Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κείμενα/Ποιήματα Βάπτισης-Γάμου !!!


elias-christina

Recommended Posts

Ηρθε η ωρα μας κ εμας.Σας παρακαλω καντε κατι,βαφτιζουμε τον μικρο τον σεμπτεμβρη κ θα ηθελα ενα κειμενο που να αναφερεται κ μεγαλυτερος αδελφος του μεσα.Τι κ εαν εψαξα δεν βρηκα κατι παρεμφερες.Εαν υπηρχε κατι θα με σωζατε...απο το ανχος μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ηρθε η ωρα μας κ εμας.Σας παρακαλω καντε κατι,βαφτιζουμε τον μικρο τον σεμπτεμβρη κ θα ηθελα ενα κειμενο που να αναφερεται κ μεγαλυτερος αδελφος του μεσα.Τι κ εαν εψαξα δεν βρηκα κατι παρεμφερες.Εαν υπηρχε κατι θα με σωζατε...απο το ανχος μου.

 

Βαφτίζουμε σεπτέμβριο στις ... του μηνός, το όμορφο αδερφακι μου θα γίνει χριστιανός.

Όλοι εκεί να είσαστε,κανένας να μην λείψει κ θα φροντίσουμε εμείς κανείς σας να μην πλήξει.

 

Κατι τέτοιο Μάρθα;

Link to comment
Share on other sites

Εγω επελεξα το εξης για τη βαπτιση της κορης μου η οποια θα γινει τον Ιουλιο '09.ΣΑΣ ΠΡΟΣΚΑΛΟΥΜΕ ΣΤΗ ΒΑΠΤΙΣΗ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΜΑΣ ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.........Ειναι πολυ απλη ,ρωμαντικη και πρηγκιπικη οπως ειναι και η προσκλκηση της.Διαλεξα μια πρωτοτυπη ιδεα.Ειναι μια χαρτινη κορωνα σε ροζ χρωμα που στο πισω μερος εχει ενα λαστιχακι που μπορει να φορεθει κιολας!Ειναι πολυ πρωτοτυπη!Την σκεφτηκα μονη μου!Αφου απο κει που την πηρα μου ειπε η κοπελα "τοσα χρονια εχω το μαγαζι ποτε μου δεν το σκεφτηκα αυτο το πραγμα,πολυ πρωτοτυπη ιδεα"!:P:p

.png
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι ιδέες σας καταπληκτικές...

Η έμπνευση στα καλύτερά της...

 

Γι αυτό λοιπόν ζητώ και εγώ την συμβολή σας σε κάτι...

 

Στην βάφτιση της κόρης μου αντί για δώρα θέλουμε να γίνουν δωρεές στο "κάνε μια ευχή". Έτσι λοιπόν θέλω η μπουμπού μου να ζητά από τους καλεσμένους ακριβώς αυτό, ότι δεν θέλει δώρα αλλά θέλει να βοηθήσουν όλοι να πραγματοποιηθούν οι ευχές άλλων παιδιών...

 

Θα με βοηθήσετε??????

Μια στιγμή, μια ζωή

Η στιγμή που σε είδα...

 

catcatsrd20090114_1_To+mpoumpouki+mou+is.png

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι ιδέες σας καταπληκτικές...

Η έμπνευση στα καλύτερά της...

 

Γι αυτό λοιπόν ζητώ και εγώ την συμβολή σας σε κάτι...

 

Στην βάφτιση της κόρης μου αντί για δώρα θέλουμε να γίνουν δωρεές στο "κάνε μια ευχή". Έτσι λοιπόν θέλω η μπουμπού μου να ζητά από τους καλεσμένους ακριβώς αυτό, ότι δεν θέλει δώρα αλλά θέλει να βοηθήσουν όλοι να πραγματοποιηθούν οι ευχές άλλων παιδιών...

 

Θα με βοηθήσετε??????

 

Η βαφτιση μου έφτασε,ελάτε να με δείτε μα δώρο μην μου φέρετε,μην με στεναχωρητε.

Τα χρήματα σας δώστε τα στο "κανε μια ευχή"

παιδακια που χρειάζονται αγάπη,προσοχή.

