Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

AΝΕΠΑΡΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΕΜΒΡΥΟΥ


vago

Recommended Posts

Επειδή το εμβρυο είχε σταματήσει την ανάπτυξη, δεν μπορούσε να μου πει με σιγουριά, το εμβρυο έδειχνε γιΑ 5-6εβδ, Αλλά ημερολογιακα έβγαιναν 8-9.

κατ'αρχήν πολύ σωστά έβαλε ο γιατρός σου να κάνουν ιστολογική στο έμβρυο. οι γιατροί συνήθως δεν το κάνουν (κακώς) σε τόσο μικρή εβδομάδα κύησης. σίγουρα λοιπόν το πρόβλημα ήταν χρωμοσωμικό. τώρα, αν έχεις κάποια αμφιβολία ότι μπορεί να συμβαίνει και κάτι άλλο μπορείς να ζητήσεις από το γιατρό σου να σου γράψει κάποιες απλές εξετάσεις (αιματολογικές, γίνονται και σε απλό μικροβιολογικό εργαστήριο) για θρομβοφιλία κι αν αυτές δείξουν πρόβλημα να πας να κάνεις και γενετικές εξετάσεις σε κάποιο εξειδικευμένο κέντρο. είναι πολλοί οι λόγοι που μπορεί μια εγκυμοσύνη να μην καταλήξει σε τοκετό (η πιθανότητα είναι 1 στις 10).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σας.Στης 9/1/12 έκανα εξέταση Β χοριακη και τα αποτελέσματα ήταν 300.Πήρα τον γιατρό μου και μου είπε να ξανά κάνω στης 16/1/2012 όπου τα αποτελέσματα ήταν 2630. Μέτα μου έκλεισε ραντεβού στης 26/1/12 για τον πρώτο υπέρηχο όπου όταν μου τον έκανε μου είπε ότι το έμβρυο έχει αργή ανάπτυξη και η καρδιά του χτυπά αλλά είναι αδύνατη και υπάρχει περίπτωση αποβολής η να μου το αφαιρέσει ο ίδιος, και μου έκλεισε ραντεβού ξανά σε 15 μέρες. Από μόνη μου πήγα ξανά και έκανα Β χοριακη στης 27/1/12 και τα αποτελέσματα ήταν 7980.ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕς ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Στης 9/1/12 έκανα εξέταση Β χοριακη και τα αποτελέσματα ήταν 300.Πήρα τον γιατρό μου και μου είπε να ξανά κάνω στης 16/1/2012 όπου τα αποτελέσματα ήταν 2630. Μέτα μου έκλεισε ραντεβού στης 26/1/12 για τον πρώτο υπέρηχο όπου όταν μου τον έκανε μου είπε ότι το έμβρυο έχει αργή ανάπτυξη και η καρδιά του χτυπά αλλά είναι αδύνατη και υπάρχει περίπτωση αποβολής η να μου το αφαιρέσει ο ίδιος, και μου έκλεισε ραντεβού ξανά σε 15 μέρες. Από μόνη μου πήγα ξανά και έκανα Β χοριακη στης 27/1/12 και τα αποτελέσματα ήταν 7980.ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕς ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ????

Peggi, σίγουρα να πας κ σε άλλο γιατρο για δεύτερη γνώμη.σε ποια εβδ είσαι; Στο έχει πει;

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

μια συμβουλη προς ολες τις μαμαδες οι μοναδικοι ιατροι οι οποιοι μπορουν να παρακολουθησουν σωστα μια κυηση απο την αρχη ως το τελος ειναι οσοι ασχολουνταο με περιγεννητικη -εμβρυο μητρικη.εχουν τις γνωσεις και για να τις εφαρμοσουν εχουν επενδυσει σε καλους υπερηχους.

δηλ δεν ειναι μονο gia αυχενικη διαφανει Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ και doppler.

οτι αφορα τι θεμα εξεταση και σε αλλο γυναικολογο

,,,,,,,?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα.Μου είπε ότι είμαι λιγότερο από 6 βδομάδων. Πάντως έκλεισα ραντεβού για δεύτερα με άλλων ιατρό!!

