Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Όλα για βάφτιση στη Θεσσαλονίκη


Σοφία Τ.

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 718
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε ευχαριστώ Anastasia1. Αύριο θα παω να δω Δέδα Χρηστίδη και Kiwi. Θα σας πω περισσότερα για τιμές και πληροφορίες αύριο !

 

Στο Kiwi πάντως, έγινε η δεξίωση του γάμου του αδερφού μου. Ήταν υπέροχα!!!! Χώρος, διακόσμηση, service, φαγητό, όλα ήταν άψογα. Δυστυχώς δεν θυμάμαι σίγουρα τιμή. Νομίζω γύρω στα 35ευρώ. (ο γάμος είχε γίνει Παρασκευή).

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως απο τη Ροζαλινα που πηρα σετ G.LAROCHE,λαδοπανα,κουτι-βαλιτσα,λαδοκουτο-βαλιτσακι,λαδομπουκαλα,πετσετες,εσωρουχακι,παπουτσια babywalker,καλτσακια-ολα αυτα μου βγηκαν 540 ευρω.Μηπως Αnastasia1 διαλεξες τα πιο ακριβα που ειχε;Γιατι αν ειναι ετσι, τι να σου κανει και η καημενη η γυναικα,οσο μπορει κοβει...:?

 

απο ροζαλινα, τα ιδια ακριβως για τον γιο μου 470ευρω !!!

σε μαγαζι στην Μαρτιου το ιδιο μου το ελεγαν 600 ...

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

... γλυκο βαφτισης ... η συνεχεια ...

 

- Λεονε (Ωραιοκαστρο): παστακι 1,40 σε χαρτινο κουτακι και ολα μαζι σε ενα πανεμορφο μεγαλο κουτι που κλεινει με μαγνητακι, παστακι σε χαρτινο κουτακι που παρουσιαζεται σε "πυργο" 1,80, πουρακι καραμελα με τουλι 1,10

 

-Χατζης: παστακι σε χαρτινο κουτακι 1,30, σφηνακι 1,50 σε χαρτινο κουτακι ενω αν τα αγορασεις για το σπιτι 1,20

 

-Αγαπητος: εχει τεραστιο καταλογο ... λοιπον

στολισμος για τραπεζι γλυκου 150 ευρω, φερνει αυτος το τραπεζι/τραπεζομαντηλο και βαζει γυαλες με ζαχαρωτα, το γλυκο σε σιδερενιο ποδηλατακι και ριχνει και σοκολατακια σκορπια

μπισκοτα (σαν της μπισκοτουλας) 1,80

cupcakes 0,90 αλλα ειναι σκετα, χωρις την ζαχαροπαστα επανω (νομιζω οτι εχει και μαφιν στολισμενο με σμαρτις αλλα δεν θυμαμαι τιμη ...)

μπισκοτολουκουμο 0,90, μαρζιπαν (2 "φρουτακια" απο αμυγδαλοψυχα σε κουτακι) 1,35

η σπεσιαλιτε του ειναι το "μακαρόν", πολυ νοστιμο, γαλλικο γλυκο σαν τον εργολαβο τον δικο μας αλλα σε διαφορες γευσεις πχ λεμονι/σοκολατα/βατομουρο, το ενα σε ζελατινα σακουλακι 0,90 (φαινεται λιγο ομως ...), τα δυο τυλιγμενα σαν καραμελα 1,60, τα τρια επισης σαν καραμελα 2,25

 

... αυτα προς το παρον :-)

 

αααα, εμεις για φαγητο κλεισαμε bon chateau στο ωραιοκαστρο

εχει παει κανεις εκει σε δεξιωση ??

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

... γλυκο βαφτισης ... η συνεχεια ...

 

- Λεονε (Ωραιοκαστρο): παστακι 1,40 σε χαρτινο κουτακι και ολα μαζι σε ενα πανεμορφο μεγαλο κουτι που κλεινει με μαγνητακι, παστακι σε χαρτινο κουτακι που παρουσιαζεται σε "πυργο" 1,80, πουρακι καραμελα με τουλι 1,10

 

-Χατζης: παστακι σε χαρτινο κουτακι 1,30, σφηνακι 1,50 σε χαρτινο κουτακι ενω αν τα αγορασεις για το σπιτι 1,20

 

-Αγαπητος: εχει τεραστιο καταλογο ... λοιπον

στολισμος για τραπεζι γλυκου 150 ευρω, φερνει αυτος το τραπεζι/τραπεζομαντηλο και βαζει γυαλες με ζαχαρωτα, το γλυκο σε σιδερενιο ποδηλατακι και ριχνει και σοκολατακια σκορπια

μπισκοτα (σαν της μπισκοτουλας) 1,80

cupcakes 0,90 αλλα ειναι σκετα, χωρις την ζαχαροπαστα επανω (νομιζω οτι εχει και μαφιν στολισμενο με σμαρτις αλλα δεν θυμαμαι τιμη ...)

