Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΙΚΡΑ ΝΟΥΜΕΡΑ-ΨΩΝΙΑ -ΝΕΥΡΑ


Recommended Posts

ΒΓΗΚΑ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ.ΒΑΣΙΚΑ Ο ΛΟΓΟΣ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΠΛΗΡΩΣΑΝ. ΚΑΙ ΡΩΤΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ?ΔΟΚΙΜΑΖΩ ΕΝΑ ΜΠΟΥΦΑΝ ΧΧL ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ.Η ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ.ΓΥΡΙΖΩ ΣΤΗΝ ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ.ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΙ ΑΛΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑΤΗΣ ΛΕΩ ΓΙΑ ΦΑΛΑΙΝΕΣ ΕΧΕΤΕ ΝΟΥΜΕΡΑ?ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΜΑΤΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΚΟΙΤΟΥΝ ΟΛΟΙ.ΑΜΕΣΩΣ ΕΤΡΕΧΑΝ ΝΑ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΝ.ΚΑΙ Η ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΜΙΚΡΑ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ.ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΙΜΑΙ 80ΚΙΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΤΡΑΓΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να ΄ξερες πως σε καταλαβαίνω.

Σε λίγο καιρό θα αρχίσω να ψάχνω ρούχα για την βάφτιση και δεν χαίρομαι καθόλου γι΄ αυτό.

Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από το να σου αρέσουν διάφορα ρούχα και τελικά να μην σε παίρνουν τα νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

To τραγικό είναι ότι μιά μέση εύσωμη δεν βρίσκει ούτε στα μαγαζιά για εύσωμες! Στην ulla popking βρίσκω τώρα που είμαι σαν ροτόντα και πάλι τα "μικρά νούμερα" φεύγουν πρώτα. Εκεί είσαι άνετη αν τα έχεις τα 120 κιλά :lol: Το ίδιο και στο "φαινόμενο" (καλά εκεί είναι και λίγο κίτσ τα περισσότερα). Έχει χαθεί το μέτρο νομίζω!

ssttaa

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΣΕ ΚΟΙΤΑΝ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΕΒΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΗ.ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΦΑΤΣΕΣ ΚΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΦΑΛΑΙΝΕΣ ΕΧΕΤΕ ΝΟΥΜΕΡΑ?ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΧΑΛΙΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ 40 ΚΙΛΑ ?ΕΝΤΑΞΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ....

Link to comment
Share on other sites

τωρα τι μου θυμησες :twisted: πριν καμποσο καιρο πηγα σε ενα εμπορικο κεντρο το cosmos και φυσικα εφυγα με αδεια χερια (ολα ηταν για τις κοκκαλιαρες :D:D ) ενταξει και εγω 76 κιλα ειμαι αλλα και 1,75 και δεν μου εμπενε τιποτα :shock: περισυ που ημουν εγγυος και ημουν 85 κιλα πως εβρισκα μια χαρα ρουχαλακια στα μαγαζια :?: Εκτος απο αυτο μου την εδωσε και ενας αγενεστατος οποιος μου ειπε ε, τι να να κανουμε one size ειναι κυρια μου? Περιττο να σου πω οτι καθε φορα που περναω απο το μαγαζι του θελω να του το σπασω :evil::evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΣΠΑΓΑΝΕ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ?ΕΛΑ ΜΩΡΑ ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ONE SIZE?ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 40-55 ΚΙΛΑ?ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ ΝΑ ΤΟ ΣΠΑΣΟΥΜΕ? :wink::wink::wink::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

μα συγνωμη :!: οι φυσιολογικοι ανθρωποι δεν ειναι 40 κιλα. Ασε που αρχιζω να πιστευω οτι θα εχουμε προβλημα οπως καποτε οι ''χοντρουλες'' . Δεν θεωρουμαστε ουτε μανεκεν αλλα ουτε χοντρες απλως φυσιολογικες που δεν μπορουν να ψωνισουν γιατι για καποιους ειμαστε υπερβαρες και για καποιους πολυ αδυνατες :D:D

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΑΛΛΙΩΣ ΒΛΕΠΕΙ ΕΝΑΣ ΜΙΑ ΑΝΩ ΤΟΝ 80 ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΜΙΑ ΤΟΝ 50.ΤΟ ΕΧΩ ΒΙΩΣΗ .ΥΠΗΡΞΑ ΚΑΠΟΤΕ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΙΛΑ(50).ΚΑΙ ΠΡΙΝ 4ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΗΜΟΥΝ 60 ΚΙΛΑ.ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ .ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΜΜΕ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΔΥΝΑΤΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ.ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΜΟΔΑ ΜΕ ΠΑΧΟΥΛΕΣ?ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΤΑ ΦΟΡΟΥΝ ΠΑΛΙ ΑΔΥΝΑΤΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Ναντια για ν ηρεμησεις θα σου προτεινω τα ρουχα mat-fashion. Μοντερνα ρουχα για νεες γυναικες. Ειναι λιγο τσιμπημενα αλλα θα τα ευχαριστηθεις. Καμια σχεση με φαινομενα

