Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΖΩΑ ΤΗΣ ΖΟΥΓΚΛΑΣ


novpal

Recommended Posts

Επιτέλους αποφάσισα οτι στη βάπτιση του μικρού μας θα έχουμε σαν θέμα τα ζωάκια της ζούγκλας (λιονταράκια, μαιμούδες κλπ). Έχω διάφορες ιδέες για μπομπονιέρες, προσκλητήρια κλπ τις οποίες και θα σας δείχνω μόλις τις οριστικοποιήσω αλλά έχω κολλήσει σε κάτι.

Σκέφτομαι για τα παιδάκια να ετοιμάσω ένα χάρτινο σακουλάκι που θα έχει μέσα ζαχαρωτά, ζωγραφικό καδράκι ή μαγνητάκι με το όνομα του κάθε παιδιού & -εδώ είναι το πρόβλημα- απο ένα μικρό λούτρινο ζωάκι. Πήγα στα jumbo αλλά δεν έχει καθόλου ζώα της ζούγκλας εκτός απο κάτι τεράστια. Μήπως έχει πάρει το μάτι σας πουθενά κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


filenada polu wraia h idea sou

gia loutrina den kserw alla to kadraki h to magnhtaki den einai arketa?

kapou eida magnhtaki loutrino.2 se 1dhladh alla den mou erxetai pou

perimenw na dw deigmata kai eimai sigourh oti ua einai teleia

 

me to kalo h baptish sas..

filia sta zouzounia sou

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

εχω στο ψυγειο μου πανω διαφορα λουτρινα ζωακια (και μαιμου και λιονταρι εχω )που στα χερακια κ ποδαρακια εχουν μαγνητακια !!!

τα εχω αγορασει απο τα βιβλιοπωλεια φλωρας και πανω γραφουν οτι ειναι της εταιριας Κ+Φ ΠΑΠΟΥΛΙΑΣ (K+F PAPOULIAS)

για ψαξε να δεις αν σου κανουν

ελπιζω να βοηθησα

 ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟ 8-5-07 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ 5-12-08 ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ !!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ιδέα τα ζωάκια, σίγουρα θα βρεις λουτρινα ζωάκια, εγω εχω δει στα περισσοτερα παιχνδιδομαγαζα (Μουστακας κτλ) μπρελοκ ζωάκια που ειναι πολύ γλυκά και σίγουρα θα μεινουν λογω χρηστικότητας.

 

Βρήκα και αυτα, βεβαια δεν εινα λουτρινα αλλα ειναι σίγουρα της ζούγκλας :)

http://www.italianoptions.gr/data/media/10/130120.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επιτέλους αποφάσισα οτι στη βάπτιση του μικρού μας θα έχουμε σαν θέμα τα ζωάκια της ζούγκλας (λιονταράκια, μαιμούδες κλπ). Έχω διάφορες ιδέες για μπομπονιέρες, προσκλητήρια κλπ τις οποίες και θα σας δείχνω μόλις τις οριστικοποιήσω αλλά έχω κολλήσει σε κάτι.

Σκέφτομαι για τα παιδάκια να ετοιμάσω ένα χάρτινο σακουλάκι που θα έχει μέσα ζαχαρωτά, ζωγραφικό καδράκι ή μαγνητάκι με το όνομα του κάθε παιδιού & -εδώ είναι το πρόβλημα- απο ένα μικρό λούτρινο ζωάκι. Πήγα στα jumbo αλλά δεν έχει καθόλου ζώα της ζούγκλας εκτός απο κάτι τεράστια. Μήπως έχει πάρει το μάτι σας πουθενά κάτι τέτοιο?

εχει πολυ ωραια λουτρινα ζωακια σε μικρα μεγεθη στο αττικο παρκο

δεν ξερω αν εχουν σελιδα κι αν μπορεις να παραγγειλεις απο το internet απλως το αναφερω γιατι εχω παει τα εχω δει και ειναι υπεροχα

Χ 6/9/2004 Μ 18/7/2006

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και αυτα, βεβαια δεν εινα λουτρινα αλλα ειναι σίγουρα της ζούγκλας :)

http://www.italianoptions.gr/data/media/10/130120.jpg

αχ τελεια ειναι

εχεις μια ψηφο ηδη :D

Χ 6/9/2004 Μ 18/7/2006

Link to comment
Share on other sites

Οι μπομπονιέρες της βάφτισης μας ήταν λούτρινα ζωάκια της ζούγκλας!

Ήταν της εταιρείας Palma Emporio.Και δεν ήταν μικρά,σκέψου ότι ήταν μεγαλύτερα από την γροθιά μας.Ήταν πανέμορφα.

Δεν ξέρω πως να βάλω φωτο αλλιώς έχω ακόμα μπομπονιέρες σπίτι,θα τις έβγαζα φωτο να τις δεις.Αν θες άλλες πληροφορίες,πες μου.

