Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

getta πηγε κανεις??


zoe_360

Recommended Posts

καλημερα! ψαχνω εκεινα τα τεραστια σπιραλ χρωματιστα γλειφιτζουρια και διαβασα ποσο οικονομικα ειναι στη getta σε σχεση με οπουδηποτε μιας και απο εκει τα προμηθευονται ολοι οι επαγγελματιες. εχω επαγγελματικο αφμ απο μια φιλη που εχει μινι μαρκετ αλλα σημερα που τηλεφωνισα στην εταιρεια μου ειπανε κατοπιν ραντεβου γιατι ειναι πολλα τα ειδη που εχουμε και πρεπει να δοκιμασετε .... και πως να της ελεγα οτι θελω μονο τα γλιφιτζουρια ...κολλησα!

ξερει κανεις πως λειτουργει, εχετε παει?

πως να φανταστείς οτι μπορείς να αγαπήσεις τοοοοσο πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να'σαι καλα βρε κοπελια που ανοιξες το τοπικ! με προλαβες! θελω κι εγω να στειλω καποιον με επαγγελματικο αφμ -αν και ασχετο με ειδη τροφιμων κτλ- να δει γιατι ψαχνω τα μεγαλα γλυφιτζουρια σε λευκο-γαλαζιο σαν του mytree.gr

καλε κοπελιες!!! βοηθηστε! αν τους στειλω μειλ με το σχεδιο που θελω λετε να μου τα στειλουν? zoe εσυ τι χρωμα θες?

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

πολυχρωμμα!!!!

τους ξαναπηρα τηλεφωνο και λεω (το σηκωσε αλλος ευτυχως) οτι δεν θελω δειγματισμο και με ενδιαφερουν τα μεγαλα σπιραλ γλιφιτζουρια. Ειπαν οκ δεν χρειαζομαι ραντεβου για αυτο αλλα να παω την αλλη βδομαδα γιατι δεν εχουν τωρα...την αλλη βδομαδα λοιπον!

πως να φανταστείς οτι μπορείς να αγαπήσεις τοοοοσο πολύ!

Link to comment
Share on other sites

α και καπου εδω πηρε το ματι μου οτι το mytree απο εκει τα προμηθευεται αρα θα εχουν και τα γαλαζια που θες.

οταν παω θα γραψω νεοτερα...

πως να φανταστείς οτι μπορείς να αγαπήσεις τοοοοσο πολύ!

Link to comment
Share on other sites

σε ρωτησαν αλλες λεπτομεριες? πχ τι επαγγελμα κανεις -για το αφμ δηλ.- ή για την ποσοστητα? χμ... για να τους ριξω ενα τηλ.! πως σου φανηκαν? ευγενικοι? δηλ. προθυμοι να εξυοηρετησουν? γιατι καπου σ'ενα τοπικ ειχα διαβασει οτι δεν ηταν και πολυ ευγενικοι...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

α και καπου εδω πηρε το ματι μου οτι το mytree απο εκει τα προμηθευεται αρα θα εχουν και τα γαλαζια που θες.

οταν παω θα γραψω νεοτερα...

 

μα κι εγω στο ιδιο τοπικ το διαβασα, γι'αυτο και το ψαχνω για εκει. το Mytree τα δινει 1,50ε αστολιστα και ο getta τα εχει μιση τιμη...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι κολλησες;;;...

Ξαναπάρε και πες θελω μονο τα γλιφιτζουρια και μάλιστα γρηγορα γιατι βιάζομαι

Οταν εχεις επαγγελματικο ΑΦΜ δεν κολλας σε τιποτα...

Πες δεν μενδιαφερει τιποτε αλλο παραμονο αυτο και παραγγειλετα και θα στα στειλουν...

Καπου τα ειδα και τα θελω...

ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ!!!!

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι χρειαζεται αφμ που να εχει σχεσει με τροφιμα, πχ περιπτερο λεω! αν εισαι ας πουμε ψυκτικος πως να δικαιολογησεις γλειφιτζουρια στα εξοδα σου? Εκτος αν εισαι ανωνυμος εταιρεια. Αυτες δικαιολογουν μεχρι και ..αποτριχωση με τιμολογιο!