Η χοριακη θα πρεπει καθε 48 ωρες να διπλασιαζεται περιπου...

Οσο για την καρδουλα νομιζω οτι ειναι πολυ νωρις ακομη αφου τηνακουμε μετα την 6η εβδομαδα. Παρε γνωμη αλλου γιατρου και μην βιαστεις να προχωρησεις...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!

Αυτές τις μέρες βίωσα τη διαδικασία της αποβολής και είμαι πολύ απογοητευμένη και στενοχωρημένη. Τι πρέπει να κάνω για να μη ξανασυμβεί κάτι τέτοιο; Όλα πήγαιναν κατ' ευχήν και στράβωσαν παντελώς ξαφνικά την 6η εβδομάδα. Τι έλεγχος πρέπει να ακολουθήσει για να αποφευχθεί ξανά αυτή η τραυματική εμπειρία;;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!Καλό κουράγιο σε όλες:):)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Αυτές τις μέρες βίωσα τη διαδικασία της αποβολής και είμαι πολύ απογοητευμένη και στενοχωρημένη. Τι πρέπει να κάνω για να μη ξανασυμβεί κάτι τέτοιο; Όλα πήγαιναν κατ' ευχήν και στράβωσαν παντελώς ξαφνικά την 6η εβδομάδα. Τι έλεγχος πρέπει να ακολουθήσει για να αποφευχθεί ξανά αυτή η τραυματική εμπειρία;;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!Καλό κουράγιο σε όλες:):)

κοπέλα μου, κουράγιο... ο γιατρός σου τί είπε? τί ακριβώς στράβωσε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοπέλα μου, κουράγιο... ο γιατρός σου τί είπε? τί ακριβώς στράβωσε?

 

Καλησπέρα κορίτσι!Ο γιατρός είπε ότι δε χρειάζεται να σκεφτόμαστε αρνητικά και όλα θα έρθουν.Δε χρειάζεται να προβούμε σε εξετάσεις μας είπε, αλλά φοβάμαι και δε θέλω να μας ξανασυμβεί... Η αλήθεια είναι ότι η σύλληψη ήρθε πολύ εύκολα, αλλά τι να το κάνεις;;;

Δε μεγάλωνε το εμβρυάκι όσο θα έπρεπε κι έτσι ακολούθησε η φυσική αποβολή.:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσι!Ο γιατρός είπε ότι δε χρειάζεται να σκεφτόμαστε αρνητικά και όλα θα έρθουν.Δε χρειάζεται να προβούμε σε εξετάσεις μας είπε, αλλά φοβάμαι και δε θέλω να μας ξανασυμβεί... Η αλήθεια είναι ότι η σύλληψη ήρθε πολύ εύκολα, αλλά τι να το κάνεις;;;

Δε μεγάλωνε το εμβρυάκι όσο θα έπρεπε κι έτσι ακολούθησε η φυσική αποβολή.:(

συμφωνώ με το γιατρό, εν μέρει. ωστόσο έχοντας περάσει κι εγώ 2 φορές από τη διαδικασία της παλλίνδρομης, αφού μάλιστα είχα ήδη 1 παιδάκι, στη θέση σου θα έκανα τις βασικές εξετάσεις στις οποίες οφείλεται μια αποβολή (στο κάτω-κάτω αιματολογικές είναι). μπορεί να ήταν τυχαίο γεγονός, μπορεί και όχι. οι γιατροί το βλέπουν λίγο διαφορετικά από μας που το περνάμε. καλή τύχη!!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

