Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΤΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ


Recommended Posts

Κοριτσιαειναι ευκολο,να εχω καποιες πληρηφοριες για "εξωσωματικη στο Αττικο".εμπειριες με θετικα αποτελεσματα η αρνητικα.

ονοματα ιατρων,και γενικα...πως ξεκιναει κανεις,σε αυτο το νοσοκομειο???

Ειμαι μεταξυ,"αττικο","αρκουλη(μιτωση)",και "δημητρακοπουλο(μητερα)",εχω καποιες μερες μπροστα να αποφασισω.Γιατι,μπορει να μου στοιχισε πολυ,η αποτυχια που ειχα,αλλαααα....κοιταμε μπροστα...λκαι ...γρηγορα,γιατι δεν εχουμε χρονο για χασιμο!!!!!!!!

..........

...........................σας αγαπω,ολες!!!!μου σταθηκατε πιο πολυ,και απο...τον ανδρα μου!!!!!.....φιλια πολλα.......περιμενω με αγωνια τις απαντησεις σας....

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μισελακι μου, δεν ξέρω γι'αυτο που ρωτάς αλλά ΧΑΡΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ που είσαι έτοιμη για το επόμενο βήμα. Ημουν σίγουρη βέβαια αλλά πραγματικά χάρηκα πολύ. Σε φιλώ, σου εύχομαι καλή επιτυχία και να μας ενημερώνεις.

 

 

Link to comment
Share on other sites

geia soy Michel

εγω εχω εμπειρεια εξωσωματικης απο την αδερφη μου. τα εχω ξαναγραψει.

7 χρονια με 4 σπερματεγχυσεις μια σαλπιγγα κλειστη , μια με ελλεικοειδη κινηση και ολιγοσπερμια του αντρας τησ 4 γιατροι της το ειχαν ξεγραψει. πηγε στον Πιστοφιδη και με την πρωτη εξωσωματικη εκανε διδυμα.

στον ιδιο παω και εγω τωρα και αν μου πει για εξωσωματικη βουρ θα ξεκηνισω.

oLP0p3.png

aUQsp3.png

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη βεβαια αν ειναι ασχετο αφου δεν ειναι στο ΑΤΤΙΚΟ απλα εχω παρακολουθησει την περιπτωση σου και ειπα μηπως και βοηθησω...

αν δεν επιτρεπεται να γραφω ονοματα ας το σβησει ο admin και θα σου στειλω pm.

καταλαβαινω την αγωνια γιατι τα εχω περασει με την αδερφη μου , και δυστυχως τα ψιλοπερναω και εγω τωρα....μια που 11 μηνες και τιποτα ακομα.

αυτα

oLP0p3.png

aUQsp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΕΙΧΑ ΚΑΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ;ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ;ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Η ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ;ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΕΝΑΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ Κ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΑΣΙΟΥΧΟΥΣ ΒΙΟΛΟΓΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ Κ ΧΩΡΙΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΚΑΝ!!!!!!ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΕΒΑΖΑΝ Κ ΛΗΓΜΕΝΑ ΥΛΙΚΑ Κ ΚΑΘΕΤΗΡΕΣ Κ ΞΕΡΕΤΕ ΟΛΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΡΟΛΟ!ΠΟΥ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΣΤΕ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ Κ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΑΣ.ΗΜΟΥΝ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΚΑΧΥΠΟΠΤΗ Κ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΜΕ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΤΩΡΑ ΕΓΙΝΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!!ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ,ΟΜΩΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ Κ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ,ΚΑΝΟΝΕΣ ΥΓΙΕΙΝΗΣ, ΚΛΠ ΤΟΤΕ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΧΡΕΩΘΩ Κ ΝΑ ΤΑ ΡΙΞΩ ΟΛΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΥΧΗΣ Κ ΟΧΙ Κ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ.Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΑΜΕΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΠΙΘΑΝΕΣ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΟΥΜΕ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΑΣ.ΦΙΛΙΑ Κ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΗΝΥΜΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΕΙΧΑ ΚΑΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ;ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ;ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Η ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ;ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΕΝΑΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ Κ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΑΣΙΟΥΧΟΥΣ ΒΙΟΛΟΓΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ Κ ΧΩΡΙΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΚΑΝ!!!!!!ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΕΒΑΖΑΝ Κ ΛΗΓΜΕΝΑ ΥΛΙΚΑ Κ ΚΑΘΕΤΗΡΕΣ Κ ΞΕΡΕΤΕ ΟΛΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΡΟΛΟ!ΠΟΥ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΣΤΕ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ Κ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΑΣ.ΗΜΟΥΝ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΚΑΧΥΠΟΠΤΗ Κ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΜΕ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΤΩΡΑ ΕΓΙΝΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!!ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ,ΟΜΩΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ Κ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ,ΚΑΝΟΝΕΣ ΥΓΙΕΙΝΗΣ, ΚΛΠ ΤΟΤΕ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΧΡΕΩΘΩ Κ ΝΑ ΤΑ ΡΙΞΩ ΟΛΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΥΧΗΣ Κ ΟΧΙ Κ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ.Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΑΜΕΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΠΙΘΑΝΕΣ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΟΥΜΕ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΑΣ.ΦΙΛΙΑ Κ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΗΝΥΜΑ

