Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταστήματα με είδη βάφτισης


renik

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα....πηγα χτες στο adorex....κ μου εσπασαν τα νευρα...λες κ θα μου τα χαριζαν μου συμπεριφερονταν.....αφηστε που αρχικα ηθελα σαπουνακι-κοχυλι...κ προσπαθουσε να με πεισει να παρω ολο το λαδοσετ.......η να παρω την καρδουλα....

κ το υφος...να μην χαρακτηρισω καλυτερα.........μου εσπασαν πολυ τα νευρα, τοσο που ακομα κ να βρισκα αυτα που ηθελα δεν θα τα αγοραζα.....τοσο πολυ......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κοριτσια. Μπορώ να πω πως οι ιδέες σας για βάπτιση μου έχουν δώσει ακριβώς τη βοήθεια που χρειαζόμουν για μαγαζιά κτλ. Βαπτίζω την Ελίνα μου 4/10!! (τόσο σύντομα) και πρέπει επειγόντως να φτιάξω προσκλητήρια μέσα σε μία εβδομάδα!! Του άντρα μου του αρέσει προσκλητήριο-κορνίζα και για να πω την αλήθεια μου αρέσει και μένα, έτσι όπως το έχω φανταστεί στο μυαλό μου.

Εχω βρει τα υλικά, εκτός από χαρτόνι-χαρτί. Μήπως ξέρει κάποια να μου πέι,πού θα βρω χαρτι οντουλέ, οικολογικό και γενικά χαρτόνια και χαρτιά παντός τύπου, στην Αθήνα?? :?:

Αύριο, Δευτέρα,πρέπει να πάω να αγοράσω τα υλικά και να στρωθώ στη δουλειά!! Οποιαδήποτε πρόταση καλοδεχούμενη :D

 

Δεν ξέρω αν σε εξυπηρετεί αλλά χαρτί οντουλέ είδα σήμερα στο Agrinvest στην Αλίμου!

Κορίτσια πήγα και έχει φανταστικά πράγματα! Αγόρασα 2 μπολιέρες πορτοκαλί και μια γαλάζια, για να τις βάλω στο τραπέζι ευχών στο μαγαζί! Αγόρασα μπαλόνια, τούλι-δίχτυ για τα καλάθια και διακοσμητικά μανταλάκια με πορτοκαλί και κίτρινες μαργαρίτες για να τις βάλω στα κουβαδάκια!

Πολύ Μεγάλη ποικιλία, πολύ εξυπηρετικοί όλοι εκεί και σου δίνει και φοβερές ιδέες πάνω στο θέμα της διακόσμησης ακόμα και για το σπίτι, τον κήπο, το μπαλκόνι! Θα ξαναπάω μετά τη βάφτιση με την ησυχία μου για να κάνω και μια ανακαίνιση στο σπίτι!!! :wink:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Ο κύβος ερρίφθη!

Έχω ξεκινήσει τα ψώνια και τις προετοιμασίες και ήρθε η ώρα για την αναφορά σ'εσάς που με βοηθήσατε πάρα πολύ με τις υπέροχες ιδέες σας και τις δημιουργίες σας...

Πάμε λοιπόν:

 

Από το Πακέτο στη Χαβρίου πήρα

Τσαντάκια υφασμάτινα για να βάλω τις προσκλήσεις μου (60 σε 2 χρώματα, πορτοκαλί και τυρκουάζ)

Χαρτί αφής 2 πακέτα (στα παραπάνω 2 χρώματα)

Κορδέλες σατέν 3mm 4 χρώματα

Τσάντες χάρτινες μεσαίου μεγέθους για τα δώρα των παιδιών (50 νομίζω)

Τα παραπάνω κόστισαν 70 ευρώ. Είμαι πολύ ευχαριστημένη από την εξυπηρέτηση εκεί, και τις τιμές. Εκεί πέτυχα και την bionic που ψώνιζε τα υπέροχα κουτάκια της για τις προσκλήσεις!!!

 

Από τον Φωτιάδη στο Φάληρο έκλεισα μαρτυρικά έτοιμα 24,8/50 και λαμπάδα 46€. Επίσης πήρα και χαρτόνινα χωνάκια που κλείνουν από πάνω για να βάλω καραμελίτσες/smarties για δώρο στα παιδάκια 0.17€.

 

Από τον Λιβά Papernet παρήγγειλα καλειδοσκόπια για τα παιδάκια πάλι. 0.90€.

