Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χειρουργος Αγγειολογος


fysalida

Recommended Posts

Ο αντρας μου προκειται να υποβληθει σε εγχειρηση φλεβιτη και θα ηθελα να μου συστησετε εφοσον γνωριζετε εναν καλο χειρουργο για την περιπτωση αυτη.

Μας εχουν πει για καποιον που χειρουργει στο Γεννηματα και στο Κατ αλλα και καθε αλλη γνωμη θα μας ηταν πολυτιμη.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


φυσαλιδακι δεν γνωριζω καποιον γιατρο αλλα να επιμεινεις να βρεις χειρουργο-αγγειολογο και οχι χειρουργο μονο.Εγω εχω κανει εγχειρηση στο ποδι μου και ο αδερφος μου δυο φορες.Το ποδι μου τα ιδια χαλια ειναι δυστυχως...

ειναι πολυ ενοχλητικο,το ξερω...ρωτησε αν γινεται με λειζερ ή κατι τετοιο??

οταν μαθεις πες μου γιατι με ενδιαφερει το θεμα..

Link to comment
Share on other sites

Εάν ψάχνεις για αγγειχειρουργό γνωρίζω κάποιον στο Λαικό ο οποίος χειρούργησε τον πατέρα μου για ανευρύσματα στην κοιλιακή αορτή και την μηριαία αρτηρία με πολύ καλά αποτελέσματα παρότι ο πατέρας μου ήταν δύσκολη περίπτωση με αγγεία ταλαιπωρημένα απο χημειοθεραπείες και τα ανευρύσματα 3 και μάλιστα πολύ μεγάλα. Είναι λέκτορας και εάν θέλεις μπορώ να σου στε'ιλω τα στοιχεία του.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει ότι καλούς αγγειολόγους έχει και στο Τζάνειο, στον Πειραιά, χωρίς όμως να έχω προσωπική πείρα ή να γνωρίζω κάποιο όνομα

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας..

theodosi θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα αν μου εστελνες τα στοιχεια του γιατρου για να παρουμε αλλη μια γνωμη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Και εγώ κορίτσια ψάχνω για καλό αγγειολόγο.

Έχω κιρσούς από τα 18 (κληρονομικό από τη μαμά μου) οι οποίοι επιδεινώθηκαν αρκετά με την εγκυμοσύνη παρόλο που πρόσεχα πάρα πολύ.

Νομίζω πως ήρθε η ώρα να πάω σε έναν καλό γιατρό να το δούμε γιατί σκέφτομαι πως και μια δεύτερη εγκυμοσύνη θα επιδεινώσει πάρα πολύ το υπάρχον πρόβλημα.

Όποια κοπέλα γνωρίζει κάποιον μπορεί να μου στείλει και pm.

Link to comment
Share on other sites

[THEODOSI Εάν ψάχνεις για αγγειχειρουργό γνωρίζω κάποιον στο Λαικό ο οποίος χειρούργησε τον πατέρα μου για ανευρύσματα στην κοιλιακή αορτή και την μηριαία αρτηρία με πολύ καλά αποτελέσματα παρότι ο πατέρας μου ήταν δύσκολη περίπτωση με αγγεία ταλαιπωρημένα απο χημειοθεραπείες και τα ανευρύσματα 3 και μάλιστα πολύ μεγάλα. Είναι λέκτορας και εάν θέλεις μπορώ να σου στε'ιλω τα στοιχεία του.]

 

Καλημερα.Θα ηθελα να μου στειλεις τα στοιχεια για τον αγγειοχειρουργο στο Λαικο(ονομα -τηλ.για να κλεισω καποιο ραντεβου )αν ειναι ευκολο.Βρεθηκε στον πατερα μου ανευρυσμα αορτης αναμεσα απο νεφρα και καρδια 6cm και ταυτοχρονα και ογκος στην ουροδοχο κυστη που πρεπει να χειρουργηθει.Ψαχνουμε ενα καλο αγγειοχειρουργο να μας πει αν πρεπει να γινει εγχειριση στο ανευρυσμα και αν ναι αν πρεπει να προηγηθει αυτο η η επεμβαση του ογκου.Ειναι λιγο περιπλοκο το θεμα μας.Ο μπαμπας σου εκανε ανοιχτη εγχειριση(κανονικη τομη) η με σωληνακι απο την μηριαια αρτηρια? Επισης απο λεφτα ποσο σας πηγε περιπου?Συγνωμη για τις ερωτησεις αν θες μου απαντας,αλλα εχουμε αγχωθει οικογενειακως για την ολη κατασταση. Σ'ευχαριστω εκ των προτερων.Aν θελεις στειλε μου προσωπικο μηνυμα προσπαθουσα να σου στειλω και εγω αλλα δεν μου το εμφανιζει στα απεσταλμενα και δεν ξερω αν το πηρες.

