο το κουράγιο του κόσμου για να το ξεπεράσεις. Να είσαι δυνατή και να σε στηρίζουν οι γύρω σου και σου εύχομαι ολόψυχα να γίνεις σύντομα μανούλα! Δεν ξέρω τι να πω...μάλλον τα λόγια είναι περιττά στον πόνο που περνάς!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακι μου μερεσ τωρα θελω να σου γραψω!!!!!τωρα διαβασα ξανα αυτα που εγραψεσ και σου εγραψαν και κλαιω μονη μου...

βλεπεισ εχω κι εγω μια αγγελουδα στον ουρανο..την εχασα 28 εβδομαδων .

δεν ξερεισ ποσο σε καταλαβαινω..

το μονο που μπορεισ να κανεισ ειναι κουραγιο!!ο χρονοσ θα σου απαληνει τον πονο σου!!

εγω δεν θα σου πω ΄'εισαι μικρη...θα κανεισ παιδια κτλ', αυτοι που το λενε δεν καταλαβαινουν οτι καθε παιδι ειναι αναντικαταστατο...

απλα σιγα σιγα θα ξαναμεινεισ εγκυοσ και τοτε μονο θα απαλυνει λιγο ο πονοσ σου ,γιατι δεν θα εξαφανιστει!!τουλαχιστον εγω ξερω οτι μεχρι να γερασω και να πεθανω μονο στην σκεψη τησ πρωτησ μου κορουλασ θα κλαιω!

 

ευχομαι ολα να σου πανε καλα απο εδω και στο εξησ και συντομα να κρατησεισ στα χερακια σου ενα ζωντανο και υγιεστατο μωρακι που θα σε κανει την πιο ευτυχισμενη μανουλα!!!

αν θεσ ,δεσ και το τικερακι μου, θα σε κανει να νιωσεισ καλυτερα...εγω εμεινα εγκυοσ μετα απο 6 μηνεσ και τωρα εχω την βασιλισσα μου!ευχομαι το ιδιο και σε σενα!για οτι θελεισ και χρειαστεισ και μπορω να βοηθησω στειλε μου pm

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω παθει απιστευτο σοκ. Πριν απο λίγο διάβασα 2 περιπτώσεις κάποιων κοριτσιών που έχασαν τα μωράκια τους στο δεύτερο τρίμηνο της εγκυμοσύνης τους και συγκλονίστηκα. ΤΩΡΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΕΔΩ εχει σηκωθεί όλη η ραχοκοκαλιά μου...... Παναγίτσα μου γλυκειά γιατί έγινε αυτο το πράγμα σ'αυτή την κοπέλα ? Γιατί να το περάσει αυτό? Εχω μουδιάσει ολόκληρη έχασε ένα μωρό ολοκληρωμένο , ένα μωρό που ήταν έτοιμο να γεννηθεί. Πως έγνιε αυτό το πράγμα...... Χριστέ μου όσο σκεφτομαι ότι θα έχει αγοράσει και πράγματα για το παιδί...... πως θα μπήκε στο σπίτι και θα αντίκρυσε την κούνια του, τα ρουχαλάκια του...... ΜΗΝ ΤΟ ΖΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΑΥΤΟ ΚΑΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ !

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτές τις περιπτώσεις τα λόγια είναι πολύ λίγα...θα συμφωνήσω με τη μαμαλευτεράκι και εύχομαι σύντομα να βρεις αύτό που ψάχνεις στη ζωή σου ένα μωράκι υγιέστατο και χαρούμενο!

