Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ευκοιλια????


Recommended Posts

επειδη ημουν δυσκοιλια μετα την γεννα και εχω πολλες αιμορροειδες αναγκαστικα να φαω τις προηγουμενες 2 ημερες αρκετα λαχανικα (μπροκολο, μαρουλι και οσπρια) για να βοηθηθω.. κατεληξα απο χθες να χω ταση με κοψιμο κατι που συμβαινει μεχρι σημερα ενω παραλληλα ο μικρος που θηλαζει αποκλειστικα βλεπω οτι κανει κακακια του ανα 2-3 ωρες ποτε μουσταρδι η ανοιχτο πορτοκαλι ειτε σε ποσοτητα ειτε αιραιωμενα (που βγαινουν με αερια) και δεν ξερω αν τον εχουν πειραξει οι δικες μου τροφες η αν ειναι κανενα κρυωμα δικο μου και το περναει εκεινος..

ξερω οτι πρεπει να υπαρχουν λερωμενες πανες αλλα εμεις κανουμε αρκετες.. ειναι νορμαλ? ωστοσο επειδξ περασε ικτερο τις προηγουμενες μερες μου πε η παιδιατρος να του δινω χαμομηλι μια φορα την ημερα για ενυδατωση.. εγω τον βαζω στο στηθος 1-2 φορες ανα 2-3 ωρες..δεν πινει ΤΗΝ ποσοτητα αλλα πινει..

αξιζει τον κοπο να δωσω χαμομηλι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


προφανως μιλαμε για διαρροια και μαλλον για γαστρεντεριτιδα.. εντωμεταξυ πως την ψωνισαμε δεν ξερω αφου εμεις δεν κυκλοφορουμε και ο συζυγος σημερα εμφανισε τα ιδια συμπτωματα..

 

πινω τσαι του βουνου (αυτο εχω για την ωρα) 2 κουπες για την ωρα μπας και περασει μεσα απο το γαλα στον μικρο ο οποιος εχει λιωσει απο τη διαρροια ειδικα σημερα περισσοτερο απο χθες και αλλαζουμε πανες καθε 1 ωρα με μιση..δειχνει να ποναει η κοιλιτσα του και με το ζορι κοιμηθηκε απο το πρωι 2 ωρες αφου κοιμοταν και εκλαιγε..και παντα ηταν εστω και λιγο λερωμενος η σφιγγοταν..

 

εγω επισης εχω πεσει στους λαπαδες (πως λεμε εχω πεσει στα βαρυα ναρκωτικα..ε καπως ετσι..;))

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...