Γεια σου Ελπίδα! Καταλαβαίνω απόλυτα τις ανησυχίες σου. Εγώ έκανα εξωσωματική στο Αλεξάνδρας και περιμένω τα αποτελέσματα το πολύ μέχρι τις 11/2,πουυ αν δεν έχω αδιαθετήσει,θα κάνω χοριακή. Λένε ότι είναι νοσοκομείο με εμπειρία στην εξωσωματική, όπως και το Έλενα. Στο Αλεξάνδρας πληρώνεις μόνο το νοσοκομείο κι αυτό αν έχεις ΙΚΑ,αν έχεις Δημόσιο δεν πληρώνεις τίποτα. Στο Έλενα ξέρω ότι ζητάει κι ο γιατρός.

Link to comment
Share on other sites

elpida kalispera , eksosomatiki den prolawa na kano alla eho kanei 3 spermatenhisis sto attiko . opos wlepis stin foto me tin triti fora emina eggios kai eho tora mia korakla 4 minon . oso jia tin monada emina apolita ewharistimeni episis kai apo jiatrus . tora an ine ligmena ta ilika pu wazune den to gnorizo , ksero mono oti me woitisane horis na mu zitisune to legomeno fakielaki .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και απο εμενα!

Ελπιδα καταλαβαινω τους φοβους και τις ανυσηχιες σου αλλα μην μπαινεις στο τρυπακι να πιστευεις ο,τι ασχημο εχουν να σου πουν για τα δημοσια νοσοκομεια....

 

Αυτο που λες νομιζω οτι ειναι υπερβολη...ειδικα για το Αττικο ακουγονται τα καλυτερα και απο θεμα εγκαταστασεων και απο θεμα γιατρων..

 

Απο προσωπικη εμπειρια παντως σου λεω οτι εγω εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη και μην ξεχνας οτι οταν γινεται κατι στραβο στα ιδιωτικα μαιευτηρια ολα καταληγουν στα δημοσια νοσοκομεια...

 

Δεν υπαρχει λογος να αγχωνεσαι χαλαρωσε και ολα θα πανε καλα, σου ευχομαι οτι καλυτερο!!;)

Είσαι όλη μου η ΖΩΗ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο Αλεξανδρα δεν πρόκειται να ξαναπατήσω - δεν μου άρεσαν ουτε οι γιατροί ουτε το τροπος πως λετουργει εκεί ολο το σύστημα. Πέρσι νοσηλευτικά εκεί και μου κανανε λαθος διάγνωση και με αφήσανε να φύγω με κύστες οι οποίες ηταν παραλίγο να σπάσουν.

Τωρα ψάχνω που να κάνω εξωσωματική και εκτος απο τα ιδιωτικά κοιτάω και τα δημόσια νοσοκομεία. Ήδη έχω πάει να μιλήσω με τους γιατρούς στο Αττικό και στο Έλενα και δεν ξέρω ποιο από τα δυο να διαλέξω. Δεν σας κρύβω οτι στο Ελενα είναι λίγο φρίκη η κατάσταση αλλα ολοι λενε οτι εκει οι γιατροί ειναι καλοι. Το νεο Αττικο φαίνεται βήματα μπροστά αλλά δεν ακούγεται τίποτα για τις επιτυχίες στην εξωσωματική. Ομως ο γιατρος που μας δέχτηκε στο Ελενα ήπιε το αμίλητο νερο ενω στο Αττικο μας κρατήσανε για μια ωρα και δώσανε ολες πληροφορίες για να μπω στο πρωτόκολλο. Aλλα οταν διαβάζεις κατι τέτοια μηνύματα σαν τις Ελπιδας τοτε δεν ξέρεις τι να κανείς. Ποιος θα μου πει ότι και στο Ελενα δεν εχει συμβασιούχους βιολόγους???

