Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επαφές στην (συζυγική ή μη) σχέση (ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ)


Πόσο συχνά έχετε επαφές με τον/την σύζυγο (ΟΧΙ στην εγκυμοσύνη)  

543

  1. 1. Πόσο συχνά έχετε επαφές με τον/την σύζυγο (ΟΧΙ στην εγκυμοσύνη)

    • σπάνια εώς καθόλου (1 φορά το δίμηνο + πιο σπάνια)
      88
    • λίγες φορές (1 φορά το μήνα)
      123
    • μερικές φορές (3-4 φορές το μήνα)
      200
    • αρκετές φορές (1-2 φορές την εβδομάδα)
      340
    • πολλές φορές (σχεδόν κάθε μέρα, περισσότερες φορές μέσα στην εβδομάδα)
      172


Recommended Posts

Εγκεφαλικό θα πάθω μ'αυτά που βλέπω.Εμείς δεν έχουμε παιδί και είμαστε στο 3-4 φορές τον μήνα τον τελευταίο καιρό.Δεν έχω και εγώ διάθεση πια.Δεν νιώθω πια ποθητή.Αυτά..

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 172
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • monos

    monos 11 δημοσιεύσεις

  • jo89

    jo89 9 δημοσιεύσεις

  • pitsoulis

    pitsoulis 8 δημοσιεύσεις

  • gd36

    gd36 6 δημοσιεύσεις

1-2 φορες την εβδομάδα??????????συγχαρητηρια !!!αυτό ειναι άθλος για μας. υπολογίστε λοιπόν : 9 μηνες εγκυμοσύνη, και 2 μηνες λόχεια. η κόρη μας ειναι 3,5 μηνων και πολυ ζωηρη και αυπνη επισης. με τον αντρα μου μπορει να καυγαδισουμε ακομα και για 5 λεπτα υπνου !!!!!! συμπερασμα: μου λειπει το κρεβατι μου και οχι το σεξ.αναρωτιεμαι αν θα συνελθουμε ποτε, και γινουμε οπως πριν......

s-age.png[/img]Z7Txp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
1-2 φορες την εβδομάδα??????????συγχαρητηρια !!!αυτό ειναι άθλος για μας. υπολογίστε λοιπόν : 9 μηνες εγκυμοσύνη, και 2 μηνες λόχεια. η κόρη μας ειναι 3,5 μηνων και πολυ ζωηρη και αυπνη επισης. με τον αντρα μου μπορει να καυγαδισουμε ακομα και για 5 λεπτα υπνου !!!!!! συμπερασμα: μου λειπει το κρεβατι μου και οχι το σεξ.αναρωτιεμαι αν θα συνελθουμε ποτε, και γινουμε οπως πριν......

 

εμεις στην εγκυμοσυνη μερα παρα μερα 2 φορες την καθε μερα...τωρα που γεννησα καθε μερα :D

dev000br___.png
Link to comment
Share on other sites

εμεις στην εγκυμοσυνη μερα παρα μερα 2 φορες την καθε μερα...τωρα που γεννησα καθε μερα :D

 

καλε πες μας τι πινεις κ δεν μας δινεις?εγω 9 μηνες τιποτα!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμεις στην εγκυμοσυνη μερα παρα μερα 2 φορες την καθε μερα...τωρα που γεννησα καθε μερα :D

 

Να φύγεις...να πας αλλου:mrgreen::mrgreen::mrgreen:!! Περίπου 2 φορές. Μπορεί και να έχω ξανα απαντήσει!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω μ αυτα που διαβαζω....δεν ξερω τι να σκεφτω!!!!!

Εμεις απο τη στιγμη που εμεινα εγκυος, ο αντρας μου φοβαται παρα πολυ και με το ζορι γινεται 1 στις 15!!! Λετε να το χρησιμοποιει σαν δικαιολογια γιατι εχω γινει σαν μπομπιτσα???????

Link to comment
Share on other sites

Aπαπα!! Καλέ τηλεόραση δεν έχετε;; :lol::lol:

Εμείς 1-2 φορές την εβδομάδα και πάλι το θεωρώ κατόρθωμα! Με δύο μωρά ούτε χρόνος υπάρχει πλέον ούτε και πολλές αντοχές!

 

 

Link to comment
Share on other sites

αχ, εγω παλι τι να πω που εξαρτωμαι απο το ποσο εκνευρισαν στη δουλεια τον καλο μου ? μεγαλες αποκλισεις, απο 1 τη βδομαδα ως κ σχεδον καθε μερα, αναλογως φορτου νευρων!

