Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Να τα πω γιατι η θα σκασω η θα παθω καταθλιψη!


boy'smam

Recommended Posts

boy'smam ΕΑΝ ΕΙΣΑΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ

πωπωππωπωωπ τα πεξα τρομαξα να διαβασω

κοριτσια μπραβω σας σας βγαζω το καπελο

εγω εχω ενα μωρακι και ειναι ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γρηγορα αφυπνιστηκε ή μαλλον τον αφυπνισες. Γενικα εχω καταλαβει οτι οι αντρες θελουν να τους τα λες. Δηλαδη κανε αυτο κανε εκεινο και οχι μια φορα. Δεν ξερω, δεν ακουν; Ξεχναν; Τι να πω; Και απο σωστη πρωτοβουλια μηδεν. Η πρωτοβουλια τους σπανια θα ειναι οντως βοηθητικη.

/QUOTE]

Τα λες πολύ σωστά! Απλά εμάς τις γυναίκες αυτό μας κουράζει και μας εκνευρίζει.

Link to comment
Share on other sites

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥς ΑΝΤΡΕΣ εμενα μεχρι τον 4 μηνα και θα τον αλαξει και θα τον ταιση και θα τον κοιμησει . τωρα τελευταια αμα δεν του πω εγω δεν κουρδιζεται

αφηστε οι αντρες ειναι αλλο πραγμα το νεογενητο καταλαβαινει πιο πολλα μην συζηταμε

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι νομίζω ότι καταλαβαίνουν αλλά κάνουν το κορόιδο.

Ο δικός μου, που δεν κουράζεται στη δουλειά, μου έλεγε μα τί κάνεις όλη μέρα στο σπίτι είσαι :confused::shock:.

Κι όταν γύρισα στη δουλειά, σιγά μην κουράζεσαι στη δουλειά....τον κόσμο δουλεύεις :confused::shock:

Link to comment
Share on other sites

ασε ασε τι ειναι τουτο παλι τι κανεις ολοι μερα καλεολο εξω εισαι . στο μεταξυ το σπιτι στην εντελεια φαγητο υπαρχει δηλαδη μια βολτα τ μωρο δεν μπορω ν το παω ολο απο εδω κ απο εκει εισαι ασε ασε μην με φουντωνεις βραδιατικα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποπη να σαι καλα και μονο που το σκεφτηκες!Αθηνα μενω!

Κουρκουμπινι καλα τα λες!Πρωτοβουλια μηδεν μαζι με αμνησια!Ο αντρας μου ειδικα εχει βραβειο!Φαντασου πριν 4 χρονια το λεω σε 15' στην σταση του μετρο και ξεχασε να ερθει!Φοβερος?

no doubt μακαρι να μπορουσαμε να ερχεται η γυναικα τοσο συχνα!Τωρα 2 φορες το μηνα για τα χοντρα και παλι καλα να λεω!

Βρεε κοριτσια το μωρακι χαμογελαει στον υπνο του και τα ξεχναω ολα!Λιωνω!

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον ο αντρας μου δεν λεει τετοια κουλα!Ισα ισα ωρες ωρες με ρωταει πως τη παλευω...Ειδικα οταν κλαιει το μωρο..που σημειωτεον το κλαμα του δεν παιζεται!Μιλαμε για πολλα ντεσιμπελ οχι αστεια

Link to comment
Share on other sites

Άχουτο μωρέ.......

Τί θυμήθηκα τώρα. Εμένα να κάθομαι δίπλα στο κρεβάτι του μεγάλου μου, να μου πιάνει το χέρι, να θηλάζω με το άλλο το ένα μωρό και με το πόδι να κουνάω το ρηλάξ με το άλλο μωρό.

Το δύσκολο για μένα είναι που ο άνδρας μου εργάζεται πολλές νύχτες το μήνα και είμαι πίσω μόνη μου.

Η πεθερά και μένα εξαφανισμένη, η μητέρα μου θα βοηθούσε πολύ αλλά λίγο μετά τη γέννα έσπασε το πόδι της και έτρεχα και για κεινη.