μπισκοτολουκουμο 0,90, μαρζιπαν (2 "φρουτακια" απο αμυγδαλοψυχα σε κουτακι) 1,35

η σπεσιαλιτε του ειναι το "μακαρόν", πολυ νοστιμο, γαλλικο γλυκο σαν τον εργολαβο τον δικο μας αλλα σε διαφορες γευσεις πχ λεμονι/σοκολατα/βατομουρο, το ενα σε ζελατινα σακουλακι 0,90 (φαινεται λιγο ομως ...), τα δυο τυλιγμενα σαν καραμελα 1,60, τα τρια επισης σαν καραμελα 2,25

 

... αυτα προς το παρον :-)

 

αααα, εμεις για φαγητο κλεισαμε bon chateau στο ωραιοκαστρο

εχει παει κανεις εκει σε δεξιωση ??

 

 

Εχω να πω τα καλυτερα...Εκει καναμε το τραπεζι για τον γιο μου περσυ...Ο,τι θες ρωτα με...

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια και αγόρια συγνωμη αν ειμαι εκτος....αλλα εχω μεγαλο προβλημα...αγορασα μια παντελονα χρωματος μπεζ-χρυση σατεν τυπου σερταμπ, αν θυμαστε, για την βαφτιση που θα γινει νονος ο αντρας μου στις 16 μαιου...αλλα ελα ομως που δεν βρισκω κατι για απο πανω....τα εχω τ ακιλάκια μου και δεν μου ταιριαζει τιποτα σε κολλητο με λεπτο υφασμα...ουτε κατι φαρδουλο γιατι και το παντελονι ειναι φαρδυ......εγω φαντάστηκα κατι σε κορσε...εχετε δει καπου στο κεντρο? η στο κοσμος? εχω απογοητευτει και τελειωνουν και οι μερες....

σημειωση: το παντελονι μου το πηραν απο ιταλια δωρο, αλλα επειδη ειναι πολυ καλο και το στυλ μου εινια τζην, αθλητικο, μπλουζακι σκεφτηκα να το βαλω στην βαφτιση..αν δεν βρω θα πρεπει να βρω ενα φορεματακι

Link to comment
Share on other sites

Σοφια Τ σου στελνω πμ

καλησπερα κια πο μενα.καναμε εκει τη βαφτιση της ηλιαχτιδας μας στις 11/4.μειναμε υπερευχαριστημενοι και απο τα σχολια που ακουσαμε και ολοι οι καλεσμενοι το ιδιο.αψογο σερβις και συμπεριφορα.με το καλο η βαφτιση σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Βαφτίζω τέλη του μήνα και ψάχνω μια οικονομική ταβέρνα ανατολική Θεσσαλονίκη.....καθώς και φωτογράφο....Αν γνωρίζει κ'άποια κοπέλα ας μουστείλει πμ..Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα..Βαφτίζω τέλη του μήνα και ψάχνω μια οικονομική ταβέρνα ανατολική Θεσσαλονίκη.....καθώς και φωτογράφο....Αν γνωρίζει κ'άποια κοπέλα ας μουστείλει πμ..Ευχαριστώ

 

Δεν ξέρω για πόσα άτομα ψάχνεις και τι στυλ θέλεις, αλλά μπορείς να ρωτήσεις στα:

Χάλαρο (Σοφούλη) Νομίζω μέχρι 50 άτομα δέχονται.

Τηγανιές και σχάρες (Σοφούλη) είχα πάει πέρσι σε βάπτιση και ήταν πολύ ωραία και οικονομικά.

Εγώ πέρσι το Μάρτιο είχα κάνει τη βάπτιση στο Ρακόμελο. Οικονομικό δεν είναι και τόσο, αλλά είχα πολλά άτομα και δεν έβρισκα αλλού. Ο καιρός δεν ήταν καλός οπότε έψαχνα μόνο για μέσα.

Ακόμη στο Λίχνο (είναι στην Πλαστήρα χαμηλά, ο δρόμος που πάει στο Πανόραμα). Έχει ωραίο φαγητό. Έχει και αυλή.

Μία καινούργια ταβέρνα είναι ο Ζιαμπέκας στη Σοφούλη και αυτή! Βασικά παλιά ήταν σε ένα στενό της Παπάφη και πηγαίναμε συνέχεια. Έχει εγγυημένα καλό φαγητό, αλλά δεν ξέρω αν κάνει βάπτιση. Αν κάνει θα πρέπει να βγαίνει οικονομικό.

Αν σκεφτώ κάτι άλλο θα σου πω....