 

Ε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βαφτίζουμε σεπτέμβριο στις ... του μηνός, το όμορφο αδερφακι μου θα γίνει χριστιανός.

Όλοι εκεί να είσαστε,κανένας να μην λείψει κ θα φροντίσουμε εμείς κανείς σας να μην πλήξει.

 

Κατι τέτοιο Μάρθα;

 

Καλα τελειο????Μου εδωσες καταπληκτικη ιδεα.Σε ευχαριστω πολυ

με σωζεις!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η βαφτιση μου έφτασε,ελάτε να με δείτε μα δώρο μην μου φέρετε,μην με στεναχωρητε.

Τα χρήματα σας δώστε τα στο "κανε μια ευχή"

παιδακια που χρειάζονται αγάπη,προσοχή.

 

Ε;

 

Καθόλου κακό !!!!!!!!!!!!

 

Θα το λάβω πολύ σοβαρά υπόψη...

Μια στιγμή, μια ζωή

Η στιγμή που σε είδα...

 

catcatsrd20090114_1_To+mpoumpouki+mou+is.png

Link to comment
Share on other sites

Θες να μου πεις κ καμία λεπτομερια επιπλέον για να γίνει καλύτερο;

 

Βασικα τα μικρα μου εχουν 11 μηνες διαφορα κ γι αυτο θελω να λεει κατι ο μεγαλος κ καλα για τον μικρο στην προσκληση.Θεμα για την βαφτιση δεν εχω κατι ιδιαιτερο,την πιο απλη θα κανω.Τον μεγαλο τον λενε ευθυμη,εαν μπορεσεις κ ταιριαξεις κ το ονομα του μεγαλου θα ειναι τελειο.Ο μικρος σαββας θα βαφτιστει.Σε ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μάρθα δες κ αυτό.

Βαφτίζουμε σεπτέμβριο στις ... του μηνός,

Το όμορφο αδερφακι μου θα γίνει Χριστιανός.

Οι γονείς μου αποφάσισαν Σαββουλη να τον λέμε

Κ ότι για την πάρτι του πολλές καρδιές θα καίνε.

Γιαυτό μην τ'αναιρέσετε,

στην βαφτιση να ρθείτε.

Γιατί αυτό το θέαμα δεν θα το ξαναδείτε.

 

Κορίτσια μπορεί να μην τα γράφω τέλεια όπως η Μερσυ αλλά ελπίζω να βοηθάω λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι 2 ξεχωριστά αυτα. Πες μου λεπτομέριες να κάνω κατι πιο ολοκληρωμένο

 

ΟΙ ΛΑΜΠΑΔΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΡΟΖ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΓΟΡΓΟΝΕΣ ΑΣΤΕΡΙΕΣ ΚΑΙ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ

ΟΙ ΜΠΟΥΝΙΕΡΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΑΜΕΛΕΣ ΜΕ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΘΑ ΕΧΩ ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΜΕΝΑ ΣΕ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΓΟΡΓΟΝΕΣ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΚΑ ΓΟΡΓΟΝΕΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΣΜΙΣΗ. ΟΠΟΤΕ ΤΗΣ ΣΥΝΔΙΑΣΑ ΜΕ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ. ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΘΑ ΕΧΩ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΟΡΓΟΝΑ ΤΟΥ DISNEI ARIEL ΔΕΝ ΤΗΝ ΛΕΝΕ?

ΑΜΑ ΣΥΝΔΙΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΒΑΠΤΙΣΗ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω δυο ματάκια

ματάκια γαλανά

που όνομα ζητάνε

από την νονά.

 

Μου είπε πως μου βρήκε

μα πουθενά δεν είπε

πως θα με ονομάσουν

γιατι θέλει να περάσουν

από την εκκλησία να με δουν

και το όνομα ν΄ακούσουν.

 

Γιαυτό λοιπόν σας περιμένω με ανυπομονησία

να καμαρώσετε εμέ χωρίς λογοκρισία...

είπα να γράψω κι εγώ ένα...για όποια κοπέλα θέλει βοήθεια.