Τον γυναικολογικό έλεγχο των 40 ημερών τον έκανα στους 8 μήνες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα ειχε χεστη για τα καλα με τους κολικους και ηταν σουζα ο κυριος πανω απο το μωρο αστα αστα μην παθει τπτ μετα ηρεμησαμε συγα συγα . ειναι λιγο στο κοσμο τους οι αντρες αλλα ενταξει

εγω δοξα το θεο εκτος τους κολικους 40 ημερων δεν εχω ποροβλημα το παιδι μ ειναι ηρεμο γενικως δεν εχω προβλημα κλησαμε τον 7 μηνα και το μονο πραγμα που δεν δεχεται ειναι να παρω αλλο μωρο αγκαλια η να το πειραξω εκει κατεβαζουμε κατι μουτρα και μονο στον μπαμπα μας παει εκει καμαρωνει ο μπαμπας μας χεζεται . καταταλα ειναι πατερας και γιος αδυναμια ο ενας στον αλλον εγω ειμαι η δουλαρα

Link to comment
Share on other sites

Μη μου βαζεις ιδεες...Μακρια απο την πεθερα(μενει απο πανω)και οπου να ναι!

Καλά μένει από πάνω και δεν βοηθάει :shock:;

Τουλάχιστον να παίρνει κανά 2ωρο το μεγάλο σου.

Link to comment
Share on other sites

Προτιμω να μην βοηθαει η πεθερα γιατι περισσοτερο ζημια κανει παρα βοηθεια.Οσο ημουν εγκυος την ειχα παρακαλεσει μια φορα να μου κανει λιγο σιδερο.Τα σιδερωσε αλλα μετα μυριζαν τσιγαριλα και τα ξαναπλυνα!Το μικρο τον παρακακομαθαινει δηλαδη εγω ραβω αυτη ξυλωνει και δεν εχω υπομονη να ξαναραβω τα ιδια μετα!Και αντης πω και τπτ κανει μουτρα(και τι μουτρα!?),στον αντρα μου του την λεει κιολας!Της προαλες κατι της ειπε και του λεει"δεν μας χεζεις?"!Οποτε προτιμω την καταθλιψη χωρις πεθερα!Τον βλεπει 1 φορα τη βδομαδα,συνηθως κυριακη για να ναι και ο πεθερος μου.

Να πω κι αλλο ενα παραπονο?Στο μωρο δεν εχουν παρει ουτε ενα καλτσακι δωρο!

Αλλη στεναχωρια αυτη που αυτο το μωρο ολοι το χουν γραμμενο!Στο πρωτο γινοταν παρελαση απο επισκεψεις και δωρα...οχι οτι με νοιαζουν τα δωρα αλλα ειναι αδικο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ε ΝΑΙ συγουρα ειναι απο τις πεθερες μονο στο ονομα περνουν μερος και σε τπτ . αχ κοπελα μου υπομονη θα περασει μια φαση ειναι

Καπως ετσι.Χωνοταν αρκετα στις αρχες αλλα τους εκοψα τον αερα νωρις και τωρα δεν εχω πολλα πολλα!οσο χρειαζεται

Link to comment
Share on other sites

αχ πως δεν μπορω που ξεχωριζουν και κυριως οταν ειναι αδερφακια . εγω το ειπα στους γονεις μου οταν θα κανω δευτερο με το καλο να μην τολμησουν και ξεχωρισουν κανεναν απο τους δυο να αγαπανε και τα δυο και να εχουν και στα δυο αδυναμια γιατι αμα δω το παραμικρο δεν τα ξανα βλεπουν

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτα διαβάζω και αγχώνομαι και γω γιατι σε 3 μήνες θα ειμαι στην ιδια κατάσταση με σένα.Με ένα βρέφος και ενα ακόμα αγοράκι 2 ετων.Βοήθεια δεν υπάρχει απο πουθενα, η μαμά μου μένει 300 χιλιομετρα μακρυα και αντε να ρθει για καμια 10αριά μέρες το πολύ.Πεθερα αστο καλύτερα .... :rolleyes: αν και αυτη μενει στο χωριο της. Προσπαθω να μην σκεφτομαι μονο τα αρνητικά αλλα δυστυχως οταν εισαι ολη μερα μονη στο σπίτι με ενα ζωηρό αγοράκι και ο αντρας σχεδόν ολη μερα στην δουλειά, ε τοτε πως να μην τα σκέφτομαι? Υπομονή σε ολες μας και καλό κουράγιο!

