Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρούχα εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Σαρδελακι h&m την σειρα για εγκυμονουσες την εχει μονο στο μαρουσι απλα σε σχεση με τα υπολοιπα ρουχα εγκυμοσυνης που δοκιμασα μου φανηκαν λιγοτερο γεροντιστικα απο οτι τα υπολοιπα...

 

Ααα και σε πολυ καλες τιμες...

 

Οπότε άκυρο γιατι στην Θεσσαλονίκη δεν έχει. Ευτυχώς που αγόρασα από Γερμανία...φοβερά ρούχα πάντως της εγκυμοσύνης έχει εκεί...πολύ στυλάτα και μοντέρνα. Καμία σχέση με τσουβαλέ :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 424
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Nadine

    Nadine 19 δημοσιεύσεις

  • Jen.

    Jen. 15 δημοσιεύσεις

  • naina

    naina 14 δημοσιεύσεις

  • Ekabn

    Ekabn 10 δημοσιεύσεις

Όπως είπαν και τα κορίτσια πιο πάνω και εγώ καλοκαίρι και χειμώνα την έβγαλα με κολάν και μπλουζοφορέματα,συγκεκριμένα από τα SPRIDER.Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν τέλος Αυγούστου που είχαμε έναν γάμο.Εγώ ήμουν 6 μηνών και τα καταστήματα είχαν εκπτώσεις οπότε και ρούχα εγκυμοσύνης είχαν ξεπουληθεί.Αφού γύρισα όλα τα καταστήματα του Ναυπλίου βρήκα ένα φόρεμα που έκανε φούσκα στο κάτω μέρος και χώρεσα την κοιλιά μου!Είναι βλακεία να δώσεις τόσα λεφτά για ρούχα εγκυμοσύνης που δεν είναι και στη μόδα!

Link to comment
Share on other sites

ευτηχως που η μοδα σημερα μας βολευει και εγω βολευομαι με μπλουζοφορεματα και κολαν και εχω παρει και μια φουστα απο BENEΤTON

η μονη που πηρα εγκυμοσυνης επειδη ηταν πολυ ωραια. :D

Link to comment
Share on other sites

πολύ κατατοπιστικές είστε!

νομίζω η πιο άχαρη φάση είναι γυρω στους 3 μήνες.. Κόντεψα να βάλω τα κλάματα στο κατάστημα όταν είδα τον εαυτό μου με ούχα εκυμοσύνης. Η ωλήτρια λίγο πολύ μου είπε ότι δεν είμαι έτοιμη για εγκυμοσύνη κι ότι πρέπει να το πάρω απόφαση ότι αυτή θα είναι η εικόνα μου στην εγκυμοσύνη! πώς δηλαδη? γιαγιαδέ και άκομψη?

βρήκα ένα παντελόνι εγκυμοσύνη της προκοπής προς το παρόν. τα δικά μου δεν κουμπώνουν με τίποτα! α, είχα πάρει κι ένα μάλλινο φορεματάκι από τα Ζάρα και βόλεψε και΄τώρα τουλάχιστον έχω κάτι να βάλω για να πάω για ψώνια!

α, ναι ξέχασα να πω ότι πέρασα 3 βδομάδες στο κρεβάτι κι όταν σηκώθηκα κατάλαβα ότι δε μου παίνει τίποτα!

οι μπότες σας .... κλείνουν?

.png
Link to comment
Share on other sites

οι μπότες σας .... κλείνουν?

 

Δεν αγοράζω ποτέ μπότες με φερμουάρ χε χε

Γιατι για το μικρό μου ποδαράκι, η γαμπούλα μου είναι αφρατούλα κι έτσι με ζόριζε πάντοντε αυτό...κι επειδή δεν μου αρέσει να ζορίζομαι, οι μπότες με φερμουάρ είναι ταμπού! 8)

