Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κρεατακια.. Πεζες ερωτησεις..


Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα και χρόνια πολλά.Ο γιος μου είναι 3 ετών και μια ζωή είναι μπουκωμένος και ροχαλίζει σαν τρένο.Και δυσκολεύεται πολύ στην αναπνοή του.Έχει κάνει και κάποιες μικρές άπνοιες το βράδυ στον ύπνο του.Βγάλαμε ακτινογραφία για κρεατάκια και ο ΩΡΛας ήταν κάθετος πως πρέπει να τα βγάλει γιατί του έχουν δημιουργήσει πρόβλημα και στην ακοή του από υγρό που έχει μαζέψει.Ενώ η παιδίατρος ήταν απόλυτη να μη τα βγάλουμε ακόμη.Και στους δύο έχουμε εμπιστοσύνη σαν γιατρούς και δεν ξέρουμε πλέον τι να κάνουμε.Έχουμε ιδιωτική ασφάλεια,αλλά θέλουμε να πάμε εκεί που είναι οι καλύτεροι γιατροί.Ξέρετε να μου προτείνεται κάποιον?Αθήνα είμαστε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Συμφωνώ με την παιδίατρο. Μια λογικά καλή λύση είναι η ομοιοπαθητική.

Επίσης, μπορείς να ψάξεις και την διατροφή, είναι π.χ. γνωστό ότι τα γαλακτομικά, και ειδικά τα αγελαδινά, αυξάνουν την παραγωγή βλέννας.

 

Προσωπικά έχω κάνει επέμβαση για κρεατάκια καθώς και διάφραγμα. Πιστεύω πως θα μπορούσα να έχω αποφύγει και τα δύο. Στην 1η ήμουν πολύ μικρός για να γνωρίζω, στην 2η και πάλι ... δεν γνώριζα.

Κάποιος συμβατικός ΩΡΛ κάποια στιγμή μας είπε πως πρώτα αντιμετωπίζουμε την αλλεργία και μετά κάνουμε διάφραγμα, διαφορετικά η αλλεργία βρίσκει απλά χώρα να απλωθεί.

Για την αλλεργική μου ρινίτιδα λοιπόν ας είναι καλά η ομοιοπαθητική, sorry για το κάπως off topic.

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα σας δεν εχω διαβασει ολα τα μηνυματα αλλα ηθελα τις αποψεις σας...Εχω ενα αγορακι 26 μηνων το οποιο εχει αλλεργια σε γαλακτοκομικα αυγο και σογια,θηλαζει ακομη και ακολουθουμε αυστηρη αποχη και οι δυο απο ολα αυτα που τον πειραζουν..Τον Δεκεμβριο πανω στην προσπαθεια μας να δοκιμασουμε πρωτη φορΑ τυρι του τοστ γιατι μας ειπε ο παιδιατρος να αρχισουμε σιγα σιγα ,το παιδι επαθε αλλεργικο σοκ με αγγειοοιδημα στην μυτη του πρηστηκε απιστευτα κοκκινησε να μην τα πολυλογω γλιτωσαμε το νοσοκομειο στο τσακ με αταραξ μονο,το θεμε ειναι οτι απο τοτε ξεκινησε το προβλημα μας με τον υπνο και την αναπνοη του ενω μεχρι τοτε ηταν ολα καλα...Αρχισε να ροχαλιζει να παθαινει απνοιες και γενικα να κανει εναν πολυ ασχημο υπνο να τρεχει νερακι η μυτη του κατα διαστηματα μεσα στη νυχτα και γενικα μια ταλαιπωρια ενευ προηγουμενου...Αυπνη κι εγω να τον κανω βολτες γιατι ηθελε την αγκαλια μου το παιδι γιατι νυσταζε και δεν μπορουσε να κοιμηθει ξενυχτι κι εγω για να τον παρακολουθω διπλα του συνεχεια.Ειμαι και εγκυος και καταλαβαινετε...

