Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Όλα για βάφτιση στη Θεσσαλονίκη


Σοφία Τ.

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 718
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια για γλυκο βαφτισης εχει πολλα τοπικ ...

 

λεω να βαλουμε εδω προτασεις και τιμες (φετινες!) για θεσ/νικη

 

πουρακι Χατζηφωτιου μεγαλο 1,80 και μικρο τυλιγμενο σαν "καραμελιτσα" 0,90 ?

μπισκοτουλα: μπισκοτο εως 10 εκ 1ευρω, τα μεγαλυτερα ανεβαινει η τιμη αναλογα με το μεγεθος πχ το αλογακι 1,30

 

συμπληρωστε οπου εχετε ρωτησει εσεις

 

.... απο βδομαδα θα παω σε Τερκενλη, Αγαπητο, Plaisir, Χατζη, Μιλτο, Αλεξουδα ... και θα ενημερωσω σχετικα :-)

.

 

Εμείς παραγγειλαμε απο Παντούδη με 50 λεπτά το τεμάχιο, κρέμες διάφορες και με κουτάκι της επιλογής μας!

Για βαφτιστικά θα πάρουμε από ένα μαγζί στη Βανιζέλου. Μας είπε το πιο φτηνό πακέτο στα 200 και το πιο ακριβό στα 280! Νομίζω καλές τιμές!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια..εμεις βαφτιζομαστε ιουλιο..

ψαχνω για μπομπονιερες που θα κανουμε ειδα καποιες αλλα θα θελα κατι οικονομικο..ξερει καμια κανενα καταστημα με οικονομικες μπομπονιερες?

θελω κατι που να μενει αλλα κατω απο 2 ευρω περιπου δε βρηκα κατι..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!

Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες που έχετε δημοσιεύσει...και μιας και δεν έχω κάνει ακόμα τίποτα με βοηθάτε πολύ...

Κάτι άσχετο με το θέμα αλλά μιάς και όλες είστε από Θεσσ...Μήπως κάποια από εσάς γνωρίζει κάποιο μέρος για βάπτιση στην Χαλκιδική..???Θέλω να βαπτίσουμε το αγοράκι μας στο πρώτο πόδι και ψάχνω για κανα beach bar η για κάτι πάνω στην θάλασσα, αλλά δεν ξέρω πολλά μέροι...επίσης για κάποιο όμορφο εκκλησάκι....

Εάν έχετε κάποια ιδέα στείλτε πλιζ... δεν ξέρω μήπως πρέπει να βάλω ξεχωριστό θέμα..??

dtIUp3.png?P3e0deup
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

... συνεχιζω με το γλυκο βαφτισης

 

Ελενιδης (τριγωνα πανοραματος): μικρο τριγωνακι σε κουτακι 1,40 €

 

 

lountem που ειναι ο Παντουδης ??? 0,50 € μου ακουγεται πολυυυυ οικονομικο :-)

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

... συνεχιζω με το γλυκο βαφτισης

 

Ελενιδης (τριγωνα πανοραματος): μικρο τριγωνακι σε κουτακι 1,40 ?

 

 

lountem που ειναι ο Παντουδης ??? 0,50 ? μου ακουγεται πολυυυυ οικονομικο :-)

 

Είναι Μπότσαρή με Γαμβέττα. Τα συστήνω ανεπιφύλακτα. Έχουν πολύ ωραίες γεύσεις και σου βάζει ότι κουτάκι θέλεις. Καλά από τιμή σίγουρα συμφέρει.

Όσο για βαφτιστικά πήγα στη Βενιζάλου σε ένα μαγαζί και έχει πολύ πιο οικονομικές τιμές και σε ρούχαλάκια και σε λαμπάδες και σε μπομπονιέρες. Προσκλητήρια, κομμωση και μακιγιάζ έχω φίλους που θα μα του κάνουν.. Όποια ενδιαφέρεται να μου πει!

Link to comment
Share on other sites

... πηγα και εγω στην Ροζαλινα και τα εκλεισα απο εκει !!!