 

Και τέλος, από το Jumbo εχτές πήρα 200 κουβαδάκια τσίγκινα βαμμένα, το μέγεθος ακριβώς που ήθελα με 0.50€ για τις μπουμπουνιέρες. Πήρα και μεγαλύτερα για τα τραπέζια με 0.99€.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα, πήρα κι από το παιχνιδάδικο στην Ευριπίδου σφυριχτρούλες πλαστικές με 0.30 ? για τα δωράκια των παιδιών αν και ο Λιβάς Papernet έχει στην ίδια τιμή ξύλινες πιο ωραίες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιαννα χαρτια οντουλε εχει στην πραξιτελους στον Πατρωνη, αλλα μπορεις να βρεις και στα MAX STORES .......ΠΛΑΙΣΙΟ

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Καλό χειμώνα σε όλους! (Να έρθει όμως επιτέλους γιατί δεν μπορώ άλλο ζέστη)

 

Μήπως μπορείτε να με βοηθείσετε κι εμένα για την βάπτισή μας?

Τα χρώματα που θα ακολουθήσω θα είναι σιέλ και τυρκουάζ.

Η βάπτιση είναι για τις 9/11. Τι χρειάζομαι..

 

Προσκλητήρια οκ έτοιμα

μπομπονιέρες οκ έτοιμες

υλικά για στολισμό τραπεζιού θέλω δλδ χαρτί αφής, χαρτόνια σε σιέλ και τυρκουάζ, χαρτί που βάζουν τα ανθοπωλεία που μοιάζει με ύφασμα σε σιέλ και τυρκουάζ που θα βρώ?

βαφτιστικά, μαρτυρικά κλπ?

λουλούδια στολισμός?

γλυκό? γλειφιτζούρια σιέλ?

 

Αν ξέρετε τις διευθύνσεις και τα καταστήματα για να κατέβω ένα Σάββατο στο κέντρο της Αθήνας να μην ψάχνω στα τυφλά?

Δυτικά προάστεια ή Πειραιά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κοριτσια. Μπορώ να πω πως οι ιδέες σας για βάπτιση μου έχουν δώσει ακριβώς τη βοήθεια που χρειαζόμουν για μαγαζιά κτλ. Βαπτίζω την Ελίνα μου 4/10!! (τόσο σύντομα) και πρέπει επειγόντως να φτιάξω προσκλητήρια μέσα σε μία εβδομάδα!! Του άντρα μου του αρέσει προσκλητήριο-κορνίζα και για να πω την αλήθεια μου αρέσει και μένα, έτσι όπως το έχω φανταστεί στο μυαλό μου.

Εχω βρει τα υλικά, εκτός από χαρτόνι-χαρτί. Μήπως ξέρει κάποια να μου πέι,πού θα βρω χαρτι οντουλέ, οικολογικό και γενικά χαρτόνια και χαρτιά παντός τύπου, στην Αθήνα?? :?:

Αύριο, Δευτέρα,πρέπει να πάω να αγοράσω τα υλικά και να στρωθώ στη δουλειά!! Οποιαδήποτε πρόταση καλοδεχούμενη :D

 

Δεν ξέρω αν σε εξυπηρετεί αλλά χαρτί οντουλέ είδα σήμερα στο Agrinvest στην Αλίμου!

Κορίτσια πήγα και έχει φανταστικά πράγματα! Αγόρασα 2 μπολιέρες πορτοκαλί και μια γαλάζια, για να τις βάλω στο τραπέζι ευχών στο μαγαζί! Αγόρασα μπαλόνια, τούλι-δίχτυ για τα καλάθια και διακοσμητικά μανταλάκια με πορτοκαλί και κίτρινες μαργαρίτες για να τις βάλω στα κουβαδάκια!

Πολύ Μεγάλη ποικιλία, πολύ εξυπηρετικοί όλοι εκεί και σου δίνει και φοβερές ιδέες πάνω στο θέμα της διακόσμησης ακόμα και για το σπίτι, τον κήπο, το μπαλκόνι! Θα ξαναπάω μετά τη βάφτιση με την ησυχία μου για να κάνω και μια ανακαίνιση στο σπίτι!!! :wink:

 

 

Artemis απο τιμες τι λεει;;;

Link to comment
Share on other sites

Γιαννα χαρτια οντουλε εχει στην πραξιτελους στον Πατρωνη, αλλα μπορεις να βρεις και στα MAX STORES .......ΠΛΑΙΣΙΟ

 

Τι είναι το χαρτί αυτό , γιατί το αγοράζουμε όλες??? Θέλω κι εγώ,,,, τι είναι? Που να το βάλω - καλά σάυτό μην απαντήσεις με αυθορμητισμό........