Ή πείτε μου πως ανεβάζω φωτο, γιατί είναι πραγματικά πολύ όμορφες!

Link to comment
Share on other sites

super η ιδέα σου!!! και πολύ πρωτότυπη ξεφεύγει λίγο από τα συνηθισμένα και φυσικά ενδιαφέρει όλα τα παιδάκια που θα έχετε καλεσμένα..

Σκεφτόμουν μία ιδέα για το τραπέζι των ευχών :

το σκηνικό να είναι λίγο από ζούγκλα... πρασινο τραπεζομάντηλο λίγο χορτάρι, φυτά, ζωάκια λούτρινα της ζούγκλας, κορδέλες όπου θα κρέμονται μαιμουδίτσες (αυτές θα μπορούσες να τις κρεμάσεις και κάπου μέσα στον χώρο..) βάζα με χρωματιστά νερά όπου θα βάλεις μέσα καλάμια και φυτά πχ μπαμπού ή κάτι άλλο... επίσης θα μπορούσες να το κάνεις αυτό σαν background περιβάλλον για να βγάλεις φωτο με τα παιδάκια, βάζοντας σε έναν τρίποδα μίαφωτογραφική μηχανή και να τραβάς φωτο...

Για το παιχνίδι των παιδιών μπορείς να ετοιμάσεις έτοιμες σελίδες με ζώα της ζούγκλας να τους δώσεις και μαρκαδόρους και να ζωγραφίσουν σχετικές με το θέμα σου ζωγραφιές, ή να ετοιμάσεις ένα μεγάλο και μακρύ ύφασμα ή χαρτί και να του βάλεις εκεί να χρωματίσουν εικόνες της ζούγκλας και να το χαρίσουν στο μωράκι σου...

Επίσης για το γλυκάκι υπάρχουν ζώα της ζούγκλας σε αμυγδαλωτά, μία ιδιαίτερη γεύση αλλά πολύ σχετική με το θέμα σου.

και πάλι σου λέω ότι έχω ενθουσιαστεί με το θέμα και θα επανέλθω με νέες ιδέες γιατί με βρίσκεις απροετοίμαστη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτές είναι οι μπομπονιέρες λιονταράκι και μαϊμού

http://www.imageshack.gr/files/m6dxxrap42ob0k6l6fsq.jpg

 

και ελεφαντάκι-καμηλοπάρδαλη

http://www.imageshack.gr/files/aedtoyiuk0bhfxmjr8tn.jpg

Αυτές έδωσα ως παιδικές.

Και για τους μεγάλους κορνιζάκια με αντίστοιχο θέμα:

http://www.imageshack.gr/files/mc8lhy97npmj5ed7jgo3.jpg

Έβαλα ενδεικτικά 4 σχέδια,τα κορνιζάκια αυτά βγαίνουν σε σετ των 10.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι οι μπομπονιέρες λιονταράκι και μαϊμού

www.imageshack.gr/files/m6dxxrap42ob0k6l6fsq.jpg

 

και ελεφαντάκι-καμηλοπάρδαλη

www.imageshack.gr/files/aedtoyiuk0bhfxmjr8tn.jpg

Αυτές έδωσα ως παιδικές.

Και για τους μεγάλους κορνιζάκια με αντίστοιχο θέμα:

www.imageshack.gr/files/mc8lhy97npmj5ed7jgo3.jpg

Έβαλα ενδεικτικά 4 σχέδια,τα κορνιζάκια αυτά βγαίνουν σε σετ των

10.

 

 

ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!....κριμα που δεν το ανακαλυψα πιο μπροστα...αλλα δεν πειραζει στην τριτη βαφτιση οταν με το καλο...:mrgreen::mrgreen:

για πειτε και τιμουλες τωρα να ξερουμε τι γινεται...και απο που παρακαλω..

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις!

asteraki, ακόμα δεν έχουμε καταλήξει για το αν θα κάνουμε τραπέζι, αλλά οι ιδέες σου είναι πολύ ωραίες!

Λοιπόοον, κανονικά λόγω ιδιότητας θα έπρεπε να τις κάνω όλες τις μπομπο ζωγραφισμένες στο χέρι, αλλά δεν με βλέπω να προλαβαίνω. Για τους μεγάλους θα κάνω κάτι τέτοιο http://uniqueartworks.blogspot.com/2009/06/blog-post_1855.html αλλά με δικό μου σχέδιο. Είναι αυτοκόλλητο που μπαίνει πάνω στο κουτάκι, αλλά επειδή τα φτιάχνει δικός μου άνθρωπος έχω την άνεση να φτιάξω κάτι πέρα απο τα δικά τους σχέδια. Και βέβαια με το όνομα του παιδιού πάνω! Μέσα λέω να βάλω χρωματιστά κουφέτα & ίσως ζαχαρωτά. Πώς σας φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!....κριμα που δεν το ανακαλυψα πιο μπροστα...αλλα δεν πειραζει στην τριτη βαφτιση οταν με το καλο...:mrgreen::mrgreen:

για πειτε και τιμουλες τωρα να ξερουμε τι γινεται...και απο που παρακαλω..

