Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαιευτήριο Ρέα - Γυναικολόγοι


basou

Recommended Posts

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια! Ηθελα να ρωτησω μηπως ξερεττε τον Βαμβακαρη Ιωαννη (γυναικολογος)?

καλησπερα,

εάν εχεις πληροφοριες για τον κο Βαμβακάρη θα ήθελα και εγω πολυ να μάθω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...
καλησπερα μηπως γνωριζει καμια κοπελα γιατρο που να συνεργαζετε με το ρεα και να εχει ιατρειο στα δυτικα προαστια? μενω πετρουπολη.....

 

Καλησπέρα!Ο γιατρός μου λέγεται Κοφινάκος Παναγιώτης, το ιατρείο του είναι στο Περιστέρι και συνεργάζεται με το Ρεα. Μέχρι τώρα είμαι πολύ ικανοποιημένη, είναι πολύ συζητήσιμος, δεν σε αγχώνει και είναι πολύ οικονομικός. Όποτε τον έχω χρειαστεί τον βρίσκω πάντα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Β. ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ.ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΟΤΣΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ.ΕΙΝΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΙΜΟΣ,ΠΑΝΤΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΜΕΛΛΟΥΣΑ ΜΑΝΟΥΛΑ,ΟΤΙ ΩΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ.ΑΦΟΥ ΟΑΤΑΝ ΓΕΝΗΘΗΚΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΠΕΡΝΕ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΗΛ ΝΑ ΔΕΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ!!!!!!!!

σου εχω στειλει πμ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι, αυτός είναι. Τα στοιχεία του είναι

Νίκος Κουτσοδήμας

Αριανού 1

Άλιμος

τηλ. 210 9838434

 

Δεν είναι μεγάλος, παρά το ότι είναι ασπρομάλλης. Νομίζω ότι δεν είναι καν 50 ετών.

Η κουμπαρα μου ειχε τον κουτσοδημα ,δεν εμεινε καθολου ευχαριστημενη ενω ηταν να γεννησει της εκανε φυσιολογικο τοκετο ενω επρεπε καισαρικη με αποτελεσμα να την ραβει μιαμιση ωρα και οταν με το καλο πηγε σπιτι αρχισε να βγαζει πυον απο κατω .παει στον κουτσοδημα παλι και της λεει δεν ειναι τιποτα και μετα συνεχιζε να ποναει και την ειδε χειρουργος στο μητερα που γεννησε και της ειπε οτι ειχε μολυνθει και μετα δεν θυμαμαι τι εκανε.Αλλα και η μητερα της φιλης της κουμπαρας μου που πηγαινε στον κουτσοδημα του ελεγε οτι ποναει το στηθος της και εκεινος της ειπε οτι δεν ειναι τιποτα.Απο μονη της εκανε μαστογραφια και ειχε καρκινο .Αστα ου μπλεξεις με γιατρους και εγω τωρα θελω να αλλαξω τον γυναικολογο που εχω και δεν ξερω που να παω και εχω αγχωθει

Link to comment
Share on other sites

Η καινούργια μου γιατρός είναι η κυρια Μιχαηλιδου στο Π.Φαληρο και συνεργάζεται με το Ρεα.

καλησπέρα!θα μπορούσα να έχω κάποιες πληροφορίες για την κυρία Μιχαηλίδου?πχ τι εμπειρία έχει σε δύσκολες εγκυμοσύνες,(γέννησα τον Ν ικόλα μου 35 εβδομάδων στο Λητώ λόγω πολύ ανεβασμένων λευκών αιμοσφαιρίων πρίν 2,5 χρόνια&τώρα είμαι πάλι έγγυος 5,5 εβδομάδων)οι τιμές της πως είναι κτλ.Γενικότερα θα μ'ενδιάφερε να βρώ κάποιον γυναικολόγο που να συνεργάζεται με το Ρέα.

v4NQp2.png

wZnWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Εγώ έχω ραντεβού με το κ.Παπαδόπουλο Οδυσσέα που είναι στο Περιστέρι για πρώτη επαφή. Να κάνω το τσεκαπ μου κλπ.Επίσης είναι συμβεβλημένος με τον ΕΟΠΥΥ. Αν τον γνωρίζει καμιά κοπέλα θα ήθελα τη γνώμη της.Ευχαριστώ πολύ! φιλάκια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η κουμπαρα μου ειχε τον κουτσοδημα ,δεν εμεινε καθολου ευχαριστημενη ενω ηταν να γεννησει της εκανε φυσιολογικο τοκετο ενω επρεπε καισαρικη με αποτελεσμα να την ραβει μιαμιση ωρα και οταν με το καλο πηγε σπιτι αρχισε να βγαζει πυον απο κατω .παει στον κουτσοδημα παλι και της λεει δεν ειναι τιποτα και μετα συνεχιζε να ποναει και την ειδε χειρουργος στο μητερα που γεννησε και της ειπε οτι ειχε μολυνθει και μετα δεν θυμαμαι τι εκανε.Αλλα και η μητερα της φιλης της κουμπαρας μου που πηγαινε στον κουτσοδημα του ελεγε οτι ποναει το στηθος της και εκεινος της ειπε οτι δεν ειναι τιποτα.Απο μονη της εκανε μαστογραφια και ειχε καρκινο .Αστα ου μπλεξεις με γιατρους και εγω τωρα θελω να αλλαξω τον γυναικολογο που εχω και δεν ξερω που να παω και εχω αγχωθει

 

Πω πω.... Τί να πω. Καλά κάνω και αποφεύγω να συστήνω γιατρούς. Κάθε φορά που το κάνω, μετανοιώνω.....