Πηγαμε τελικα πριν καποιες βδομαδες σε ωρυλα ο οποιος με μια πρωτη ματια ειδε οτι το ενα αυτακι ειναι ενταξει,το αλλο ειχε πολυ κερακι το οποιο ειχε πετρωσει και δεν εβγαινε,συστησε να βαζω λαδακι μεσα και οταν ξαναπαμε σε λιγες μερες να εχει μαλακωσει για να το βγαλει.Επισης ειδε την μυτουλα οτι εχει πρησμενες ρινικες κογχες γιαυτο το παιδι δυσφορει τοσο και μας εδωσε μια θεραπεια χωρις κορτιζονες κτλ και επανεξεταση σε σε ενα μηνα.Θα τον παω λοιπον σε λιγες μερες παλι για να βγαλει ακτινογραφια οπως μας ειπε,να βγαλουμε το κερι και να κανουμε τυμπανογραμμα...Οποτε θα δουμε τι γινεται.Εγω βελτιωση ιδιαιτερη δεν εχω δει εως τωρα με θεραπεια,εξακολουθει το παιδι να κοιμαται ασχημα κι εγω να ξενυχταω συνεχεια οποτε υποψιαζομαι οτι θα χουμε θεμα με τα κρεατακια σιγουρο...Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι τι γινεται στην περιτπωση αυτη, το παιδι μου ειναι σχετικα μικρο αλλα εαν ταλαιπωρειται τοσο πολυ και εαν εχει υγρο στο αυτακι δεν θα πρεπει να εγχειρηστει το συντομοτερο?Υπαρχουν μαμαδες που εκαναν τα παιδακια τους σε τετοια ηλικια την επεμβαση?Εχω στεναχωρηθει παρα πολυ γιατι υποφερει ο μικρος μου παρα πολυ τη νυχτα και το γεγονος οτι κι εγω δεν κοιμαμαι καθολου καλα το αφηνω τελευταιο αυτο που με νοιαζει ειναι να γινει καλα αλλα αγχωνομαι κιολας για το μικρο της ηλικιας του...Οποια εμπειρια δεκτη,σας ευχαριστω και συγνωμμη για το σεντονι:oops:

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα γεννηθηκε με κρεατακια και το καταλαβαμε οταν ηρθε ο δευτερος.. Εδω η γιατρος μας ειπε οτι απο τα 2 και πανω την κανουν την εγχειρηση. Περιμενε να δεις και την ακτινογραφια. Παντως εμας το θεμα με το ροχαλητο δεν λυθηκε γιατι εχει και υπερτρφικες αμυγδαλες οχι ομως σε βαθμο που χρειζουν εγχειρησης..

Περαστικα και με το καλο το μπεμπακι σας..

Link to comment
Share on other sites

Ο γιός μου ειναι 3 και κάτι και μεχρι τα Χριστουγεννα δεν εδειχνα να ειχε ποτε προβλημα στα κρεατακια. Εκανε ωτίτιδες και καποιες απνοιες το βραδυ οταν ηταν πολυ μπουκωμενος αλλα ως εκει.

Μετα τα Χριστουγεννα οταν ξεκινησε παλι παιδικο, αρχισε να ροχαλιζει χωρις να εχει συναχι. Μετα ακολουθουσε συναχι, μετα εδειχνε να μην εχει συναχι αλλα το ροχαλτο και η απνοια να επιμενει...και καπως ετσι ειναι τα πραγματα μεχρι σημερα. Εναλλαξ μπουκωμα-στεγνη μυτη.

Αυτο που μας εκανε εντυπωση ειναι φυσικα η συνεχομενες απνοιες και η αλλαγη στην ομιλία του. Πολυ εντονη αλλαγη στην ομιλια ομως.

 

Η γιατρος μας ειπε να τον βγαλουμε καποιες εβδομαδες απο τον παιδικο μηπως και σταματησει να τσιμπαει μπουκωματα και ξεπριστουν μονα τους τα κρεατακια, αλλιως εγχειρηση. Μου ειπε να μην τον παω ακομα σε ΩΡΛ γιατι σιγουρα θα μας βαλει για εγχειρηση και να περιμενουμε λιγο.

