Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παιδικος σταθμος δυτικα στην θεσσαλονικη


Recommended Posts

κοριτσια ειμαι πολυ μπερδεμενη...μολις διοριστηκα σε δημοσια υπηρεσια

πραγματοποιοω ενα απο τα ονειρα μου :wink:

το προβλημα μου ειναι τα μωρα μου,,,σκεφτομαι να τα στειλω στον παιδικο

αλλα δεν γνωριζω και πολλα απο παιδικους γιατι μεχρι τωρα δεν μου χρειαστηκαν

θαθελα λοιπον οποια γνωριζει καποιον καλο παιδικο στον ευοσμο να με ενημερωσει..

και οπταν λεω καλο εννοω κυριως ναχει γυναικες εμπιστοσυνης και προσχαρες για να ειναι καλα τα παιδια

εχω προβληματιστει πολυ βοηθεια :):)

5db512b769.pngae89dcbaef.png σας αγαπω πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

eleana κι μενω στον Ευοσμο αλλα ακομη ψαχνω για καλο παιδικο σταθμο.Εκανα μια μικρη ερευνα (πηγα σε 3 συγκεκριμενα) και απο αυτους ενας μου φανηκε καπως καλος χωρις να εχω πληροφοριες εκ των εσω απο καποιον δικο μου.Αν δεις εχω βαλει και σχετικο θεμα στα τοπικ για παιδικους σταθμους και παιδοτοπους.Αν βρεις κατι σε παρακαλω ειτε σε παιδικο σταθμο ειτε σε παιδοτοπο που ακομη ψαχνω ενημερωσε με κι εμενα (αν θες και με πμ).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΤΟ Ωραιοκαστρο εχει εναν εκπληκτικο παιδικο σταθμο το ΝΤΕΚΡΟΛΙ το οποιο αξιζει τον κοπο να επισκεφτεις και να δεις με τα ματια σου τι δουλεια γινετε..

δυστυχως εμας μας πεφτει μακρια αλλα πανε τουλαχιστον 15 παιδια φιλων μας και εχουμε δει απιστευτα πραγματα..

χαρακτηριστικα θα σου πω για ενα παιδακι που εχασε τον παππου του ...

του εξηγησαν με πολυ ομορφο και ηρεμο τροπο οτι η ζωη ειναι σαν το δεντρο...τους ζωγραφισαν ενα μεγαλο και γερικο και διπλα ενα μικρο ...συμμετειχε ολη η ταξη στο καταπληκτικο αυτο μαθημα και καταλαβαν με απλες εννοιες την απωλεια και οτι ειναι λογικο να γινει ετσι..

αλλα οτι στο μικρο δεντρο που ειναι η ελπιδα ,η ζωη συνεχιζετε..

πραγματικα ενθουσιαστηκα με το ολο προγραμμα..αν θες τσεκαρε το.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, στον Εύοσμο καταπληκτικός παιδικός σταθμός είναι το Καπελίνο. Μπορείτε να τον βρείτε και από Χρυσό οδηγό. Λίγο ακριβός, αλλά κάνουν δουλειά, όχι αστεία. Αυστηρά 7 παιδιά ανά παιδαγωγό και χωρισμένα σύμφωνα με τις ηλικίες. Στην τουαλέτα, ντρέπεσαι να πατήσεις. Εκεί πήγαινα και τον γιό μου και έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Και αν κάνω άλλο παιδί εκεί θα το πάω και μάλιστα από πολύ μικρό.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
  • 6 months later...