ΠΕΡΙΚΛΗΣ 29-06-2008

ΣΠΥΡΟΣ 15-11-2009

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια και αγόρια συγνωμη αν ειμαι εκτος....αλλα εχω μεγαλο προβλημα...αγορασα μια παντελονα χρωματος μπεζ-χρυση σατεν τυπου σερταμπ, αν θυμαστε, για την βαφτιση που θα γινει νονος ο αντρας μου στις 16 μαιου...αλλα ελα ομως που δεν βρισκω κατι για απο πανω....τα εχω τ ακιλάκια μου και δεν μου ταιριαζει τιποτα σε κολλητο με λεπτο υφασμα...ουτε κατι φαρδουλο γιατι και το παντελονι ειναι φαρδυ......εγω φαντάστηκα κατι σε κορσε...εχετε δει καπου στο κεντρο? η στο κοσμος? εχω απογοητευτει και τελειωνουν και οι μερες....

σημειωση: το παντελονι μου το πηραν απο ιταλια δωρο, αλλα επειδη ειναι πολυ καλο και το στυλ μου εινια τζην, αθλητικο, μπλουζακι σκεφτηκα να το βαλω στην βαφτιση..αν δεν βρω θα πρεπει να βρω ενα φορεματακι

 

Πήγενε στα Μat στην Μητροπόλεως και δες καθώς και στην Ερμού τα Σπυροπούλου harry sizes στην Ερμού με Αγ.Σοφίας.

Επίσης αν πιάσεις την ερμού από Ιωνος Δραγούμη εως αγ. Σοφίας έχει μαγαζιά αρκετα με αμπιγιε ρούχα. πάρε και το παντελόνι μαζί σου για να βρεις κάτι που να το ταιριάζει.

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 50 άτομα θα έχω... Στην περιοχή Τούμπα μήπως γνωρίζετε καμία ταβέρνα?

 

Στην Τουμπα μπορεις να πας στην Αμπελο, ειναι στο δρομο πηγαινοντας για το ΓΕΝΝΕΣΙΣ στα Κωνσταντινουπολιτικα.Καλο φαγητο με 14 ευρω/ατομο.

Link to comment
Share on other sites

"Ελαίας Γη" στην Τσιαπάνου, πάνω από Λαμπράκη. Ωραίο περιβάλλον και απέναντι από παιδική χαρά και πάρκο με αμφιθεατράκι κτλ!Πάνε, δε χάνεις τίποιτα να ρωτήσεις.Και μετά το τέρμα του 14, στο Λόφο!Ιδανικό.Με δική του παιδική χαρά, κλειστό χώρο ανεξάρτητο από την υπόλοιπη ταβέρνα, με θέα όοολη την πόλη και καφέ έξω για...μετά!!!!!Και εξωτερικό χώρο με ομπρέλες, καναπέδες κτλ!Άνάλογα και για τι καιρό το θες, νομίζω ότι θα είναι τέλειο!

Vd4Sp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήγενε στα Μat στην Μητροπόλεως και δες καθώς και στην Ερμού τα Σπυροπούλου harry sizes στην Ερμού με Αγ.Σοφίας.

Επίσης αν πιάσεις την ερμού από Ιωνος Δραγούμη εως αγ. Σοφίας έχει μαγαζιά αρκετα με αμπιγιε ρούχα. πάρε και το παντελόνι μαζί σου για να βρεις κάτι που να το ταιριάζει.

 

Σ' ευχαριστω για την απαντηση...αλλα ισως να μην το εθεσα καλα..οταν λεω εχω τα κιλακια μου εννοω πως ειμαι στα πιο χοντρα μου για τα δικα μου δεδομενα. λες ναχρειαζεται να ψαξω σε τετοιο καταστημα για τα 70 κιλα που κατεχω:?:

Κανενα αλλο μαγαζι ρε κοριτσια??????

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω για την απαντηση...αλλα ισως να μην το εθεσα καλα..οταν λεω εχω τα κιλακια μου εννοω πως ειμαι στα πιο χοντρα μου για τα δικα μου δεδομενα. λες ναχρειαζεται να ψαξω σε τετοιο καταστημα για τα 70 κιλα που κατεχω:?:

Κανενα αλλο μαγαζι ρε κοριτσια??????

 

 

Eγώ πάντως βολεύτηκα στο Mega Outlet στα DIL και στo Miss Raxevsky. Έχει και μεγάλη ποικιλία και μεγέθη. Και τιμές καταπληκτικές....σε σχέση τουλάχιστον με τα αντίστοιχα καταστήματα της Τσιμισκή!

vxB0.jpgAL6kp2.png
Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως βολεύτηκα στο Mega Outlet στα DIL και στo Miss Raxevsky. Έχει και μεγάλη ποικιλία και μεγέθη. Και τιμές καταπληκτικές....σε σχέση τουλάχιστον με τα αντίστοιχα καταστήματα της Τσιμισκή!