 

Εχει να παει παιδικο απο την Παρασκευη, η μιξα ειναι στα τελειωματα, οι απνοιες λιγο καλυτερα αλλα η ομιλια ειναι δραμα. Υπάρχει άραγε ελπίδα βελτίωσης ή πρεπει να συνηθιζουμε στην ιδεα της εγχειρησης και άμεσα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω ξαναγραψει για τον κουδουμνακη στο αγια σοφια.μπορεις να πας ιδιωτικα στο ιατρειο του κ κανεις την επεμβαση στο αγια σοφια κ δεν πληρωνεις τιποτα. ουτε εκεινος ζηταει λεφτα.ξερω οτι ειναι απο τους καλυτερους.την επεμβαση την καναμε οταν ηταν 5.ειχε κρεατακια κ αμυγδαλες.απο τοτε εχει αρωστησει μονο 2 φορες κ οχι σοβαρα κ ειναι 8.επισης βελτιωθηκε η ακοη του κ δεν ουρλιαζει το παιδι επειδη δεν ακουει.ειμαι υπερ της επεμβασης εφοσον υπαρχει τετοιο θεμα.θα σε συμβουλευα να παρεις τι γνωμη του.

NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω επειδη καηκαμε απο το χυλο , φυσαω το γιαουρτι. Βρες καποιον καλο ωριλα που να ασχολειται με παιδια. εμεις το ιδιο προβλημα με απνοιες, ολο το χειμωνα μπουκωμα, διογκωμενες αμυγδαλες και τεραστια κρεατακια, απο τα κρυωματα μαζεψε υγρο στα αυτια. τελικα τα βγαλαμε ολα. εκανε παρακεντηση στα αυτακια να βγει το υγρο, και αμυγδαλες και κρεατακια...το παιδι υπεφερε!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Εμάς μας παρακολουθεί από 18μηνών ο Παρπούνας στο Αγία Σοφία. Είναι πολύ καλός νομίζω. Η μικρή είναι μονίμως μπουκωμένη και μία φορά τουλάχιστον το χρόνο θα πάρει 3 εβδομάδες αντιβίωση για ιγμορίτιδα. Είναι όλη τη χρονιά με μύξες και αναγκαζόμαστε να χρησιμοποιούμε παρατεταμένα το nasonex που είναι κορτιζονούχο. Η μικρή δεν κάνει άπνοιες αλλά γενικά δεν κοιμάται καλά και ροχαλίζει. Ο γιατρός επιμένει να μην κάνουμε επέμβαση γιατί τα κρετάκια φράζουν μόνο το 50% της οδού (αναπνευστικής μάλλον) και δε χρειάζεται. Πάνω από 75% κάνουμε επέμβαση λέει. Εγώ να σας πω την αλήθεια θα ήθελα να την κάνω για να σταματήσει αυτό το μαρτύριο με τις μύξες. Δεν αντέχω να είναι μόνιμα μπουκωμένη. Επίσης δεν κοιμάται καλά και αυτό επιρρεάζει την ανάπτυξή της όπως και τα κορτιζονούχα spray (είναι αρκετά κοντούλα). Λέτε να φταίει τίποτα άλλο για την ευαισθησία της και όχι τα κρεατάκια???

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μας...

Τελικα ο μικρος εχει υγρο κ στα αυτακια κ κρεατακια κ παμε για εγχειρηση

...Το θεμα ειναι δεν εχουμε αποφασισει που..Μια περιπτωση ειναι στο μητερα που ειδαμε εναν γιατρο ο οποιος μου εκανε καλη εντυπωση και απο κει και περα σκεφτηκαμε για το παιδων αλλα δεν ξερουμε ποσο καιρο θα χρειαστει να περιμενουμε για να τον εγχειρησουν και δεν εχουμε τα περιθωρια να περιμενουμε πολυ το παιδι κοιμαται πολυ ασχημα και καθε βραδυ ξενυχταω να τον κανω βολτες με την κοιλια στο στομα...Μπορει να μαςπει καμια κοπελα εαν εχει εμπειρια απο το μητερα κ αν γνωριζει τον παπουλιακο?Και εαν καποια εκανε στο παιδων ποσο καιρο χρειαστηκε να περιμενει οσπου να εγχειρηστει το παιδακι της?Σορρυ εαν τα λεω λιγο μπερδεμενα αλλα κι εγω μπερδεμενη ειμαι μας πιεζει και ο χρονος...