4fnbp3.png

fdBUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μαθω αν γνωριζετε τον Κο Βερυκοκο Χρηστο .Ειναι αγγειοχειρουργος στο Λαικο και επειδη προκειτε ο μπαμπας μου να κανει μια σοβαρη επεμβαση(ανευρυσμα κοιλιακης αορτης) πιθανον μαζι του οποιος γνωριζει οτιδηποτε θα με βοηθουσε πολυ.Σας ευχαριστω πολυ!

4fnbp3.png

fdBUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κούκλα μου για το Λαϊκό. Ανεύρυσμα κοιλιακής έκανε και ο μπαμπάς μου πριν ένα μήνα αλλά στον Ερυθρό Σταυρό. Ο γιατρός, κορυφαίος. Αν μπορώ να βοηθήσω κάπου ευχαρίστως

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Σε λίγο καιρό γεννάω και τα πόδια μου είναι χάλια!!!!

Είχα πάει πριν 2 μήνες σε κάποιον αγγειοχειρούργο ο οποίος μου είπε να φοράω κάλτσες (πράγμα το οποίο έκανα από πριν) και να μην πάρω πολλά κιλά.

Θέλω όποια κοπέλα ξέρει κάποιον καλό αγγειολόγο να μου πει γιατί ο προηγούμενος που πήγα δεν μου έκανε καλή εντύπωση.

Και το πρόβλημα στα πόδια μου θέλει επειγόντως παρακολούθηση!

Το πιθανότερο είναι να χρειαστεί να πάρω και αντιπηκτικά για τον κίνδυνο θρόμβωσης.

Δεν μπορώ καθόλου χωρίς κάλτσες,οι φλέβες μου είναι πρησμένες και πονάνε,ένα χάλι μαύρο.

Όποια κοπέλα γνωρίζει,κάποιον όμως καλό γιατρό,ας μου πει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Σήμερα μόλις το είδα το θέμα, πάντως αυτός που γνωρίζω εγώ είναι αγγειοχειρουργός και είναι στο λαικό, ονομάζεται Βερύκοκος και στον μπαμπά μου έχει κάνει πολύ καλή δουλειά με στεντ σε κάτι ανευρύσματα, αν ενδιαφέρεσαι πρέπει να έχω το τηλέφωνο του ιατρείου του είναι κάπου στην Αθήνα κοντά στην πλατεία Βικτωρίας αν δεν απατώμαι.

Link to comment
Share on other sites

Το Νοέμβρη χειρουργήθηκε η μαμά μου για φλεβίτη στο πόδι. Ο γιατρός πολύ καλός, κορυφαίος καθηγητής και διευθυντής της χειρουργικής στο νοσοκομείο που χειρουργεί. Αν κάποια κοπέλα ενδιαφέρεται να της δώσω τα στοιχεία.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

και εγω αν μπορω να βοηθησω... Η μαμα μου χειρουργηθηκε και στα 2 ποδια με τον ιδιο γιατρο. Ειναι σε ενα νοσοκομειο στα Μελισσια (δεν θυμαμαι το νοσοκομειο...θα την ρωτησω κ θα ξαναγραψω) πολυ καλος μου φανηκε εμενα (η μαμα επεμενε να παει στον ιδιο για το 2ο ποδι αλλιως δεν ηθελε αλλον να χειρουργηθει) & μαλιστα μου ειχε ριξει κ εμενα μια ματια (κληρονομικοτητα:cry:). Δεν ειχε ταριφα (τουλαχιστον τοτε..) και του δωσαμε εμεις κατι. Οποια ενδιαφερεται περισσοτερες πληροφοριες με πμ

Φιλια

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ ο πρώτος αγγειοχειρούργος που πήγα μου είπε όταν μπω στο μήνα μου αν έχουν χειροτερέψει τα πόδια να μου δώσει αντιπηκτικά.

Ένας δεύτερος που πήγα μου είπε πως τα αντιπηκτικά τα παίρνεις λίγες ώρες πριν τον τοκετό!

Και όταν το ανέφερα στο γυναικολόγο μου αυτό τρελλάθηκε!

Μου είπε πως τα αντιπηκτικά τα παίρνεις κατά την περίοδο της εγκυμοσύνης και λίγες ώρες πριν τον τοκετό ή και μέρες ακόμα ΤΑ ΚΟΒΕΙΣ,ΔΕΝ ΤΑ ΞΕΚΙΝΑΣ ΤΟΤΕ!

Δυο αγγειολόγοι μου είπαν δυο αντίθετα πράγματα και όπως φαίνεται το ένα είναι άκρως επικίνδυνο!

Γι΄αυτό ψάχνω κάποιον καλό γιατρό να με βοηθήσει!

Link to comment
Share on other sites

THEODOSI, ravT και vasso st αν μπορείτε στείλτε μου πμ με στοιχεία των γιατρών.

Σας ευχαριστώ πολύ!

Για οποιαδήποτε διευκρίνηση θα σας στείλω πμ και εγώ.

 

IRNARI σου εστειλα πμ!

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...