Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

προτοτυπη ιδεα για γλυκο βαφτισης


Μωρουλινι

Recommended Posts

Τα γλυκάκια της πασαρέλας, http://www.pasarella.gr. Δεν είναι πολύ όμορφα????

Σε όλα τα υπόλοιπα ζαχαροπλαστεία έχουν τα κλασσικά γλυκάκια στο πλαστικό κυπελλάκι ή στο χάρτινο. Αυτά της πασαρέλλας κάνουν τη διαφορά. Α! και στο sugar art που είχα ρωτήσει, μου είχαν πει αρκετά υψηλή τιμή για κάτι μπισκοτάκια πεταλούδες που είχα δει, ειλικρινά η μπομπονιέρα μαζί με το γλυκό που έχω επιλέξει να δώσω στη βάπτισή μας θα κοστίσουν λιγότερο απ'οτι ένα μπισκοτάκι. Κρίμα γιατί δεν είναι και κάτι το φοβερό, στην τελική μπισκότα με γλάσσο είναι. Αλλά είναι ομορφα και αυτά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 117
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σχετικα με το νερο, εγω δεν ειχα προνοησει κι ευτυχως εφερε ο ξαδερφος μερικα μπουκαλια νερο (με πλαστικα ποτηρια) γιατι κορακιασαμε απο την ζεστη..........χρειαζονται!!!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Τα βαζακια βανιλιας ειναι πολύ ωραία ιδέα boukie17 που είσαι να μας πείς?Οσο για τα γλυκάκια της passarellas εαν είναι στο μέγεθος του κοκ που μου είπαν για 1 ευρω το κομμάτι είναι λίγο ακριβά!η μαμά μου είδε τα ίδια στη θεσσαλονίκη 13 ευρω το κιλό!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν δειτε τα γλυκα της πασαρελας θα καταλαβετε οτι ειναι πολυ δυσκολο χωρις το κουτακι. Απο κατω εχει χαρτί. Χαρτι γλυκού. Πως θα το κραταει αυτος που θα το φαει??? Αν τα βαλεις σε μπουφε (που θα εχουν ηδη πιατο) ειναι μια χαρα. Αλλα ειναι δυσκολο να κρατησεις ενα παστακι στο χερι.. Θα λερωθουν όλοι!!

 

όσο για την ιδεα με το νερό ειναι πολύ καλη!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια φοβερό μαλί της γριάς αλλά και παγωτατζίδικο έκανε μία φίλη μου και θέλω να κάνω και εγώ. η διεύθυνσή του είναι

δουλεύει με ραντεβού,και σάββατο & κυριακή. εγώ έκλεισα για αύριο δευτέρα. θα πάω και θα σασ πώ

πάντως έχει πολύ ωραία πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Σας διάβαζα χτες και μου άρεσαν τα γλυκά της πασαρέλας.

Θα πάω και εγώ στη γειτονιά μου να δώ ποσο θα τα χρεώσουν και θα σας πω.

Να κάνω μια ερώτηση, πως θα σας φαινόταν αν σας δίναν τις μελισσούλες και τα πιγκουινάκια χωρίς κουτάκι? Θα μου άρεσε να φαινονται, δεν θα ήθελα να τα βάλω σε κουτί. Θα ήταν πολύ γυφτιά?

 

 

κατεριναβ μπορεις να παρεις αδιαφανο κουτι ωστε να μη χαθειο το σχεδιο.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το νερο, εγω δεν ειχα προνοησει κι ευτυχως εφερε ο ξαδερφος μερικα μπουκαλια νερο (με πλαστικα ποτηρια) γιατι κορακιασαμε απο την ζεστη..........χρειαζονται!!!

 

Πολύ βασική παρατήρηση, ανεξαρτήτου ζέστης... είναι απαραίτητητο!!!