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...
Καλημερα κι απο μας...

Τελικα ο μικρος εχει υγρο κ στα αυτακια κ κρεατακια κ παμε για εγχειρηση

...Το θεμα ειναι δεν εχουμε αποφασισει που..Μια περιπτωση ειναι στο μητερα που ειδαμε εναν γιατρο ο οποιος μου εκανε καλη εντυπωση και απο κει και περα σκεφτηκαμε για το παιδων αλλα δεν ξερουμε ποσο καιρο θα χρειαστει να περιμενουμε για να τον εγχειρησουν και δεν εχουμε τα περιθωρια να περιμενουμε πολυ το παιδι κοιμαται πολυ ασχημα και καθε βραδυ ξενυχταω να τον κανω βολτες με την κοιλια στο στομα...Μπορει να μαςπει καμια κοπελα εαν εχει εμπειρια απο το μητερα κ αν γνωριζει τον παπουλιακο?Και εαν καποια εκανε στο παιδων ποσο καιρο χρειαστηκε να περιμενει οσπου να εγχειρηστει το παιδακι της?Σορρυ εαν τα λεω λιγο μπερδεμενα αλλα κι εγω μπερδεμενη ειμαι μας πιεζει και ο χρονος...

 

Γιατί να έχετε αναμονή στο Παίδον?? Γιατί δεν πάτε στον Παρπούνα στο Παίδον που είναι πάρα πολύ καλός???

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ετσι για την ιστορια να σας πω οτι καναμε την εγχειρηση εδω και αρκετο καιρο στο Αγλαια Κυριακου και πηγαν ολα τελεια...

Δεν χρειαστηκε να περιμενουμε καθολου τελικα,την εγχειρηση την εκανε ο Τσακανικος.Μπηκε πρωτος πρωτος ο μικρος μου λογω ηλικιας,το χειρουργειο κρατησε περιπου 45 λεπτα,αφαιρεσε μονο κρεατακια λιγο υγρο στα αυτακια το οποιο μας ειπε οτι ηταν πολυ προσφατο και δεν ειχε γινει ιδιατερη ζημια,οι αμυγδαλες αψογες δεν χρειαστηκαν ψαλιδισμα η βγαλσιμο,απλα ηταν γεματος κρεατακι ο γιατρος απορησε πως ανεπνεε το παιδι.Τον προσεξαν παρα πολυ λογω και αλλεργιων,η αναισθησιολογος παρα πολυ καλη πραγματικα...

Το πρωτο μισαωρο ηταν δυσκολο καθως εκλαιγε και ειχε παθει ενα ψιλοσοκ που τον πηραν απο μενα,μετα κοιμηθηκε στην αγκαλια μου και ηρεμησε το αγορακι μου,εργοτερα επαιζε χορευε και ηθελε να φαει...Το απογευμα μετα τις 7 μας εξετασαν και βγηκαμε.

Ενα θα σας πω, το παιδι απο την ωρα που βγηκε απο το χειρουργειο ειχε τρομακτικη διαφορα στην αναπνοη επιτελους τον εβλεπα να αναπνεει με κλειστο το στομα!!

Απιστευτη διαφορα ειναι πλεον αθορυβος αφου τον κοιταω να δω εαν αναπνεει γιατι τρομαζω καμια φορα με τοση ησυχια..Τι να σας πω το παιδι μας σωθηκε ειναι αλλος εντελως ουτε χτυπιεται πια στον υπνο του ουτε τιποτα,τρωει καλυτερα τι να πω πραγματικα ειμαιπολυ χαρουμενη που το καναμε ,παει περασε κι αυτο!!!

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ετσι για την ιστορια να σας πω οτι καναμε την εγχειρηση εδω και αρκετο καιρο στο Αγλαια Κυριακου και πηγαν ολα τελεια...