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΠΕΛΙΝΟ?ΔΩΣΤΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ.ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΙ ΛΕΦΤΑ?ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΤΕΚΡΟΛΙΝΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟΣ Ο ΚΑΠΕΛΙΝΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ?ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΕΨΑΧΝΑ ΣΤΑΘΜΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙ.ΤΟΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΗΝ BABYLAND ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ LIDL.ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΝ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.ΕΔΩ ΔΙΝΩ 215 ΜΕ ΠΡΩΙΝΟ,ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Έχω ποστάρει και αλλού, γράφω και εδώ μήπως το δει κάποια κοπέλα. Ψάχνω βρεφονηπιακό σε Ευκαρπία, Σταυρούπολη, Αμπελόκηπους. Άκουσα για τη Φραουλίτσα στην Ευκαρπία. Στέλνει κάποια μανούλα το παιδάκι της εκεί να μου πει εντυπώσεις? Ή από κάποιον άλλο σταθμό? Νομίζω πως ήδη θα έπρεπε να τον έχω γράψει κάπου και έχω πελαγώσει!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Το Ουρανιο τοξο κοριτσια ειναι μονο βιτρινα τα χαμογελα και οι γλυκες ειναι μεχρι να κλεισει η πορτα και να παρουν τα λεφτα.τα παιδακια μας τα βλεπουν μονο σαν ευρω.εγω ειμαι πολυ δυσαρεστημενη γιατι η κορουλα μου μου ειχε διαμαρτηρηθει πολλες φορες οτι την εκανε "ντα" η κυρια της και φυσικα την σταματησα.πηγαινε καθε μερα με κλαματα και οταν την επαιρνα στο σπιτι ηταν μεσα στην υπερενταση και παντα πολυ πεινασμενη ενω εκει μου λεγανε οτι ειχε φαει παρα πολυ καλα,μαλλον ο σκουπιδοτενεκες θα ειχε φαει καλα.ειμαι σιγουρη πως δεν περνουσε καλα.μαζι με εμενα ειχε παει και μια γειτονισσα μου το αγορακι της και φυσικα το σταματησε και αυτην γιατι ειδε τα ιδια πραγματα στην ιδιοκτητρια η οποια ειναι πολυ δηθεν και ψευτικη.για αυτο λεω να το ψαξετε καλυτερα το θεμα με τον παιδικο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες τις μανουλες,ειμαι καινουριο μελος αν και διαβαζω πολυ καιρο τα θεματα που θιγονται για τους παιδικους σταθμους.ειμαι πολυ ευαισθητος σε θεματα που αφορουν την κακοποιηση των παιδιων γι αυτο και το εψαξα πολυ πριν στειλω τις κορες μου σε παιδικο σταθμο.απο τα μεσα του χειμωνα πηγαινουν στο ουρανιο τοξο στον ευοσμο που σχολιασε η κυρια ΝΙΚΟΛ14.θα ηθελα να ρωτησω αν υπηρχαν αλλεσ ενδειξεις και αν το ειπε στην υπευθυνη.εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την δουλεια που κανουν.δεν υπαρχει περιπτωση να συμβαινει κατι τετοιο γιατι η μεγαλη μου τα λεει ολα δεν τις ξεφευγει τιποτα!εκει εστελνε και μια φιλη την κορη της που τωρα θα παει νηπια κ μας τα ελεγε ολα χαρτι κ καλαμαρι!αν γινοταν κατι τετοιο θα το ειχα καταλαβει σιγουρα,τα παιδια τα λενε ολα!εστω και επεφτε στην αντιληψη μου οτι καποιος θα σηκωσει χερι στα παιδια μου δεν θα αφηνα να περασει ετσι.θα το κυνηγουσα νομικα.γι αυτο πρεπει να ειμαστε πολυ προσεκτικοι οταν μιλαμε για τετοια θεματα.για τον συγκεκριμενο παιδικο το εχω τσεκαρει και σας λεω δεν υπαρχει περιπτωση.η ιδιοκτητρια ειναι πολυ υπευθυνη και αγαπαει πολυ αυτο που κανει.τα παιδια μου χαιρονται να πηγαινουν και μας βοηθησε πολυ στο θεμα τησ προσαρμογης τους στην αρχη,στο να κοψει η μεγαλη μου την πανα και γενικα να μπουν τα παιδια σε ενα προγραμμα. οσο για το φαγητο οταν δεν τρωνε ποτε δεν μασ εχει πει ψεματα.για τα λεφτα δεν μπορω ποτε να τουσ κατηγορησω γιατι πολυ συχνα ειχα δυσκολιεσ(προσφατα εκανα επαγγελματικο ανοιγμα)κ επειδη ειναι νεοι,εχουν δειξει πολυ κατανοηση κ αυτο δεν το ξεχναω.ευτυχως που υπαρχουν ακομα ανθρωποι γιατι αυτο βλεπω εγω καθε φορα που μπαινω εκει μεσα.τουσ εμπιστευομαι τοσο που κ η αδερφη μου θα στειλει το μωρο τησ τωρα τον σεπτεμβριο.θα προτεινα στην κυρια ΝΙΚΟΛ14 να προσπαθησει να κρινει αντικειμενικα περα απο προσωπικες εμπαθειες γιατι κατι τετοιο νομιζω οτι συμβαινει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 9 months later...