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

molis egina kai egw melos stin parea sas. stis 11 iouliou baftizw to mwraki mou kai ithela epeidi ftiaxnw biblio euxwn tin prwti euxi na tin grapsoume emeis oi goneis tou. mipws 9a mporousate na me boi9isete ligo giati exw mperdeutei to mialo mou exei kollisei. euxaristw ek twn proterwn........

Link to comment
Share on other sites

 

Κορίτσια μπορεί να μην τα γράφω τέλεια όπως η Μερσυ αλλά ελπίζω να βοηθάω λίγο.

 

Νομίζω ότι πήρες τη σκυτάλη από τη mersy και ζωγραφίζεις και εσύ!!

Θα ήθελα αν μπορείς να βοηθήσεις και εμένα.

Τον μπεμπάκο τον βαφτίζουμε 5 Ιουλίου και έχω βάλει το παρακάτω κείμενο:

 

Έλεγα πως τη γλίτωσα μα άσχημα τα νέα

βάφτιση μου ετοιμάζουνε με μπόλικη παρέα.

Μου είπαν δεν είναι τίποτα, ωραία θα περάσω

ρώτησα όμως κι έμαθα και λέω να το σκάσω.

Καλά καλά στα ¨ψέλνουνε¨, σε γδύνουν, σε λαδώνουν

και στο νερό σε βάζουνε και το μαλλί σου κόβουν.

Δεν ξέρω αν θα έρθετε, εγώ όμως θα το σκάσω

λέω να πάω με το μπαμπά λιοντάρια για να πιάσω!

 

Το κείμενο το έκανα copy από εδώ απλά άλλαξα το τέλος γιατί θέλω να είναι σχετικό με λιονταράκια.

Ο μπεμπάκος είναι λιονταράκι στο ζώδιο και πάνω σε αυτήν την ιδέα έφτιαξα το προσκλητήριο και τις μπομπο.

Το κειμενάκι όμως το έχει δει σε πάρα πολλά προσκλητήρια και θα ήθελα κάτι άλλο,καινούριο.

Μπορείς να με βοηθήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Irinari μου επιτρέπεις να προτείνω αυτό??? Ελπίζω να σου αρέσει...

 

Λένε ότι στο εκκλησάκι

το μικρό το λιονταράκι

το νερό θα φοβηθεί!!

Είναι όμως ένα αντράκι

το δικό μας το παιδάκι

ούτε καν θα βρυχηθεί!!

 

Τον Ιούλιο να ρθείτε

τον μικρούλι για να δείτε

να βουτάει στο νερό,

με παρέα τα ζωάκια

και τα άλλα τα παιδάκια

σε ένα πάρτυ φοβερό!

 

Να σου ζήσει ο μικρούλης!! Φοβερό χαμόγελο, σκέτο λιονταράκι!!

as1cCDB0g410010Nzc3NTlvZHwwMTI1ZHxPIFNvdGlyYWtpcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Elena36 σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!!!!

Είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!Απλό και χαρούμενο,ότι πρέπει για κείμενο βάφτισης.

Να είσαι καλά και σε ευχαριστώ και πάλι για το χρόνο που αφιέρωσες και για το αποτέλεσμα!

Να χαίρεσαι και εσύ το μικρουλάκι σου και να το καμαρώνεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια πως σας φαίνεται το παρακάτω κειμενάκι?

 

Στο λευκό το εκκλησάκι

κάτω στην ακρογιαλιά

το μικρό το λιονταράκι

πάει τώρα για βουτιά.

 

¨Όλους σας καλώ να ΄ρθείτε

να με δείτε να γελώ

στο νερό της κολυμπήθρας

ζωηρά να τραγουδώ.

 

Μη θαρρείτε πως θα κλάψω

είμαι άντρας φοβερός

όμορφος και θαρραλέος

των γονιών μου ο θησαυρός¨.

 

Σας αρέσει?Πείτε ειλικρινά!

Elena36 τι λες???

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πως σας φαίνεται το παρακάτω κειμενάκι?

 

Στο λευκό το εκκλησάκι

κάτω στην ακρογιαλιά

το μικρό το λιονταράκι

πάει τώρα για βουτιά.