καλησπερα κοριτσια...δυστυχως εχω ζησει 2 αποβολες,μια πριν 10 μηνεσ και μια πριν 5 μερες...να επισυμανω οτι και οι 2 συνεβησαν την 7 εβδομαδα και στις δυο αποβολές αφου είχα αιμοραγια και εγινε ο υπερυχος, διαπιστώθηκε καθυστέρηση ανάπτυξης εμβρυου με αποτελεσμα την αποβολη...εχω τρομοκρατηθει τοσο πολυ κοριτσια που δν περιγραφεται..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια...δυστυχως εχω ζησει 2 αποβολες,μια πριν 10 μηνεσ και μια πριν 5 μερες...να επισυμανω οτι και οι 2 συνεβησαν την 7 εβδομαδα και στις δυο αποβολές αφου είχα αιμοραγια και εγινε ο υπερυχος, διαπιστώθηκε καθυστέρηση ανάπτυξης εμβρυου με αποτελεσμα την αποβολη...εχω τρομοκρατηθει τοσο πολυ κοριτσια που δν περιγραφεται..

 

λυπάμαι για τις απώλειες σου και σε καταλαβαίνω και ειδικά στο θέμα του φόβου. Συμβουλή μου είναι να μην αφήσεις το θέμα στην τύχη να ψαχτείς και εγω από μόνη το έψαξα και τελικά έχω θρομβοφιλία .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Η αληθεια ειναι οτι ψαχτηκα απο την 1 αποβολη,εκανα λιοπον το πακετο θρομβοφιλιας αλλα βγηκε οτι δν ειχα κανενα προβλημα...Τωρα θα ξεκινησει παλι νεος γολγοθας με νεες εξετασεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Πριν από 3 χρόνια είχα κι εγώ δύο αποβολές με διαφορά έξι μηνών η μια απ' την άλλη, δυστυχώς δεν έκανα καμία εξέταση γιατί θεωρήσαμε οτι οφειλόταν στις πολυκυστικές ωοθήκες που έχω. Τελικά πολύ αργότερα έμαθα οτι έχω διαβήτη τύπου 2 και αυτό ήταν η αιτία των αποβολών. Εύχομαι μέσα στο 2013 να γίνεις μια ευτυχισμένη μανούλα!

1tUfp2.png

UW5Pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια!!!!

 

Ειχα παραμονη Χριστουγεννων παλινδρομη κυηση για δευτερη φορα το εχω ξανα βιωση.

Η προσπαθεια ηταν με εξωσ. εκανα χοριακη στης δεκατεσσερης μερες ναι μεν θετικη, αλλα χαμηλη 35μοναδες αλλα καθε δυο μερες αυξανοταν ειχα φταση μεχρι 7000χοριακη ειχα κανει ενδιαμεσα τον πρωτο υπερηχο μονο σακο κ εμβρυικα στοιχια παω για το δευτερο μετα απο μια βδομαδα μονο ο σακος χωρις εμβρυικα στοιχια κ καθολου καρδουλα περασα πολυ πονο κ μετα δυστιχος ακολουθησε αποξεση.

 

Κανω εξωσ. το Νοεμβριο του 2012 με πολυ καλες χοριακες στης δεκατεσσερης μερες ειχα 291 και εφτασα μεχρι 38000 στο διαστημα των χοριακων κανω τον πρωτο υπερηχο σακο κ εμβρυικα στοιχια παω για το δευτερο μετα απο μια βδομαδα σακο χωρις εμβρυικα στοιχια και καθολου παλμους μου λεει ο γιατρος ελα σε δεκα μερες να σε ξαναδω παω βλεπουμε σακο και εμβρυικα στοιχια γιατι στο δευτερο ειχαν εξαφανιστη αλλα δυστιχος χωρις καθολου παλμους. Ο γιατρος ελπιζε οτι επειδη ειναι η εγκυμοσηνη με εξωσωματικη μπορει να υπαρχει καθυστερημενη εξελιξη γιατι εχει συμβη σε καποιες περιπτωσεις. εγω ειχα απογοητευτη με τοσα που εχω περαση εχω κανει 9 προσπαθεις.

