Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εγκεφαλιτιδα


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 141
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπράβο pegi μου να δεις που όλα θα εναι πολύ καλά. Η παναγία είναι μεγάλη και μας βοηθάει. :P:p:p:p:p:p:p:p

Οταν ο ανθρωπος κάνει σχέδια η μοιρα κουνάει το κεφάλι και γελάει.........

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαρηστω κοριτσακια.εχουμε μια μικρη βελτιωση και στην ομιλια,απο κει που μονο οταν εκλαιγε εβγαζε ηχο,τωρα λεει και μα, και ααααααα και εγω ειμαι παραααααααααααααααααα πολλλλλλλυυυυυυυυυυυ χαρουμενη,τι καλα να πηγαινουμε καλυτερα βρε κοριτσακια μου!!!

αχ,ηθελα να σας το πω,να μοιραστουμε την χαρα μου .......

Link to comment
Share on other sites

Ολα θα περάσουν και θα είναι ενα κακό όνειρο pegi μου θα το δείς. Τα παιδάκια μας τα Παναγιωτάκια μας θα τα καταφέρουν και θα βγουν νικητες σε αυτή τη δύσκολη δοκιμασία που περνάνε.:D:D:D

Οταν ο ανθρωπος κάνει σχέδια η μοιρα κουνάει το κεφάλι και γελάει.........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πεγκουλινι ειχα καιρο να μπω και διαβασα το ποστ για τον Παναγιωτακη σου σου ευχομαι ολοψυχα να μην ειναι τιποτα απολυτως να περασει γρηγορα γρηγορα και ολα να πανε κατευχην μην το βαζεις κατω εχεις αποδειξη στο παρελθον ποσο δυνατη εισαι λιγα θα αντεχαν ολα οσα αντεξες με τοσο σθενος και γενναιοτητα

 

φιλακια στον Παναγιωτακη σου

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!αχ πεγκυ μου ποσο χαιρομαι..ευχομαι και σε σενα και στην αννινα σε λιγες μερες να ειναι ολα οπως ητανε και καλυτερα...να περασουν ολα και να φυγουν μακρια σας!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και πολλες πολλες πολλες ευχες για να γινει καλα ο μικρουλης σας!!!!

δωστε του πολλα φιλακια απο μας και να ξερετε οτι ειμαστε μαζι σας σε ο,τι κι αν χρειαστειτε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

η Παναγιτσα να σας προσεχει!!!!!!!

ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΜΑ!!!

ΓΙΩΡΓΟΣ 6/8/04 ΝΙΚΟΛΑΣ 23/9/05

ΕΚΤΟΡΑΣ 2/2/09

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μπηκα και ειδα την περιπετεια σου κοριτσάκι μου...Ειναι ομως υπεροχα τα νέα, ειδες που τελικά ολα πηγαίνουν καλυτερα??

Μακάρι η εξέταση να ειναι πεντακάθαρη και ολα αυτα σε λιγο καιρο να ειναι ενα κακο όνειρο, απο το οποίο θα βγεις δυνατοτερη!!!

Σου εύχομαι μεσα απο την ψυχή μου να ειναι ολα περαστικά και να έχεις δύναμη κοριστάκι!!!

Σε σκεφτόμαστε ολες και ξερεις οτι οταν το συμπαν συνομοτεί, τελικά τα καταφέρνει!!

y9qxp2.pngGgOLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καθε βημα και χαμογελο, καθε θετικη αλλαγη και οι ηλιαχτιδες του ηλιου, φωτιζουν την καρδια μας! Χαιρομαστε πολυ! :D :D :D

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Χαθηκα για λιγο αλλα επανηλθα δυστυχως οχι με τοσο ευχαρηστα νεα.

το εγκεφαλογραφημμα που καναμε την περασμενη δευτερα δεν ειναι καλο,ειναι το ιδιο με τις προηγουμενες φορες δηλαδη εχει αυξημενες παροξυντικες κινησεις των νευρων σε ολη τη διαρκεια της εξετασης.

Την ιδια μερα ο μικρος ανεβασε πυρετο λογω ιωσης που κολλησε απο μενα και πηγαμε στο αχεπα,οπου και νοσηλευτηκαμε για 3 μερες και περνει αντιβιωση,σταματησαμε και τις φυσικοθεραπειες λογω αυτου για 2 βδομαδες.Αυριο θα ξαναπαμε στο νοσοκομειο γιατι η καλλιεργεια ουρων δεν βγηκε καλη και πρεπει να την επαναλαβουμε...τι αλλο θα περασει αυτο το μωρο θεε μου;γιατι δεν κανεις κατι να νιωσουμε λιγο εστω καλα;γιατι με εγκαταλειπεις τεληκα;κανε κατι για αυτη την αθωα ψυχουλα,οχι για μενα,ασε με εμενα αλλα αυτο τι χρωσταει να μην μπορει να δει μια ασπρη μερα;

σορρυ αλλα δεν ειμαι καλα και δεν ξερω πλεον πως να χειρηστω αυτη την κατασταση.