 

¨Όλους σας καλώ να ΄ρθείτε

να με δείτε να γελώ

στο νερό της κολυμπήθρας

ζωηρά να τραγουδώ.

 

Μη θαρρείτε πως θα κλάψω

είμαι άντρας φοβερός

όμορφος και θαρραλέος

των γονιών μου ο θησαυρός¨.

 

Σας αρέσει?Πείτε ειλικρινά!

Elena36 τι λες???

 

φοβερό!;)

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια θα ήθελα και εγώ τη βοήθειά σας.

Σκέφτομαι αντί για γλυκό να έχω σοκολάτες με ετικέτα που θα φτιάξω και θα έχει το ίδιο σχέδιο με τις μπομπονιέρες και την πρόσκληση και σκέφτομαι ίσως πρόσθετα πάνω ένα κειμενάκι, ίσως ευχαριστήριο.

καμιά ιδέα;

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Χριστίνα 04/10/10

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Υποκλίνομαι στο ταλέντο σας και θέλω τη βοήθειά σας.

Η μπέμπα μας είναι γαλανομάτα, σαν κούκλα πορσελάνινη(αυτό μου λένε ακόμα και στο δρόμο), φτυστή ο αδερφός της με το οποίο έχουν 9,5 χρόνια διαφορά. (αν αναφερθεί στο κείμενο θα είναι ευτυχισμένος)

Η βάπτιση θα γίνει Σεπτέμβρη, στο μοναστήρι της Παναγίας Ελεούσας και το όνομα της θα είναι Μαρία(ταμένη στην Παναγία)

Είχα σκεφτεί να έχουμε θέμα τα λουλούδια

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η ξαδελφη μου βαπτιζει την μπεμπα της και μου ζητησε βοηθεια για το κειμενο του προσκλητηριου της.Τωρα σας ανακαλυψα και θελω να μου προτινετε κατι οσο πιο συντομα γινεται. Θα την ονομασουν Βασιλικη κι ειναι ενα μελαχρινο,χαρουμενο κοριτσακι.....Θα βαπτιστει σε ενα εξωκλησι στην Αναληψη Τεγεας. Θα μου αρεσε κατι χιουμοριστικο.Ευχαριστω πολυυυυυυυυυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερααα!!!τι φανταστικα ποιηματακια διαβαζω εδω????ειναι το ενα πιο ωραιο απο το αλλο!!!λε κοριτσια ξερω οτι ειμαι εκτος θεματος αλλα μηπως θα θελατε να μου πειτε και εμενα ενα τετραστιχο να γραψω πανω στην ετικετα του κρασιου που θα βαλω πανω στο τραπεζι του γαμου μου?????ευχαριστω παρα πολυ και συγνωμη αν σας ανακατεβω!!!

.png40145a8546f30db01.gif
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και μας η ωρα μας :-D

Για βοηθατε? Ειμαστε γαλανοματηδες, Ολυμπιακοι και θα παρουμε ονοματακι (σσσσσ Γιαννης):D

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας στο ιντερνετ για τη βάφτιση μας, έπεσα πάνω σε αυτά και είπα να τα ποστάρω για όποιον ενδιαφέρεται ...

 

Κείμενα Βάπτισης

 