Η αλήθεια είναι ότι δεν μου έτυχαν τέτοια πράγματα.... Μπορεί να έπιασε κόσμο και αυτός και να .... αποστασιοποιήθηκε!

Link to comment
Share on other sites

Πω πω.... Τί να πω. Καλά κάνω και αποφεύγω να συστήνω γιατρούς. Κάθε φορά που το κάνω, μετανοιώνω.....

Η αλήθεια είναι ότι δεν μου έτυχαν τέτοια πράγματα.... Μπορεί να έπιασε κόσμο και αυτός και να .... αποστασιοποιήθηκε!

Υποκειμενικά είναι όλα...νομίζεις ότι κάθε γιατρός δεν έχει κάνει τα λάθη του ή δεν έχει τα κουσούρια του?Σχεδόν όλοι...

Καλά έκανες και πρότεινες γιατρό αφού εσύ είσαι ευχαριστημένη!!

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

SOS!!! Καλησπέρα σε όλες. Αναζητώ πληροφορίες για τον κύριο Βασίλειο Αναστασίου, στο ΡΕΑ. Αν είναι καλός και αν είναι υπέρ του φ.τ. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,

Το κύριο Αναστασίου δε το γνωρίζω αλλά γνωρίζω πως οι περισσότεροι γιατροί στο ΡΕΑ δε συμπαθούν τις καισαρικές. Εγώ έχω να σου συστήσω το κύριο Μητσάκο. Είναι εξαιρετικός γιατρός,γλυκός και προσέχει πολύ τις γυναίκες γιατί κάνει αυτή τη δουλειά από αγάπη. Εγώ που είχα ένα μικρό πρόβλημα στην εγκυμοσύνη μου, ο κος Μητσάκος ήταν εκεί για μένα ακόμα και τις νύχτες (είχα συσπάσεις σχεδόν σε όλη τη διάρκεια της κύησης).Το ιατρείο του είναι δίπλα στο ΡΕΑ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

An kai ligo kathusterimena, o dikos mou giatros einai sto PEA kai ton lene Mitsako Kuriako. Einai katapliktikos giatros.Katarxin, prota apo ola einai AN8RWPOS me A kefalaio!!! Sou sumperiferetai me tosi agapi san na einai dikos sou anthrwpos!! Gi auto kai mporeis na ton pareis tilefono sto kin oti wra kai na einai kai na sou milisei toso kala, san na pairneis enan kalo sou filo!!

Kai kata deuteron kai akoma simantikotero einai oti einai polu kalos giatros. Ego eixa sobaro problima prin meino egkuos kai pigaina se allon giatro.Exasa arketo xrono xwris na mou entopisei to problima kai o Kos.Mitsakos to brike me ti deyteri episkepsi kai tis eidikes eksetaseis pou mou eipe na kano. Emeina egkuos xarin twn gnwsevn tou.

O Kos.Mitsakos exei iatreio dipla sto PEA opote an eisai Faliro se bolebei polu, alla exei kai sti Glyfada.

Link to comment
Share on other sites

Ean o giatros einai ANTHRWPOS kai oxi "trapezitis" kai den se blepei ws xrimatiko poso, tote einai kai oikonomikos. O dikos mou giatros, o kos.Mitsakos, den mas "egdare"...Plirwthike etsi opws eprepe kai analoga me to dwmatio pou piga. Meiname para polu eyxaristimenoi apo tin antimetwpisi tou se ayto to thema kai ton ektimisame akoma parapanw!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Souelen,

Εχω κ εγω τον ιδιο γιατρο

εισαι πολυ τυχερη που εχεις το Μητσακο γιατρο.

ειναι κορυφαιος,

αυτο που μ εχει εντιπωσιασει ειναι οτι σε προσεχει πολυ

 

ΜΕ ΕΣΩΣΕ!

εγω κατα την διαρκεια τις εγκυμοσυνης μου ειχα πολυ χαμηλη μια ορμονη

(προγεστερονη) θα μπορουσα να ειχα χασει το κουκλι μου,οι γυναικολογοι

σπανια να σου τσεκαρουν αυτη την ορμονη

 

κ ομως ο Μητσακος ειναι της λεπτομερειας κατι σπανιο !!!!!!