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το αγοραζουμε ολες........ειναι ενα χαρτι διπλο που ειναι κυμματιστο......το ξερεις καλε......βαζουμε τετοιο σε χρωμα καφε οταν βαφουμε το σπιτι.........υπαρχει και σε καλες ποιοτητες, χρωματα κλπ...δεν ξερω τι το κανουν οι κοπελες που το ψαχνουν......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

υλικά για στολισμό τραπεζιού θέλω δλδ χαρτί αφής, χαρτόνια σε σιέλ και τυρκουάζ, χαρτί που βάζουν τα ανθοπωλεία που μοιάζει με ύφασμα σε σιέλ και τυρκουάζ που θα βρώ?

βαφτιστικά, μαρτυρικά κλπ?

γλυκό? γλειφιτζούρια σιέλ?

 

Αν ξέρετε τις διευθύνσεις και τα καταστήματα για να κατέβω ένα Σάββατο στο κέντρο της Αθήνας να μην ψάχνω στα τυφλά?

Δυτικά προάστεια ή Πειραιά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Χαρτια, υφασματα και χαρτονια ψαξε ρομβης και θησεως......

εκει θα βρεις και μαρτυρικα και βαφτιστικα....

Τι γλειφ θες? Του my tree? Εκει θα τα βρεις.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

και στο Πλαίσιο έχει χαρτιά διάφορα, και στο Art & Hobby

το οντουλέ τι σκέφτεσαι να το κάνεις?

Είχα σκεφτεί να κάνω το πλαίσιο της κορνίζας με αυτό,αλλά απ ότι φαίνεται δεν θα προλάβω(έχω μόλις 2 εβδομάδες για τη βάφτιση,συν το οτι δουλεύω 10ωρο κάθε μέρα)

Anyway, τα έχω οργανώσει σχεδόν όλα,εκτός από το προσκλητήριο, κάτι θα βρώ να κάνω και γι'αυτό.

Ασχετο, αλλά αυτός ο Κοττάς στη Ρόμβης είναι εντελώς αγενέστατος και καθόλου επαγγελματίας! Οταν μπήκα μέσα να ρωτήσω για λαδόπανα και μαρτυρικά,έπεσα πάνω σε 2 πελάτισσες, που μπήκαν η μία πίσω από την άλλη και τις αντιμετώπισαν με εντελώς απαράδεκτο τρόπο,όλο τουπέ και ειρωνεία! Ειλικρινά, δεν έχω ξαναδεί τέτοια συμπεριφορά, ούτε από χωριάτες! Εντελώς αγενείς, οι ''βλάχοι''!

.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΨΑΧΝΑ ΠΟΛΥΥΥΥΥ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ

ΕΚΛΕΙΣΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΣΤΟ ΚΗΦΙΣΟ ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗ

ΝΙΚΟΣ COLLECTION ΛΕΓΕΤΑΙ ΕΙΧΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ!!!

tn?sid=3721117070&mid=AIsKDNkAABLhSOXwJAz0dywE45w
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

υλικά για στολισμό τραπεζιού θέλω δλδ χαρτί αφής, χαρτόνια σε σιέλ και τυρκουάζ, χαρτί που βάζουν τα ανθοπωλεία που μοιάζει με ύφασμα σε σιέλ και τυρκουάζ που θα βρώ?

βαφτιστικά, μαρτυρικά κλπ?

γλυκό? γλειφιτζούρια σιέλ?

 

Αν ξέρετε τις διευθύνσεις και τα καταστήματα για να κατέβω ένα Σάββατο στο κέντρο της Αθήνας να μην ψάχνω στα τυφλά?

Δυτικά προάστεια ή Πειραιά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Χαρτια, υφασματα και χαρτονια ψαξε ρομβης και θησεως......

εκει θα βρεις και μαρτυρικα και βαφτιστικα....

Τι γλειφ θες? Του my tree? Εκει θα τα βρεις.....

 

ok θα κατέβω Ρόμβης να δώ. Νομίζω κοντά είναι και το my tree οπότε θα κοιτάξω και για γλειφιτζούρια άν και είδα και στο getta τα ζαχαρωτά που θέλω. Ευχαριστώ πολύ :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name="louk

ok θα κατέβω Ρόμβης να δώ. Νομίζω κοντά είναι και το my tree οπότε θα κοιτάξω και για γλειφιτζούρια άν και είδα και στο getta τα ζαχαρωτά που θέλω. Ευχαριστώ πολύ :wink:[/quote]