 

Παω μια μερα πριν γινει η αποξεση και ξανακανω υπερηχο τα ιδια, μου λεει αυριο ελα για αποξεση αλλα πριν γινει θα ξανακανουμε υπαρηχο δυστιχος τα ιδια και ξεκιναει η πιο ασχημη η πιο δυσαρεστη διαδικασια της αποξεσης μεχρι να με κοιμηση η ναρκωση περνουσαν σκεψεις απο το μυαλο μου αν μην ξαναξυπνησω για να μην ποναει η καρδια η ψυχη με τοσες προσπαθειες που εχω κανει για να αποκτησω ενα παιδακι να ματια μου ετρεχαν δακρυα ελεγα απο μεσα μου Παναγιαμου δεν αντεχω να χανω εγκυμοσηνη για δευτερη φορα παρεμε στον ουρανο.

 

Ο γιατρος μου ειπαι οτι θα σταλθει για βιοψια και ιστολογικη και μπορει να μαθουμε την αιτια της παλινδρομης.

 

Πως γινετε με τοσο καλα εμβρυα και σε σταδιο βλαστοκυστεων και με πολυ καλες χοριακες να εχω τοσο ασχημη εξελιξει? δεν μπορω να ζω στο σκοταδι.

 

Αν και πριν παω για το δευτερο υπερηχο σιγα σιγα αρχιζαν και με εγκατελοιπαν τα συμπτωματα της εγκυμοσηνης και αρχισαν να μπαινουν στο μυαλο μου κακιες σκεψεις (γιατι ετσι περιπου ενιωθα και στην προιγουμενη εγκυμοσηνη πριν μαθω για την παλινδρομη) τα ελεγα στο οικογενειακο περιβαλον και μου ελεγαν μην στεναχωριεσε αδικα υπαρχουν γυναικες που δεν εχουν απο συμπτωματα απολυτος τιποτα τους λεω ειχα και τωρα τιποτα κατι δεν παει καλα λες και το προεστανομουν αν και το διαστημα τον δεκα μερον μεχρι να κανω το δευτερο υπερηχο ενιωθα ενα κενο μεσα μου λες και το καταλαβαινα οτι κατι εγινε και ξαφνηκα με επιαναν τα κλαματα.

 

Τελος του μηνα θα εχω τα αποτελεσματα μηπως βρεθει η αιτια.

 

Και κατι αλλο που θελω να συμπληρ. ο γιατρος μου ειπαι οτι δεν εγινε ξυσιμο της μητρας για να μην δημιουργηθουν συμφεισης και εχει μεινη κατι λιγο και οτι με την περιοδο θα το αποβαλο και οταν τελειοσω απο περιοδο να παω για υπερηχο να δουμε αν ειναι ολα οκ σε περιπτωση που εχει μεινη αυτο το λιγο θα φανει στον υπερηχο?? και αν δεν εχει φυγει φοβαμαι μην παθω συψαιμια. Τι να κανω περα απο υπομονη δεν εχω τη να κανω θα περιμενω..

 

ζηταω συγνωμη αν σας κουρασα και για το τεραστιο μνμ

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

λιν καλημερα και καλη χρονια, οσο καλη μπορει να ειναι για σενα!

εχεις δικιο να εισαι λυπημενη και να πενθεις για ενα 2ο μωρακι που δεν ερχεται.....

πρεπει να δειτε αν υπαρχει θρομβοφιλια ειναι πολυ περιεργο που δε μπορει να μεινει το εμβρυο, ειτε οφειλεται σε θρομβοφιλια ή σε χρωμοσωμικες ανωμαλιες οποτε θα πρεπει να κανετε καρυοτυπο ζευγους ωστε να μη μπεις στο μελλον σε αλλες περιπετειες!!ο εξωσωματικος που αποδιδει την παλλινδρομη;τι εξετασεις εχετε κανει σε σπερμα; κατατμηση dna εχει γινει;

για την αποξεση και αυτα που σου ειπε ο γιατρος δε γνωριζω να σου απαντησω....μηπως να παιρνες και μια 2η γνωμη;

Link to comment
Share on other sites

λιν καλημερα και καλη χρονια, οσο καλη μπορει να ειναι για σενα!