 

fesdu μου σ'ευχαριστω πολυ...

θα κατεβω μεσα στην εβδομαδα με το παντελονι μου παραμασχαλα...και ευχομαι επιτελους να βρω κατι που να μου ταιριαζει:!:

Link to comment
Share on other sites

fesdu μου σ'ευχαριστω πολυ...

θα κατεβω μεσα στην εβδομαδα με το παντελονι μου παραμασχαλα...και ευχομαι επιτελους να βρω κατι που να μου ταιριαζει:!:

 

Σου το εύχομαι! Εγώ πάντως δεν είχα ξαναπάει και εξεπλάγην με την ποικιλία και τις τιμές! Πίστευα ότι θα είναι πιο έρημη η κατάσταση και ότι δεν θα είχε και τόσο καλές ευκαιρίες...

Καλή τύχη λοιπόν!

:P

vxB0.jpgAL6kp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Βαφτίζω τέλη του μήνα και ψάχνω μια οικονομική ταβέρνα ανατολική Θεσσαλονίκη.....καθώς και φωτογράφο....Αν γνωρίζει κ'άποια κοπέλα ας μουστείλει πμ..Ευχαριστώ

 

εγω εχω κλεισει χαριλαου ψηλα ομως τερμα μαρτιου με παπαφη που εχει ενα παρκο λεγεται ουσιες και οινοπνευματα,πηγαινουμε σε αυτο το μαγαζι και μας αρεσει.εχει μενου με 13-15-17 ευρω το ατομο διαλεγεις.

εγω την βαφτιση θα την κανω στον αγιο χριστοφορο κων/κα.

Link to comment
Share on other sites

Στην Τουμπα μπορεις να πας στην Αμπελο, ειναι στο δρομο πηγαινοντας για το ΓΕΝΝΕΣΙΣ στα Κωνσταντινουπολιτικα.Καλο φαγητο με 14 ευρω/ατομο.

 

μμμμμμμ μ'αρεσει η αμπελος,μονο 14???αρε τι κανει η κριση:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Βαφτίζω τέλη του μήνα και ψάχνω μια οικονομική ταβέρνα ανατολική Θεσσαλονίκη.....καθώς και φωτογράφο....Αν γνωρίζει κ'άποια κοπέλα ας μουστείλει πμ..Ευχαριστώ

 

φωτογραφο εγω εκλεισα στην θερμη πολυ καλη τιμη,πηγα πρωτα στην τουμπα πανω στην λαμπρακη ονομα δεν λεω,ειναι και γνωστος μας και γενικως γνωστος εκει...και ζητησε πολλα λεφτα....και χωρις αποδειξη:evil:

στην θερμη για 2 αλμπουμ οχι ψηφιακα+dvd+φωτο+2 καμβαδες κλπ 750.αμα θελεις στειλε πμ να στα γραψω αναλυτικα.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 50 άτομα θα έχω... Στην περιοχή Τούμπα μήπως γνωρίζετε καμία ταβέρνα?

Εμεις το τραπεζι το καναμε στο Λοφο στα Κωνσταντινοπολιτικα. Καλη εξυπηρετηση,15-16 ευρω το ατομο με κρασι,μπυρα και αναψυκτικα, ωραια αιθουσα. Εχει και μικρη παιδικη χαρα που αν ηταν 17 Απριλιου, τα πιτσιρικια δεν την αφησαν στιγμη!

Οι καλεσμενοι μπορουσαν να επιλεξουν απο 7 πιατα της ωρας, οχι ενα ειδος ολοι και μας κερασε και σιροπιστα στο τελος,οποτε γλυτωσα και το αγχος του γλυκου!

Για την θεα δεν θα πω τιποτα,οσοι εχετε παει για καφε ξερετε!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,βαφτιζω το γιο μου στις 23/5 και θελω οσον αφορα το στολισμο των τραπεζιων στη ταβερνα να κανω αυτον της φωτογραφίας:  

εχω αγοράσει σχεδον ολα τα υλικα, αυτο που μου λειπει ειναι τα γλυφιτζουρια τα οποια ειναι αρκετα ακριβα (jumbo:2 ευρω,ζαχαροπλαστειο στη βασ.ηρακλειου 1,80 ευρω).Εχει καμμιά σας υπόψην κάποιο άλλο μαγαζι στη θεσσαλονίκη με οικονομικότερες τιμές?

Επίσης θέλω να φιλοξενήσω 2 φιλικα ζευγάρια και ψάχνω για ξενοδοχείο στο κέντρο της πόλης να είναι καλό και φυσικα με λογικές τιμές (να μην ξεπερνά το δίκλινο τα 70 ευρώ) έχετε να μου προτείνετε κατι?

pQgap3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...