Ωπ! Είπες getta;;; Που τα είδες, στο σάϊτ;;; Ξέρεις που είναι στην Ηρακλείου;;; Έχει δίχρωμα σπιράλ γλυφιτζούρια σαν του mytree;;; :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name="louk

ok θα κατέβω Ρόμβης να δώ. Νομίζω κοντά είναι και το my tree οπότε θα κοιτάξω και για γλειφιτζούρια άν και είδα και στο getta τα ζαχαρωτά που θέλω. Ευχαριστώ πολύ :wink:[/quote]

Ωπ! Είπες getta;;; Που τα είδες, στο σάϊτ;;; Ξέρεις που είναι στην Ηρακλείου;;; Έχει δίχρωμα σπιράλ γλυφιτζούρια σαν του mytree;;; :)

 

Τα δίχρωμα σπιράλ αν είναι αυτά που νομίζω τα έχω δει και στα makro. Για πότε τα θέλεις? και τι ακριβώς? θα προσπαθήσω να δώ αν μπορώ να πάρω κατάλογο από τα getta να δώ τι άλλο έχει. Μπορώ να βρώ να μου τα παραγγείλουν χονδρική στην ξαδέρφη μου που έχει κατάστημα και τα δικαιολογεί. Αν ενδιαφέρεσαι στείλε μου πμ

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια με ενδιαφερουν και μενα τα γλυφιντζουρια;οπια βρει κατι ασ πει και σε μενα ευχαριστω

 

Έχω κάποιες τιμές από VICTORY μπές στο site και δες αν σε ενδιαφέρουν

το στριφτό 30γρ

το pop toys

και τα φρούτα και πεταλούδες

 

και πές μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Υποσχέθηκα στην Aggeloudia να το βάλω αν και θυμάμαι έχει ξαναγραφτεί κάπου αλλά δεν μπόρεσα να το βρω..

Υπάρχει στο Π. Φάληρο μια αποθήκη με είδη γάμου-βάπτισης που λέγεται Φωτιάδης. Πρέπει να είναι κάτι σαν το Adorex απ'οτι έχω καταλάβει. Έχει λίγο παλιομοδίτικα πράγματα αλλά έχει καλές τιμές και είναι και μια κοπέλα που φτιάχνει ωραία πραγματάκια (λαμπάδες, ζωγραφιστά κουτιά για τα βαφτιστικά). Έχει καλές τιμές στα κουφέτα.

Παν. Φωτιάδης

Αχιλλέως & Ναυπλίου 35 Π.Φάληρο

210 9829883 9834146 9836771

Κλείνει στις 3.30 τις καθημερινές και τα Σάββατα πιο νωρίς (12 νομίζω...)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Πήγα το Σάββατο στο ''πακετο'' που έχει ανοίξει και κατάστημα κοντά στην Καλλιθέα να πάρω χαρτιά αφής, κορδέλες κλπ που ήθελα. Το ρολό χαρτί που ήθελα ήταν σε 2 ποιότητες η πρώτη κόστιζε 40€ και η δεύτερη 20€. Ευτυχώς δεν είχε το χρώμα που ήθελα και πήγα σε ένα άλλο κατάστημα που ήξερα όπου τελικά το βρήκα στην τιμή των 6,94€ !!! :o

 

Προσοχή πριν αγοράσετε παραλίγο να την πατήσω.

Επίσης χαρτί αφής είχε μόνο σε πακέτο των 100 τμχ το οποίο κι αγόρασα αλλά στο άλλο κατάστημα είχε και πιο μικρή συσκευασία.

 

Τελοσπάντων μόλις τελειώσω κι ενδιαφέρετε κανείς για γαλάζιο χαρτί αφής μου λέει...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου louk!

Γράψε μας και το άλλο μαγαζί που ξέρεις να το έχουμε υπ'όψη μας... Λιανική είναι;

Καλημέρα!

 

Καλημέρα.

Έχει και λιανική και χονδρική απλά δεν το έγραψα για να μην θεωρηθεί ότι κάνω καμμιά διαφήμιση.

 

Μιλάω για τον Σωφρονά στην Βουλιαγμένης. Εσύ πρέπει να το ξέρεις. Δεν θυμάμαι αν θεωρείται Άλιμος ή Αγ. Δημήτριος εκεί.

Link to comment
Share on other sites

micnat ακόμη περιμένω τον κατάλογο! :cry:

 

Τώρα μίλησα πάλι μαζί τους τον έστειλαν λέει με acs μου έδωσαν και το νούμερο της αποστολής. Η διεύθυνση είναι Λ. Ηρακλείου 151 Ν.Ιωνία αλλά δεν δίνουν λιανική και σίγουρα όχι αν δεν έχεις παραγγείλει πιο πριν. Παίρνω τώρα ACS και σου λέω.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...