ειναι και καταπλικτικος ανθρωπος με φοβερο χιουμορ,

 

με τον Μητσακο η περιοδος της εγκυμοσυνης ειναι η πιο γλυκια

περιοδος της γυναικας

Link to comment
Share on other sites

*Θέλω και εγω με την σειρά μου να δώσω συγχαρητήρια σε όλες εσάς που εμπιστεύεστε τον κ. Κυργιάκο Μητσάκο γιατι εκτός απο ένας εξαιρετικός γυναικολόγος είναι και καταπληκτικός άνθρωπος, με εκλεπτυσμένο χιούμορ και πολύ καλή ενέργεια. Επειδή δεν είμαι ιδιαίτερα γενναία και εχω διάφορούς φόβους και ανησυχίες όσον αφορά τα γυναικολογικά και τις εγκυμοσύνες, απο την στιγμή που με ανέλαβε ο κ. Μητσάκος όλες οι φοβίες εξατμίστηκαν καθώς η εμπιστοσύνη και η σιγουριά που εμπνέει είναι μοναδικές.

 

Είμαι σίγουρη πως η περίοδος της εγκυμοσύνης μάζι του είναι απλά παιχνιδάκι, ειδικά και για εμένα που είμαι τόσο φοβιτσιάρα!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα κορίτσια..μήπως έχει ακούσει καμία ή ξέρει κάτι γι αυτόν τον γυναικολόγο?είναι και στο ρεα.μου τον σύστησε μια κοπέλα αλλα θα ήθελα να μάθω κάτι περισσότερο γι αυτόν πριν πάω..θέλω να βρω εναν γυναικολόγο που να εμπιστευομαι αρχικα για τα γυναικολογικά θέματα και αργοτερα για την εγκυμοσύνη

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

κορίτσια μου Καλησπέρα!είμαι στην 23η εβδομάδα&μετά απο αρκετά φάουλ του γιατρού μου&εμένα στα πρόθυρα υστερίας ψάχνω καινούργιο γυναικολόγο!καταλαβαίνω οτι είναι αρκετά δύσκολο να με αναλάβει κάποιος καινούργιος τώρα αλλά νοιώθω απόλυτα ανασφαλής πλέον με τον συγκεκριμένο!ναί είναι οικονομικός,μου ζήτησε 1000 ευρώ για 2η καισαρική&η επίσκεψη στο ιατρείο του 20.ψάχνω λοιπόν κάποιον ή κάποια(δεν έχω κανένα πρόβλημα)που να έιναι όσο το δυνατόν κοντά στα οικονομικά του πρώτου&να είναι στο Ρέα.Μένουμε Πειραιά αλλά δεν με πειράζει να είναι οπουδήποτε αρκεί να νοιώσω&πάλι ασφαλής!είναι άμμεση ανάγκη να βρεθεί κάποιος γιατί όπως καταλαβαίνετε τα περιθώρια στενέυουν!!παρακαλώ τα φώτα σας!!!

v4NQp2.png

wZnWp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου Καλησπέρα!είμαι στην 23η εβδομάδα&μετά απο αρκετά φάουλ του γιατρού μου&εμένα στα πρόθυρα υστερίας ψάχνω καινούργιο γυναικολόγο!καταλαβαίνω οτι είναι αρκετά δύσκολο να με αναλάβει κάποιος καινούργιος τώρα αλλά νοιώθω απόλυτα ανασφαλής πλέον με τον συγκεκριμένο!ναί είναι οικονομικός,μου ζήτησε 1000 ευρώ για 2η καισαρική&η επίσκεψη στο ιατρείο του 20.ψάχνω λοιπόν κάποιον ή κάποια(δεν έχω κανένα πρόβλημα)που να έιναι όσο το δυνατόν κοντά στα οικονομικά του πρώτου&να είναι στο Ρέα.Μένουμε Πειραιά αλλά δεν με πειράζει να είναι οπουδήποτε αρκεί να νοιώσω&πάλι ασφαλής!είναι άμμεση ανάγκη να βρεθεί κάποιος γιατί όπως καταλαβαίνετε τα περιθώρια στενέυουν!!παρακαλώ τα φώτα σας!!!

 

οπως εχω ξαναπει πολλες φορες το θεμα του γιατρου ειναι πολυ υποκειμενικο ..εγω εχω τον γιατρο μου..εδω κ 17 χρονια απο κοριτσακι.. πριν 14 μηνες λοιπον εγινα κοντα του μανουλα.. σε μια πολυ ασχημη εγκυμοσυνη..οσες φιλες μου εχουν παει απλα δεν τον αλλαξαν ποτε ειναι στον πειραια ..αν θελησεις σου δινω τα στοιχεια του κ απο εκει κ περα κρινεις εσυ.. Μανωλης Χειρακης λεγεται..ο λατρεμενος μου γιατρος.. σου ευχομαι καλη τελοιομηνη εγκυμοσυνη..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...