  1. Ένα χαμόγελο γλυκό χαρίζω σε σας που αγαπώ. Με και εσείς αν μ'αγαπάτε , όλοι στην εκκλησιά ελάτε, βρεγμένο σαν παπάκι να δείτε ένα παιδάκι . Βαπτίζομαι την ......
  2. Έλεγα πως τη γλύτωσα, μα άσχημα τα νέα! Βάπτιση μου ετοιμάζουνε με μπόλικη παρέα. Μου'παν δεν είναι τίποτα, ωραία θα περάσω, ρώτησα όμως κι έμαθα και λέω να το σκάσω. Καλα καλα στα ψάλλουνε, σε γδύνουν, σε λαδώνουν και στο νερό σε βάζουνε και το μαλλί σου κόβουν. Δεν ξέρω εσείς αν θά ' ρθετε , εγώ θα έχω φύγει, αυτή την Κυριακή σαλπάρω για ταξίδι .... Εσείς ελάτε ...την _________και ώρα_____στον Ιερό Ναό ______________.
  3. Σας προσκαλούμε στη βάπτιση του γιού μας που θα γίνει την ______και ώρα_____στον Ιερό Ναό _______.
  4. Θα χαρούμε πολύ να σας έχουμε κοντά μας στη βάπτιση του γιού μας που θα γίνει την _________και ώρα ______στον Ιερό Ναό ______________.
  5. Διαλέξαμε για σένα την πιο όμορφη μέρα __________και ώρα_________το πιο γραφικό εκκλησάκι____________την πιο καλή νονά___________-και το πιο ξεχωριστό όνομα______.
  6. Όλα τ' αστέρια τ'ουρανού, κοιτούν την ομορφιά μου, κι όλες οι στάρ του σινεμά τα χάνουνε μπροστά μου. Αυτή δεν είναι βάπτιση , θα είναι πασαρέλα και μανεκέν μόνο εγώ μια όμορφη κοπέλα. Η βάπτισή μου θα γίνει την _________και ώρα _________στον Ιερό Ναό________.
  7. Με φωνάζουν φυστικάκι , φρατζολάκι & μπεμπάκι. Τέλειωσαμ όμως τα αστεία γιατί έγινα αντράκι και στην κολυμπήθρα μπαίνω για να πάρω ονοματάκι. Θέλω όλοι σας να 'ρθείτε και τη βάπτιση να δείτε . Ραντεβού την __________ και ώρα ___στον Ιερό Ναό____________.
  8. Σ'ονειρευτήκαμε, σε περιμέναμε, σ'υποδεχτήκαμε ,σ'αγαπήσαμε .... Και να που τώρα διαλέγουμε για σένα όνομα. Την_________και ώρα_________στον Ιερό Ναό _______________.
  9. Πρόσωπο ολοστρόγγυλο που μοιάζει με φεγγάρι, μπαμπάς - μαμά με δείχνουνε σε όλους με καμάρι . Χειλάκι πετροκέρασο, μυτούλα γαλλική , ελάτε στα βαφτίσια μου , όλοι να είστε εκεί. Σαν γοργονίτσα στο βυθό , εγώ βουτιά θα κάνω , χωρίς σουτιέν , χωρίς μαγιό , όλους θα σας τρελάνω. Βαπτίζομαι την ________και ώρα _____ στον Ιερό Ναό ____________.
  10. Έχω ένα αυτοκινητάκι που όλο όλο τρέχει και που θα σταματήσει; Θα σταματήσει στον Ιερό Ναό ___________. Εγώ, ο μπαμπάς μου _____, η μαμά μου_____ και ο Νονός μου,_________ σας προσκαλούμε στη βάπτισή μου στις ______________ και ώρα ___________.
  11. Σας καλούμε να παρευρεθείτε στη βάπτιση του παιδιού μας το________και ώρα_____στον Ιερό Ναό_________. Η παρουσία σας θα είναι χαρά και τιμή για μας.
  12. Προσοχή ! Προσοχή !!! Η βουτιά δεν θα επαναληφθεί! Να είστε όλοι εκεί μεγάλοι και μικροί , να δείτε ένα κουκλί βρεγμένο σαν παπί!!!! Βαπτίζομαι την ___________και ώρα___________.
  13. Δεν μου φτάνουν οι μπελάδες που τραβάω σαν νινί, ήρθε η ώρα η νονά μου τ' όνομά μου να μου πεί . Λάδια, Μύρα στο κεφάλι , σαν να μη φτάνουν όλα αυτλα, θα μου κόψουν και το ζόρι μια τούφα απ' τα μαλλιά. Ραντεβού την __________και ώρα___________στον Ιερό Ναό___________.
  14. Είμαι αντράκι ζόρικο θα πάρω μηχανάκι , κι αν θα αποκτήσω όνομα θα βρώ και γκομενάκι. Και σαν τα χρόνια υα διαβούν δεν θα' μαι πια μωρούλι, και θα φωνάζουν όλες τους Ω!!__________ το μανούλι. Την __________και ώρα_________στον Ιερό Ναό____________.
  15. Είμαι άνδρας και το κέφι μ ου θα κάνω , και θα ρίζω κι ένα μπάνιο παραπάνω. Ακόμα κι αν μου τάζουνε μέλι από την κυρήθρα , εγώ θα κλάψω σίγουρα μέσα στην κολυμπήθρα. Όπως εσείς γνωρίζεται, και όπως όλοι λένε, να ξέρετε κυρίες μου ότι και οι άνδρες κλαίνε.