εχεις δικιο να εισαι λυπημενη και να πενθεις για ενα 2ο μωρακι που δεν ερχεται.....

πρεπει να δειτε αν υπαρχει θρομβοφιλια ειναι πολυ περιεργο που δε μπορει να μεινει το εμβρυο, ειτε οφειλεται σε θρομβοφιλια ή σε χρωμοσωμικες ανωμαλιες οποτε θα πρεπει να κανετε καρυοτυπο ζευγους ωστε να μη μπεις στο μελλον σε αλλες περιπετειες!!ο εξωσωματικος που αποδιδει την παλλινδρομη;τι εξετασεις εχετε κανει σε σπερμα; κατατμηση dna εχει γινει;

για την αποξεση και αυτα που σου ειπε ο γιατρος δε γνωριζω να σου απαντησω....μηπως να παιρνες και μια 2η γνωμη;

 

ΚΑΡΚΙΝΑΚΙ ΜΟΥ, ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΡΥΟΤΥΠΟ ΖΕΥΓΟΥΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΑΠΟ ΣΠΕΡΜΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ. Ο ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΟΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΑΠΟΔΙΔΕΙ ΤΗΝ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΗ Κ ΤΗ ΒΙΟΨΙΑ ΣΑΚΟ,ΕΜΒΡΥΟ Κ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ ΜΑΣ ΕΙΠΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΙΤΙΑ..

 

Η ΚΑΤΑΤΜΗΣΗ dna ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ, ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΕΙΧΝΗ???? ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ???

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

η κατατμηση νομιζω ειναι πολυ φτηνη εξεταση και δειχνει ποσο κατακερματισμενο ειναι το σπερμα ,οσο πιο κατακερματισμενο ειναι τοσο περισσοτερο μη ποιοτικα εμβρυα αποδιδει. ομως βλεπω οτι εχετε κανει πολυ εξειδικευμενες εξετασεις!

απ οτι ξερω σε υψηλες κατατμησεις δινουν πολλα αντιοξειδωτικα οπως βιταμινη Ε και ψευδαργυρο, καρνιτινη L αλλα φανταζομαι οτι τα εχετε δει οαλ αυτα

 

οι εξωσωματικοι το αποδιδουν καπου;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημερα, μετα απο αποξεση ειχατε αιμα??

(δηλ. ακαθαρσιες της μητρας)

οχι περιοδο, κ μετα

ποσες μερες περασαν για να ερθει η κανονικη περιοδο?

 

Εγω μετα την αποξεση μετα απο δυο μιση βδομαδες ειδα αιμα σημερα ειναι ακριβως 8 μερες για ποσο θα καρατηση? μεχρι να ερθει η κανονικη περιοδος? πρεπει να το πω στο γιατρο οτι εχω ακομα αιμα?

 

Σας εχει τυχη, σας παρακαλω απαντηστε μου! καθε απαντηση ειναι πολυτιμη

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

:cool:

καλημερα, μετα απο αποξεση ειχατε αιμα??

(δηλ. ακαθαρσιες της μητρας)

οχι περιοδο, κ μετα

ποσες μερες περασαν για να ερθει η κανονικη περιοδο?

 

Εγω μετα την αποξεση μετα απο δυο μιση βδομαδες ειδα αιμα σημερα ειναι ακριβως 8 μερες για ποσο θα καρατηση? μεχρι να ερθει η κανονικη περιοδος? πρεπει να το πω στο γιατρο οτι εχω ακομα αιμα?

 

Σας εχει τυχη, σας παρακαλω απαντηστε μου! καθε απαντηση ειναι πολυτιμη

 

 

Γεια σου Λινάκι. Ξαναπές μας λίγο κοριτσάκι μου τις μέρες, μπερδεύτηκα λίγο με τις 2.5 βδομάδες και τις 8 μέρες.

