Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΕΝΙΚΗ ΑΙΜΑΤΟΣ (Υψηλα λευκα αιμοσφαίρια και λεμφοκύταρα)


Recommended Posts

κυριε ιμαρινοπουλε αν εχτε την καλοσυνη και γνωριζετε κατι επι του θεματος δωστε μου καποια απαντηση.ευχαριστω πολυ...και εσας κοριτσια για το ενδιαφερον...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Eλένη,τώρα μπήκα στο φόρουμ,και είδα το θέμα σου!

Μην αγχώνεσαι για κάτι που σου είπε μια μικροβιολόγος.

Μόνο ο γιατρός ξέρει ποιες είναι οι φυσιολογικές τιμές για παιδιά!

Το πιο πιθανόν είναι στα παιδιά αυτές οι τιμές να είναι εντάξυ,αλλά και λίγο ανεβασμένα να είναι, συνήθως τα λευκά και τα λεμφοκύταρα ανεβαίνουν ακόμα και σε ένα απλό συνάχι!Μας δείχνουν οτι το ανοσοποιητικό σύστημα προσπαθεί να πολεμίσει κάποιο ιό!

Γι΄αυτό και ανεβαίνουν οι τιμές.Καμμιά φορά τα μικρά περνάνε κάποιες ιώσεις τόσο ελαφρά που δεν το καταλαβαίνουμε!

716217ybmeeuyfgz.gif

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06

Link to comment
Share on other sites

ακόμη και για εξετάσεις δικές μου η μικροβιολόγος έλεγε δείξτες στο γιατρό σου και ό,τι σου πει.

 

Πιστεύω ναμ ην είναι τίποτα. Άκου προσωρινά τους γιατρούς και δείξτα και στη δικιά σου όταν γυρίσει.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΤΕΛΙΚΑ ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗς ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΠΗΡΕ και μου ειπε οτι οι εξετασεις ειναι πολυ καλες...ευχαριστω κοριτσια....ενας πανικος με πιανει ομως δεν μπορω να πω οτι ειμαι ψυχραιμη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

Περισυ ειχαμε το ιδιο θεμα με τον γιο μου,με πιο ανεβασμενα τα λευκα.Τελικα ειχε περασει ενα κρυωμα και δεν ειχε συνελθει ακομα ο οργανισμος.Αν θυμαμαι καλα μας ειχε πει η παιδιατρος και επαναλαβαμε την εξεταση μετα απο 2-3 εβδομαδες για να ειμαστε σιγουροι και οντος ειχαν πεσει.

Τα παιδιά μου....η ζωή μου

Link to comment
Share on other sites

της μικρής μου τα λευκά. με πήρε η μικροβιολόγος κ μου ειπε ειναι αρκετα ανεβασμένα :(

 

 

και εμεις μια εβδαμαδα πριν που καναμε παλι εξετασεις για τις αλλεργίες τα λευκα της ανεβηκαν απο 11,000 που ηταν Ιουνη στα 13500. Στο μικροβιολογικο μου ειπε οτι μαλλον ειναι απο συναχι κλπ αλλα η μικρη δεν περασε κατι ή τουλαχιστον δεν ειχε συμπτωματα.

 

Η παιδιατρος μας τα ειδε βιαστικα και δεν εδωσε σημασία, θα ξαναπαω την άλλη βδομάδα. Εσας τι σας είπε για αυτην την τιμή?

πόσο ειναι η μικρή σου?

4Xjop3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το είχα συζητήσει πρόσφατα αυτό το θέμα, μην ανησυχείς.

Κατ αρχήν είναι εντελως άλλεσ οι τίμες για τους μεγάλους και άλλεσ για τα μικρά. Μάλιστα υπάρχουν διαβαθμίσεις ανάλογα με την ηλικία. Και σε μάς ενω σύμφωνα με το μικροβιολογικό (παρόλο που υποτίθεται είχε βάλει τα όρια για τα παιδιά) υπήρχε πρόβλημα, η παιδίατρος μας είπε όλα τέλεια και μάλιστα μου εξήγησε οτι κάποιος τύπος στην γενική αίματος μέχρι μια ηλικία (νομίζω γύρω στα πεντε ) είναι αντεστραμμένος. Δεν θυμάμαι τί ακριβώς αλλα ας πούμε οτι για τα λευκά κοιτάς τα όρια των λεμφοκυττάρων και το αντίστροφο. Επαναλαμβάνω οτι το πιο πάνω ήταν παραδειγμα γιατί δεν θυμάμαι τί ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...