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω πρωτα απολα ολες σας για τα λογια αλλες περισσοτερο αλλες λιγοτερο μπορουν να καταλαβουν.Καλυτερα δε μπορω να πω οτι ειμαι αλλα σε περνουν τα γεγονοτα και η ζωη μπροστα.Δε το ξεχνας ζεις και πονας μαζι με αυτο.Εχω ατομα γυρω μου που προσπαθουν με καθε τροπο να με βοηθησουν αλλα....δε παβω να σκευτομαι οτι λειπει ο μπεμπης μου που θα ηταν ενος μηνων τωρα!Σωματικα επανερχομαι γρηγορα γιατι και η ταλαιπωρια αυτη δεν ηταν λιγη αν σκευτεις οτι γυρισα σπιτι με αδεια χερια.Τα αποτελεσματα θα τα εχουμε τον Σεπτεμβριο που θα παμε να το παρουμε γαι ταφη.Αν και με εχουν προειδοποιησει οτι μπορει να μη δειξει τιποτα γιατι το μωρο ηταν τελειομηνο οποτε εγινε κατι πολυ ξαφνικο.Απλα περιμενουμε για να δουμε τις επομενες κινησεις.Οσο αφορα μια επομενη εγκυμοσυνη....θελει χρονο να ριζωσει ξανα μια τετοια ιδεα ξανα .Αν και καταβαθος ξερω πως μονο κατι τετοιο θα με κανει να σηκωθω ξανα.

Ευχαριστω...ειλικρινα ευχομαι να μη το ζησει κανενας και υγεια στις μαμαδες και τα μωρακια τους.

Link to comment
Share on other sites

Αφροδίτη μου γλυκειά σκέψου ότι μπορεί του χρόνου ο μπέμπης σου να σου ξαναέρθει! Φτάνει να το πάρεις εσύ απόφαση! Δεν θα ξαναγίνει το ίδιο αυτο να σκέφτεσαι . Ήταν οτι χειρότερο μπορούσε να σου συμβεί που σημαίνει ότι τώρα πια δεν θα ζήσεις τίποτα χειρότερο. Μην απελπίζεσαι . Σκέψου καταρχήν ότι είσαι μια υγιέστατη γυναίκα που μπορεί να κάνει παιδιά. Ο μπέμπης σου θα ξαναέρθει ή μπορεί να σου στείλει μια μπέμπα! ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ! Μόνο μην χάνεσαι μπαίνε όποτε μπορείς και έχεις διάθεση να τα λέμε. Σιγά σιγά γίνονται όλα.

 

ΥΓ Έχεις άλλο παιδί ή ήταν το πρώτο σου?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου γλυκό το μόνο σίγουρο είναι ότι κανείς δε μπορεί να καταλάβει το πώς αισθάνεσαι. Ακόμη που και εγώ είχα μια αποβολή στην 6η βδομάδα, πριν κάνω τον μπέμπη μου, δε μπορώ να αντιληφθώ το πώς είναι να χάνεις μια ψυχούλα μέσα από τα ίδια σου τα χερια. Γιατί εσύ το αισθάνθηκες το μωρό σου, ήσουν ένα με αυτό...! Σου εύχομαι γρήγορα να αναρρώσεις, κυρίως ψυχολογικά και να έρθει στη ζωλη σου μια νέα ψυχούλα! Να είσαι σίγουρη ότι θα αισθανθείς πολύ όμορφα και θα ξεχαστείς..! Φιλάκια!

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

..................... δεν βρίσκω άλλα λόγια να σου πω...... ειλικρινά έχω συγκλονιστεί τόσο πολύ με εσένα και με έχεις αγγίξει τόσο πολύ που αν σε είχα μπροστά μου θα σου εκανα ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ και θα έκλαιγα μαζί σου... Ομως μην αφήσεις τον θρήνο σου να σε παει πίσω. Υπάρχουν τα μωράκια σου εκεί πάνω που σε περιμένουν να τα κατεβάσεις στην κοιλίτσα σου. Μην τα κάνεις να σε περιμένουν σε χρειάζονται και σε εσύ ειδικά ακόμα πιο πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου μην χάνεσαι να μπαίνεις να τα λαμέ σίγουρα θα σε κάνουμε να νιώσεις καλυτέρα

σε σκέφτομαι πολύ από την πρώτη μέρα που σε διάβασα είμαστε τόσο κοντά

ΦΙΛΙΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ

.....

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΘΕΣ

ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ

ΣΕ ΝΙΩΘΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΘΑ ΔΕΙΣ

ΦΙΛΙΑ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΕΝΩΜΕΝΗ ΜΕ ΤΩΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ

.....