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εγώ από πολύ νωρίς δεν έμπαινα στα ρούχα μου. Βασικά από μπλούζες ακόμη και τώρα που είμαι μπαλόνι με έχουν βολέψει πολύ του zara οι ελαστικές από μαλακό ύφασμα, που δεν είναι εγκυμοσύνης και θα μπορείς να τις φοράς και μετά. Επίσης, στο ίδιο μαγαζί, όπως και στο H&M (όχι στο τμήμα εγκυμοσύνης, στο κανονικό) υπάρχουν πολλά φορέματα είτε ίσια ελαστικά (ζέρσευ) είτε αμπίρ που είναι στη μόδα και βολεύουν. Ευτυχώς, φοριέται πολύ φέτος το στύλ εγκύου. Όσον αφορά στα παντελόνια, εκτός από κολάν (που στην περίπτωσή μου δεν έπαιξε γιατί δεν νιώθω άνετα με αυτά) βασικά θα πρέπει να μην ακούσεις τις πωλήτριες που θα θέλουν να σου πουλήσουν παντελόνι εγκυμοσύνης ακριβώς στα μέτρα σου, αλλά να πάρεις το μεγαλύτερο δυνατό νούμερο που στέκεται επάνω σου (έστω και αν είναι αρκετά φαρδύ). Πάντα να σκέφτεσαι ότι η κοιλιά σου θα μεγαλώνει με τεράστιους ρυθμούς, οπότε να πάρεις κάτι που θα μπορείς να το φορέσεις για το μεγαλύτερο διάστημα της εγκυμοσύνης. Δεδομένης και της τιμής των ρούχων εγκυμοσύνης (εξωφρενική) είναι κρίμα να πάρεις κάτι που μετά από ένα μήνα δεν θα σου κάνει. Α, και το βασικότερο: Αγόραζέ τα λίγα-λίγα όσο περνάει η εγκυμοσύνη, γιατί δεν ξέρεις με τί ρυθμό θα φουσκώνεις, οπότε μόνο τα βασικά σε κάθε φάση και όταν πάψουν να σου κάνουν αυτά παίρνεις λίγα ακόμη κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τις μπότες..... δεν μου μπαίνουν ούτε αυτές που μου ήταν τόσο φαρδιές ώστε να τις φοράω με παντελόνι από μέσα. Κι εμένα πάντοτε οι μπότες μου ήταν μεγάλες για τις γάμπες μου. Φρίκη...! Οπότε μην ανησυχείς, είναι συνηθισμένο φαινόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα και από εμένα!!!Αισίως μπήκα στον τρίτο με μια κοιλιά!!!Δεν ξέρω φούσκωμα είναι, η κοιλίτσα ποθ μεγαλώνει, πάντως έχω μια κοιλιά για 3 μηνών!!!Πω,πω Παναγία μου!!Έτσι και εγώ δυσκολεύομαι πολύ στα παντελόνια!Τζιν εννοείται ότι δεν μπορώ να φορέσω με στεναχωρεί πολύ!Και κάποια άλλα παντελόνια με φερμουάρ και κουμπί ούτε αυτά μπορώ!Δεν έχω παχύνει πουθενά αλλού, μόνο στην κοιλιά!Ένα παντελόνι μαύρο φαρδύ που έχω τρελαίνομαι να το φοράω!!!!Έχω και ένα φορεματάκι, τρέλα!Τώρα θέλω να παώ να πάρω ένα παντελόνι και φυσικά πολλά φορέματα!!Έτσι και αλλίως πάντα με βόλευαν περισσότερο από τα παντελόνια!Εσάς κορίτσιαπότε άρχισε να φαίνεται η κοιλιά σας?Εμένα αν φαίνεται έτσι από τώρα αργότερα πρώτα θα έρχεται η κοιλιά μου και μετά θα ακολουθώ και εγώ!!!!! :lol::lol::lol:

 

Link to comment
Share on other sites

ωχ κατάλαβα! εγώ δηλαδή που έχω ούτως ή άλλως χοντρή γαμπούλα, δε θα βλέπομαι το καλοκαίρι!

όσο για κολλάν - για τον παραπάνω λόγο- δεν τα φοράω οπότε το θέμα είναι το παντελόνι. πάντως ένα με ρυθμιζόμενο λάστιχο ΄που πήρα είναι πολύ βολικό και κυριως δε με σφίγγει. βέβαια είναι λιγάκι φαρδύ αλλά υποθετω όχι για πολύ!

τα καλσόν σας χωράνε? εμενα με χωράνε μεν, με πιέζουν τρομερά δε! πήρα ένα εγκυμοσύνης και σώθηκα (αν και η τιμή, 15 Ε, μου φάνηκε κάπως τσιμπημένη)

.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω ευτυχως τετοιο θεμα με πρηξιμο σε χερια ποδια δεν εχω...

 

Ειμαι ολη μια τεραστια κοιλια ..ποδαρακια και χερακια οπως και πριν την εγκυμοσυνη...

 

Και μαλιστα φοραω σχετικα συχνα και ψηλοτακουνα...

 

Παντως οσες μενουν Αθηνα ta h&m εχουν ωραια καπρι και υφασματινα παντελονια και σε καλες τιμες σε σχεση με τα υπολοιπα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευτυχως εως τωρα οι μποτες μου μπαινουν!!!!!!

Και εγω παντως συμφωνω πως αγοραζε λιγα-λιγα ρουχα γιατι δεν ξερεις πως θα εισαι σε λιγες εβδομαδες εννοω απο θεμα κοιλιας......