Link to comment
Share on other sites

ταζουλα μου αντε με το καλο να γεννησεις ολα καλα θα πανε κουραγιο

Σε ευχαριστω popi, ευτυχως που ειστε και σεις εδω και μοιραζόμαστε καποια συναισθηματα ειτε αυτα ειναι χαρας, λυπης, ανησυχιας, φοβου κ.λπ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι νομίζω ότι καταλαβαίνουν αλλά κάνουν το κορόιδο.

Ο δικός μου, που δεν κουράζεται στη δουλειά, μου έλεγε μα τί κάνεις όλη μέρα στο σπίτι είσαι :confused::shock:.

Κι όταν γύρισα στη δουλειά, σιγά μην κουράζεσαι στη δουλειά....τον κόσμο δουλεύεις :confused::shock:

Βγάλε το ρόπαλο και βάρα τον:lol:.Πωπωωωω στην κοσμάρα τους είναι:rolleyes:.

Link to comment
Share on other sites

Προτιμω να μην βοηθαει η πεθερα γιατι περισσοτερο ζημια κανει παρα βοηθεια.Οσο ημουν εγκυος την ειχα παρακαλεσει μια φορα να μου κανει λιγο σιδερο.Τα σιδερωσε αλλα μετα μυριζαν τσιγαριλα και τα ξαναπλυνα!Το μικρο τον παρακακομαθαινει δηλαδη εγω ραβω αυτη ξυλωνει και δεν εχω υπομονη να ξαναραβω τα ιδια μετα!Και αντης πω και τπτ κανει μουτρα(και τι μουτρα!?)' date='στον αντρα μου του την λεει κιολας!Της προαλες κατι της ειπε και του λεει"δεν μας χεζεις?"!Οποτε προτιμω την καταθλιψη χωρις πεθερα!Τον βλεπει 1 φορα τη βδομαδα,συνηθως κυριακη για να ναι και ο πεθερος μου.

Να πω κι αλλο ενα παραπονο?Στο μωρο δεν εχουν παρει ουτε ενα καλτσακι δωρο!

Αλλη στεναχωρια αυτη που αυτο το μωρο ολοι το χουν γραμμενο!Στο πρωτο γινοταν παρελαση απο επισκεψεις και δωρα...οχι οτι με νοιαζουν τα δωρα αλλα ειναι αδικο.[/quote']

Τωρα θα μου επιτρεψεις να κανω λιγο το δικηγορο του διαβολου ομως ,πρωτα απολα βρε συ το μωρακι ειναι τοσο μικρο ακομα , τινα του παρουνε ??? σιγουρα θα τα εχεις απο τον "μεγαλο" και τα καλτσακια , και τα φορμακια και ολα του , μην υπολογιζεις απο δωρα ποσο το αγαπανε και ποσο οχι , στην τελικη δεν 3ερω την οικονομικη τους κατασταση αλλα εντα3ει οσο ναναι στο πρωτοτοκο ξεσαλωνουνε λιγακι , επειτα τους περναει , πιστεψε με και το 2ο παιδακι θα το λατρεψουνε και θα το αγαπανε οπως το πρωτο . Στο λεω γιατι το εχω περασει ολο το σκηνικο .

