Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΣΤΟ ΓΚΥΖΗ-ΠΟΛΥΓΩΝΟ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΕΤΩ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΤΟ FORUM. ΕΙΜΑΙ ΜΑΜΑ ΔΥΟ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ 3,5 ΕΤΩΝ ΚΑΙ 9 ΜΗΝΩΝ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡ ΤΙΣ ΦΥΛΑΓΕ ΝΤΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΦΕΥΓΕΙ. ΘΕΛΩ ΣΤΑΘΜΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΟ ΓΙΑ ΤΙ ΚΑΙΓΟΜΑΙ. ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΣΕ ΓΚΥΖΗ - ΠΟΛΥΓΩΝΟ;:rolleyes::roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοίτα, εγω εχω δει το ΜΕΛΙ στην Ανω Κυψελη και τη Dorothy Snot ψηλά στην Ιπποκράτους, κοντά στην Αλεξάνδρας. Δεν ξέρω αν σε βολευουν.

Το ΜΕΛΙ ειναι πολλα χρονια σταθμος, οικογενειακος, εχει καλους χωρους, οι ανθρωποι ειναι πολυ συμπαθητικοι, θα ελεγα ενας τυπικα καλος βρεφονηπιακος σταθμος, ετσι μου φανηκε. Δεν βρηκα τιποτε το άσχημο, δεν τρελάθηκα όμως κιόλας με κάτι.

Η Dorothy Snot ειναι αλλη ιστορια, πιο πόλύ σχολειο μου θύμσε. Εχουνε εμμονή εκει με το εκπαιδευτικό πρόγραμμα, τα παιδια κανουν παρα πολλά πραγματα και ειδικα γυρω απο την τέχνη. Νομιζω ειναι πολυ καλη επιλογή αλλά κυρίως για οικογένειες που έχουν ούτως ή άλλως τέτοια φιλοσοφια.

Εγω τελικα δεν κατεληξα πουθενα για φετος, θα πάρω την κουρίνα με την γιαγια! :)

Link to comment
Share on other sites

1.παιχνιδοτοπος

2.σχολη αρμουτη(δεν ξερω αν εχει παιδικο τμημα )αλλα αν θες μπορω να μαθω

3.Το Πολυγωνο(ευελπιδων)

 

 

Δεν ξερω τους σταθμους απλα ξερω την περιοχη

κλεισε ραντεβου να τους δεις.

καληεπιλογη

Φιλικα

Γιωτα

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγω πηγαινω και τα δυο μου παιδια στον σταθμο "το πολυγωνο" στην πριγκηπονησσων πιο πανω απο τα δικαστηρια.

Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη, ειμαστε δυο χρονια πια εκει.

Η κορη μου πηγε απο 18 μηνων και 10 μηνων ο γιος μου.

Δε θα εντυπωσιαστεις απο τις εγκαταστασεις του σταθμου, ο χωρος ειναι απλος, αλλα πολυ καθαρος.

Ομως το κυριοτερο για εμενα ειναι η αγαπη που δειχνουν στα παιδακια, η υπομονη και η στοργη.

Το φαγητο που ετοιμαζεται καθημερινα απο μαγειρισσα και οχι απο κετερινγκ.

Τα παιδια μου βλεπω να λατρευουν τις δασκαλες τους κι αυτο για εμενα λεει πολλα. Ακομα και τον οδηγο του σχολικου αγαπανε πολυ.

Επιπλεον (για να μην τους αδικω) η κορη μου εχει μαθει παρα πολλα, χωρις ομως πιεση, αλλα μεσα απο παιχνιδι.

Κανουν μουσικη, ρυθμικη και κολυμβητηριο.

 

Στο μελι που ανεφερε μια φιλη παραπανω ολα καλα μου φανηκαν, αλλα δεν μου αρεσαν τα εξης:

μου φανηκε ολιγον αυταρχικη η ιδιοκτητρια και θελω κατι πιο τρυφερο γι αυτην την ηλικια, δεν μου επετρεπε να στειλω εγω τιποτα για φαγητο του παιδιου μου, το οποιο θεωρω απαραδεκτο, καθως εγω μπορει να θελω πχ να τρωει μονο γιαουρτι το παιδι μου για δεκατιανο. Ειδικοτερα μου ειπε οτι ειναι αδυνατον να στελνω πορτοκαλια και να τα στιβουν και θεωρησα πολυ "αδικο" να στερηθει η κορη μου μια τοσο θρεπτικη συνηθεια που ειχε αποκτησει.

Επιπλεον με τρομαξε η τεραστια εξωτερικη και στριφογυριστη σκαλα που επρεπε να ανεβοκατεβαινουν τα τριχρονα παιδια.

 

Το ντοροθι σνοτ μου εχει κανει πολυ καλη εντυπωση με το εκπαιδευτικο του προγραμμα, αλλα ειμαστε ηδη στο "πολυγωνο" και δεν ειχα λογο να αλλαξω περιβαλλον στο παιδι.

 

Εγω επισκεφθει και αρκετους αλλους σταθμους στο κεντρο, αν θελεις και κατι αλλο.

Καλη επιτυχια:)

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...