Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υπολογιστής και παιδιά


Recommended Posts

Η κόρη μου πάει προνήπιο, είναι 4,5 χρονών και τον τελευταίο καιρό ζητάει συνεχώς να ζωγραφίσει στο computer....Εγώ και ο άντρας μου τις εκτυπώνουμε συνεχώς σελίδες για να ζωγραφίζει με μπογιές αλλά εκείνη ζητάει να ζωγραφίσει στο computer.

 

Όλα ξεκίνησαν όταν μια φορά είδε μια ζωγραφιά στο pc και δίπλα χρώματα για να επιλέξεις και αν το ζωγραφίσεις online, αλλά εγώ θεωρώ ότι η ακτινοβολία από τέτοια ηλικία και ο εθισμός που μπορεί να προκληθεί είναι κακός, εσείς τι λέτε? τα δικά σας τα αφήνετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω παλι τα αφηνω. εχουν κατι παιχνιδια ζωγραφικης οπως λες η με μαγειρικη κ.α και παιζουν. μη φανταστεις πολυ ωρα. κανα 20 λεπτο και αυτο οχι καθε μερα. παντως ναι τα αφηνω. θεωρω οτι ακτινοβολια εχει σε πολλα. δεν μειναμε μονο στους υπολογιστες. αν δεν ειναι εκει θαναι καποια ωρα στην τηλεοραση κοκ.επισης ειμαι πολυ υπερ της τεχνολογιας γιατι καλως η κακως εχει μπει στη ζωη μας και κακα τα ψεματα ειναι σημαντικη σε πολλα. ειναι λεπτη η γραμμη βεβαια να μη ξεφυγουν τα πραγματα αλλα εκει βαζουμε εμεις ορια και κανονες για το ποτε ποσο και τι θα παιξουν σε εναν υπολογιστη. εμενα ο μικρος μου. μπενει ιντερνετ αποτο εικονιδιο και ξερει τα παιχνιδια που εχω στα αγαπημενα.

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι τα αφηνω. εχουν κατι παιχνιδια ζωγραφικης οπως λες η με μαγειρικη κ.α και παιζουν. μη φανταστεις πολυ ωρα. κανα 20 λεπτο και αυτο οχι καθε μερα. παντως ναι τα αφηνω. θεωρω οτι ακτινοβολια εχει σε πολλα. δεν μειναμε μονο στους υπολογιστες. αν δεν ειναι εκει θαναι καποια ωρα στην τηλεοραση κοκ.επισης ειμαι πολυ υπερ της τεχνολογιας γιατι καλως η κακως εχει μπει στη ζωη μας και κακα τα ψεματα ειναι σημαντικη σε πολλα. ειναι λεπτη η γραμμη βεβαια να μη ξεφυγουν τα πραγματα αλλα εκει βαζουμε εμεις ορια και κανονες για το ποτε ποσο και τι θα παιξουν σε εναν υπολογιστη. εμενα ο μικρος μου. μπενει ιντερνετ αποτο εικονιδιο και ξερει τα παιχνιδια που εχω στα αγαπημενα.

 

 

 

αυτο:D ....την αφηνω και εγω αλλα το τι παιζει το ελεγχω εγω...πχ παιζει πολλα ωραια που εχει για αυτες τις ηλικιες με τη ντορα με το μικι που εκτος απο ζωγραφικη εινια και παζλ και μαθαινουν να συνοτνιζουν το ποντικι και εχουν διαφορα ωραια πραγματακια...στην αρχη ημουνα διπλα της...τωρα ξερει και της βαζω εγω το σαϊτ και μετα διαλεγει αυτη τι θελει να παιξει...και οχι δε θεωρω και εγω κακο γιατι πρωτον καθεται λιγο κανα μιασωρο αντε...δευτερον με το που της πω τελος τωρα σταματαει και ειναι μερος ας του πουμε του παιχνιδου της...δε θεωρω οτι εθιζονται αν εχεις ορια και επιβλεπεις....οπως και τηλεοραση πχ βλεπει οταν ξυπνησει τη ντορα και το μικι και τελος...μετα παιχνιδι...εγω νομιζω προβλημα υπαρχει οταν δεν επιβλεπει καποιος και οταν περνανε πολλες ωρες στο πισι....και αντι να παιζουν με κατι αλλο αποζητουνε να ειναι μονο στοκομπιουτερ.....