 

οι τιμες στα επωνυμα ειναι παντου οι ιδιες αλλά στη Ροζαλινα μπορεις να κανεις φθηνα κουτι-λαμπαδα-μπομπο και να διαλεξεις εσυ πως να τα στολισει

 

για πολυ οικονομικα βεβαια υπαρχουν πολλα μαγαζια στην Φραγκων

 

 

Κατά που πέφτει η Ροζαλίνα κορίτσια?

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατά που πέφτει η Ροζαλίνα κορίτσια?

 

Δεν θυμάμαι αν έχουμε γράψει παραπάνω τη διεύθυνση και δεν τη θυμάμαι κιόλας τώρα. Είναι μέσα στη στοά που βρίσκεται το OYZOY ΜΕΛΑΘΡΟΝ και η ΡΟΥΓΑ. (δίπλα απο τη Ρούγα). (στη στοά μπαίνεις απο Βενιζέλου, πάνω απο την Ερμού στο αριστερό σου χέρι)

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειναι διπλα ΟΥΖΟ ΜΕΛΑΘΡΟΝ οπως ανεβαινεις απο Ερμου για εγνατια στο αριστερο σου χερι εχει μια στοα εκαι μεσα ειναι δεν θυμαμαι την οδο αλλα καπου ειχαν γραψει τα κοριτσια και το τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια, θα πάω να ρίξω 1 ματιά και θα ενημερώσω την κουνιάδα μου για τα σχέδια!!!!

(θα το έχω και υπόψην για το 2ο όταν με το καλό κάνω:-D:-D:-D).

 

Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο, αυτός ο Ναρλής στην Καβάλα είναι καλός στα σχέδια και στις τιμές?

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια,αυτός ο Παντούδης είναι ποτέ εκεί;Δυο φορές πέρασα πρωί & απόγευμα και είναι θεόκλειστα,ούτε τηλέφωνο έχει!

 

KAla που το ειπες γιατι ηθελα να παω και ειμαι εντελως απο την αλλη μερια

Οποια παει ας μας πει νεοτερα

 

 

Επισης να ρωτησω εδω στην Θεσ/νικη ειδη συσκευασιας τοφιμων οπως αυτα που εχει ο Ατλας πακετο ξερετε που μπορω να βρω?

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια,αυτός ο Παντούδης είναι ποτέ εκεί;Δυο φορές πέρασα πρωί & απόγευμα και είναι θεόκλειστα,ούτε τηλέφωνο έχει!

ΑΠ, ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΕΧΕΙ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ. ΟΠΟΤΕ ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ. ΕΧΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΣΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΜΕ ΠΜ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα...η μαλλον καλημερα

 

Να σας πω και εγω την εμπειρια μου στα βαπτιστικα....μια και γυρισα πολυυυυυυυυυ

 

Το λεπον στην Ροζαλινα για εαν κοστουμακι Guy Laroche ολο το πακετο 640 ευρω,....οχι και φθηνα..

Σε ενα καταστημα στα λουλουδαδικα...(δεν θυμαμαι ονομα.) 450 ευρω λογω γνωστου και 550 χωρις γνωστο για το ιδιο κοστουμακι.

 

Στην Ρανια στα διαβατα 540 για το ιδιο κοστουμακι.

 

Οι πιο φθηνες που βρηκα αλλα να εχουν επωνυμα προιντα..οπως D&G, Neonato, Mini Cooper, Ferre, Lapin.κτλ.....της αγορας.

 

Στις βιοτεχνιες στην Φραγκων εχει πακετα απο 300-400 ευρω αλλα η ποιοτητα..δεν μου αρεσε και τοσο. Ολα υποκειμενικα ειναι βεβαια...

 

Βαπτιζω το ενα κοριτσακι της Ελπιδας2 (γεια σου κουμπαρα..χα..χα) και βαπτιζω και τον γιο μου.

 

Πηραμε τα φορεματακια Νεονατο της Ελπιδας με 540 ευρω ολο το πακετο..εμενα παντως μου φανηκε καλη τιμη με αυτα που ειδα.

