Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΙΔΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΟΝΕΙΡΟ.


joe

Recommended Posts

Όλα καλά θα πάνε...

Και μην ανησυχεις για τα όνειρα... Πιστεύω ότι είναι απλώς ένας τρόπος να βάζει το υποσυνείδητο σε τάξη τα άγχη μας, τις σκέψεις μας, τους φόβους μας, αλλά και τις χαρές μας βέβαια και να τα ταξινομεί... Δεν είναι απαραίτητα προφητικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Μολις πεταχτηκα στον υπνο μου (κακο αυτο οταν το παθαινω γιατι παντα κατι σημαινει το ονειρο).

Θα σας το πω και οποια/ος μπορει ας μου το εξηγησει. Συνηθως ξερω για ποιον να φοβηθω αλλα τωρα δεν ειδα κανεναν απο την οικογενεια εκτος απο εμενα. Αν ειναι να προσεχω για μενα ειναι ευκολο αλλα μηπως παιζει κατι αλλο που εχασα. Λοιπον:

Ειδα οτι ημουνα σπιτι μου (παιδια-συζυγο δεν ειδα και δεν θυμαμαι να αγχωθηκα αν επαθαν κατι -ευτυχως γιατι θα ετρεμα τωρα).

Ξαφνικα εγινε ενας σεισμος και επεσε πονο η πλευρα που ειναι η κρεβατοκαμαρα μου (αλλα ηταν σαν να ημουνα σε ψηλοτερο οροφο). Μεσα ημουνα εγω αλλα ημουνα κατα την πτωση πανω απο το σπιτι και επεσα ορθια (δεν πονεσα καν). Το σπιτι ηταν σαν να ειχε ροδες και πηγε και χτυπησε το απεναντι (απεναντι σπιτι δεν εχω αλλα παραδοξος ηταν το παραδιπλα απεναντι).

Μετα ειδα οτι μαζευα τα ρουχα μου (τα οποια επισης ηταν τακτοποιημενα στα χαλασματα).

Περπατουσα και ειδα κατι σαν λιμανι (ρηχο ομως). Μεσα ηταν 5-6 ψοφιοι καρχαριες, ενα φορτηγο τουμπαρισμενο, ενα αυτοκινητο και κατι αλλα ψηλα). Δεν εχω λιμανι κοντα μου (ο Πειραιας ειναι 1-2 ωρες αποσταση απο εμενα):?.

Ολα αυτα και καλα παρασυρθηκαν απο τον πολυ δυνατο αερα .

Δεν θυμαμαι πολλα γιατι οταν ξεκινησα να γραφω ξυπνησε ο μπεμπης και περασε καποια ωρα πια.

Ηταν πολυ εντονο :?. Και οταν ειναι εντονο ειναι σιγουρα κατι. Εχω βαρεθει να ειμαι η μαυρη γατα σ αυτα γμτ. Τι να σημαινει αραγε?

Το οτι ειδα το σπιτι μου να πεφτει με πανικοβαλει. :-( Αφου επεσε η κρεβατοκαμαρα μονο θα πηγαινε το μυαλο μου σε καυγα αλλα ηταν πολυθ εντονο για να ειναι τοσο απλο και συνηθως τα χαλασματα..... σημαινουν κατι αλλο (που δεν θελω καν να σκεφτομαι)

Ξερει καμια να εξηγησει αυτα τα λιγα? Αν θυμηθω κατι αλλο θα ξαναγραψω.

 

καλησπερα

1 τα νερα αν ειταν καθαρα ειναι καλο και ασ ειταν ψοφια ψαρια μονο αν ειταν βρομηκα σημενει στεναχορια 2 τα χαλασματα ειναι και αυτο στεναχορια μακρια απο το σπιτι σου το οτι μαζευεσ τα ρουχα απλα προσπαθεισ να βοηθεισησ καπιον σιγκενη σου ι φιλο οικογενειακο. αυτα. ξερω να εξιγο ονειρα απο πολυ μηκρη ειληκια.

ha geino mama

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...