 

τεος να σου θυμιζω οτι σε λιγο καιρο που θα παει πρωτη δημοτικου θα εχουν μαθημα υπολογιστων και στο σχολειο....

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θεωρώ ότι η τεχνολογία στις μέρες μας είναι πολύ σημαντική..απλά δεν ήξερα αν κάνει σε αυτή την ηλικία έστω και λίγο

 

Σχετικά με τα όρια έχετε απόλυτα δίκιο, το μέτρο πάνω απο όλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω να πω την αληθεια μου....θα προτιμουσα να εβγαινε το παιδι μου εξω να πλακωθει με κανενα αλλο παιδι(καταλαβαινετε τι εννοω ελπιζω), παρα να κατσει μπροστα σε ενα πισι.....εχει καιρο μπροστα του αν θελει να καει σα τη δολια τη μανα του :P:p:p:p

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω να πω την αληθεια μου....θα προτιμουσα να εβγαινε το παιδι μου εξω να πλακωθει με κανενα αλλο παιδι(καταλαβαινετε τι εννοω ελπιζω), παρα να κατσει μπροστα σε ενα πισι.....εχει καιρο μπροστα του αν θελει να καει σα τη δολια τη μανα του :P:p:p:p

 

 

 

μωρε αμα ειχαμε αλανα και ητανε καλοκαιρι αμε...ολη μερα εξω ημαστε (μαζι παντα στη πυλωτη ) .....που νγαινουν και τα αλλα παιδια..το χειμωνα ομως αστα...γιατι και τα αλλα εχουν σχολεια,ιωσεις,διαβασματα...αστο....:(:(:(:(

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Ναι...σωστο αυτο....αλλα επειδη σαν παιδι, αλλα και τωρα, ως γονιος δε το ειχα-εχω αυτο το προβλημα της αλανας....δε μου ειχε περασει απο το μυαλο :oops::oops::oops:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα. Η μικρη ασχολειτε με τον υπολογιστη απο γεννηση. Και ετσι θα μεινει. Αυτο το εργαλειο θα το εχει επεκταση του χεριου της, οπως και τα Αγγλικα της γλωσσας της. Ειμαστε του επαγγελματος και εγω και ο συζυξ και ΟΛΟ το σπιτι ειναι γεματο. Υπαρχει ενας σερβερ και δυο λαπτοπ. Η μικρη ηδη δουλευει το ποντικι και το πληκτρολογιο (περιορισμενα). Δεν ζουμε στις εποχες της γιαγιας μας. Ο υπολογιστης δεν ειναι ο διαολος. Ειναι ενα εργαλειο απαραιτητο σε ΟΛΕΣ τις εργασιες πλεον και καλο θα ηταν να εξικιωνουμε τα παιδακια μας απο ΠΟΛΥ νωρις σε αυτον. Θα τους χρησιμευσει παρα πολυ στο μελλον.......

 

grow with the times........