Καλημέρα και απο εμένα μανούλες.

 

Απο τα μυνήματά σας που έχω διαβάσει, δεν βρήκα κάποιο όπου να αναφέρεται στον παιδικό σταθμό ΚΑΠΕΛΙΝΟ στον εύοσμο.

 

Έχει καμία σας περισσότερες πληροφορίες γιατί ενδιαφέρομαι να στείλω και τους δύο γιούς μου, ο μεγάλος θα γίνει 3 (22/8/11) και ο μικρός θα γίνει 1 (1/6/11). Θα ήθελα να με βοηθήσετε έχω αγχωθεί με αυτό το θέμα και ο λόγος είναι οτι θέλω να έχει σχολικό για να τους πηγαινοφέρνει γιατί εργάζομαι και φυσικά να είναι και οι δύο μαζί άσχετα αν θα είναι σε διαφορετικά τμήματα λόγω ηληκίας.

 

Ευχαριστώ και περιμένω σύντομα την απάντησή σας.

 

 

Πώς περνάει ο καιρός.......

01/06 ο Παναγιώτης μας θα γίνει 1 χρονών

22/08 ο Βασίλης μας θα γίνει 3 χρονών

aPUip3.pngJF0dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!!!!

τώρα θα περιμένουμε να δούμε τις δομές.

 

Δημόσια Διαβούλευση Σχεδίου Πρόσκλησης Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος στα πλαίσια της πράξης:

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΟΜΕΣ ΒΡΕΦΙΚΩΝ, ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ, ΚΔΑΠ ΚΑΙ ΚΔΑΠ - ΜΕΑ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΗΣ ΔΡΑΣΗΣ "ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΖΩΗΣ"

 

Σας παρακαλούμε για τις παρατηρήσεις σας επί του ανωτέρω Σχεδίου, το αργότερο έως την Τετάρτη 11 Μαΐου 2011, με τους εξής τρόπους:

aPUip3.pngJF0dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα Καταρχήν χαλάρωσε...!;)

Το να μεγαλώνεις τα αγγελούδια σου είναι ότι το καλύτερο...!!Αλλά οι υποχρεώσεις δυστυχώς δεν μας αφήνουν να το χαρούμε...! Κοίτα εμένα μία συνάδελφος έχει τα παιδιά της στο ΚΑΠΕΛΊΝΟ...Και είχε και πιο παλιά την μεγάλη της κόρη.!Και αυτό που με εξέπληξε η αλήθεια είναι ότι τον μικρό της τώρα τον έχει στείλει εκεί από 5 μηνών...! Πράγμα δύσκολο για μένα.Από όσα μου λέει εξαιρετική δουλειά,πάντα καθαρά και από τιμές αρκετά καλά..Βρίσκεται αν δεν κάνω λάθος στην Νέα Πολιτεία του Εύοσμου...Μία βόλτα από εκεί πάντως θα ήτανε ότι το καλύτερο...:-P

Τα αγγελούδια μας και τα μάτια μας...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι ΜένηΚ. να μην χρειαζόταν να δουλεύω και να τα μεγαλώνω η ίδια αλλά όπως λες οι υποχρεώσεις δεν μας αφήνουν.

 

Το καλύτερο σίγουρα είναι να πάω απο εκεί γιατί τα λόγια είναι περιτττά αλλα και οι πληροφορίες που μαθαίνουμε μέσω του site είναι πολύ χρίσημες.

 

Πάντως απο τηλεφωνική επικοινωνία που είχα σήμερα μου είπαν οτι ειναι 250 ευρώ το παιδάκι και αν ειναι 2 έχει και κάποια έκπτωση.

 

και κάτι ακόμη,

 

Μου είπαν επίσης οτι θα ενταχθούν ξανά και φέτος για την σχολική χρονιά 2011-2012 στο πρόγραμμα "ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΖΩΗΣ". Μακάρι να έχουμε τις προϋποθέσεις που ζητάνε και να μας πάρουν. Το μόνο που με δυσκόλεψε είναι η μεταφορά γιατί μου είπαν οτι δεν ξέρουν εαν φέτος θα είναι στο πρόγραμμα, αλλα και να μην είναι το να γλιτώνεις τα δίδακτρα όλου του χρόνου είναι πολύ σημαντικό. Θα είναι μάλλον εξτρά η μεταφορά.