 

Κείμενα Βάπτισης - Γάμου ΜΑΖΙ

 

  1. Σας προσκαλώ στο γάμο της μαμάς μου, και του μπαμπά μου , που θα γίνει στον _________, στις_____________ και ώρα ________. Ο Νονός μου __________ , θα σας πει το όνομά μου αμέσως μετά. Σας περιμένω, Ο Μπέμπης
  2. Ο __________και η ___________σας προσκαλούν στο γάμο τους και στη βάπτιση του γιού τους που θα γίνει το________και ώρα____ στον Ιερό Ναό ______________.
  3. Είμαι ένα μωρό όμορφο και ζωηρό! Θέλω πολύ να βαπτιστώ και στο νεράκι να βρεθώ. Ελάτε όλοι να με δείτε και τη βουτιά μου να χαρείτε. Πριν από μένα όμως προηγείται ο γάμοε των γονιών μου. Και περιμένουμε όλοι μας να 'ρθείτε. Την_________και_________στον Ιερό Ναό________

Κείμενα Γάμου

 

  1. Σας προσκαλούμε στην πρεμιέρα της κοινής μας ζωής .... Η Αυλαία θα ανοίξει το _______& ώρα ________ στον Ιερό Ναό ___________.
  2. Θα είναι ιδιαίτερη τιμή και χαρά για μας η παρουσία σας στο γάμο μας που θα γίνει το _______& ώρα _______ στον Ιερό Ναό ___________
  3. Η παρουσία σας και οι ευχές μας θα μας δώσουν μεγάλη χαρά στην ομορφότερη στιγμή της ζωής μας . Θα σας περιμένουμε στο γάμο μας την __________ & ώρα _________ στον Ιερό Ναό____
  4. Θα χαρούμε να μοιραστείται μαζί μας την ξεχωριστή στιγμή της ζωής μας, στον Ιερό Ναό ________την __________ και ώρα _________.
  5. Αρχίζουμε τη νέα μας ζωή , το ______ & ώρα _______ στον Ιερό Ναό _________. Η Παρουσία σας και οι ευχές σας θα κάνουν τη χαρά μας μεγαλύτερη στην πιο ευτυχισμένη μέρα της ζωής μας.
  6. Σας προσκαλούμε στο γάμο μας που θα γίνει στον Ιερό Ναό ________ την __________ & ώρα_____. Η Παρουσία σας θα μας τιμήσει ιδιαίτερα.
  7. Παντρευόμαστε!!!! Το ________ & ώρα _____στον Ιερό ΝΑό _________. Θα χαρούμε να σας έχουμε κοντά μας .
  8. Ο ________ & η _______ σας προσκαλούν στο γάμο τους που θα γίνει το __________ & ώρα ____ στον Ιερό Ναό ___________,
  9. Θα μας τιμήσει ιδιαίτερα η παρουσία σας στο γάμο μας που θα γίνει το _________ & ώρα __________ στον Ιερό Ναό __________.
  10. Σας προσκαλούμε να μας τιμήσετε με την παρουσία σας στο γάμο μας που θα γίνει το _______ & ώρα ______ στον Ιερό Ναό _________.
  11. Με χαρά σας προσκαλούμε στο γάμο μας , που θα γίνει την __________ & ώρα ________ στον Ιερό Ναό __________.
  12. Αυτό που ρίζωσε μέσα μας δεν μπορεί να περιγραφεί με λόγια ούτε με εικόνες, γιατί είναι λιβάδι από συναισθήματα ... Είναι η ίδια η ΑΓΑΠΗ! Γι' αυτό σας καλούμε να παρευρεθείτε στο γάμο μας το ________ & ώρα _______ στον Ιερό Ναό _________.
  13. Πριν από καιρό δώσαμε μεταξύ μας μια υπόσχεση για αγάπη , πίστη , σεβασμό και μια σωστή οικογένεια. Την ίδια υπόσχεση θα δώσουμε μπροστά στο Θεό και σε σας το _________ & ώρα____ στον Ιερό Ναό ___________.