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΘΕΣ

ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ

ΣΕ ΝΙΩΘΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΘΑ ΔΕΙΣ

ΦΙΛΙΑ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΕΝΩΜΕΝΗ ΜΕ ΤΩΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ

 

 

αφροδιτουλα αυτο που σου λεει η μαμαλευτερακι ειναι πολυ σημαντικο!!!!

να εισαι ενωμενη με τον αντρα σου!!!μαζι θα το ξεπερασετε!!!εμενα προσωπικα με βοηθησε παρα πολυ!!!ψυχολογικα κυριωσ!!!ασε που προσπαθουσα να κανω κουραγιο πιο πολυ για να με βλεπει εκεινοσ καλα!!!!

 

ειναι πολυ δυσκολο και το ξερω.

 

και να σου πω κατι που μου ειπαν και απο κει και περα προσπαθουσα να μην κλαιω(αν και τωρα που σου γραφω κλαιω..)

τα μωρακια μασ εκει ψιλα ειναι ευτυχισμενα ,ειναι μαζι με την Παναγιτσα και τα υπολοιπα αγγελακια και οταν μασ βλεπουν να κλαιμε ,κλαινε κι αυτα...θελουν και πρεπει να μασ βλεπουν χαρουμενεσ (αν και ειναι λιγο δυσκολο πρεπει..)

σε καταλαβαινω απολυτα κοπελα μου!!προπσπαθησε να κανεισ κουραγιο και ο πονοσ σου εστω και λιγο θα απαλυνει..

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημερα!!! ειμαι μια μαμα ενος τρειων ετων κοριτσιου και εχασα το δευτερο παιδακι μου περηπου ετσι θα σας πω την εμπειρια μου αλλα ηθελα πρωτα να σου πω οτι σε καταλαβενω εχουν περασει πεντε μηνες και δεν ειμαι καλα ακομη αλλα προσπαθω να χαμογελαω παντα γιατι εχω την κορουλα μου και ειναι πολυ δησκολο να με βλεπει χαλια οπως και ο αντρας μου πρεπει να φανουμε δυνατες δεν κανει να κλαιμε...

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες που χάσατε τα μωράκια σας, δώστε χρόνο στον χρόνο...είναι το μόνο φάρμακο και σίγουρα αποτελεσματικό..ένας εφιάλτης είναι που θα περάσει... αυτό να σκέφτεστε. Καλή δύναμη σε όλες:)

...άνθρωπέ μου τί ξεφτύλα,να σου χαλάνε το όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα λυπαμαι για την απωλεια σου και σου ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου συντομα να σταθεις στα ποδια σου και οταν εισαι ετοιμη να ερθει ενα μωρακι στην αγκαλια σου και να σε κανει ευτυχισμενη. Μονο ο χρονος και ο συντροφος σου μπορει να σε βοηθησει.

Κουραγιο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αφροδίτη,είμαι μία από αυτές που μπορούν να σε καταλάβουν απόλυτα.Εχω κι εγώ ένα αγγελούδι στον ουρανό.2 χρόνια πριν, 21/8/07 ξεκίνησαν από βραδίς πόνοι τοκετού.Ημουν στην 35η εβδομάδα μιας φαινομενικά αψογης εγκυμοσύνης.Περίμενα μέχρι το πρωι μήπως περάσουν,γιατί πίστευα ότι ήταν απλά πονάκια.Οταν πήγα στην κλινική και διαπιστώθηκε ότι το μωρό ήταν νεκρό για πάνω από 1 εβδομάδα,έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου.Καμία εξήγηση για το πώς και το γιατί.Οι επόμενοι μήνες....μαρτύριο.Με πολλή δουλειά από μέρους μου όμως όσον αφορά στο ψυχολογικό,κατάφερα 8 μήνες μετά να μείνω έγκυος και να γεννησω ένα υπέροχο και υγιές αγοράκι.Πονάω ακόμα στην ψυχή μου και οι μνήμες με βασανίζουν.Θα μετριάσει ο πόνος σου με τον καιρό.Υπομονή....

url]

url]

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...