 

ΥΓ: ΜΗΝ το ξεχασω κορες. Οσον αφορα την ακτινοβολια, καλο θα ηταν να ανησυχειτε ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ για τα κινητα και για τα ασυρματα τηλεφωνα. Τα ασυρματα δε ειναι πολυ πιο επικυνδινα και απο τα κινητα γιατι ενω τα κινητα εκπεμπουν μονο οταν μιλας, τα ασυρματα εκπεμπουν ακτινοβολια συνεχεια. Μια οθονη καινουργιας τεχνολογιας εχει ΠΟΛΥ λιγοτερη ακτινοβολια απο ενα ασυρματο τηλεφωνο διπλα στο παιδι. Δεν συγκρινεται......ουτε στο ελαχιστον λεμεεεεεεεε...........:D

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με την Ell, και εγώ ολίγον της δουλειάς,:( οπότε φύση αδύνατον να μην μου μοιάσουν οι κορες μου. Ειδικά η μία, όταν ανοίγω το φορητό, μου λέει, περίμενε να φορτώσει :D και μετά, ακολουθεί:άσε μαμά θα βάλω εγώ το password!! Εσύ δεν ξέρεις. :rolleyes::rolleyes:

Αδύνατον να μην ασχοληθούν, ακόμα και σήμερα, όποιος δεν ξέρει υπολογιστές, θεωρείται αναλφάβητος. Φαντάσου όταν μεγαλώσουν τα μικρά μας. Απλώς, παν μέτρον άριστον και εννοείτε Ell πως το ασύρματο το πέταξα από την στιγμή που έμεινα έγκυος. Οχι το δίκτυο, το τηλέφωνο.:mrgreen:

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς αποκτήσαμε λαπτοπ το περασμένο Πάσχα! Έκτοτε ο μικρός παίζει πάρα πολύ, ιδίως τον πρώτο καιρό έκανε κατάχρηση (καινούργιο κοσκινάκι μου και που να σε κρεμάσω). Αφού πέρασε το 2μηνο του "πάθους", αρχίσαμε να βάζουμε όρια στο χρόνο, ήταν και καλοκαιράκι βέβαια και είχαμε το μυαλό μας στις βόλτες! Τώρα έχει αρχίσει και η μικρή (3) να καταλαβαίνει τη λειτουργία του ποντικιού και να παίζει κάποια παιχνιδάκια. Δεν τα αφήνω πολύ ώρα και επιτρέπω μόνο ένα σαιτ με παιχνιδάκια για την ηλικία τους που το έχω αποθηκεύσει στα αγαπημένα! Θεωρώ και εγώ ότι είναι όπως το να τους μαθαίνουμε τα γραμματάκια, απλώς θέλει προσοχή και έλεγχο. Ασύρματο δεν έβαλα ποτέ στο σπίτι μου, ακριβώς για λόγους ακτινοβολίας και το κινητό το επιτρέπω στα παιδιά ελάχιστα έως καθόλου!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα. Η μικρη ασχολειτε με τον υπολογιστη απο γεννηση. Και ετσι θα μεινει. Αυτο το εργαλειο θα το εχει επεκταση του χεριου της, οπως και τα Αγγλικα της γλωσσας της. Ειμαστε του επαγγελματος και εγω και ο συζυξ και ΟΛΟ το σπιτι ειναι γεματο. Υπαρχει ενας σερβερ και δυο λαπτοπ. Η μικρη ηδη δουλευει το ποντικι και το πληκτρολογιο (περιορισμενα). Δεν ζουμε στις εποχες της γιαγιας μας. Ο υπολογιστης δεν ειναι ο διαολος. Ειναι ενα εργαλειο απαραιτητο σε ΟΛΕΣ τις εργασιες πλεον και καλο θα ηταν να εξικιωνουμε τα παιδακια μας απο ΠΟΛΥ νωρις σε αυτον. Θα τους χρησιμευσει παρα πολυ στο μελλον.......

 

grow with the times........

 

ΥΓ: ΜΗΝ το ξεχασω κορες. Οσον αφορα την ακτινοβολια, καλο θα ηταν να ανησυχειτε ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ για τα κινητα και για τα ασυρματα τηλεφωνα. Τα ασυρματα δε ειναι πολυ πιο επικυνδινα και απο τα κινητα γιατι ενω τα κινητα εκπεμπουν μονο οταν μιλας, τα ασυρματα εκπεμπουν ακτινοβολια συνεχεια. Μια οθονη καινουργιας τεχνολογιας εχει ΠΟΛΥ λιγοτερη ακτινοβολια απο ενα ασυρματο τηλεφωνο διπλα στο παιδι. Δεν συγκρινεται......ουτε στο ελαχιστον λεμεεεεεεεε...........:D

 

με καλυψες απολυτα! καιμεις εχουμε ενα σταθερο και ενα λαπτοπ. για πολλους λογους. ναιναι!!! η τεχνολογια ειναι μεσα στη ζωη μας. και εμενα προσωπικα μου αρεσει.