 

μια σχετικη ερωτηση, ποσο καιρο μετα τη γεννα νοιωσατε το ιδιο ποθητες οπως κ πριν την εγκυμοσυνη ? δεν εννοω να υπαρχει απλα ορεξη, αλλα να αισθανεσθε οτι αναστατωνετε το συντροφο σας το ιδιο με πριν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aπαπα!! Καλέ τηλεόραση δεν έχετε;; :lol::lol:

Εμείς 1-2 φορές την εβδομάδα και πάλι το θεωρώ κατόρθωμα! Με δύο μωρά ούτε χρόνος υπάρχει πλέον ούτε και πολλές αντοχές!

 

υπαρχει τηλεωραση αλλ που χρονος....hihihi :)

dev000br___.png
Link to comment
Share on other sites

καλε πες μας τι πινεις κ δεν μας δινεις?εγω 9 μηνες τιποτα!!!!!!!!!!!!!!

 

χαχαχαχα τιποτα βρε απλα προσπαθουσα να κρατησω τη σχεση ζωντανη....δεν ημουν απο τις εγκυους που λλαψουριζα λογω ορμονων αλλα εδειχνα οτι νιωθω καλα με τον εαυτο μου.... κ παντα κοιτουσα να οικανοποιω κ τ συζηξ στα.... αγαπημενα του :)

dev000br___.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς 5 με 6 φορές την εβδομάδα με απίστευτο κυνηγητό του άντρα μου. Κάποιες φορές εξαντλούμαι αλλα ρε κορίτσια άμα τους λες συνέχεια κ ΌΧΙ νομίζω πως ξενερώνουν. Ασε που κατεβάζει τα μούτρα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
εγω εχω πολυ διαθεση, ο αντρας μου ομως ισα ισα μια φορα την εβδομαδα...γαμω την κριση γαμωτο

 

ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ... ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ "ΠΑΝΤΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ" ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ Η ΚΡΙΣΗ..... :evil: ΔΟΥΛΕΥΕΙ 14-15-16 ΩΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟΚΑΝΕΙ, ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ-ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ. 1 ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΒΔΟΜΑΔΑ,ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΥΟ ΑΝ ΕΧΩ ΓΚΡΙΝΙΑΞΕΙ ΚΑΙ ΘΕΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΠΙ ΤΑΠΗΤΟΣ...ΔΕ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ ΟΤΙ ΠΙΑ ΔΕΝ ΤΟΥ ΖΗΤΑΩ-ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΑΥΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΠΑΝΤΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΦΑΩ ΑΚΥΡΟ.. ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΝΙΟΠΑΝΤΡΟΙ..... ΚΑΜΙΑ ΣΥΝΤΑΓΗ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ???

Link to comment
Share on other sites

1-2 φορες την εβδομαδα ???? Πολλα συγχαρητηρια σας δινω!!! Ψηφισα το 3-4 το μηνα αλλα ειμαστε στο πολυ 2 φορες το μηνα!!!!!!!!

 

 

Κι εγω αναρωτιεμαι δεν εχει αναγκες???? Βεβαια δεν ειμαστε και στα καλυτερα μας αλλα τι να ψαχνω τωρα!!!! οποιος ψαχνει βρησκει ....... βαριεμαι πραγματικα!!!! Βαριεμαιιιιι!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια εσεις που ψηφισατε 1-2 την εβδομαδα ελατε για καφε να............τα πουμε!ε μααααααααα!!!γκουχου γκουχου, βρε αγαπη μου μου ελα να κανουμε καμια αγκαλιτσα τωρα που το μωρο κοιμαται μετα απο κλαμα-αλλαγη πανας- θηλασμους ολονυκτιους μετα απο συμμαζεμα μαγειρεμα μπουγαδες σιδερο ψωνια για το σπιτι με την ριζα μεχρι το στομα με το φρυδι αβγαλτο με το ποδι χωρις αποτριχωση,ο συζυγος το εννοεις αυτο που λες?ναι το εννοω.......χαχαχαχα

2gq862lerlo78vgo.png
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ 1 με 2 ψήφισα σε μέσο όρο, βέβαια εγώ παθαίνω μια μετάλλαξη όταν είμαι σε ωορηξία και με πιάνει μια ακατανίκητη και ακόρεστη λύσσα :), το παθαίνει και καμία άλλη ή έχω πρόβλημα γιατρέ;

 

 

κοπελιά σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!!!!! χαχαχαχααχαα!!!! Μια απ΄τα ίδια, και το δύσκολο είναι όταν είμαι σε τέτοια "φάση" και είμαστε τσακωμένοι και δεν μου κάθεται!!!! αχαχαχαχα!

