Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Στολισμος και κοστος!


babaki

Recommended Posts

Καλημέρα. Δεν ξέρω αλλά εμένα μου φαίνονται πολλά τα χρήματα. Εξαρτάται βέβαια και πόσα θέλεις να δώσεις!!!!!!!!!

Για να καταλάβεις εγώ βαπτίζω το κοριτσάκι μου στις 27 Ιουνίου και σου γράφω αναλυτικά πόσο θα μας στοιχίσει ο στολισμός:

- 80 ευρώ ο στολισμός της κολυμβήθρας με γάζα και πολλά λουλούδια.

- 45 ευρώ το ύφασμα-ράνερ (ταφτάς) που θα χρησιμοποιήσουμε στα τραπέζια.

- 80ευρώ τα γλαστράκια για τα τραπέζια (16 γλαστράκια x 5 ευρώ το καθένα) ντυμένα με ύφασμα μέσα στην τιμή.

- τα λουλούδια της κολυμβήθρας θα χρησιμοποιηθούν μετά στο τραπέζι για τον στολισμό του δικού μας τραπεζιού.

- ένα διακοσμητικό ποδήλατο με γλυκίσματα και ζαχαρωτά για το τραπέζι ευχών χωρίς κόστος ενοικίασης. Θα πληρώσουμε μόνο μια γλαστρούλα η οποία θα διακοσμήσει το τραπέζι ευχών η οποία δεν νομίζω να έχει πάνω από 15 ευρώ. Το βιβλίο ευχών το φτιάσνω μόνη μου.

- διακοσμητικές πεταλούδες οι οποίες θα μπούν στα γλαστράκια και δεν ξέρω ακόμα πόσο θα μας στοιχίσουν.

Υπολογίζω χονδρικά να φτάσουμε μέχρι τα 250 ευρώ.

Εμένα πάντως η γνώμη μου είναι ότι σου ζητάει πολλά.

Φιλάκια!!!!!!!!

 

Ολα καλά στη βάφτιση? Να σου ζήσει η νεοφώτιστη!!

Μπορείς σε παρακαλώ να μου στείλεις π.μ. με τα στοιχεία αυτού που σου κάνει το στολισμό?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχχχ κριμα να μην εχω δει το θεμα νωριτερα!!!!τη μερα που το βαλες την επομενη βαφτιζομαστε εμεις!!! κοιτα εδω αν προλαβαινεις...

 

στο βεκρακη εχει οτιδηποτε απο κορδελα - ρανερ

στο paper pack εχει καραβια πειρατικα και κουκλακια πειρατες

και φυσικα υπαρχει και το τζαμπο για κορδελες κλπ...ασε που μου φαινεται πως εχει και μπουκαλακια για κουφετα με φελο-κλεισιμο ενα πειρατη!!!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι καλες μου ακουγονται οι τιμες... Και το λεω επειδη ασχοληθηκα προσφατα για ενα τραπεζι ευχων μια φιλης κ ηταν τουλαχιστον 5-6 μερες δουλειας για να τα ετοιμασω ολα... αυτος που θα δουλεψει πρεπει να πληρωθει τοσο τη δουλεια του οσο κ το ποσοστο που αναλογει στον πελατη για τα υλικα που θα χρησιμοποιησει.

καλα το κοστος δεν το συζηταμε.. ξεφυγαμε αρκετα γιατι εχω την κακια συνηθεια το παραμικρο διακοσμητικο που χρησιμοποιω να ειναι ψιλοπανακριβο... δειτε εδω http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=24478&page=23 εχω βαλει φωτο (κ ξεχασα να παρω κ τα τραπεζομαντηλα μαζι που ειχα αγορασει ειδικα για τη συγκεκριμενη μερα.. μονο το κλουβακι (που ηταν απο τα τζαμπο) εφτασε τελικα γυρω στα 50 ευρω κοστος αφου μονο η νεραιδα μερα ειχε 40...

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...