Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εγκεφαλιτιδα


Recommended Posts

Pegi διάβασα για τη περιπέτεια που περνάει ο Παναγιωτάκης σου, εύχομαι τα καλυτέρα για τον λεβέντη σου, δεν πρέπει κούκλα μου να το βάλεις κάτω, διάβασες και εσύ από ότι έχουν γράψει τα κορίτσια ότι υπάρχει ελπίδα και μην χάσεις την πίστη σου, μέσα από τα ματάκια του Παναγιωτάκη θα παίρνεις την δύναμη

line_flow3_beg_39_time_1212811200_text_e720e5e3e3efedeffdebe120eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 141
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Pegi μου σε παρακαλώ κάνε κουράγιο...

Θυμάσαι πόσες φορές η μικρή μου εκεί που πήγαινε καλά υποτροπίαζε;Κι όμως ήρθε η μέρα που όλα πέρασαν...

Και για μένα και για τόσα παιδάκια εδώ μέσα...

Θα έρθει η μέρα που θα λάμψει ο ήλιος για τον μικρό σου κι εσένα,πραγματικά το αξίζετε και θα τα καταφέρετε!

Μη χάνεις τη δύναμή σου,πάλεψε!

 

Μια αγκαλιά κι από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Pegi, παρακολουθώ την εξέλιξη του μικρούλη σου από την αρχή. Βρε κορίτσι, μην απελπίζεσαι και κάνε κουράγιο κι υπομονή. Σε παρακαλούμε όλες εμείς εδώ, πρέπει να αντέξεις για το αγοράκι σου. Κι εάν κάποια στιγμή χάνεις το κουράγιο σου, να μας το λες για να το χάνουμε εμείς κι όχι εσύ.

Η Παναγία, είμαι σίγουρη, θα προστατέψει το μικρό Παναγιωτάκη.

Έλα, κοριτσάκι, χαμογέλασε λίγο, να σε δει κι ο μικρούλης σου και θα δεις που όλα θα περάσουν. Ένα κακό όνειρο, τίποτα άλλο.

Για ό,τι χρειάζεσαι είμαστε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΑΔΙΚΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΤΕ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙΣ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΧΑΡΟΥΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ.ΣΕ ΦΙΛΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΜΙΑ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΛΥΚΟ ΦΙΛΙ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.

Link to comment
Share on other sites

pegi μου, μακάρι να μπορούσα να σηκώσω λίγο από το φορτίο σου... θέλω πολύ να σε βοηθήσω αλλά δεν ξέρω πώς... κράτα γερά.... είσαι πολύ δυνάτη... μην το βάλεις κάτω..... θα προσεύχομαι για σένα και τον Παναγιωτάκη σου....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

pegουλινι στενοχωρεθηκα που διαβασα το μηνυμα σου και θελω να σου πω κατι που με βοηθησε πολυ το τελευταιο διαστημα.Ακομα και στις πιο δυσκολες στιγμες,εκει που καποιος νομιζει οτι δεν υπαρχει ελπιδα,οτι ολα εχουν χαθει κι οτι δεν θ αλλαξει κατι προς το καλυτερο,αν η μανα κοιταζει το παιδι της κι εχει την πιστη,την πεποιθηση και την αισιοδοξια οτι το δικο της παιδι θα γινει καλα, κατι μαγικο γινεται και μια γλυκα διαχεει την καρδια και τις αισθησεις!Δε σου λεω οτι θα γινει καποιο θαυμα αλλα μια μανα που ελπιζει μεταδιδει την αισιοδοξια της στο μωρο της.Το αγγιγμα της, η αγκαλια της,το φιλι της αποκτουν αλλη υποσταση και τα ατιμουλικα μωρακια το διαισθανονται και ειτε σκανε ενα χαμογελο ετσι ξαφνικα ειτε επιδεικνυουν απιστευτη δυναμη,θεριευουν και βγαινουν νικητες!Ειδικα σε περιπτωσεις οπου μονο ο χρονος μπορει να φανερωσει την εξελιξη εμεις πρεπει να ειμαστε οι πρωτοι που θα πιστευουμε οτι ολα θα πανε καλα!Ξερω τα λεω εγω που απο σκαμπανεβασματα αλλο τιποτα αλλα δεν πρεπει να ξεχναμε οτι καθε ατομο αντιδρα διαφορετικα στην ιδια παθηση.Αισιοδοξια λοιπον καλη μου και θα περιμενουμε ολες εδω με αγωνια ενα ευχαριστο νεο.Φιλια πολλα στον Παναγιωτακη σου!

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν βρε Πέγκυ μου τώρα διάβασα τα νέα σας και στεναχωρήθηκα. Κάνε κουράγιο κορίτσι μου. Συνεχίζεις να έχεις το όνειρο της ζωής σου στα χέρια σου. Πρέπει όμως να φανείς δυνατή για να μπορέσει και ο Παναγιωτάκης σου να ανακάμψει και να γίνει το μωράκι που ήξερες. Την ξεπέρασε την ίωση; Εμείς είμαστε εδώ και μπορείς να ξεσπάς και να λες ότι θες. Δεν θα σε παρεξηγήσει κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα να μπω στο φορουμ πολους μηνες και δυστηχως τωρα που βρηκα λιγο χρονο ειδα ασχημα νεα :(:(

βρε Πεγκη μου τη σας βρηκε ,δεν εχω λογια..... εγινα χαλια ψυχολογικα λυπαμαι για αυτα που περναει ο μικρος Παναγιωτακης, μα πως ετσι ξαφνικα?:(:(:(:(:(:(:(

ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα για τον γιο σου και εσυ να μην στεναχωριεσαι γιατι το παιδακι θελει την μαμα του χαμογελαστη και δυνατη θα δεις που η Παναγια θα σας βοηθησει ειμαι σιγουρη.:wink:

να του δωσεις πολλα φιλια και μια ζεστη αγκαλια απο τον δικο μου Παναγιωτη και περιμενουμε ευχαριστα νεα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

τα νεα μας ειναι οτι ξεκιναμε και λογοθεραπεια και εργοθεραπεια απο αυριο.ειναι καλυτερη η κατασταση του αλλα αργα και σταθερα.ευχωμαι το εγκεφαλογραφημα του νοεμβριου να βγει καπως καλυτερο απο το προηγουμενο.δεν εχω κατι αλλο να πω.δυναμη,πιστη και υπομονη αυτα κανουμε πλεον εγω κι ο αντρας μου για να αντεχουμε οτιδηποτε μας στεναχωρει..