Στην περίπτωση που πέρασαν 17/18 μέρες, μήπως αδιαθέτησές;;

Για να απαντήσω στην ερώτήσή σου πάντως, εγώ είχα αιματάκι καμμιά βδομάδα, φυσιολογικά, σας ελαφριάς μορφή περίοδο και μετά από 25 μέρες από την απόξεση αδιαθέτησα. Είναι όμως σχετικό, σε κάποιες κοπέλες έκανε και 40 ή 50 μέρες. Υπάρχει θεματάκι στις δύσκολες στιγμές, νομίζω λέγεται 'περίοδος μετά από απόξεση (ή αποβολή δε θυμάμαι)', για δες μήπως σε βοηθήσει. Σου εύχομαι ολόψυχα γρήγορη ψυχική και σωματική ανάρρωση!

 

ΥΓ. Κατά τη δική μου άποψη παντα, να ενημερώσεις το/τη γιατρό σου! Θα σε καθοδηγήσει καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites

:cool:

 

 

Γεια σου Λινάκι. Ξαναπές μας λίγο κοριτσάκι μου τις μέρες, μπερδεύτηκα λίγο με τις 2.5 βδομάδες και τις 8 μέρες.

Στην περίπτωση που πέρασαν 17/18 μέρες, μήπως αδιαθέτησές;;

Για να απαντήσω στην ερώτήσή σου πάντως, εγώ είχα αιματάκι καμμιά βδομάδα, φυσιολογικά, σας ελαφριάς μορφή περίοδο και μετά από 25 μέρες από την απόξεση αδιαθέτησα. Είναι όμως σχετικό, σε κάποιες κοπέλες έκανε και 40 ή 50 μέρες. Υπάρχει θεματάκι στις δύσκολες στιγμές, νομίζω λέγεται 'περίοδος μετά από απόξεση (ή αποβολή δε θυμάμαι)', για δες μήπως σε βοηθήσει. Σου εύχομαι ολόψυχα γρήγορη ψυχική και σωματική ανάρρωση!

 

ΥΓ. Κατά τη δική μου άποψη παντα, να ενημερώσεις το/τη γιατρό σου! Θα σε καθοδηγήσει καλύτερα..

 

Γεια σου edel μου, 29/12/2012 εκανα την αποξεση

και 6/01/2013 ξεκινησα να εχω αιμα μεχρι και σημερα.

Ειναι φυσιολογικο αραγε?

Με το γιατρο που ειχα μιληση ακριβως την ιδια μερα που ειδα αιμα μου ειπαι οτι ειναι ακαθαρσιες της μητρας.

Εχω λιγο μπερδευτει γιατι δεν ξερω τι ειναι περιοδος? 'η ακαθαρσιες της μητρας?

Θελω να παω να κανω και τον υπερηχο που γινετε μετα απο αποξεση και δεν μπορω οσο εχω αιμα:?

 

(κανενα προβλημα με το emoticon)

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου edel μου, 29/12/2012 εκανα την αποξεση

και 6/01/2013 ξεκινησα να εχω αιμα μεχρι και σημερα.

Ειναι φυσιολογικο αραγε?

Με το γιατρο που ειχα μιληση ακριβως την ιδια μερα που ειδα αιμα μου ειπαι οτι ειναι ακαθαρσιες της μητρας.

Εχω λιγο μπερδευτει γιατι δεν ξερω τι ειναι περιοδος? 'η ακαθαρσιες της μητρας?

Θελω να παω να κανω και τον υπερηχο που γινετε μετα απο αποξεση και δεν μπορω οσο εχω αιμα:?

 

(κανενα προβλημα με το emoticon)

 

Καλημέρα αγαπημένη μου Λιν

θεωρω ότι η μήτρα σου καθαριζει ακόμη. Και εγώ είχα για 16 ημέρες αιμορραγία μετά την απόξεση και αδιαθέτησα για πρώτη φορά στις 38 ημέρες με πάρα πολύ αιμορραγία.

Επειδή το έχεις ξανααναφέρει γιατί δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο το γιατρό σου, ώστε να σε ηρεμήσει?

Σε φιλώ και κάνε υπομονή. Όλα θα φτιάξουν

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...