Πάντως, να εμπιστεύεσαι τον γιατρό είναι μεγάλο πράγμα....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,επειδη εγω εκανα ηδη μια προσπαθεια,στο Ελενα,και τωρα ψαχνομαι..και δεν μπορω να καταληξω καπου...εχω να σας πω τα εξης.

μαλλον στο ελενα,εχουν καλους εμβρυολογους,(2 ειναι-ενας νεαρος και ενας αλλος με γυαλια,και μουσι)τι να πω....τα δικα μου εμβρυα γονιμοποιηθηκαν μια χαρα,αλλα,πηρα χοριακη μηδεν,μετα απο 14 μερες.δεν ξερω που χρεωνεται η αποτυχια//.....

 

η προσπαθεια εκει,μου στοιχισε οσο και στο ιδιωτικο,γιατι απλα,ΜΟΥ ΤΑ ΖΗΤΗΣΑΝ,και οταν και εγω ζητησα αποδειξη,μου απαντησαν "μα ,δεν γινεται να σου δωσω αποδειξη,αυτα τα λεφτα,ειναι ΜΑΥΡΑ."

 

Και ολα αυτα,απο ανερχομενο αστερι σε αυτον τον κλαδο της εξωσωματικης,κ.Κ@ργ@κου,που εργαζεται σε δημοσιο νοσοκομειο,παρακαλω....

 

αντιθετως στο αττικο,οπως λεει και η φιλη μας,μια χαρα τα βρηκα τα πραγματα,μονο που δεν εχω ακουσει για επιτυχιες,μεχρι τωρα,οποτε....δεν μπορω να βγαλω συμπερασμα,που θα ειναι καλυτερα .....

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Micel, ευχαριστω που έγραψες για την εμπερια σου. Εύχομαι η επόμενη προσπάθεια να πετύχει!!!

Μετα απο αυτα που λες και αυτα που ηδη εχω ακούσει πριν, σκέφτομαι οτι μάλλον θα σβήσω το Ελενα απο την λιστα μου. :cool: Αν είναι και να πληρώσω, καλύτερα να πάω στο Μητερα (ο γιατρος που με παρακολουθεί ειναι απο’κει)

Το αλλο που ηθελα να μαθω - εχουν σύγχρονα μηχανήματα στο τμήμα εξωσωματικής στο Ελενα??

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωριζω για τα μηχανηματα,κοριτσι μου

 

τα δικα μου σου ειπα ,οτι γονιμοποιηθηκαν.Τωρα δεν ξερω να σου πω,αν αυτο οφειλεται στην ποιοτητα του υλικου,η στην ικανοτητα του εμβρυολογου,η στα μηχανηματα που εχουν εκει.

 

παντως,μην ακουτε μπουρδες που λενε,οτι "ειναι ομαδα εμπειρων ιατρων,που ασχολειται με την καθε περιπτωση ξεχωριστα".Οχι,δεν υπαρχει κατι τετοιο.Στην δικη μου τη περιπτωση,θα μπορουσαν να το ψαξουν καλα το θεμα,γιατι ειχα 3 αποβολες απο ευκολη συλληψη.

η εν λογω γιατρινα,μου εγραψε ενα κατεβατο εξετασεις πριν ξεκινησουμε,και οταν ξεκινησαμε ειχε ξεχασει να μου τις ζητησει,καν,ευτυχως που εγω τις πηγα στον γυναικολογο μου,τον μονιμο,και τις ειδε,και ηταν καλες.

 

εκει καταλαβα οτι ,ΟΥΤΕ ΤΟ ΨΑΧΝΟΥΝ,ΟΥΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΚΑΡΦΙ,ΟΥΤΕ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΟΒΑΡΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ,απλα,ο καθενας εκει,δουλευει για τον εαυτο του,τα κονομαει για τον εαυτο του,κρυφα απο τους αλλους.,περιφερονται ολη την ωρα στο ιατρεια τους,και στους διαδρομους,για να περασει το 8ωρο,χρησιμοποιουν τα μηχανηματα του νοσοκομειου,αφου υπαρχουν..και τιποτα αλλο!!!!!!111

 

καποιος πρεπει να πει τα πραγματα με το ονομα τους,επιτελους!

ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΕΙ ΕΚΕΙ,ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΝΑ ΠΟΥΝ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΗ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ,ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ....Τα εχω παρει στο κρανιο,αν και ξερω οτι δεν θα ειμαι εγω αυτη που θα βαλει φρενο στα "φακελακια",στα δημοσια νοσοκομεια!!!!!

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά το λες, Μιchel!

Έλεος! Πας στο δημόσιο νοσοκομείο και βγαίνεις με άδειο πορτοφόλι! Και ψάχνεις μετά στα ιδιωτικά κεντρα αν θα μπορουν να σε κάνουν καλά. Δεν λεω, πρέπει να υπάρχουν και καλοί γιατροί στα δημόσια νοσοκομεία αλλα γιατί τοτε δεν ακούμε για αυτούς τίποτα???

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι κορίτσια ότι αν ήταν να πληρώσω, θα πήγαινα κάπου ιδιωτικά. Το δωρεάν του δημοσίου το πληρώνεις με πολύωρες καθυστερήσεις και τα μετρημένα΄, έως καθόλου λόγια και εξηγήσεις του προσωπικού. Για το Αττικό όμως έχω ακούσει από κοπέλα που έκανε εκεί εξωσωματική και μετά ήρθε στο Αλεξάνδρας, ότι η αντιμετώπιση είναι τέλεια. Και δεν ζητάνε. Βέβαια λένε ότι το τμήμα είναι σχετικά καινούργιο, αλλά πιστεύω ότι επειδή είναι πανεπιστημιακό γίνεται προσπάθεια. Μία φίλη που έκανα στην εξωσωματική στο Αλεξάνδρας, θα πήγαινε στο Αττικό, αλλά δεν έκαναν μέχρι πριν λίγο καιρό μικρογονιμοποίηση. Νομίζω όμως ότι δεν χάνετε τίποτα να πάτε στα δημόσια κέντρα και να κάνετε μία επαφή με τους γιατρούς. Τα ραντεβού κλείνονται από το 1535. Στο Αρεταίειο π.χ. πριν 2 εβδομάδες περίπου έμαθα ότι μία κοπέλα έμεινε έγκυος σε τρίδυμα. Εγώ μαθαίνω αύριο τα μαντάτα και θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

καλη επιτυχια,ισιδωρα μου.ευχομαι να εχεις μια ΤΕΡΑΑΑΑΣΤΙΑ χοριακη.

Οσο αφορα το αττικο,μολις ενημερωθηκα,απο κοπελα που εκανε εκι εξωσωματικη,οτι την ωρα που ηταν στην εμβρυομεταφορα,ο ιατρος ζητησε ενα ποσο απο την ιδια,και αυτη εστειλε την μαμα της μεσα στο ιατρο,μετα,και η μαμα,απλα...εκανε τη παπια,και οτι δεν καταλαβαινει τιποτα,και ετσι....φυγανε και δεν πληρωσανε τιποτα.

 

αισχος!!!!!θα τρελαθουμε τελειως.......τελικα,δεν υπαρχει δωρεαν υγεια(τι δωρεαν,δηλαδη...τοσες κρατησεις καθε μηνα,για την περιθαλψη,και οταν τους εχεις αναγκη,μια φορα στο τοσο...πρεπει να τα ακουμπας!)

 

 

τελικα,εχουν η δεν εχουν ΚΑΛΟ εμβρυολογο στο αττικο?μαθατε τιποτα?

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλημέρα κορίτσια. Επειδή έχω μπει κι εγώ στην διαδικασία για εξωσωματική και μάλιστα μικρογονιμοποίηση , και ο γιατρός μου που είναι στο Αττικό με παρέπεμψε στον γυναικολόγο(είναι και λέκτορας Πανεπιστημίου) της εξωσωματικής στο ίδιο Νοσοκομείο...αυτός που λέτε είναι ο Συριστατίδης?

Εμένα μου φάνηκε πολύ καλός, και συζητήσιμος. Τώρα θα ήθελα να μάθω κι εγώ περισσότερες λεπτομέρειες...υπάρχει καμμία κοπέλα που να έχει κάνει εξωσωματική στο Αττικό?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Επαναφέρω το θέμα, μήπως έχουμε κάποιο νέο, γιατί πήγα κι εγώ στο Αττικό, σε αυτό το τμήμα, για μία πρώτη επίσκεψη. Θετική μεν η πρώτη εντύπωση, αλλά δεν ξέρω κάποια που να έχει κάνει εκεί εξωσωματική και να μας πει πως πήγε.......