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια πιτε τη γνωμη σασ

μετα τη βαπτηση θα παρουν μπομπο και γλυκο

κατευθιαν θα παμε ολοι για φαγιτο και σκευτωμε να τουσ βγαλω στο τελοσ αυτεσ τισ σοκολατιτσεσ λακτα και αλεσ μικρεσ που θα βρω στο εμποριο το γλυκο αν θα τουσ εβγαζα δε μπιστευω να το ετρωγαν αφου θα ειναι χορτατη ετσι σκευτικα τα μικρα σοκολατακια λακτα και οτι αλο βρω τη λετε; θα με κακολογισουν; δε το κανω απο τσιγκουνια

προσθεου !! ετσι και αλιοσ θα μου φυγουν 5000 οπωσ τα εχω υπολογιση για 200 ευρω θα κανω ετσι; απλοσ το ξερω οτι θα ειναι χορτατοι και ουτε που θα το δοκιμασουν ενω το σοκολατακι θα το φανε τη λετε;

ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι να δωσεις γλυκό αφου πάνε για φαι...περιτό...και τζμαπα εξοδο...Εχει στο τραπέζι ευχων ενα σορο καλουδια πχ, σοκολατάκια που εχω βρει εδω κοντά με φιγουρες και περιτυλιγμα mini mouse και πριγκιπισσες ...που ειναι φθηνα και παιδικά...εχε μερικά νερά...εχε γυάλες με καραμελες για κανα μεγάλο και πιτσιρικι και καμια γιάλα με μινι σοκολατάκι που λές...και τελος...γλυκό θα φανε στο τραπέζι...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι να δωσεις γλυκό αφου πάνε για φαι...περιτό...και τζμαπα εξοδο...Εχει στο τραπέζι ευχων ενα σορο καλουδια πχ, σοκολατάκια που εχω βρει εδω κοντά με φιγουρες και περιτυλιγμα mini mouse και πριγκιπισσες ...που ειναι φθηνα και παιδικά...εχε μερικά νερά...εχε γυάλες με καραμελες για κανα μεγάλο και πιτσιρικι και καμια γιάλα με μινι σοκολατάκι που λές...και τελος...γλυκό θα φανε στο τραπέζι...

 

Τετια γλιφιτζουρια ζαχατωτα θα στολιστουν μαζι με κουβαδακια στο καθε τραπεζι

απλοσ ελεγα να ετσι για το τελοσ να δοσω σοκολατιτσες μικρες

ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μετα τη βαφτιση θα κάνω τραπέζι,εγώ θα βγάλω ενα γλυκό με κρέμα ζελε και φράουλες για να ειναι πιο ελαφρή.Τις σοκολατίτσες θα τις βάλω πάνω στις πετσέτες θα ψάξω να βρώ σολολατάκια που κυκλοφορούν με φατσούλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σχετικα με το νερο, εγω δεν ειχα προνοησει κι ευτυχως εφερε ο ξαδερφος μερικα μπουκαλια νερο (με πλαστικα ποτηρια) γιατι κορακιασαμε απο την ζεστη..........χρειαζονται!!!

 

Πολύ βασική παρατήρηση, ανεξαρτήτου ζέστης... είναι απαραίτητητο!!!

 

Μη το συζητας!!!! Αφου ντραπηκα που δε το σκεφτηκα καν........μη σας περιγραψω τον ενθουσιασμο ολων οταν βγηκαν τα νερα..... :lol:

 

κΑκως που δεν ειχα και τιποτα αναψυκτικα...λιγοι ειμασταν δεν ηταν κανα μεγαλο εξοδο........εχουμε λυσσαξει με τα χιλιαδες γλυκα και γλειφιντζουρια και και και ξεχνωντας το νερο......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω εχω αγχωθει για το εξης

ποιος θα τα παει στο κεντρο?εκεινη την μερα?κ ποιος θα τα στολισει?

Αυτο ειναι ενα θεμα...Μονο καποιον που εμπιστευεσαι και εχει γουστο για να βοηθησει, αααα και να στροφαρει το μυαλο του!!!!!

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλε οχι κι ενα μπουκαλι στον καθενα...μη το παρακανουμε.......

 

Παρτε μερικα μεγαλα μπουκαλια, αν θελετε και καποια αναψυσκτικα πλαστικα ποτηρια και μια χαρα.......αν αρχισουμε τετοιες υπρβολες αλιμονο μας......

