Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΡΙΤΕΚΝΟΥΣ - ΠΟΛΥΤΕΚΝΟΥΣ.


Recommended Posts

Δεν σε ξεχασα απλώς.....εγω άργησα να ρωτήσω...λοιπών με τα όσα ξέρει τις τελευταίες τουλάχιστον δεκαετιές δεν έχει δωθεί πουθενά καμμία καινούργια άδεια πανελλάδικα....στις επιτροπες παντα κρίνουν πως ηδη οι υπάρχουσες άδειες έιναι αρκετές.Τίποτα περισσοτερο 'ή λιγότερο.....
Ευχαριστω πολυ Κλαρα.Αλλο ενα ψεμα λοιπον...

 

6/8/2000-25/6/2003-6/5/2007-11/1/2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 418
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τα χρήματα θα τα πάρεις αναδρομικά. Εγώ γεννησα 5-1-10 τα διδυμάκια μουκαι έκανα την αίτηση αρχές Φλεβάρη. πήρα τηλ(1510)και μου είπαν θα πληρωθώ αρχές Ιούνη

Πηρα κι εγω τηλ και μου ειπαν το ιδιο για αρχες Ιουνιου οποτε ολα καλα...σ'ευχαριστω.

 

6/8/2000-25/6/2003-6/5/2007-11/1/2010

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μολις μπηκα στο σαιτ της επα,καταργουνται και οι μετεγγραφες φοιτητων εκτος απο την μειωση διορισμων;;:confused:Εγινε και πορεια διαμαρτυριας στις 3/4,τωρα το ειδα..

 

6/8/2000-25/6/2003-6/5/2007-11/1/2010

Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι το κερασακι στην τουρτα θελω να κανω και τεταρτο και δεν φτανουν η ανασφαλιες που υπαρχουν διαβαζω και αυτα τωρα που γραφετε....ζησε μαι μου να φας....

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι το κερασακι στην τουρτα θελω να κανω και τεταρτο και δεν φτανουν η ανασφαλιες που υπαρχουν διαβαζω και αυτα τωρα που γραφετε....ζησε μαι μου να φας....

Ακριβώς έτσι κουφετάκι μου έχουν καταφέρει να τρομοκρατήσουν το κόσμο σε όλα τα επιπεδα......να δεις τα έπομενα χρόνια που θα φτάσει η υπογεννητικότητα ....αντι να ενθαρυνουν τα ζευγάρια να κάνουν παιδιά καταφέρνουν άκριβώς το άντίθετο.....

Σε όλα τα κρατη της Ευρώπης η μητρότητα έιναι πάνω απο ολα΄......και μάλιστα οσα πιο πολλά παιδιά έχεις τόσο περισσότερο σε προστατεύει το κρατος γιατί ξέρουν πως το μέλλων τους έιναι τα παιδιά...μονο εδω στην Ελλάδα σε τιμωρούν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μας τιμωρουν δε θα πει τιποτα Κλαρα.Κι εγω τα ιδια κουφετακι,θα ηθελα να κανω κι αλλο παιδι και τωρα φοβαμαι πως θα τα καταφερω και με τα 4,εγω που ημουν παντα αισιοδοξη.Απο το κακο στο χειροτερο,αυτα τα παιδακια μας τι θα κανουν στη ζωη τους με 520 ευρω βασικο μισθο;;;

 

6/8/2000-25/6/2003-6/5/2007-11/1/2010

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο καιρο ακουσα στη τηλεοραση μια κυρια αγανακτισμενη να φωναζει οτι ντρεπεται που ειναι Ελληνιδα και επισης ντρεπεται που εχει κανει 4 παιδια σε αυτη τη χωρα.Οταν το ακουσα στεναχωρηθηκα πολυ,γιατι να ντρεπομαστε που ειμαστε Ελληνες;Γιατι να ντρεπομαστε που ειμαστε πολυτεκνοι;Αυτοι πρεπει να ντρεπονται και οχι εμεις....:(

 