θα παω απο εκει την αλλη εβδομαδα και θα σας πω. Ειπαν παντως πως χρειαζεται να παρεις τουλαχιστον μια συσκευασια δηλ 24γλειφιτζουρια, που ειναι οκ!

δεν ξερω αν μπορουν να τα στειλουν.Στην σελιδα τους ουτε τη διευθυνση δεν εχει, ελεος!

πως να φανταστείς οτι μπορείς να αγαπήσεις τοοοοσο πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν ομως -πες τωρα, υποθετικα μιλαω- εγω ειμαι ενος ασχετου επαγγελματος και θελω να τα βαλω στα εξοδα μου θα υπαρχει προβλημα? αν και εχω γνωστους με αφμ εστιασης...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

(σου μιλαω απο τη θεση της βοηθους λογιστη)

 

οτι εταιρεια και να εχεις, δικαιολογουνται τα εταιρικα δωρα ή αν εχεις μαγαζί τα "κερασματα" για τους πελατες. Μπορεις να αγορασεις καποια πραγματα οτι και καλα τα εκανες δωρο στους πελατες. Εγω ειχα αγορασει περισυ πουγκια απο οργατζα, ποτ πουρι και στοιχειακια μεταλλικα (παντελονι, φουστανι και γραβατα) και ειχα φτιαξει "δωρακια" για το καθαριστηριο του αντρα μου.

 

τωρα αν εισαι υδραυλικος ... τι να πω...? πες οτι δινεις γλυφιτζουρια στα παιδακια ...

Link to comment
Share on other sites

το υδραυλικος ηταν υποθετικο... απλα λεω μην μου πουν οτι ξερεις στο επαγγελμα σου δεν μπορω να κοψω τιμολογιο... εγω μπορει να κανω ενα παρτυ και να τα θελω, να τα θελω οντως για βαφτιση αλλα να μην τα πληρωσω λιανικη... πειραζει?

μου εστειλαν μειλ και περιμενουν παραγγελια μου, με τα στοιχεια μου... ζήτω...!

 

ο καταλογος τους http://issuu.com/b-positive/docs/getta_09_online_cat

δεν νομιζω να εχουν μονο αυτα ομως...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Καλάααα, δεν μιλάμε για υδραυλικού..αν και ποτε δεν ξερεις τι περνάει και τι οχι...ρωτα αν εχεις τιμολόγιο υδραυλικού τον λογιστη σου...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλε το υδραυλικος ηταν υποθετικο...

εγω απο γνωστους κατι σχετικο με μουσικο, και κατι σε καφετερια...

κοριτσια γεια σας, ειμαι καινουργια στο φορουμ και επειδη πριν λιγο καιρο χρειαστηκα και εγω γλυφιτζουρια για την βαφτιση του γιου μου εχετε κοιταξει στην edit admin? εκει βρηκα πολλα και φτηνα και δεν χρειαζοντουσαν αφμ....:P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

επανερχομαι για να πω οτι πηγε μια φιλη (δε μπορουσα να παω με τη μικρη 3συγκοινωνιες) οποτε δεν ειδα αλλα ουτε κι εκεινη γιατι τα ζητησε και τις τα φερανε... ομολογω δεν ηταν οσο εντυπωσιακα περιμενα και ειχα δει φωτογραφιες ...ασε που κατασκευαζονται στην Τουρκια! Μα ουτε γλειφιτζουρια δεν ημαστε αξιοι να φτιαξουμε???

τελευταια ειδα κι αυτο http://www.hildekatsarou.gr που εχει γλειφιτζουρια εισαγωγης απο Ολλανδια λεει... δεν εχω κατι με την τουρκια αλλα τουλαχιστον (πιστευω) σε ευρωπαικη χωρα θα τηρουνται καποιες προδιαγραφες ...

anyway εγω τα γλειφιτζουρια μου τα πηρα αν παει κανεις εκει στα ολλανδεζικα να μας πει! .............