Δεν χρειαστηκε να περιμενουμε καθολου τελικα,την εγχειρηση την εκανε ο Τσακανικος.Μπηκε πρωτος πρωτος ο μικρος μου λογω ηλικιας,το χειρουργειο κρατησε περιπου 45 λεπτα,αφαιρεσε μονο κρεατακια λιγο υγρο στα αυτακια το οποιο μας ειπε οτι ηταν πολυ προσφατο και δεν ειχε γινει ιδιατερη ζημια,οι αμυγδαλες αψογες δεν χρειαστηκαν ψαλιδισμα η βγαλσιμο,απλα ηταν γεματος κρεατακι ο γιατρος απορησε πως ανεπνεε το παιδι.Τον προσεξαν παρα πολυ λογω και αλλεργιων,η αναισθησιολογος παρα πολυ καλη πραγματικα...

Το πρωτο μισαωρο ηταν δυσκολο καθως εκλαιγε και ειχε παθει ενα ψιλοσοκ που τον πηραν απο μενα,μετα κοιμηθηκε στην αγκαλια μου και ηρεμησε το αγορακι μου,εργοτερα επαιζε χορευε και ηθελε να φαει...Το απογευμα μετα τις 7 μας εξετασαν και βγηκαμε.

Ενα θα σας πω, το παιδι απο την ωρα που βγηκε απο το χειρουργειο ειχε τρομακτικη διαφορα στην αναπνοη επιτελους τον εβλεπα να αναπνεει με κλειστο το στομα!!

Απιστευτη διαφορα ειναι πλεον αθορυβος αφου τον κοιταω να δω εαν αναπνεει γιατι τρομαζω καμια φορα με τοση ησυχια..Τι να σας πω το παιδι μας σωθηκε ειναι αλλος εντελως ουτε χτυπιεται πια στον υπνο του ουτε τιποτα,τρωει καλυτερα τι να πω πραγματικα ειμαιπολυ χαρουμενη που το καναμε ,παει περασε κι αυτο!!!

 

 

Μπράβο!!!!! Συγχαρητήρια!!!

 

 

Να μας γράψεις να μας πεις αν δεις και διαφορά στην ανάπτυξη του τώρα ...

 

Εμένα η κόρη μου είναι 4ων και έχει κρεατάκια και είναι μόνιμα μπουκωμένη αλλά δεν κάνει άπνοιες, ούτε χτυπιέται γενικά. Η Κάλυψη είναι 50% από τα κρεατάκια και μου είπε ο γιατρός ότι πρέπει να είναι 75% και πάνω για να αξίζει να κάνουμε χειρουργείο. Μπορείς να μου συστήσεις τον ΩΡΛ σας να πάρω μια 2η γνώμη???

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ,αυριο θα σου στειλω τα στοιχεια του γιατρου,ειναι διευθυντης ωρυλα στο αγλαια,πολυ εμπειρος κ καλος εαν πατε οτι σας πει αυτο ειναι!

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμεις χειρουργηθηκαμε πριν μια βδομαδα στο αγια σοφια.επιτελους το παιδι κοιμαται χωρις ροχαλητο κ απνοιες,κ με το στομα κλειστο.τα βγαλαμε ολα.η ολη διαδικασια κρατησε μιση ωρα.το ιδιο εχει κανει κ η κρη μου τρισιμηση χρονων οταν ηταν.απο τοτε εχει ψηλωσει πολυ ειναι 6 ετων με υψος 1.22 κ 26 κιλα.πριν το χειρουργειο ειχαμε κολλησει για 6μηνες στα 15 κιλα κ 98 ποντους.μεγαλη διαφορα.τωρα θα δω κ τον μικρο που ειναι τρισιμιση 96ποντους κ 15κιλα πως θα παει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα πολυ χαιρομαι ;)

Αντε να δουμε γιατι ολοι μου λενε οτι ειναι κανονικος στο υψος κ στο βαρος αλλα εγω ξερω πως ειχε κολλησει η αναπτυξη του τελευταια κ γενικα επειδη ειμαστε κ οι δυο γονεις ψηλοι αρκετα,δεν "δικαιολογειται"και πολυ αυτη η σταση,σιγουρα υπηρχε λογος;)

Παντως τρωει πολυ καλυτερα ηδη;)

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

http://mtsak.blogspot.com/

 

Βερα μου αυτη ειναι η σελιδα του γιατρου, κοιταξε την με την ησυχια σου ειναι πολυ ενδιαφεροντα ολα οσα λεει,επισης εχει και ολα τα στοιχεια του γιατρου!!