 

Όπως λες και εσύ :

Τα αγγελούδια μας και τα μάτια μας...!!!!

aPUip3.pngJF0dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έπειτα απο ένα ωραίο Σαββατοκύριακο στις ακτές της Χαλκιδικής(Ξεκουράστηκαν και τα παιδιά) παλί πίσω..Κατερίνα καλά εκανες και ρώτησες..Ναι αυτό το πρόγραμμα είναι πολύ καλό για έμας για τισ γυναίκες,ειδικά την συγκεκριμένη περίοδο..!Αλλά εφόσον ήταν πέρυσι θα είναι και φέτος λογικά....Οποότε είναι στο χέρι σου τι θα επιλέξεις..!Πάντως γενικά εχω ακούσει πολύ καλά λόγια..

 

Τα αγγελούδια και τα μάτια μας......!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπέρα σε όλους, υπάρχει κάποια μαμά να ας πει την γνώμη της για τον βρεφονηπιακό σταθμό ουράνιο τόξο στον εύοσμο θεσσαλονίκης? βρισεται κοντά στο σπίτι μου και αποτελεί καλή λύση για αυτήν την χρονική στιγμή. ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

γεια σας. θελω να σας ενημερωσω οτι το καπελινο στον ευοσμο ναι μεν ειναι αρκετα καλος παιδικος, αλλα εχει ενα θεμα με τα χρηματα, δηλαδη ειναι ακριβο για αυτες τις δυσκολες εποχες και δεν χανει ευκαιρια να μας ζητησει επιπλεον χρηματα για διαφορες δραστηριοτητες του σταθμου.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Μαμάδες από Θεσσαλονίκη τι κανετε? Χρειάζομαι τα φώτα σας και τις εμπειρίες σας από παιδικούς στη Θεσσαλονίκη δυτικά. Ο γιος μου απο Σεπτεμβριο θα ειναι 2 και θα χρειαστει να παει παιδικό γιατι η γυναικα που τον κραταει θα φυγει στο χωριο της και ετσι αντι να ψαξω για αλλη αποφασισα να τον στειλω παιδικο.

Στειλτε καμια αποψη γιατι εχω πελαγωσει.Δεν ξερουμε ατομα με παιδακια εδω. Δεν με ενδιαφερει να ειναι κοντα στο σπιτι (οχι ομως και ανατολικα) γιατι υπαρχει αυτοκινητο και θα πηγαινω να τον παιρνω αυτο που με ενδιαφερει ειναι να μην ειναι μονο φυλαξη αλλα μια ομορφη δημιουργικη απασχοληση και να παιρναει καλα και η τιμή να ειναι λογική για τις μερες μας.

Διαβασα αρκετα εδω μεσα για καποιους όπως Καπελινο, Ντεκρολι, Ουρανιο τοξο θα τους επισκευθω συντομα αλλα άλοι δεν υπαρχουν? Ολο γι αυτους διαβαζω θα ήθελα και για αλλους κάποιες απόψεις.

Ευχαριστω και περιμενω τις απαντήσεις σας.:P

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι;;;

γνωρίζει καμία σας τον παιδικό balloonland στις συκιές;;;;.

μου είπαν καλά λόια κάτι γνωστοί μου που πήγαν το παιδάκι τους, και έχω ραντεβού μαζί τους την επόμενη βδομάδα, αλλά έχω έναν ενδοιασμό, γιατί μου είπαν ότι η αναλογία στα βρεφάκια ενός έτους (που είναι και το δικό μου) είναι μια βρφονηπιοκόμος στα δώδεκα παιδάκια...

πείτε αν γνωρίζετε τίποτα σχετικό. Τώρα προσπαθώ να βρω και τους κανονισμούς για τους βρεφονηπιακούς....

helpppppppppp

Link to comment
Share on other sites

από αυτούς που είδα, (και είδα τέσσερις) εγώ θα ψήφιζα το fairyland στο ωραιοκαστρο... Αλλά μας πέφτει μακριά... Αρκετά καλό , και μάλλον θα το προτιμήσουμε, είναι το μικρό τζίνι... Από εγκαταστάσεις δεν χορηπηδάς κιόλας, αλλά φαίνονται πολύ καλές, και γλυκές... Και ένα βασικό για μέσα (που η μικρή μου είναι βρεφάκι) είμαι ότι τα μωράκια κοιμούνται σε διαφορετικό μέρος από εκεί που παίζουν τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...