6/8/2000-25/6/2003-6/5/2007-11/1/2010

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Η τιμωρια για τις πολύτεκνες μητέρες συνεχίζεται.......ενω το κράτος έδειξε ένα καλό πρόσωπο προς όλες τις μητέρες δίνοντας πλασματικο χρόνο για τα παιδάκια τους ωστε να βγουν πιο γρήγορα στην ΄συνταξη.....(μεχρι 5 χρονια και μεχρι 3 παιδια...!!!!!!!!)δλδ αν μια μητερα εχει ή 3 ή 4 ή 5....παιδια παλι 5 χρονια θα παρει πλασματικο χρόνο........είναι σαν να μας λένε ότι είτε εχεις 3 παιδια ε'ιται 5 είναι το ιδιο πραγμα.....μην κανεις αλλο γιατι αν κανεις θα τιμωρηθεις.......

μέχρι και η Ασπε έβλαλε δελτιο τύπου:http://www.aspe.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=1198&Itemid=2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

gia sas. genisa stis 30 07 2010 to trito paidaki mou pios kseri pote tha paro to epidoma?pote mporo na dgalo tin karta politismou?kai an isxi oti den plironoume diodia kai pos ginete avto?opios kseri kati na mou apantisi.

Link to comment
Share on other sites

gia sas. genisa stis 30 07 2010 to trito paidaki mou pios kseri pote tha paro to epidoma?pote mporo na dgalo tin karta politismou?kai an isxi oti den plironoume diodia kai pos ginete avto?opios kseri kati na mou apantisi.

να σου ζησουν τα παιδάκια σου....

Το επιδομα τριτεκνων θα το παρεις στην καλύτερη περιπτωση περιπου ενα 6 μηνο απο την ημερα που εκανες τα χαρτια σου στον ανταποκριτη του ΟΓΑ...και θα τα παρεις αναδρομικα απο την ημερομηνια που γέννησες...

Κάρτα πολιτισμου μπορεις να παρεις οποτεδήποτε απο τα ΚΕΠ με ενα πιστοποητικο οικογενειακης κατάστασης...και οσο αφορα τα διοδια δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο....απο οσα τουλάχιστων που γνωριζω ως παλια τριτεκνη και τωρα πολύτεκνη και μαλιτστα πρωτη φορα το ακουω....

Ελπίζω να βοηθησα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μην ξεχάσετε και την έκπτωση στη δεη (μόνο 10%) βέβαια.. αλλά ε΄στω κι αυτό.. για οσους τρίτεκνους έχουν εισόδημα μικρότερο απο 23500 ευρώ... ξεκίνησαν οι αιτήσεις.

945076uyzon4w470.gif

"Τί ωφελείται ο άνθρωπος εάν κερδίσει τον κόσμο όλο και χάσει την ψυχή του;"

Link to comment
Share on other sites

gia sas. genisa stis 30 07 2010 to trito paidaki mou pios kseri pote tha paro to epidoma?pote mporo na dgalo tin karta politismou?kai an isxi oti den plironoume diodia kai pos ginete avto?opios kseri kati na mou apantisi.

 

Υπάρχει αρκετή καθυστέρηση στην αρχική καταβολή των επιδομάτων από τον ΟΓΑ.Κυμαίνεται μεταξύ 4-8 μηνών.

Κάρτα πολιτισμού άμεσα από το πλησιέστερο ΚΕΠ

Δεν υπάρχει απαλλαγή από τα διόδια.

Οι σύλλογοι τριτέκνων έχουν συνοπτικά τί έχει δοθεί μέχρι τώρα αλλά και τι καταργούν

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα στις 6-7-2010 γεννησα τα δυδυμα ειναι το τριτο και τεταρτο παιδι μου ξερει κανεις αν θα παρω απο τον ογα επιδομα τοκετου για ενα η και για τα δυο παιδια ?