 

 

Ελπιδακο..δεν ξερω τι ακριβως συσκευασια ψαχνεις αλλα στην Περαν με Θερισου..εχει ολων των ειδων τις συσκευασιες..τι ακριβως ψαχνεις??..(ωραιο αυτο να μιλαμε μεσω ιντερνετ...μ αρεσε που μιλησαμε και στο τηλ.)...

 

Για μπομπονιερες τρελλαθηκα με τις τιμες του Ναρλη...και μια ακι ο αντρας μου ειναι Καβαλιωτης λεω να το επιχειρησω.

 

Ολα τα αλλα θα τα κανω μονη μου.

 

Μαγαζι βρηκαμε προς Ασβεστοχωρι Χορτιατη με 16 ευρω το ατομο και καπου στα 16 πιατα...(εχουμε βεβαια και 250 καλεσμενους) με ζωντανη μουσικη ( η οποια χρεωνεται 400 ευρω καιο 200 ο DJ)...

 

Τι αλλο??? Αν σκεφτω κατι αλλο θα σας πω....

 

Βαφτιζω τον πριγκηπακο μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω η βαπτιση θα γινει σε κηπο...με παιδικη χαρα...προφυλαγμενη απο τον δρομο...θα μου κανει δωρο το γλυκο και θα εχει και ποτο υποδοχης...

 

 

Θα παρω μπαλονια, οργαντζες, κτλπ....απο καταστηματα που βρηκα χαρη σε εσας....για να στολισω τα τραπεζια και το τραπεζι υποδοχης που θα εχει και το βιβλιο ευχων.

 

Πηρα ενα βιβλιο ευχων ξυλινο...απο αντικερι 40 ευρω...με μπρουτζινο σκαλισμα εξωτερικα...επενδυμενο και στις 2 εξωτερικες σελιδες...και σκεφτομαι να το βαψω με ειδικα χρωματα βαφης ξυλου και να ζωγραφισω επανω του το θεμα..και αν γραψω τα σχετικα μιας και δεν βρηκα κατι αλλο να μ αρεσει.....σκεφτηκα αυτη τη λυση.Καμμια αλλη ιδεα??

 

Ειναι πολυτιμο τελικα αυτο το τοπικ.

Link to comment
Share on other sites

Α και να προσθεσω γιατι νυσταζα χτες και το ξεχασα.

 

Πανω στην Καλλιθεας στους Αμπελοκηπους το πακετο τα βαπτιστικα εχει 400 ευρω.

Τα ρουχα ειναι Mi chiamo. Ενα ενα τα θυμαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...η μαλλον καλημερα

 

Να σας πω και εγω την εμπειρια μου στα βαπτιστικα....μια και γυρισα πολυυυυυυυυυ

 

Το λεπον στην Ροζαλινα για εαν κοστουμακι Guy Laroche ολο το πακετο 640 ευρω,....οχι και φθηνα..

Σε ενα καταστημα στα λουλουδαδικα...(δεν θυμαμαι ονομα.) 450 ευρω λογω γνωστου και 550 χωρις γνωστο για το ιδιο κοστουμακι.

 

Στην Ρανια στα διαβατα 540 για το ιδιο κοστουμακι.

 

Οι πιο φθηνες που βρηκα αλλα να εχουν επωνυμα προιντα..οπως D&G, Neonato, Mini Cooper, Ferre, Lapin.κτλ.....της αγορας.

 

Στις βιοτεχνιες στην Φραγκων εχει πακετα απο 300-400 ευρω αλλα η ποιοτητα..δεν μου αρεσε και τοσο. Ολα υποκειμενικα ειναι βεβαια...

 

Βαπτιζω το ενα κοριτσακι της Ελπιδας2 (γεια σου κουμπαρα..χα..χα) και βαπτιζω και τον γιο μου.

 

Πηραμε τα φορεματακια Νεονατο της Ελπιδας με 540 ευρω ολο το πακετο..εμενα παντως μου φανηκε καλη τιμη με αυτα που ειδα.