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι τα αφηνω. εχουν κατι παιχνιδια ζωγραφικης οπως λες η με μαγειρικη κ.α και παιζουν. μη φανταστεις πολυ ωρα. κανα 20 λεπτο και αυτο οχι καθε μερα. παντως ναι τα αφηνω. θεωρω οτι ακτινοβολια εχει σε πολλα. δεν μειναμε μονο στους υπολογιστες. αν δεν ειναι εκει θαναι καποια ωρα στην τηλεοραση κοκ.επισης ειμαι πολυ υπερ της τεχνολογιας γιατι καλως η κακως εχει μπει στη ζωη μας και κακα τα ψεματα ειναι σημαντικη σε πολλα. ειναι λεπτη η γραμμη βεβαια να μη ξεφυγουν τα πραγματα αλλα εκει βαζουμε εμεις ορια και κανονες για το ποτε ποσο και τι θα παιξουν σε εναν υπολογιστη. εμενα ο μικρος μου. μπενει ιντερνετ αποτο εικονιδιο και ξερει τα παιχνιδια που εχω στα αγαπημενα.

Το πόσο συμφωνώ!

Καλώς ή κακώς, το μέλλον είναι οι υπολογιστές και τα μικρά μας θα τους χειριστούν. Είναι τόσο έξυπνα, που ξέρουν κι από μόνα τους, ακόμη και σε μικρή ηλικία. Να φανταστείς, εγώ είμαι 29 σχεδόν και υπολογιστή πήρα στη 1η γυμνασίου!!!! Δεν ήξερα να τον χειρίζομαι και πολύ καλά τότε.... Μόνο οι γονείς μου είχαν τότε υπολογιστή.

Το μωρό μου είναι 6,5 μηνών και μέσα στο σπίτι υπάρχει ένας υπολογιστής και δύο lap-top! Αναμενόμενα το μωρό θα μεγαλώσει με αυτό το πρώτυπο και πόσο μάλλον, που ο μπαμπάς του ασχολείται και επαγγελματικά με υπολογιστές.

Δεν είναι καθόλου κακού ''μέτρον άριστον'' όμως...;)

Ακτινοβολία;;;;;;;;;; Η ακτινοβολία του υπολογιστή είναι μηδαμινή, ανέβα στη ταράτσα σου..............εκεί να δείς να ακτινοβολία.......

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς προσπαθούμε να τον αποτρέψουμε ακόμα ον μικρό απο τον υπολογιστή. Ο άντρας μου είναι του επαγγέλματος και όπως είπε και η Ellemphriem έχουμε 2 σταθερα PC και 2 laptop όλα σε δίκτιο. Όταν ο μικρός είναι σπίτι ενώ είναι ανοιχτά σίγουρα τα 2 pc ασχολούμαστε πολύ λίγο μαζί τους για να μη μας βλέπει και θέλει και αυτός. Θα μάθει τον χειρισμό τους σε μικρή ηλίκία. Αυτό είναι σίγουρο. Απλά προσπαθούμε να το καθιστερίσουμε. Όσο για την ακτινοβολία, θα συμφωνήσω με την Ellemphriem. Τα τηλέφωνα είναι πολύ χειρότερα. Οι οθόνες των υπολογιστών, δεν εκπέμπουν τόση ακτινοβολία. Ηδη σε απόσταση μισού μέτρου είναι αμελιτέα.