W7hT.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα , αφρατοκομψες -- και εγω μεσα !!! :lol::lol::lol:

Ακουστε---περυσι αυτα--- ..... μπαινω σε '' καλο'' μαγαζι με 500 ευρω στην τσεπη ζεστα-ζεστα να τα ακουμπησω για την ομορφια μου :lol::lol::lol:

 

Με το που ανοιγω την πορτα τσακιζεται να ερθει κοντα μου μια πατσογρια που εχει το μαγαζι , ξερετε 70 χρ με πλατινε μαλλι , 60 κιλα , καπρι 12ποντες γοβες και δε συμμαζευεται :shock: .Καλημερα , μου λεει , ξερετε δεν εχουμε κατι στο νουμερο σας :shock::shock::shock::shock::evil::evil::evil:

 

Και που ξερεις μωρη καμπια αν το θελω για μενα , τις λεω και φευγω

γιατι ειχε κοσμο και δεν ηθελα να κανω φασαρια ....

 

Φετος ...............ΕΚΛΕΙΣΕ :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

 

ΘΕΙΑ ΔΙΚΗ ?????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

Μονη μου ????? Ουτε στον παραδεισο

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

 

Η κουμπαρα μου ειχε παει με την πεθερα της να της παρει μαγιο. Η πεθερα xxl. Σε καθε μαγαζι που εμπαιναν και ζητουσαν μαγιο ολοι κοιτουσαν την κουμπαρα μου που ειναι 60 κιλα.

 

Για εσας ειναι

Οχι για μενα ειπε η πεθερα

Λυπαμαι δεν εχουμε στο νουμερο σας

 

Αφου πηγαν σε μερικα μαγαζια και δεν εβρισκαν στο τελευταιο τα παιρνει στο κρανιο η πεθερα και λεει στη πωλητρια:

 

ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΣΤΗ ΜΟΔΑ ΟΙ ΧΟΝΤΡΕΣ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΛΗΣΕΤΕ!!! :evil:

 

 

:lol::lol::lol:

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites

όσες έχουν παραπάνω κιλάκια αλλά δεν ειναι και ulla popking μέγεθος, να ψάξετε να βρείτε τα καταστήματα ΜΑΤ

έχω βρει την υγειά μου!!!!!!

Πάω ψωνίζω ΥΠΕΡΟΧΑ ρούχα μοντερνα και είμαι πλέον άνθρωπος

Είμαι 90 κιλά και νιώθω μια χαρά!

Καμία ανορεκική πωλήτρια δε με κοιτάει στραβά!

 

Πλέον πάω κατευθείαν εκεί, δεν μπαίνω στη διαδικασία να ψάξω αλλου

Βρίσκω ότι θέλω

Μπορεί να είναι λίγο τσιμπημένες οι τιμές αλλά τουλάχιστον δε μου ισοπεδώνει κανένας την ψυχολογία

Φεύγω απ το μαγαζί ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ με μια τσάντα ρούχα

 

ρίξτε μια ματιά

http://www.matfashion.com/

 

 

ΥΓ εννοείται ότι εκεί βρήκα και το φόρεμα για τη βάφτιση του γιου μου

Link to comment
Share on other sites

To τραγικό είναι ότι μιά μέση εύσωμη δεν βρίσκει ούτε στα μαγαζιά για εύσωμες! Στην ulla popking βρίσκω τώρα που είμαι σαν ροτόντα και πάλι τα "μικρά νούμερα" φεύγουν πρώτα. Εκεί είσαι άνετη αν τα έχεις τα 120 κιλά :lol: Το ίδιο και στο "φαινόμενο" (καλά εκεί είναι και λίγο κίτσ τα περισσότερα). Έχει χαθεί το μέτρο νομίζω!

 

Και γω από τα ULLA POPKEN ψωνίζω! :oops::oops: Το μικρότερο νούμερο!

 

Αγοράζω τον Οκτώβριο τα χειμερινά μου και τον Μαίο τα καλοκαιρινά. Για εκπτώσεις ούτε λόγος. Δεν βρίσκω τίποτα!

Grow up and get a life!