ποση δυναμη να βρω;και απο που να κρατηθω;

αφου πουθενα δεν βλεπω φως,τιποτα ολα μαυρα...

Link to comment
Share on other sites

αχ πέγκυ μου έχεις δίκιο αλλά προσπάθησε να σκεφτεις μόνο το καλό για το παιδάκι σου. κανένας δεν είπε ότι είναι κάτι εύκολο και φυσικό να έρχονται στιγμές που λυγίζεις, όμως σκέψου και όλη την πρόοδο που έχετε κάνει. Θα τα καταφέρετε στο τέλος αλλά πρέπει να εχεις πίστη και υπομονή.

Οι εξετάσεις που δεν βγήκαν καλές μπορεί να ήταν λόγωτης ιωσούλας, δεν είμαι και γιατρός, υποθέσεις κάνω. Τα αποτελέσματα στο εγκεφαλογράφημα από ό,τι καταλαβαίνω δεν δείχνουν άσχημα σημάδια απλά δεν υπάρχει καλυτέρευση αυτή την περίοδο, σωστά? Όπως και να έχει πάρε δύναμη και συνέχισε τον αγώνα σου. Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω αλλά δεν ξέρω πως.

Καλή συνέχεια καλή μου, περαστικά να είναι.

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα Αλεκα μου.το αποτελεσμα του εγκεφαλογραφηματος σημαινει οτι η εγκεφαλιτιδα εκτος των κινητικων προβληματων που αφησε μπορει να αφησε και σημαδια επιληψιας για την μετεπειτα ζωη του μικρου,οπως και οτι μπορει ανα πασα στιγμη να μας κανει παλι επεισοδιο σπασμων μεχρι να σταματησουν οι κινησεις των νευρων.Αν σταματησουν ποτε δηλαδη.

δεν ξερω πια δεν μπορω να πιστεψω οτι πηγαμε διακοπες υγιεις και γυρησαμε με το μωρο να κινδυνευει να χασει την ζωη του.και το οτι ζει ειναι Θαυμα το ξερω αυτο αλλα γιατι να πρεπει να περναω τοσα πολλα στην ζωη μου για λιγες στιγμες ευτυχιας;δεν ειναι βαρυ για μενα το οτι γεννησα και εθαψα 2 μωρα;και τωρα που ειχα το ονειρο της ζωης μου μες τα χερια μου;γιατι; γιατι;τι κακο εχω κανει και το πληρωνω;

και παλι συγνωμη για το ξεσπασμα αλλα δεν αντεχω πια...

Link to comment
Share on other sites

Pegi μου, ξέσπασε, άνοιξε την καρδιά σου σε μας αλλά μην λυγίζεις. Η ζωή μπορεί να σου έχει φερθεί σκληρά μέχρι στιγμής αλλά πάρε δύναμη να συνεχίζεις για το όμορφο μικρό σου. Μαζί θα το παλέψετε και εμείς θα είμαστε πάντα δίπλα σου να σε στηρίζουμε όταν δεν θα έχεις δύναμη να σηκωθείς. Χαμογέλα λοιπόν και το κεφάλι ψηλά. Η σκέψη μας είναι κάθε στιγμή μαζί σας.

Είσαι όλη μου η ζωή!!!!!

line_m122_beg_17_time_1168750800_text_cf20c1ebe5eee1ede4f1dceaeff220eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πεγκυ, σου εστειλα πμ.

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Pegy κουραγιο!Θελω να σου πω να μη χανεις το κουραγιο σου.Ειχα παθει και εγω εγκεφαλιτιδα οταν ημουν 1 χρονων.Περασα 2-3 επεισοδια με σπασμους μετα απο ψηλο πυρεττο.καθε χρονο εκανα εγκεφαλογραφημα (η μητερα μου για να με παει να τοκανω, μου ελεγε οτι θα παμε κομμωτηριο να μου κατσαρωσουν τα μαλλια, λογω των καλωδιων στο κεφαλι, και εγω την επομενη μερα καμαρωνα για τα σγουρα μου μαλλια, που βεβαιως μονο σγουρα δεν ηταν)και επαιρνα φαρμακευτικη αγωγη μεχρι τα 7 μου εαν δεν κανω λαθος.Καθε φορα που αναβαζω πυρετο ακομα και μεχρι σημερα η μητερα μου τρεμει, της εχει μεινει το αγχος.Και τοτε ηταν αλλα χρονια!σημερα ειμαι 34 και μια χαρα.Δεν μου δημιουργησε κανενα προβλημα αν και ολοι πιστευαν το αντιθετο.Ελπιζω να ειναι απλα ενας Γολγοθας που θα περασει για τον μικρο σου και για εσενα.