 

Πρεπει να χεις κανονισει με καποιον να στα στολισει....κανας φιλος η συγγενης?

 

Εγω τα εφτιαξα μονη με μια φιλη.......φορτωσαμε 2 αυτοκινητα πραγματα, ετοιμα στημενα στις γυαλες, κουβαδακια ηδη τακτοποιημενα και ειχαμε μιση ωρα στη διαθεση μας (ημουν ετοιμη ντυμενη και το μωρο το εφεραν οι δικοι μου και ο αντρας μου) ........μπαμ μπαμ τα βαλαμε.......αν εχεις προνοησει για ολες τις λεπτομερειες θα τα καταφερεις.....αν στελνεις αλλον θα τους εχεις δωσει σαφεις οδηγιες τι να κανει........

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συμφώνησα να τα πάω από το προηγούμενο βράδυ και να τα βάλουν οι ίδιοι, όπως θα τους πω εγώ. (Για το τραπέζι των ευχών, θα τους δώσω μία φωτογραφία - θα στολίσω ένα πρόχειρο στο σπίτι μου και θα το βγάλω φωτογραφία :wink: ...)

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Προσεχτε με τις υπερβολες.......

 

Δινουμε μπομπονιερα και γλυκο στον καθενα.......δεν κανονιζουμε να μοιραζουμε κι απο μια σοκολατα, ενα μπουκαλι, γλειφιντζουρια και δεν ξερω τι αλλο λες και ειναι συσσιτιο!!! :lol:

 

Εχουμε ενα ωραιο τραπεζι σε μια μερια οπου στηνουμε γυαλες με κουφετα, σοκολατες αν θελετε, καραμελες και γλειφ. Επισης μπορειτε να εχετε κουβαδακια με τετοιες λιχουδιες ειτε σε καποιες γωνιες (εγω ειχα βαλει σε διαφορες γωνιες του πραυλιου χωρου, σε εσοχες και παραθυρα) και στα τραπεζια του μαγαζιου.....ετσι θα παρει ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ και θα χουμε κανει μια ωραια παρουσιαση χωρις να χρυσοπληρωνουμε πραγματα που στην τελικη πολλοι μπορει να μη θελουν και να τα πεταξουν......ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΜΟΝΟ ΔΙΝΟΥΜΕ ΚΑΤΑ ΑΤΟΜΟ! :wink:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

εμεις δινουμε μονο γλυκο στην βαφτιση.την μπομπονιερα μαζι με το προσκλητηριο.καλα λες δεν χρειαζεται υπερβολη εξαλλου πως θα τα κρατανε ολα αυτα?

 

για γλυφιτζουρια κλπ θα φτιαξω χωνακια κ θα τα μοιραζει ο κλοουν στα παιδακια.κουβαδακια θα τα εχω στο κεντρο με διαφορα μεσα.κ το βιβλιο ευχων σκεφτομαι στην εκκλησια να το αφησω να γραψουν γιατι δεν θα τους εχω ολους στο τραπεζι.γι αυτο σκεφτηκα νερο η αναψυκτικο.μαλλον θα το κανονισω με το ζαχαροπλαστειο αυτο.να μου κανει ενα μικρο μπουφε ωστε να μην ταλαιπωρω κανεναν.για το στολισμο η θα βαλω την αδερφη μου η θα πω στην κοπελα που εχει το μαγαζι.

Link to comment
Share on other sites

α!κ για τα νερα που ειπα να δινουμε ενα μπουκαλακι στον καθενα?κι αυτα τα αυτοκολλητα που τα τυπωνεις?

 

Μόνο εαν έχεις επιλέξει σαρδέλες αντί για γλυκό !!!!!! Με τόσο νερό θα ..... ψάχνουν θαμνάκι για τσισάκια οι καλεσμένοι γύρω από την εκκλησία!! χι χι πλάκα κάνω Ένα μεγάλο μπουκάλι 6 άτομα νομίζω είναι αρκετό, ή άδειασε 1 μπουκάλι σε ποτηράκια και δες πόσα σου βγαίνουν...

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...