 

 

Ελπιδακο..δεν ξερω τι ακριβως συσκευασια ψαχνεις αλλα στην Περαν με Θερισου..εχει ολων των ειδων τις συσκευασιες..τι ακριβως ψαχνεις??..(ωραιο αυτο να μιλαμε μεσω ιντερνετ...μ αρεσε που μιλησαμε και στο τηλ.)...

 

Για μπομπονιερες τρελλαθηκα με τις τιμες του Ναρλη...και μια ακι ο αντρας μου ειναι Καβαλιωτης λεω να το επιχειρησω.

 

Ολα τα αλλα θα τα κανω μονη μου.

 

Μαγαζι βρηκαμε προς Ασβεστοχωρι Χορτιατη με 16 ευρω το ατομο και καπου στα 16 πιατα...(εχουμε βεβαια και 250 καλεσμενους) με ζωντανη μουσικη ( η οποια χρεωνεται 400 ευρω καιο 200 ο DJ)...

 

Τι αλλο??? Αν σκεφτω κατι αλλο θα σας πω....

 

Βαφτιζω τον πριγκηπακο μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

 

Αναστασια1 να σε ρωτησω....οταν λες ολο το πακετο τι περιλαμβανει?

κι εμενα ο αντρας μου θα βαφτισει ενα αγορακι και πηρα απο το μεγα αουτλετ το κοστουμακι απο τα λαπεν 160 ευρω και απο τα μινι ραξεβσκι κουτι, λαμπαδα, λαδοπανα, εσωρουχακια, πετσετες, κουτι μαρτυρικων, κερακια και μπουκαλακι για το λαδι 300 ευρω...καλα τα πηρα λες?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως απο τη Ροζαλινα που πηρα σετ G.LAROCHE,λαδοπανα,κουτι-βαλιτσα,λαδοκουτο-βαλιτσακι,λαδομπουκαλα,πετσετες,εσωρουχακι,παπουτσια babywalker,καλτσακια-ολα αυτα μου βγηκαν 540 ευρω.Μηπως Αnastasia1 διαλεξες τα πιο ακριβα που ειχε;Γιατι αν ειναι ετσι, τι να σου κανει και η καημενη η γυναικα,οσο μπορει κοβει...:?

Link to comment
Share on other sites

Σοφακο....το ιδιο μα το ιδιο κουστουμακι.....ειχε διαφορα ...Ακριβως το ιδιο ομως!!

 

640 η Ροζαλινα, 450 λογω γνωστου αυτη στα λουλουδαδικα και 540 η Ρανια στα Διαβατα...ακριβως το ιδιο κουστουμακι

http://www.baptisis.gr/product_info.php?manufacturers_id=16&products_id=988

 

Aυτο ειναι το κουστουμακι.....

 

Ζιου ζιτσου...μονο καλα καλε τα πηρες??? Σουπερ τιμη.....Τι λες τωρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εκτος και αν ....επειδη την ημερα που πηγαμε ειχε πολυ κοσμο....αν...ξεχασε να μας κανει την εκπτωση..:!::!:..και η τιμη των 640 ηταν ανευ εκπτωσης Τι να σου πω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Είμαι νέα στο φόρουμ και ψάχνω πληροφορίες για κτήματα για βάπτιση τον Αύγουστο, τιμές κτλ. Διάβασα όλα τα κείμενα αλλά δεν είδα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Κτηματα υπαρχουν 2-3 στο Λευκοχωρι.

Κτήμα Λίκνο Δεξιώσεις. Λευκοχώρι Θεσσαλονίκης Τηλ. 23940 92032-033 6942 409410 6942

Κτήμα Παπαϊωάννου - Λευκοχώρι Θεσσαλονίκης

Κτημα ΔΕδα

Κτημα Χρηστιδη

Κτημα Norte

Κτημα Ανατολη

 

Αυτα θυμαμαι...τα περισσοτερα ομως ειναι λιγο τσουχτερα στις τιμες. Μπες στις ιστοσελιδες τους να δεις τι σε ενδιαφερει.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...