Δύσκλο το σεξ...μετά απο τον ερχομό ενός παιδιου...απλά να, μερικές φορές λέω σοτν εαυτό μου και στον σύζυγο (συνήθως μετά την ... επαφή)..."Αφού περνάμε καλά...............γιατί οχι πιο συχνά????????"

Οι λόοι πολλοί...απ'ο,τι βλέπω εδώ δηλαδή...και όλοι απόλυτα λογικοί...κρίση , πολλές ώρες δουλειάς, ξενύχτια με το μωρό, εντάσεις και τσακωμοί, παραμελημένη εξωτερική εμφάνιση κλπ κλπ κλπ κλπ.....Εγώ θα προσθέσω ακόμα έναν που για μένα τουλάχιστον είναι πολύ σημαντικός....

Μεγάλη ευθύνη η τηλεόραση και ο υπολογιστής. Όταν το ζευγάρι ΞΑΠΛΩΝΕΙ ΜΑΖΙ για ύπνο..οι πιθανότητες να μην κανουν σεξ είναι νομιζω λίγες. Αλλά αμα κολλάει ο ενας στην τηλεόραση, η άλλη στον υπολογιστή ή ανάποδα, άμα σιδερώνουμε ή κάνουμε δουλειές κι αυτόν τον παιρνει ο ύπνος, ή αμα τον περιμενουμε εμείς να ερθει και παίρνει εμάς ο ύπνος...ε χαιρέτα μου τον πλάτανο...

Θέλει προσπάθεια κι απ τις 2 μεριές κι ειδικά απο μας. Και επιμένω και επαναλαμβάνω....ξαπλώνουμε μαζί, αποκοιμιόμαστε μαζί...θα πέσει μια αγκαλίτσα...ένα φιλάκι...το ένα φέρνει το άλλο...(προφυλάξεις να παίρνουμε μονο, παναγία μου μη μου ρθει τρίτο τώρα, πάει, σάλταρα)!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα και μπράβο στις περισσότερες ! Είμαστε 10 χρόνια με τον σύζυγο και πριν το παιδι κάναμε "άσκησεις πανικού κι ομίχλης" σε καθημερινή βάση. Τώρα 4 χρόνια μ.π.( μετα παιδιού) έχω πάρει ένα ζευγάρι κιάλια και το ψάχνω στον ορίζοντα! Αλλα δυστυχώς δεν φταίει μόνο ο άντρας μου αλλα και γω γιατι δεν νιώθω θελκτικη και αυτο περνάει στον σύζυγο!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα, είμαι νέα στο forum και πολύ απελπισμένη. Θέλησα να εγγραφώ για να μιλήσω για το πρόβλημα μου μπας και ξεμπερδευτώ και δω τι θα κάνω στη ζωή μου. Είμαι με τον άντρα μου σχεδόν 8 χρόνια μαζί και ντρέπομαι που θα το αναφέρω, αλλά δεν έχει υπάρξει σεξ.Παντρεύτηκα χωρίς να έχουμε ολοκληρώσει και ενώ έβλεπα το πρόβλημα δεν μίλαγα γιατί φοβόμουν ότι θα του θίξω τον ανδρισμό.Μέσα στο γάμο πλέον άρχισα να πετάω σπόντες για το πότε θα κάνουμε παιδί και μου έλεγε ότι θα γίνει σύντομα. Ο καιρός όμως πέρναγε και δεν έλεγε να με πλησιάσει. Όπως ανάφερε και μια φίλη πιο κάτω, ο ένας στον υπολογιστή, η άλλη στην τηλεόραση.Δεν άντεξα και έφερα το θέμα επί τάπητος.Τι άκουσα δεν λέγεται...Εγώ έφταιγα που δεν με πλησίαζε γιατί μετά το γάμο άλλαξα.Τον καταπίεζα, δεν του άφηνα ελεύθερο χρόνο, οικονομικά του είχα λέει στερήσει τον έλεγχο, δεν μου άρεσαν όσα αγαπούσε (τους γονείς του εννοεί αλλά αυτό είναι άλλο θέμα), ότι τον είχα αποξενώσει από τους φίλους του.Λέω ωραία...αυτά τα έκανα μετά το γάμο.....πριν το γάμο?Γιατί δεν κάναμε σεξ?Η απάντηση του ήταν ότι είχε αγχωθεί ψυχολογικά με ένα δικό μου προσωπικό πρόβλημα.Του λέω λοιπόν πολύ ώριμα ότι πιστεύω ότι αυτό το ψυχολογικό μπορεί να ευθύνεται και για το ότι έβλεπε λάθος και αυτά που γίνονταν μετά το γάμο και ένας ψυχολόγος θα ήταν σε θέση να μας βοηθήσει.ΟΧΙ!η απάντηση του, δεν έχει τίποτα, εγώ φταίω. Ειλικρινά πείτε μου σας παρακαλώ γιατί κοντεύω να τρελλαθώ......πόσο δίκιο μπορεί να έχει αυτός και έγώ άδικο!Και στο κάτω κάτω, έχουμε τσακωθεί άπειρες φορές, όσα λέει ότι τον καταπίεζαν σταμάτησα να τα κάνω (όχι ότι φερόμουν όπως λέει αλλά έδωσα τόπο στην όργή) τί κατάφερα. Τα δικά μου τα θέλω, τις δικές μου ανάγκες.Γιατί πέρα από το ότι δεν κάνουμε σεξ, όπως καταλαβαίνετε δεν μπορώ να αποκτήσω και παιδί, κάτι που με έχει φέρει σε σημείο να σκέφτομαι μόνο αυτό. Δεν ξέρω τι να κάνω, από τη μια δεν βλέπω προκοπή και από την άλλη είναι τόσα χρόνια που προσπαθώ και σκέφτομαι ότι τελικά θα πάνε χαμένα!!!!ευχαριστώ που με ακούσατε:-(