Απο την αλλη βρε κουκλα μου η γυναικα ηρθε και σου σιδερωσε (πραγμα που δεν δεχτηκα ουτε απο την μητερα μου ποτε , οχι να μοθ σιδερωσει ουτε να αγγι3ει καμια δουλεια σπιτι μου , ειτε εγκυος ημουνα , ειτε με νεογεννητο σπιτι μου ) και εσυ απο πανω τη θαβεις κιολας οτι βρωμουσανε τσιγαριλα τα ρουχα ???? ε δεν το ακουω και τοσο καλο , και οπως ειπεσ και εσυ ορθως καλυτερα να μην σου 3ανακανει τπτ παρα να χαλιεσε επειδη μυριζε λιγο τσιγαρο το ρουχο υ.γ η πεθερα μου και ο πεθερος μου μενουνε χωριο και στο σπιτι τους εχουνε τζακι και σομπα , το χειμωνα μαζευονται στο ενθετο διπλα στο σπιιτ και αναβουνε το τζακι και τη σομπα και καθονται εκει , επειδη πηγαινοερχομαστε τουλαχιστον 1 φορα τομηνα εχουμε αφησει καποια ρουχαλακια εκει τψν παιδιων για να μην κουβαλαμε , αυτα τα ρουχακια τα πλενει η γυναικα και τα σιδερωνει , συνηθως μυριζουνε τζακι και τσιγαρο επειδη καπνιζει η γυναικα , λες να της κανω παρατιρηση ??? δεν φτανει που μας εξυπηρετει και καθεται και σιδερωνει ....με ολο το θαρρος παντα και με συγχωρεις δεν ειχα ορε3η να σε θιξω ή να σε στεναχωρεσω,

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

ασε ασε τι ειναι τουτο παλι τι κανεις ολοι μερα καλεολο εξω εισαι . στο μεταξυ το σπιτι στην εντελεια φαγητο υπαρχει δηλαδη μια βολτα τ μωρο δεν μπορω ν το παω ολο απο εδω κ απο εκει εισαι ασε ασε μην με φουντωνεις βραδιατικα

 

Εν τω μεταξει το εξω εινια μαρκετ με το καροτσι, φουρνος, ταχυδρομειο, τραπεζα (αμα γινεται να μπεις με τις αθλιες αυτες πορτες), λογαριασμοι κτλ...:evil:.

 

Και επειδη εμεις μετακομιζουμε:evil::evil: απο τωρα προετοιμαζομαι για το μαλωμα με ολο το συγγενολοι:cry::cry::evil::evil:

 

Αστα να πανε. Πανω κατω ολες στα ιδια ειμαστε. Να δω απο σεπτεμβρη που γυριζω κξακονικοτατα στο σχολειο τι θα κανουμε που το απογευμα θα εχω διαβασμα και διορθωση:?. Εκει να δεις πατημα ποδι που εχει να πεσει.

 

και εγω συμφωνω οτι δεν μπορω να μου ανακετευουν το σπιτι ουτε η μανα μου ουτε κανεις. Και αμα κανεις την αρχη μετα παιρνουν τοσο αερα που δεν περιγραφεται. εδω παιρνουν αερα χωρις να δωσεις δικαιωματα, αμα δωσεις κιολας...

Link to comment
Share on other sites

Προτιμω να μην βοηθαει η πεθερα γιατι περισσοτερο ζημια κανει παρα βοηθεια.Οσο ημουν εγκυος την ειχα παρακαλεσει μια φορα να μου κανει λιγο σιδερο.Τα σιδερωσε αλλα μετα μυριζαν τσιγαριλα και τα ξαναπλυνα!Το μικρο τον παρακακομαθαινει δηλαδη εγω ραβω αυτη ξυλωνει και δεν εχω υπομονη να ξαναραβω τα ιδια μετα!Και αντης πω και τπτ κανει μουτρα(και τι μουτρα!?)' date='στον αντρα μου του την λεει κιολας!Της προαλες κατι της ειπε και του λεει"δεν μας χεζεις?"!Οποτε προτιμω την καταθλιψη χωρις πεθερα!Τον βλεπει 1 φορα τη βδομαδα,συνηθως κυριακη για να ναι και ο πεθερος μου.

Να πω κι αλλο ενα παραπονο?Στο μωρο δεν εχουν παρει ουτε ενα καλτσακι δωρο!

Αλλη στεναχωρια αυτη που αυτο το μωρο ολοι το χουν γραμμενο!Στο πρωτο γινοταν παρελαση απο επισκεψεις και δωρα...οχι οτι με νοιαζουν τα δωρα αλλα ειναι αδικο.[/quote']

 

 

Το θεμα ειναι οτι το μωρο ειναι υγιεστατο:lol::lol::lol:.

Και εγω εχω ιδιοτροπια με τις δουλειες και δεν μπορω. Θελω να τα κανω οπωε θελω εγω.