  14. Ένα χαμόγελο και μια ευχή από τα αγαπημένα μας πρόσωπα είναι αυτό που θέλουμε για την ομορφότερη στιγμή της ζωής μας . Γι'αυτό σας προσκαλούμε στο γάμο μας που θα γίνει το _____________ & ώρα _______ στον Ιερό Ναό ____________.
  15. Εάν η τύχη μας ένωσε η αγάπη μας παντρεύει ! Όταν το ημερολογιό σας δείξει ________ και το ρολόι κτυπήσει __________ θα χαρούμε πολύ να σας δούμε στον Ιερό Ναό _________.
  16. Ε, ναι λοιπόν ! Μπορείται να σταματήσετε να αναρωτιέστε πότε θα παντρευτούμε. Φτάνει η στιγμή το ______________ στις __________ στον Ιερό Ναό ___________.
  17. Η Τύχη μας ένωση , η αγάπη μας παντρεύει! Το ___________και ___________ σας περιμένουμε στον Ιερό Ναό ___________για να μοιραστείτε μαζί μας την ομορφότερη στιγμή της ζωής μας.
  18. Αποφασίσαμε να μοιραστούμε τις νύχτες και τις μέρες μας, τα ρούχα και τις βέρες μας, τα όνειρα, τα μυστικά μας και όλα τα υπάρχοντά μας , τις σκοτούρες , τις χαρές μας, τα φυτά , τους πίνακές μας , και εν τέλει τις ζωές μας. Σας περιμένουμε την ___________και ώρα __________στον Ιερό Ναό ____________.
  19. Στο σημαντικότερο Ραντεβού της ζωής μας, θέλουμε γύρω μας πρόσωπα που μας αγαπούν. Γι'αυτό σας καλούμε να παρευρεθείτε και να μοιραστείται μαζί μας την ευτυχία μας. Σας περιμένουμε με πολύ χαραά την ________ και ώρα _______στον Ιερό Ναό ____________.
  20. Η Ευτυχία δεν είναι ολοκληρωμένη αν δεν την μοιράζεσαι με εκείνους που αγαπάς , γι' αυτό σας προσκαλούμε στο γάμο μας το ___________ και ώρα _____ στον Ιερό Ναό ___________.
  21. Την πιο μαγική ένωση ουρανού & γης την ομορφότερη στιγμή της ζωής μας. Σας προσκαλούμε να την μοιραστείτε μαζί μας στον Ιερό ΝΑό ________. Την _______ και ώρα_______.
  22. Κοινή μας απόφαση να μοιραστούμε τα όνειρα, τις ελπίδες, την ομορφιά της κάθε στιγμής, για πάντα μαζί... Δεχθείτε το κάλεσμά μας και ελάτε στο χαρούμενο ξεκίνημά μας. Καλωσορίστε την πρεμιέρα της καινούργιας μας ζωής με την παρουσία σας. Την __________στις ________στον Ιερό Ναό____________.
  23. Το πιστεύτετε δεν το πιστεύετε εμείς παντρεύομαστε! Θα χαρούμε πολύ να σας έχουμε κοντά μας στο γάμο μας το ________ στις _________ στην Ιερά Μονή ____________.

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

και ενα για τη γοργονα σου:

ΣΩΜΑ ΕΧΩ ΚΑΛΛΙΓΡΑΜΜΟ

ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΟ ΦΕΓΓΑΡΙ

ΓΙ' ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ

ΓΕΜΑΤΗ ΜΕ ΚΑΜΑΡΙ!

 

ΣΑ ΓΟΡΓΟΝΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

ΕΓΩ ΒΟΥΤΙΑ ΘΑ ΚΑΝΩ

ΧΩΡΙΣ ΜΑΓΙΟ ΧΩΡΙΣ ΣΟΥΤΙΕΝ

ΟΛΟΥΣ ΘΑ ΣΑΣ ΤΡΕΛΑΝΩ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...