Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαστογραφία και ΙΚΑ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Νομίζω ότι για κάποιες εξετάσεις μπορείνα πάρεις παραπεμπτικό από γιατρό του ΙΚΑ και να κάνεις την εξέταση σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο. Ξέρω σίγουρα ότι κάποιος συγγενής μου έκανε αξονική στη Βιοιατρική με παραπεμπτικό του ΙΚΑ. Πάρε τηλ στο κέντρο με τα τηλεφωνικά ραντεβου για να ρωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τώρα μπορείς να την κάνεις στο ΜΗΤΕΡΑ, με ΙΚΑ. Τηλεφώνησέ τους για να μάθεις. Το σίγουρο είναι ότι τα περισσότερα ταμεία δεν δικαιολογούν την ψηφιακή μαστογραφία.

Link to comment
Share on other sites

Που να τηλεφωνήσω άραγε για να μάθω σίγουρα;

 

Έχω μιλήσει με 3-4 διαφορετικα ΙΚΑ απ'το πρωί.

Άλλοι μου λένε "ΝΑΙ, θα μας καταθέσετε απόδειξη-παραπεμπτικό γιατρού ΙΚΑ κτλ και θα πάρετε χρήματα".

Άλλοι μου είπαν "Καταθέστε τα, και αν ο ελεγκτής τα εγκρίνει...θα πάρετε χρήματα"΄.

Από άλλο ΙΚΑ μου είπαν "ΟΧΙ, εφόσον μπορείτε να πάτε στα διαγνωστικά κέντρα του ΙΚΑ, δεν δικαιολογούνται από ιδιωτικά κέντρα".

 

Άντε να βγάλεις άκρη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kTB4p3.png

N9Mep2.png

Link to comment
Share on other sites

παρε τηλ στο 184 όχι σε τοπικα υποκαταστήματα (εκεί βαριούνται που ζουν). Αν πας με το παρεμπτικό σε συμβεβλημένο ιδ. εργαστήριο δεν πληρώνεις και άρα δεν χρειάζεται να πάρεις απόδειξη. Πες ότι είναι επείγον (χτύπα ξύλο ότι βρήκες κάτι).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mami, η μητέρα μου έκανε εξετάσεις στο ΜΗΤΕΡΑ, με το ΙΚΑ (μόλις μίλησα μαζί της). Πήγε στο ΙΚΑ, της έγραψαν τις εξετάσεις, της έδωσαν παραπεμπτικό σφραγισμένο και με αυτό πήγε στο ΜΗΤΕΡΑ και έκανε τις εξετάσεις χωρίς να πληρώσει. Αυτό ισχύει για μαστογραφία (την απλή), οστεοπόρωση και κάποιες άλλες. Δεν ισχύει για τις αιματολογικές.

Link to comment
Share on other sites

παρε τηλ στο 184 όχι σε τοπικα υποκαταστήματα (εκεί βαριούνται που ζουν). Αν πας με το παρεμπτικό σε συμβεβλημένο ιδ. εργαστήριο δεν πληρώνεις και άρα δεν χρειάζεται να πάρεις απόδειξη. Πες ότι είναι επείγον (χτύπα ξύλο ότι βρήκες κάτι).

 

Στο 184 μου είπαν να πάρω στο ΙΚΑ που ανήκω να ρωτήσω !!!!!!!!!

 

Και άντε πάλι κάνουμε τον ίδιο κύκλο από ΙΚΑ σε ΙΚΑ ...... :twisted::twisted::twisted::twisted:

kTB4p3.png

N9Mep2.png

Link to comment
Share on other sites

παρε τηλ στο 184 όχι σε τοπικα υποκαταστήματα (εκεί βαριούνται που ζουν). Αν πας με το παρεμπτικό σε συμβεβλημένο ιδ. εργαστήριο δεν πληρώνεις και άρα δεν χρειάζεται να πάρεις απόδειξη. Πες ότι είναι επείγον (χτύπα ξύλο ότι βρήκες κάτι).

 

Στο 184 μου είπαν να πάρω στο ΙΚΑ που ανήκω να ρωτήσω !!!!!!!!!

 

Και άντε πάλι κάνουμε τον ίδιο κύκλο από ΙΚΑ σε ΙΚΑ ...... :twisted::twisted::twisted::twisted:

 

Ημαρτον!!!!!! :evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...