Link to comment
Share on other sites

...μπορα ειναι,θα περασει......κουραγιο,μανουλα...να κοιτας το παιδακι σου στα ματια,κι ολα καλα θα πανε....++++++++++++++++++++ κ απο εμας...

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

pegy έχεις δίκιο όπως και να αντιδράς, προσπάθησε όμως να σκεφτείς θετικά, ρόδα είναι η ζωή και γυρίζει, που θα πάει από εδώ και πέρα όλα θα πάνε καλά...να ελπίζεις η Παναγία θα βοηθήσει

η cats ίσως να σου έστειλε το πιο ελπιδοφόρο μήνυμα..........

wWPdp2.png
Link to comment
Share on other sites

αχ,δεν μπορω να κρατησω τα δακρυα μου,ειστε ολες τοσο καλες και θα θελα τοσο να σας κανω μια αγκαλια για να μου δωσετε την δυναμη που δεν εχω να συνεχησω.μακαρη να γινει κατι να γυρησουν ολα απο την αρχη,να ξαναζησω μονο 1 μερα με το παιδακι μου οπως ηταν ,ποση δυναμη θα μου δινε μονο 1 μερα θεε μου,εχω ξεχασει τι εκανε πριν τι ελεγε,δεν θυμαμαι τιποτα,νιωθω πως απ τη μερα που γεννηθηκε δεν περασε ουτε μια μερα.

χιλια συγνωμη βρε κοριτσακια αλλα δεν Αντεχω,οι δυναμεις μου τελειωνουν και ειδικα οι ψυχικη δυναμη που χα με εγκαταλειπει..

Link to comment
Share on other sites

Pegy κουραγιο!Θελω να σου πω να μη χανεις το κουραγιο σου.Ειχα παθει και εγω εγκεφαλιτιδα οταν ημουν 1 χρονων.Περασα 2-3 επεισοδια με σπασμους μετα απο ψηλο πυρεττο.καθε χρονο εκανα εγκεφαλογραφημα (η μητερα μου για να με παει να τοκανω, μου ελεγε οτι θα παμε κομμωτηριο να μου κατσαρωσουν τα μαλλια, λογω των καλωδιων στο κεφαλι, και εγω την επομενη μερα καμαρωνα για τα σγουρα μου μαλλια, που βεβαιως μονο σγουρα δεν ηταν)και επαιρνα φαρμακευτικη αγωγη μεχρι τα 7 μου εαν δεν κανω λαθος.Καθε φορα που αναβαζω πυρετο ακομα και μεχρι σημερα η μητερα μου τρεμει, της εχει μεινει το αγχος.Και τοτε ηταν αλλα χρονια!σημερα ειμαι 34 και μια χαρα.Δεν μου δημιουργησε κανενα προβλημα αν και ολοι πιστευαν το αντιθετο.Ελπιζω να ειναι απλα ενας Γολγοθας που θα περασει για τον μικρο σου και για εσενα.

καλη μου κοπελα,πολυ ανθρωπινο και ελπιδοφορο το μηνυμα σου.χαιρομαι που εισαι καλα μετα απο αυτη την περιπετεια που περασες κι εσυ σε τοσο μικρη ηλικια.μακαρη ετσι ανωδυνα να περασει και του Παναγιωτακη μου...

να προσεχεις παντα τον εαυτο σου....ποσο καταλαβαινω τη μανουλα σου που ακομα αγωνια για σενα εστω και για ενα χαμηλο πυρετο...

Link to comment
Share on other sites

Nα εισαι αισιοδοξη!Η επιστημη και η φαρμακολογια εχουν προχωρησει πολυ σε σχεση με τοτε!Προσπαθησε να εισαι εσυ καλα εσυ καταρχην γιατι αυτο που νιωθεις το αντιλαμβανεται και ο μικρος σου.ευχομαι ολα να σας πανε καλα!

Link to comment
Share on other sites

Αχ pegi .... μες την καρδιά μου χτυπάν τα λόγια σου και τα ματια μου βρύσες και στάζουν !

 

Μην χανεις το κουράγιο σου κοριτσάκι μου , παρε μια ανάσα και σηκωσε ψηλά το κεφάλι ! Εισαι ο πιο δυνατος ανθρωπος που εχω γνωρισει και ας μην σε ξέρω απο κοντα !!!

 

Μια μεγάλη αγκαλιά για σενα και ενα φιλάκι για τον Παναγιωτάκη !!!

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...