 

Είδες??Δεν είχα δίκιο πως είναι όμορφες?

Λοιπόν,τις πήρα από Μικελίνα,2,75 τις παιδικές και 2,10 τις κορνιζούλες.Είχε και παρόμοιες κορνιζούλες με αυτές,χωρίς ελατήριο στα 1,90.Απλά αυτές μου φάνηκαν πιο πρωτότυπες.

Άντε λοιπόν....με το καλό.....στην τρίτη βάφτιση!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...

Κορίτσια ωραία τα λούτρινα αλλά μήπως είναι λίγο συνηθισμένα;

Εγώ που έψαχνα για κάτι με ζωάκι βρήκα αυτό : edit admin

και νομίζω ότι είναι πιο πρωτότυπο...

Link to comment
Share on other sites

ρε sofivsofi..

 

ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!! ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ!!!

 

εισαι φανατικη του μαγαζιου!! (ή μηπως και κατι παραπανω????)

 

4 μηνυματα εχεις γραψει ως τωρα, όλα ειναι για να μας πεις τι φοβερο μαγαζι που ειναι αυτο, που (απλα σαν σημειωση αναφερω) ΒΡΗΚΕΣ ΤΥΧΑΙΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε sofivsofi..

 

ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!! ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ!!!

 

εισαι φανατικη του μαγαζιου!! (ή μηπως και κατι παραπανω????)

 

4 μηνυματα εχεις γραψει ως τωρα, όλα ειναι για να μας πεις τι φοβερο μαγαζι που ειναι αυτο, που (απλα σαν σημειωση αναφερω) ΒΡΗΚΕΣ ΤΥΧΑΙΑ!!!!

 

'Ελα ντε! Υποτίθεται, δε, οτι απαγορεύεται η αυτοδιαφήμιση αλλά απο ό,τι βλέπω δεν ισχύει για όλους!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σαςε κόρες!!!!

 

novpal και εμεις το ιδιο θεμα θα εχουμε στην βαφτιση!!!!! αλλα ακομα δεν εχω αρχισει να σκεφτομαι τιποτα. ειχα κανει μια ερευνα στο σαιτ του Ναρλη και βρηκα ενα ωραιοτατο κουτι - σκαμπω για τα βαφτηστικα ρουχαλακια με μια καμηλοπαρδαλη και ασορτι λαμπαδα...

 

τα ζωακια που εβαλε η vls ειναι φανταστικααααα..

 

ρε κοριτσια help και εμενα την αχρηστη μανα που δεν εχω σκεφτει τιποτιποτα ακομα... :(

EUdTp3.png

 

4f73c22695.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αυτό το θέμα είχα στα γενέθλια του γιου μου λίγες μέρες νωρίτερα. Δεν ξέρω αν αυτά που έκανα μπορούν να σας βοηθήσουν κάπου http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=56209

Link to comment
Share on other sites

ρε peny!!!! τι ωραια πραγματα εφτιαξες ρε παιδακι μου!!!! εχω παθει τρελη πλακα.. και η προσκληση απιστευτη!!! αφου την καλοκοιταζω για το γαμο-βαφτιση μας. για δωσε περισσοτερες λεπτομερειες ( απο που, πως, ποσο).

μπηκα στο σαιτ του παλμα εμποριο και κοιταζω μπομπονιερες. πηρα και τηλ αλλα μου ειπαν οτι προμηθευουν μονο μαγαζια.. μπουχουυυυυυ....

EUdTp3.png

 

4f73c22695.png

Link to comment
Share on other sites

ρε peny!!!! τι ωραια πραγματα εφτιαξες ρε παιδακι μου!!!! εχω παθει τρελη πλακα.. και η προσκληση απιστευτη!!! αφου την καλοκοιταζω για το γαμο-βαφτιση μας. για δωσε περισσοτερες λεπτομερειες ( απο που, πως, ποσο).

μπηκα στο σαιτ του παλμα εμποριο και κοιταζω μπομπονιερες. πηρα και τηλ αλλα μου ειπαν οτι προμηθευουν μονο μαγαζια.. μπουχουυυυυυ....

Σε ευχαριστώ πολύ! Η πρόσκληση είναι handmade. Τα ζωάκια και το δέντρο είναι τυπωμένα και το λιονταράκι είναι τρισδιάστατο επίσης το πουα από πίσω είναι δεύτερο χαρτί κολλημένο που πήρα από τα τζαμπο. Στη γωνία στην τρυπούλα είναι δεμένο βούρλο και κρέμεται το ιπποποταμάκι με τό όνομα. Η αλήθεια είναι ότι έιναι λίγο μπελαλίδικη όσον αφορά τα κοψίματα αλλά άν καταλήξεις εκεί μπορώ να σου ανεβάσω τα clipart από τα ζωάκια και το δέντρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...