Link to comment
Share on other sites

Αχ! Κοπέλα μου αυτό δεν είναι μπερδεμένο αυτό είναι......αχαρακτηριστο! Μακάρι να υπήρχε απαντήση στο πρόβλημα σου και να ήταν ανώδυνη! Το θέμα είναι ότι ξες τι πρέπει να κάνεις βαθιά μέσα σου αλλά κοιτάς να δεις μπάς και σώζεται η κατάσταση. Αλλά είναι 8 χρόνια αυτά δεν είναι λίγα...........

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου πιστεύω να καταλαβαίνεις ότι δεν υπάρχει συνέχεια σε αυτό τον γάμο. Δεν είναι εύκολο και το καταλαβαίνω αλλά πρέπει να σκεφτείς τη ζωή σου κια να παραδεκτείς ότι υπάρχει πρόβλημα με τον σύζυγο σου. Δεν λέω ότι έπρεπε κάθε μέρα να βρίσκεστε ερωτικά αλλά 8χρόνια και τίποτα.... Κάτι δεν πάει καλά και μάλλον δεν φταις εσύ. Όση προσπάθεια κι αν κάνετε δεν φαίνεται να υπάρχει προκοπή κια σκέψου, έστω και τον πείθεις, μένεις έγκυος κια κάνετε ένα παιδάκι. Θα αντέξεις το υπόλοιπο της ζωής σου να μην βρεθείς ξανα ερωτικά με κάποιον; όχι, δυστυχώς όχι, και δεν το λέω για σένα ή τον σύζυγό σου, αλλά για το παιδάκι που θα έχεις φέρει στον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Gd36 με έχεις αφήσει με το στόμα ανοιχτό με αυτο που διάβασα..... Μα...πως? πως γίνετε να μην έχετε κάνει ποτε? μου φαίνεται τρελό ελπίζω να μην με παρεξηγήσεις .. Αλλά η γνώμη μου είναι αφού 8 χρονιααααα δεν.......αυτο δεν θα αλλάξει. Η επιλογή είναι δική σου..εγώ στην θέση σου θα ετρεχα,... Και δεν είναι το σεξ σαν πράξη το πρόβλημα..είναι η επαφή δυο ανθρώπων ..πως γίνετε ένας γάμος χωρίς αυτο? δηλαδή είστε σαν ζευγάρι αγκαλιά φιλία απλά δεν κάνετε σεξ η είστε σαν δυο φίλοι ? δεν μπορώ να καταλάβω κούκλα μου πως μπορεις..

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη γιἀυτό που θα πω, αλλά ο άντρας σου μάλλον είναι γκει...δεν έιναι νορμάλ 8 χρόνια, όσα προβλήματα κι αν έχει ένα ζευγάρι να μην υπάρχει επαφή....ΟΛΑ τα υπόλοιπα είναι δικαιολογίες...Ψάξτο καλύτερα..δεν σου κάνω καθόλου πλάκα...ο άνθρωπος παντρεύτηκε για κάλυψη...και επειδή μπορεί να πεις ότι δεν έχει δείξει τέτοια στοιχεία, θα σου πω ότι γκει δεν είναι μόνο όσοι είναι θηλυπρεπείς!Για να μην παρεξηγηθώ , δεν έχω τίποτα με τους γκει, αλλά θεωρώ απαράδεκτο να σε χαντάκωσε 8 χρόνια μόνο για να καλύψει το τομάρι του.ΑΠΛΑ ΕΓΩΙΣΤΙΚΟ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...