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πρίν μείνω έγκυος στα Γερμανικά νούμερα φορούσα 42-44. Στην ulla αυτά τα νούμερα είναι δυσεύρετα! Τώρα όσα έχω είναι 50-52 που τα αγόρασα στον 6ο και ακόμα μου είναι φαρδιά! Στη γιορτή μου μού έφεραν συνολάκι νούμερο 60! Είχε πολύ πλάκα... Να μην αξιώνει !!!! Γενικά αν είσαι στο 42 σε κοιτάνε λοξά! Τα mat πάλι δεν τα ήξερα και από ότι είδα μόλις, έχουν πολύ θηλυκή γραμμή. Ελπίζω να ντυθώ έτσι το Πάσχα! :D Επίσης τα marks & spenser έχουν (είχαν πέρισυ) κάποια σοβαρά νούμερα σε λογικές τιμές!

ssttaa

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομίζω οτι εκτός από πρόβλημα με τα μεγέθη υπάρχει πρόβλημα και με το κόψιμο των ρούχων. Αν και είμαι αρκετά αδύτατη (50 κιλά 1,60 υψος) δυσκολεύομαι να βρώ τζιν που να μην είναι πολύ χαμηλοκάβαλο και να μπορώ να κάθομαι χωρις να φαινεται τιποτα από πισω :lol: . Ακόμα και αν βρω κατι που να χωράνε τα ποδια μου στη μέση ειναι φαρδύ και χωράει άλλος μισός άνθρωπος. Αν δοκιμάσω 10 παντελόνια ζητημα αν θα στρωνουν 2-3. Απορώ και εγω για ποιο σωματότυπο τα ράβουν.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι ilonka, δυστυχώς δεν υπάρχουν ρούχα για μεσογειακές σιλουέτες πια (παλιότερα νομίζω υπήρχαν). Τώρα ολα είναι για πολύ λεπτές κοπέλες με στενή λεκάνη :(

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

:cry: εγω εδω στη μυτιληνη δεν βρισκω τιποτα σε κινεζους και σε μαγαζια που ειναι σολη την ελλαδα.για να ντυθω πρεπει να παω σε μπουτικ που ειναι πανακριβα και δεν αντεχει η τσεπη μου.ενα παλτο ψαχνω τωρα και ολοι μου λενε 150ευρω.ανοιξε ενα μαγαζι για ευσωμες πανακριβο κι αυτο.ουτε μαγιο δεν βρισκω γιατι φοραω σουτιεν 90dd.καλα που δεν παω πουθενα οποτε δεν χρειαζεται να ψωνιζω συνεχεια.καποτε ειχα ενα σωματακι τελειο.ευτυχως εχω την υγεια μου.
Link to comment
Share on other sites

ευτυχως εχω την υγεια μου.

Αυτό ξαναπέστο! Ευτυχώς έχουμε την υγεία μας κοριτσια και με λίγη αυτοσυγκράτηση θα αποκτήσουμε και το σώμα που θέλουμε!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσάκια να ρωτήσω κάτι κι εγώ;; Μαγιό ολόσωμο με μπανέλα και cup DD ή E και να μην είναι για την γιαγιά μου, που θα βρω;; Ξέρετε κανένα μαγαζί; Όχι τίποτα άλλο, αλλά με παραπέμπουν πάντα ή σε μπικίνι ή σε κάτι μαγιό που είναι γριουλέ...! Λες και αν ήμουν για μπικίνι θα φόραγα τέτοιο νούμερο σουτιέν!!! :lol::lol: Έλεος!!

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια τραβαω και γω και φευγω με κατι μουρες μεχρι κατω.ετσι επαψα να κανω μπανιο.πηρα ενα μαγιο απο το λιντ για εκτακτες πςριπτωσεις.εδω δεν εχουμε πολλες απολογες.ακομα και για εσωρουχα πρεπει να δψσω μια περιουσια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω και αθλητικό γιατί πηγαίνω κολυμβητήριο! Το 44 γερμανικό στο στήθος μου είναι πραγματικά σέξυ (πρίν μείνω έγκυος εννοείται) και είναι τόσο σπάνιο που αν βρω 44 το αγοράζω ακόμα κι αν έχει πανω του αρκουδάκια και λαγοπόδαρα :lol::lol::lol: Στο Βερολίνο που είχα πάει πρίν δύο χρόνια τα κανονικά μαγαζιά αθλητικών έχουν μέχρι και νούμερο 60! Ακόμα τη βγάζω με τα μαγιώ που είχα πάρει τότε. Για κανονικά μαγιώ θαλάσσης ψωνίζω απο την aldipa τα πιό ουδέτερα σχέδια στις αρχές του καλοκαιριού. Είναι και ακριβά και λίγο γεροντίστικα αλλά τι να γίνει! Πάντως δεν είμαι διατεθιμένη να θυσιάσω το μπάνιο επειδη δεν βρίσκω εύκολα μαγιώ!

ssttaa

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...