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λοιπόν κορίτσια...επειδή έχω μπει κανονικότατα στην διαδικασία της εξωσωματική (μικρογονιμοποίηση) να σας πω ότι το τμήμα εξωσωματικής στο Αττικό υπάρχει 3χρόνια τώρα .

Και το σπερμοδιάγραμμα που έκανε ο άντρας μου ,τα ιδια αποτελέσματα έβγαλε με του ιδιωτικού νοσοκομείου.

Έκανα μια μικροεπέμβαση(υστεροσκόπηση) την οποία μου την έκανε ο εξωσωματικός που σας έλεγα (Συριστατίδης) και όλα πήγαν πολύ καλά. Και δεν πλήρωσα τίποτα.

Όλοι οι γιατροί ήταν μια χαρά. Απλά στο δημόσιο έχεις λίγη αναμονή.

 

Τώρα περναω επιτροπή και τον άλλο μήνα έχω ραντεβού μαζί του για να μου γράψει τα φάρμακα.

Εγώ επειδή πάω χρόνια στο Αττικό έχω εμπιστοσύνη.Ο γυναικολόγος μου πριν ήταν στο ΙΑΣΩ ενώ τώρα στο ΑΤΤΙΚΟ.. δηλ. αν την έκανα στο ΙΑΣΩ θα είχα περισσότερες πιθανότητες να μείνω έγκυος????

Πιστεύω ότι είναι και λίγο θέμα τύχης! Αυτά. Θα σας ενημερώσω για την εξέλιξη.

Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Λοιπόν κορίτσια...επειδή έχω μπει κανονικότατα στην διαδικασία της εξωσωματική (μικρογονιμοποίηση) να σας πω ότι το τμήμα εξωσωματικής στο Αττικό υπάρχει 3χρόνια τώρα .

Και το σπερμοδιάγραμμα που έκανε ο άντρας μου ,τα ιδια αποτελέσματα έβγαλε με του ιδιωτικού νοσοκομείου.

Έκανα μια μικροεπέμβαση(υστεροσκόπηση) την οποία μου την έκανε ο εξωσωματικός που σας έλεγα (Συριστατίδης) και όλα πήγαν πολύ καλά. Και δεν πλήρωσα τίποτα.

Όλοι οι γιατροί ήταν μια χαρά. Απλά στο δημόσιο έχεις λίγη αναμονή.

 

Τώρα περναω επιτροπή και τον άλλο μήνα έχω ραντεβού μαζί του για να μου γράψει τα φάρμακα.

Εγώ επειδή πάω χρόνια στο Αττικό έχω εμπιστοσύνη.Ο γυναικολόγος μου πριν ήταν στο ΙΑΣΩ ενώ τώρα στο ΑΤΤΙΚΟ.. δηλ. αν την έκανα στο ΙΑΣΩ θα είχα περισσότερες πιθανότητες να μείνω έγκυος????

Πιστεύω ότι είναι και λίγο θέμα τύχης! Αυτά. Θα σας ενημερώσω για την εξέλιξη.

Φιλιά

 

Καλησπέρα Dinad,

 

Ποιό τηλέφωνο παίρνουμε για ραντεβού και τί λέμε σαν τμήμα? Ενδιαφέρομαι να μιλήσω μαζί τους για σπερματέγχυση.

 

Σε ευχαριστώ,

 

Yola

tt1724b1.aspx
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 9 months later...
  • 4 χρόνια μετά...

Κοριτσια καλησπερα!!! Εγω κανω την πρωτη μου εξωσωματικη στο αττικο και ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενη απο γιατρουσ και νοσοκομειο!!! Δεν εχω κανενα παραοονο και μαλιστα δεν το περιμενα!!! Ειχα την εντυπωση οτι ολα τα δημοσια ειναι.... Τα χαλια τουσ και αντε να βγαλεισ ακρη !!! Τωρα απλωσ το αττικο δεν το βαζω στα δημοσια... Εχω γιατρο τον Συριστρατιδη και ειμαι πολυ ευχαριστημενη πολυ περισσοτερο και απο τον γιατρο τον ιδιωτικο που ειχα!!! Ε!! Καμια σχεση ο συριστρατιδησ και η ομαδα του για μενα ειναι κορυφη!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...