Παντως εγω εχω ενα μικρο θεμα με τα σουτιεν...γιατι πηρα μεγαλυτερο νουμερο χωρις μπανελλα και παλι με ενοχλει....δηλ τι πρεπει να παρω;;;;

pEmXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για τα σουτιέν δοκίμασε να πάρεις από ένα μαγαζί με είδη ραπτικής τις "επεκτάσεις για σουτιέν". Κι εγώ όλα έτσι τα φοράω. Απλώς πρέπει να έχεις ελέγξει πόσα γατζάκια και τί φάρδος έχουν τα σουτιέν σου. Ως προς τον τύπο του σουτιέν, δεν είναι ανάγκη να πάρεις ειδικά σουτιέν εγκυμοσύνης. Η Triumph έχει βαμβακερά ειδικά για βαρύ στήθος με μισή τιμή από τα εγκυμοσύνης ωραιότατα (λέμε τώρα, όσο ωραία μπορούν να είναι). Τα Η&M είναι στη Σταδίου και στο Avenue στο Μαρούσι. Δεν ξέρω αν έχει και αλλού. Για τις κοπέλες που είναι ακόμη στην αρχή της εγκυμοσύνης, καλή λύση προς το παρόν είναι και το κολπάκι με το λαστιχάκι. Πάρτε ένα λαστιχάκι και περάστε το από το κουμπί του παντελονιού στην κουμπότρυπα και ξανά την άλλη άκρη στο κουμπί. Θα σας αφήσει αρκετό χώρο για την κοιλίτσα εφόσον σας κάνει το υπόλοιπο. Βέβαια αυτό προυποθέτει ότι θα φοράτε μπλούζα που θα καλύπτει από πάνω. Εγώ πάντως κέρδισα αρκετό χρόνο έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα σουτιεν εχω παρει(και ειναι οπως τα λες........ωραιοτατααααα :roll: ) αλλα και παλι με ενοχλει.....

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου & για συμβουλες!!

pEmXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα και ψώνισα σήμερα κιόλας από τα Motherland που έχουν έκπτωση 50% και πήρα 3 παντελόνια που βλέπονται σε διάφορα χρώματα με 67 ευρώ συνολικά. Όσο και να μου χωράνε, τα λεφτά τους θα τα βγάλουν. Στην κοιλιά αποκλείεται να με στενεύουν γιατί έχουν λαστιχάκι, στην περιφέρεια τώρα, ο Θεός μαζί μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το καταστημα με την σειρα mama ειναι στο μαρουσι στο εμπορικο κεντρο Avenue

Αλλα και το καταστημα στην σταδιου μπορεις να βρεις απο την κανονικη σειρα πολλα φορεματακια..

 

Εγω παντως τα παντελονια εγκυμοσυνης τα βολευτηκα πολυ..

Link to comment
Share on other sites

πέσαμε και σε αλλαγη σεζόν.. τα χειμωνιάτικα δε νομίζω να φορεθούν για πάνω από κανένα δίμηνο ακόμα... άρα μάλλον δίκιο έχετε λίγα λίγα...

πολύ γέλασα με το λαστιχάκι. χτές έβαλα μια φούστα με το μισό φερμουάρ ξεκούμπωτο! (και μακριά μπλούζα φυσικά!)

.png
Link to comment
Share on other sites

Ναϊνα και εγω απο εκει ψωνισα!!Πολυ καλες τιμες & ποικιλια ;;;

 

Από τιμές super, από ποικιλία, είχε λίγα σχέδια γιατί δεν είχε φέρει ακόμα τα ανοιξιάτικα. Είμαι σίγουρη όμως ότι θα βλέπονται.

Τα καλύτερα ρούχα τα έχω δει στο OMOR στο Ν. Ηράκλειο. Δεν ξέρω όμως από τιμές, μπορεί να είναι απλησίαστα. Έχουν και site, αλλά θα πάω να δω και αυτοπροσώπως...

Link to comment
Share on other sites

Κατσε γιατι μπερδευτηκα!

Εγω ψωνισα απο μαγαζι που λεγοταν motherland που ενα απο αυτα ειναι στη Δαφνη και δεν μπορω να πω οτι ειναι ιδιαιτερα γνωστα(απο αποψη ποιοτητας ή σαν αλυσιδα ).Να φανταστεις οτι ειναι καταστημα και για παχουλες!Τα ιδια λεμε ή αλλο ειναι αυτο;;;;;

Οπως και να εχει τωρα σιγα-σιγα που θα φουσκωσει και αλλο η κοιλιτσα & θα αλλαξει ο καιρος ολο και κατι θα ψωνισουμε!!!!! :D

pEmXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κατσε γιατι μπερδευτηκα!