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και εμεις καναμε εγχειρηση πριν2 εβδομαδες στο Παιδων αγια Σοφια με γιατρο τον κ.Χουλάκη διευθυντη του Παιδων και ολα πηγαν πολυ καλα .Καναμε επεμβαση γιατι αντιμετωπιζαμε προβλημα απνοιας και φυσικα ροχαλητο.Ολα ειναι μια χαρα και φυσικα περιμενω και την αλλαγη για την οποια εχω ακουσει και αφορα την αναπτυξη του

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και εμεις καναμε εγχειρηση πριν2 εβδομαδες στο Παιδων αγια Σοφια με γιατρο τον κ.Χουλάκη διευθυντη του Παιδων και ολα πηγαν πολυ καλα .Καναμε επεμβαση γιατι αντιμετωπιζαμε προβλημα απνοιας και φυσικα ροχαλητο.Ολα ειναι μια χαρα και φυσικα περιμενω και την αλλαγη για την οποια εχω ακουσει και αφορα την αναπτυξη του

 

Στον μεγάλο ή στον μικρό έκανες???

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

http://mtsak.blogspot.com/

 

Βερα μου αυτη ειναι η σελιδα του γιατρου, κοιταξε την με την ησυχια σου ειναι πολυ ενδιαφεροντα ολα οσα λεει,επισης εχει και ολα τα στοιχεια του γιατρου!!

 

ευχαριστώ πολύ!!!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

την εκανα στον μεγαλο αλλα θα ακολουθησει και ο μικρος περιμενουμε να γινει 3 τον Ιουνιο .Οι οδηγιες του γιατρου ηταν να τον πλακωσω το καλοκαιρι στα μπανια και στις βουτιες και απο Σεπτεμβριο-Οκτωβριο να κανουμε επανεξεταση αν δεν εχει βελτιωθει τοτε θα κανουμε εγχειρηση.Παντως δεν να ξερεις οτι τα παιδια που βγαζουν μονο κρεατακια δεν εχουν κανενα προβλημα ουτε πονανε ουτε τιποτα, οι αμυγδαλες ειναι το προβλημα.Οταν καναμε τη εγχειρηση μετα απο το χειρουργειο τα βαζουν σε ενα θαλαμο μαζι με ενα συνοδο ωστε να συνελθουν για να φυγουν υπηρχαν παιδια εκει που ειχαν βγαλει μονο κρεατακια και ειδα πως αντεδρασαν σε σχεση με εμας, καταρχιν εμεις μειναμε 1 1/2 ωρα παραπανω απο αυτα και ουτε εκλαιγαν ουτε τιποτα.Οι αμυγδαλες ειναι που πονανε και φυσικα χρειαζονται περιπου 4 μερες για να αναρρωσουν πληρως. Εμας δυστηχως απο την επομενη ημερα του χειρουργειο κολλησε ιωση λαιμου και μεχρι τωρα ειναι σπιτι με αντιβιωση

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

http://mtsak.blogspot.com/

 

Βερα μου αυτη ειναι η σελιδα του γιατρου, κοιταξε την με την ησυχια σου ειναι πολυ ενδιαφεροντα ολα οσα λεει,επισης εχει και ολα τα στοιχεια του γιατρου!!

 

 

του έχεις δλδ εμπιστοσύνη??? Εμάς μας παρακολουθεί ο Παρπούνας στο Παίδον ο οποίος ειναι μεν καλός αλλά είναι συντηρητικός πολύ. Όλο το βλέπει και το ξαναβλέπει το παιδί και το αντιμετωπίζει με φάρμακα το όλο θέμα. Να πάρω λες γνώμη 2η και από αυτόν? Μπορώ να τον πάρω στο κινητό?

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...