πως να φανταστείς οτι μπορείς να αγαπήσεις τοοοοσο πολύ!

Link to comment
Share on other sites

ελα και με προλαβες... λοιπον εγω τα παρελαβα χτες με κουριερ... οκ ειναι, οντως απο τουρκια, δοκιμασαμε και ενα οικογενειακως και θυμιζει τσιχλα στη γευση νομιζω... το μονο κακο, οτι απο τα 72 κομματια ηταν σπασμενα τα 12 και ενω ηταν τυλιγμενα σε αυτα τα σελοφαν με τις φουσκαλιτσες... δυστυχως ειμαι οριακα στα κομματια και μαλλον θα αγορασω καποια απο λιανικη σε καποια καβα... αυτοι μου ειπαν οιτ δεν τα αντικαθιστουν και θα πρεπει να ξαναπαραγγειλω...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

παντως η φιλη μου που ηθελε γαλαζιο ειναι λιγο σκουρο θα το ελεγες μπλε ξεθωριασμενο. τα δικα σου ειναι οκ? πως στα στειλανε, σπιτι? και εκοψες τιμολογιο αλλου?

πως να φανταστείς οτι μπορείς να αγαπήσεις τοοοοσο πολύ!

Link to comment
Share on other sites

ειναι γαλαζιο σκουρο ας πουμε... και κανει νερα σαν σατεν υφασμα αν το προσεξεις... και το ασπρο θυμιζει κρεμ στο χρωμα... αλλα δεν με χαλανε.. ετσι κι αλλιως προσκλητηρια θα γινουν.

τα εκοψα σε αλλο ονομα τιμολογιο τελικα... και τα πηρα με κουριερ... και να φανταστεις οτι με μεταφορικη μου ειπαν οτι σπανε συνηθως περισσοτερα..

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

α στη μεταφορα σπασανε, γιατι τα δικα μας ηταν αρτιμελη που τα πηραμε εμεις! γι αυτο δεν τα αντικαθιστουν. σε χρεωσανε για τη μεταφορα, τι ρωταω φυσικα ..πόσο?

εγω τα θελω για στολισμο στο τραπεζι ..βεβαια μετα θα τα φανε, επλιζω να μη παθει κανεις τιποτα!

πως να φανταστείς οτι μπορείς να αγαπήσεις τοοοοσο πολύ!

Link to comment
Share on other sites

ειναι γαλαζιο σκουρο ας πουμε... και κανει νερα σαν σατεν υφασμα αν το προσεξεις... και το ασπρο θυμιζει κρεμ στο χρωμα... αλλα δεν με χαλανε.. ετσι κι αλλιως προσκλητηρια θα γινουν.

τα εκοψα σε αλλο ονομα τιμολογιο τελικα... και τα πηρα με κουριερ... και να φανταστεις οτι με μεταφορικη μου ειπαν οτι σπανε συνηθως περισσοτερα..

 

Θα μπορούσατε να μου πείτε τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βοηθηστε με λιγο......

 

Θέλω να παραγγείλω απ αυτούς τα εξης:

 

Στρόγγυλα κουφέτα και Μαλλί της γριάς

 

Εγώ όμως μένω Θεσσαλονίκη αν τους πάρω θα μου τα στείλουν άραγε? ΑΦΜ δεν έχω για τιμολόγιο, υπάρχει περιπτωση όμως να με εξυπερετήσει γνωστή που δουλευει σε ζαχαροπλαστείο, αύριο θα τη ρωτήσω.....

Διαφορετικά πως θα γίνει???Με τι ΑΦΜ? π.χ κομμωτηρίου??? κάνει???

Για πείτε βρε κοριτσάκια!!!

ΑΑ!!! και τιμές πως μαθαίνουμε?? Τις λένε από το τηλέφωνο???

 

Έχω τρελλαθεί με τα στρόγγυλα κουφέτα!!!!!!

ΤΑ ΘΕΛΩΩΩΩΩ παρα πολύ!!!!!

 

Ευχαριστώ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...