Εγω ψωνισα απο μαγαζι που λεγοταν motherland που ενα απο αυτα ειναι στη Δαφνη και δεν μπορω να πω οτι ειναι ιδιαιτερα γνωστα(απο αποψη ποιοτητας ή σαν αλυσιδα ).Να φανταστεις οτι ειναι καταστημα και για παχουλες!Τα ιδια λεμε ή αλλο ειναι αυτο;;;;;

Οπως και να εχει τωρα σιγα-σιγα που θα φουσκωσει και αλλο η κοιλιτσα & θα αλλαξει ο καιρος ολο και κατι θα ψωνισουμε!!!!! :D

 

Κι εγώ στα Motherland πήγα σήμερα. Τα OMOR τα έχω αφήσει για αργότερα ανάλογα με την πρόοδο μου. Αυτά που πήρες σου έρχονται στα μέτρα σου ή τα πήρες μεγαλύτερο νούμερο? Εκεί ίσως την έχω πατήσει λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε ένα λαστιχάκι και περάστε το από το κουμπί του παντελονιού στην κουμπότρυπα και ξανά την άλλη άκρη στο κουμπί. Θα σας αφήσει αρκετό χώρο για την κοιλίτσα εφόσον σας κάνει το υπόλοιπο. Βέβαια αυτό προυποθέτει ότι θα φοράτε μπλούζα που θα καλύπτει από πάνω. Εγώ πάντως κέρδισα αρκετό χρόνο έτσι.

 

Καλά ε; Φοβερή ιδέα...δεν το ήξερα. Έτσι θα μου κάνουνε και τώρα κάποιες φούστες μου που είναι με κουμπάκι...θα το δοκιμάσω :lol:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Ναϊνα και εγω απο εκει ψωνισα!!Πολυ καλες τιμες & ποικιλια ;;;

 

Από τιμές super, από ποικιλία, είχε λίγα σχέδια γιατί δεν είχε φέρει ακόμα τα ανοιξιάτικα. Είμαι σίγουρη όμως ότι θα βλέπονται.

Τα καλύτερα ρούχα τα έχω δει στο OMOR στο Ν. Ηράκλειο. Δεν ξέρω όμως από τιμές, μπορεί να είναι απλησίαστα. Έχουν και site, αλλά θα πάω να δω και αυτοπροσώπως...

 

Καλησπέρα κι απο εμενα!!!!

Εγω απο την αρχη της εγκυμοσυνης μου δεν εμπαινα σε κανενα απο τα ρουχα μου μιας και παντα οτι φορουσα ηταν ιδιαιτερως εφαρμοστο και εμενα η κοιλια μου ειχε ενα πρηξιματακι.......Ετσι πολυ νωρις αγορασα ρουχα εγκυμοσυνης, μολις στην 6η βδομαδα αν θυμαμαι καλα.......Ψωνισα απο τα ΟΜΟΡ και μπορω να σας πω πως εμεινα απολυτως ευχαριστημενη.....Ρουχα μοντερνα, εμφανισιμα και συγχρονως εγκυμοσυνης (καμια σχεση με τα τσουβαλε που εχουν ολα τα μαγαζια με αντιστοιχα ειδη)...τρομερα κομψα, πολυ ποιοτικα και τρομερα μαλακα.......Πηρα 2 σαλοπετες η μια εκ των οποιων στη μεση εχει φερμουαρ και αποσπαται το πανω μερος και μενει το κατω ως παντελονακι, πηρα ενα πουκαμισακι τρομερα ελαστικο, ενα παντελονι βαμβακερο με μπασκα που αγκαλιαζει ολη τη κοιλιτσα μου (που πλεον τωρα ειναι αρκετα μεγαλη :) ) και 2 μπλουχακια μακρια..........Απο τιμες ειναι μετριες, και αν το σχετισεις με την φινετσα και την ποιοτητα ειναι παρα πολυ καλες.........:)Επισης και οι 2 σαλοπετες εχουν το πλεονεκτημα οτι εχουν απο μεσα ενα λαστιχακι που αυξομειωνει το μεγεθος τους στην κοιλιτσα (ετσι ωστε να μας χωραει μεχρι τελους........:) )

Fagm.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΗ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΙΑ (ΕΙΜΑΙ 3,5 ΜΗΝΩΝ)...ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ 1 ΣΑΛΟΠΕΤ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΒΟΛΕΨΕΙ ΠΟΛΥ...ΑΓΟΡΑΣΑ 1 ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ ΤΖΙΝ ΑΠΟ MATHERCARE ΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΠΑΛΙ ΒΟΛΤΑ ΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ,

ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΩ ΜΕ ΣΑΛΟΠΕΤ...ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΦΟΥΣΤΑΝΑΚΙΑ-ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΣΙΝΗ ΜΟΔΑ-ΕΧΩ ΓΙΑ ΒΡΑΔΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΙΖΑΜΕΣ....ΕΚΤΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ(ΜΕΝΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΕΞΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ)ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΑ-ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕ ΤΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...