ευχωμαι να γινονται καλα ολα τα αρρωστα παιδακια και να ναι δυνατοι οι γονεις για να αντεχουν και να δινουν δυναμη και στα παιδακια τους..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κρατα θετικη την σκεψη σου μανουλα γλυκια, μεινε με την ψυχη σου δυνατη διπλα στον Παναγιωτη σου γιατι αυτο ειναι που του δινει την δυναμη. Το ξερω ποσο δυσκολο ειναι. Φανταζομαι πως μπορει να αισθανεσαι. Δεν ξερω τι να πω. Μονο οτι ειμαστε ολοι εδω κοντα σου, στις σκεψεις σου, μαζι σου, οτι χρειαστεις.

Θα σας εχω στις προσευχες μου και ελπιζω τον Νοεμβριο να παρετε επιτελους την χαρα και τα καλα σας νεα.

Link to comment
Share on other sites

μανούλα γλυκιά και γλυκιά μου φιλενάδα πέγκυ...περιμένω να ακούσω θετικά νεούλια...σας δίνω όλη την δύναμη της ψυχής μου και της πίστης μου...η παναγιά μαζί σας. Ο Παναγιωτάκης θα γίνει καλά..είμαι σίγουρη γιαυτό...να μου τον φιλήσεις...σου έστειλα και πμ αλλά μάλλον δεν βρίσκεις πολύ χρόνο με την όλη κατάσταση. Υπομονή ματάκια μου...όλα θα πάνε καλά!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Τώρα διάβασα και γω αυτή την απίστευτη ιστορία, νιώθω πόσο λίγα είναι τα λόγια...

θέλω να σου πω υπομονή, μα πάνω απ' όλα θα ταν ευχής έργο να μπορούσαμε όλοι με κάποιο τρόπο να σε ανακουφίσουμε κάπως...

Δυστυχώς πώς να βοηθήσει ο οποιοσδήποτέ; Ξέρε πως έχεις την αγκαλιά μας και τις προσευχές μας!

...όμως επειδή διάβασα όλες τις σελίδες, αν ίσως έχεις το κουράγιο να το κάνεις και συ θα διαπιστώσεις ότι φως και ελπίδα αρχίζει να φαίνεται - είναι σημαντικό πως ενώ πριν ένα μήνα ήσουν απελπισμένη λόγω και της ίωσης και του εγκεφαλογραφήματος, τώρα είσαι λίγο καλύτερα. ''Προχωράτε'' λοιπόν με ΕΛΠΙΔΑ και ΚΟΥΡΑΓΙΟ. Είναι τόσο σημαντικό να μη χάσεις την ελπίδα και την πίστη σου, εσύ δίνεις δυναμη και στο μωράκι σου, ΟΚ; Από αυτό να παίρνεις δύναμη, και όσο ίσως και να σας ταλαιπωρήσει να προσεύχεσαι για την ουσία, δηλαδή να ναι περαστικό.

Εύχομαι μέσα απ' την ψυχή μου να ναι περαστικά όλα και σύντομη η πορεία για την πλήρη ανάρρωση. Θα περάσει, ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ.

4 asteria..... ta paidia mou!

3-2003, 7-2004, 12-2009, 6-2011

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσακια μου,σορυ που εξαφανιστηκα και στην παρουσα φαση εχω ευχαρηστα νεα να σας πω.

Λοιπον ειμαστε καλυτερα στα νευρολογικα μας και εχουμε σταματησει πια τα φαρμακα.

εχει βελτιωθει η ομιλια μας,λεμε παππου,μπαμπα συχνα αλλα λιγο σπαστα οχι μονοκοματα αλλα δεν μας χαλαει καθολου..στα κινητικα εχει βελτιωθει η αφη στο ενα μας χερακι αρκετα και το αλλο οχι ακομα.συνεχιζουμε τις φυσιοθεραπειες και κανουμε και εργοθεραπεια και σε λιγες μερες ξεκιναμε την λογοθεραπεια.ολα αυτα και αλλα πολλα κανουμε για να βοηθησουμε τον Παναγιωτακη μας να γινει οπως πριν.πρεπει να σας αφησω τωρα αλλα θα επανελθω και με αλλες λεπτομερειες...ευχαρηστω ολους και ολες που νοιαζεστε και προσευχεστε για τον Παναγιωτακη μου και για ολα τα αρρωστα παιδακια μας ευχωμαι ολα να περνανε αυτο εχει μονο σημασια τεληκα,να ναι περαστηκα γιατι δυστυχως δεν ειναι τιποτα σιγουρο και μονιμο στην ζωη ειδικα η ΥΓΕΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

μπραβο...χαρηκαμε κι εμεις πολυ...παντα τετοια...

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

pegi χαίρομαι πολύ με τα νέα σου!Μας δίνεις δύναμη και κουράγιο και το χα τόση ανάγκη αυτό!Να στε πάντα καλά!!!

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...