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς προσπαθούμε να τον αποτρέψουμε ακόμα ον μικρό απο τον υπολογιστή. Ο άντρας μου είναι του επαγγέλματος και όπως είπε και η Ellemphriem έχουμε 2 σταθερα PC και 2 laptop όλα σε δίκτιο. Όταν ο μικρός είναι σπίτι ενώ είναι ανοιχτά σίγουρα τα 2 pc ασχολούμαστε πολύ λίγο μαζί τους για να μη μας βλέπει και θέλει και αυτός. Θα μάθει τον χειρισμό τους σε μικρή ηλίκία. Αυτό είναι σίγουρο. Απλά προσπαθούμε να το καθιστερίσουμε. Όσο για την ακτινοβολία, θα συμφωνήσω με την Ellemphriem. Τα τηλέφωνα είναι πολύ χειρότερα. Οι οθόνες των υπολογιστών, δεν εκπέμπουν τόση ακτινοβολία. Ηδη σε απόσταση μισού μέτρου είναι αμελιτέα.

:mrgreen:

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον έχω κάνει ήδη "χρήστη" (με περιορισμό στα sites που μπορεί να μπει και χρονικό περιορισμό επίσης) ήδη από πέρισυ, που ήταν 4. Του έχω μάθει όμως και απλά πράγματα(πχ. πώς να ανοίγει φύλλο στο Word για να γράφει το όνομά του με κεφαλαία και μικρά, πώς να προσθέτει σελιδοδείκτες στον browser και μετά να ξαναβρίσκει το αγαπημένο του site με τον ...Τόμας το τρενάκι:P

Έχω περάσει μέσα την kid-e-pedia και άλλα παρόμοια προγράμματα και παίζουμε μαζί στην αρχή και μετά μόνος εκπαιδευτικά παιχνίδια.

Ξέρει λοιπόν ότι ο υπολογιστής είναι πρώτα από όλα εργαλείο δουλειάς και κατόπιν ψυχαγωγίας. Επίσης δεν είναι ποτέ μόνος του στο δωμάτιο όταν είναι στον υπολογιστή και δεν ξεπερνά ποτέ την καθορισμένη ώρα.

Πιστεύω ότι αν εκπαιδευτούν σωστά, το πιθανότερο είναι να κάνουν λογική χρήση του υπολογιστή. Έτσι κι αλλιώς είναι μέρος του κόσμου τους. Καλύτερα λοιπόν να το έχουμε απομυθοποιήσει από νωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι υπέρ της τεχνολογίας και κατά συνέπεια της χρήσης του υπολογιστή από την κόρη μου. Πάντα όμως με μέτρο και όρια που κατά κανονα και απαραίτητα ακολουθούνται για το καλό της υγείας της αλλά και της ασφάλειας της.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

κoριτσια σας κερδιζω:P:p:p:p:p...υπαρχουν πιο πολλοι υπολογιστες εδω μεσα απο οτι τα ατομα που ζουμε.... 2 λαπτοπ, 2 πισι 1 μακ κι ενα ipad:confused:....δικτυα με εκτυπωτη κ σκανερ κλπ και φυσικα οι μικρες παιζουν απο παντα με αυτα γιατι ειδικα το λαπτοπ μου ειναι διπλα μου στο σαλονι πυυ καθομαστε ολες μαζι. κ τωρα ΠΧ εγω σας γραφω κ αυτες παιζουν στο χαλι.....

Ακουμε μουσικη απο το bizeli.com, ζωγραφιζουμε και βαζουμε και στο google Images εικονες κ βλεπουμε. πχ παιζουμε "τι ειναι αυτο" και τους δειχνω ζωακια και μου λεει τι ειναι η μεγαλη (η μικρη δε μιλαει ακομα)...δεν ανησυχω για την ακτινοβολια τοσο πολυ δε ξερω αν ειναι καλο η κακο...