Τι τη θες την παρελαση; να εχεις και μουσαφιρια απο πανω να τους κερνας και να τους πλενεις και τα πιατα απο τον καφες; Λιγες δουλειες εχεις; Θα φερουν και στη βαφτιση. Το πρωτο ειανι διαφορετικο. Κρεμονται ΄λοι πανω σου και αρχιζουν τις γνωμες. Και δεν το εχουν γραμμενο βρε. Απλα τωρα δεν εντυπωσιαζονται. Να μη σκεφτεσαι και χαζα παο πανω και στεναχωριεσαι χωρις λογο.

 

Απλα οι αντρες θελουν συνεχως υπενθυμιση. Καλα αυτο με τα σκουπιδια κλασικο. Εβγαλε τα σκουπιδια μονο με την πανα που μυριζε ενω πριν παο 5 λεπτα του ειπα να τα παρει ολα, και αυτα που ειχα μαζεμενα στην αυλη. συγκεντρωση στα λεγομενα μας κατω του μηδενος.

 

Και ο δικος σου απαχτος στο σκηνικο με το μετρο. Γελασα απιστευτα.

Τι να κανουμε μωρε. Θα μπουν και σε ρυθμο καλυτερο οσο περναει ο καιρος. Να σου ζησει ο μπεμπακος και και παλι... Και να τα λες να μη σκας εισαι και φρεσκολεχωνα

Link to comment
Share on other sites

Τωρα θα μου επιτρεψεις να κανω λιγο το δικηγορο του διαβολου ομως ,πρωτα απολα βρε συ το μωρακι ειναι τοσο μικρο ακομα , τινα του παρουνε ??? σιγουρα θα τα εχεις απο τον "μεγαλο" και τα καλτσακια , και τα φορμακια και ολα του , μην υπολογιζεις απο δωρα ποσο το αγαπανε και ποσο οχι , στην τελικη δεν 3ερω την οικονομικη τους κατασταση αλλα εντα3ει οσο ναναι στο πρωτοτοκο ξεσαλωνουνε λιγακι , επειτα τους περναει , πιστεψε με και το 2ο παιδακι θα το λατρεψουνε και θα το αγαπανε οπως το πρωτο . Στο λεω γιατι το εχω περασει ολο το σκηνικο .

Απο την αλλη βρε κουκλα μου η γυναικα ηρθε και σου σιδερωσε (πραγμα που δεν δεχτηκα ουτε απο την μητερα μου ποτε , οχι να μοθ σιδερωσει ουτε να αγγι3ει καμια δουλεια σπιτι μου , ειτε εγκυος ημουνα , ειτε με νεογεννητο σπιτι μου ) και εσυ απο πανω τη θαβεις κιολας οτι βρωμουσανε τσιγαριλα τα ρουχα ???? ε δεν το ακουω και τοσο καλο , και οπως ειπεσ και εσυ ορθως καλυτερα να μην σου 3ανακανει τπτ παρα να χαλιεσε επειδη μυριζε λιγο τσιγαρο το ρουχο υ.γ η πεθερα μου και ο πεθερος μου μενουνε χωριο και στο σπιτι τους εχουνε τζακι και σομπα , το χειμωνα μαζευονται στο ενθετο διπλα στο σπιιτ και αναβουνε το τζακι και τη σομπα και καθονται εκει , επειδη πηγαινοερχομαστε τουλαχιστον 1 φορα τομηνα εχουμε αφησει καποια ρουχαλακια εκει τψν παιδιων για να μην κουβαλαμε , αυτα τα ρουχακια τα πλενει η γυναικα και τα σιδερωνει , συνηθως μυριζουνε τζακι και τσιγαρο επειδη καπνιζει η γυναικα , λες να της κανω παρατιρηση ??? δεν φτανει που μας εξυπηρετει και καθεται και σιδερωνει ....με ολο το θαρρος παντα και με συγχωρεις δεν ειχα ορε3η να σε θιξω ή να σε στεναχωρεσω,

 

καλα κοπελια, ας τους ειχες ολη μερα διπλα σου και κοντα σου και θα σου πω αν μετα θα σε πειραζε! με όλο το θαρρος, ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...