Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

εκανα προχθες στην κορη μου γενικες εξετασεις κ της βγηκε αναβασμενη η αλκαλικη φωσφαταση κ οταν λεω αναβασμενη εννοω τρεις φορες επανω.ρωτησα την δικια μας παιδιατρο κ μια δευτερη κ οι δυο μου ειπαν ακριβως τα ιδια.

επανεξεταση σε τρεις μηνες κ οτι απο την στιγμη που το παιδι εχει καλη κλινικη εικονα,ολα τα υπολοιπα αποτελεσματα φυσιολογικα κ ειναι στην αναπτυξη,να μην ανησυχω.

ελα ομως που εγω μπηκα στον γκουγκλη να δω τι ειναι ακριβως ειναι κ διαβασα για λευχαιμια,καρκινο κ καποια συνδρομα.οταν το ειπα στην γιατρο μου ειπε καλα να παθεις που διαβαζεις βλακειες

ειμαι ενα βημα πριν την καταθλιψη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


H αλκαλικη φωσφαταση ειναι αυξημενη φυσιολογικα σε ολα τα παιδακια λογω του οτι βρισκονται στην αναπτυξη. Ενας φιλος μας το ετρεχε ενα χρονο το παιδι του για να του πουν τι?...οτι ειναι στην αναπτυξη!!!!! μην τρελαινεσαι,ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 7 months later...

Σήμερα πήραμε κι εμείς τα αποτελέσματα του γιου μου, είναι 15 μηνών, και η αλκαλικη φωσφαταση είναι αυξημένη αρκετά μεθαύριο θα τις δει ο γιατρός εσείς είχατε άλλη εξέλιξη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπερα παιδια! επαναφερω το θεμα γιατι βγηκαν οι εξετασεισ μας και τρελαινομαι λιγο.... αλκαλικη φωσφαταση 710 με φυσιολογικεσ τιμες 64-306...

Η ηλικια της ειναι σχεδον 4. ο γιατρος μου εκανε λογο για ελλειψη βιταμινησ D οποτε θα παρουμε συμπληρωμα για 2 μηνεσ και μετα θα το τσεκαρουμε παλι.

Παρομοιες εμπειριες??? εχω φοβηθει με αυτα που διαβαζω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...