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχουμε τα περισσότερα μηχανήματα! 8 υπολογιστές (χωρια τα i pad) μαζί με τα συνοδευτικά τους φυσικά (server κτλ)! Η μικρή είναι πολύ εξοικειωμενη κυρίως με το I pad.

tb2xm4.png
Link to comment
Share on other sites

Ο γιος μου ο μεγαλος 4 ετων λατρευει την τεχνολογια.Εδω και 2 χρονια παιζει με το iphone του μπαμπα του.Ο παππους του του πηρε δωρο το ipod της apple και πραγματικα το λατρευει.Δε εχει γινει η προεκταση του χεριου του αλλα εχουμε θεσει συγκεκριμενες ωρες.Ο μικρος μου ο γιος 2 ετων πριν λιγο καιρο ανακαλυψε πως ανοιγει το κινητο και που ειναι οι φωτογραφιες και γενικοτερα τωρα αρχιζει και το εξερευνει.Παντως δεν ειμαι κατα το αντιθετο θα ελεγα αλλα πρεπει να υπαρχει μετρο.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχουμε τα περισσότερα μηχανήματα! 8 υπολογιστές (χωρια τα i pad) μαζί με τα συνοδευτικά τους φυσικά (server κτλ)! Η μικρή είναι πολύ εξοικειωμενη κυρίως με το I pad.

 

8 υπολογιστές??? Τόσους δεν έχει ούτε το νετ καφέ της γειτονιάς μου!

dimibo νομίζω επάξια κερδίζεις τον τίτλο miss technology of the year!!:P:p

 

Εμείς είμαστε πολύυυυ μακριά από κάτι τέτοιο..έχουμε μόνο ένα λαπ-τοπ.:?

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον έχω κάνει ήδη "χρήστη" (με περιορισμό στα sites που μπορεί να μπει και χρονικό περιορισμό επίσης) ήδη από πέρισυ, που ήταν 4. Του έχω μάθει όμως και απλά πράγματα(πχ. πώς να ανοίγει φύλλο στο Word για να γράφει το όνομά του με κεφαλαία και μικρά, πώς να προσθέτει σελιδοδείκτες στον browser και μετά να ξαναβρίσκει το αγαπημένο του site με τον ...Τόμας το τρενάκι:P

Έχω περάσει μέσα την kid-e-pedia και άλλα παρόμοια προγράμματα και παίζουμε μαζί στην αρχή και μετά μόνος εκπαιδευτικά παιχνίδια.

Ξέρει λοιπόν ότι ο υπολογιστής είναι πρώτα από όλα εργαλείο δουλειάς και κατόπιν ψυχαγωγίας. Επίσης δεν είναι ποτέ μόνος του στο δωμάτιο όταν είναι στον υπολογιστή και δεν ξεπερνά ποτέ την καθορισμένη ώρα.

Πιστεύω ότι αν εκπαιδευτούν σωστά, το πιθανότερο είναι να κάνουν λογική χρήση του υπολογιστή. Έτσι κι αλλιώς είναι μέρος του κόσμου τους. Καλύτερα λοιπόν να το έχουμε απομυθοποιήσει από νωρίς.

 

Μπορεις να μου πεις μερικα εκπαιδευτικά σαιτ γιατι το κιντι παιδια το εχουμε ταράξει.

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις μερικα εκπαιδευτικά σαιτ γιατι το κιντι παιδια το εχουμε ταράξει.

http://www.prasinipriza.com/E20PAIXNIDIAONLINE030.html

 

http://www.jigzone.com/gallery/Dogs

 

http://www.flashgamehole.com/el/%CF%80%CE%B1%CE%B9%CF%87%CE%BD%CE%AF%CE%B4%CE%B9%CE%B1-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B5%CF%86%CE%AC%CE%BB%CE%BF%CF%85.html (εκπαιδευτικο δεν το λες αλλα... διασκεδαζουμε και ξελυσαμε λιγο οταν βαριομαστε και αδυνατουμε να βγουμε εξω )

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...