Link to comment
Share on other sites

Στα δυδυμα παιρνεις επιδομα τοκετου απο τον ογα για το ενα η και για τα δυο παιδια εαν ειναι το τριτο και τεταρτο παιδι ξερει κανεισ να μου πει?
Εισαι ασφαλισμενη στον ογα?ή ρωτας για το τριτεκνικο και το πολυτεκνικο επιδομα???
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν ξερω αλλα λογικα αν το σκεφτουμε μπορει εσυ να επιασες με ενα σπαρο δυο τρυγονακια(να σου ζησουν)ομως ειναι δυο ξεχωριστα παιδια που τυχαινει να ειναι το 3το και το 4ο παιδακι σου γτ να μην περνεις το επιδομα τον 2000ε..... δις.εγω πως το πηρα στο 3το μου παιδι?αν κανω 4ο παλι θα το παρω,γτ οχι κι εσυ....λογικα.1510 το τηλ. του ογα.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι μας αφορά..... περιμένουμε και την απάντηση...

 

Επιστολή ΑΣΠΕ στον Πρωθυπουργό για τα πολυτεκνικά επιδόματα..

 

http://www.aspe.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=1342&Itemid=2

Link to comment
Share on other sites

.....σιγα να μην υπάρξει υπαντηση.....αυτοι θα κανουν αυτο που θελουν..:evil:..

Ας δουμε τι κριτηρια οικονομικα και οχι μονο θα βαλουν...για το επιδομα.....

ψυθυριζεται περαν του εισοδηματος θα εξεταζουν και τα λοιπα περιουσιακα στοιχεια που εχει η οικογενεια στην κατοχη της..σπιτι,αμαξι,χωραφια..κτλ....

Θελουν να πεταξουν πολυ κοσμο εξω....!!!!

Απλα.....θελουν να κοψουν ολες τις κοινωνικες παροχες που δινει το κρατος ...ολες δεν θα αφησουν τιποτα ορθιο.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Ακούγεται για εισοδηματικό κριτήριο στα 40.000ευρώ για τα πολυτεκνικά επιδόματα...

Πάνω από αυτό το εισόδημα θα κόβεται!!

Δεν ξέρω αν κόβεται και το 2χίλιαρο ή/και το επίδομα τρίτου παιδιού...

Καλό Κουράγιο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Πηρα τηλ στο ταχυδρομειο να ρωτησω για το επιδομα και δε ξερουν τιποτα για το ποτε θα δωθει.Δεν εχει γινει καμια ανακοινωση απο τον ογα για καθυστερηση πληρωμων....Εσεις το πηρατε;;

Νομιζω μας προετοιμαζουν:rolleyes:

 

6/8/2000-25/6/2003-6/5/2007-11/1/2010

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Πηρα τηλ στο ταχυδρομειο να ρωτησω για το επιδομα και δε ξερουν τιποτα για το ποτε θα δωθει.Δεν εχει γινει καμια ανακοινωση απο τον ογα για καθυστερηση πληρωμων....Εσεις το πηρατε;;

Νομιζω μας προετοιμαζουν:rolleyes:

Ειναι η πρωτη φορα που ο ΟΓΑ δεν εχει βγαλει ανακοινωση για την πληρωμη των επιδοματων....ακομη και την προηγουμενη φορα που ειχε καθυστερηση πληρωμων το ειχε ανακοινωσει μια μερα πριν δλδ στις 5/10....αυτη την φορα τπτ.....αραγε τρεχει κατι?????και σε εμενα απο το ταχυδρομειο δεν ηξεραν να μου απαντησουν......!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η πρωτη φορα που ο ΟΓΑ δεν εχει βγαλει ανακοινωση για την πληρωμη των επιδοματων....ακομη και την προηγουμενη φορα που ειχε καθυστερηση πληρωμων το ειχε ανακοινωσει μια μερα πριν δλδ στις 5/10....αυτη την φορα τπτ.....αραγε τρεχει κατι?????και σε εμενα απο το ταχυδρομειο δεν ηξεραν να μου απαντησουν......!!!!!

 

Μια κοπελα απο το αλλο parents μου ειπε οτι πηγε στο ταχυδρομειο και της ειπαν οτι δεν υπαρχουν λεφτα.Σιγουρα κατι γινεται,εμενα μου το εφερναν παντα στην ωρα του.Αυτο που γινεται τον τελευταιο καιρο ειναι περιεργο...:rolleyes:

 

6/8/2000-25/6/2003-6/5/2007-11/1/2010

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το πρωί στον Παπαδάκη είπαν ότι από την Τετάρτη θα δίνονται τα επιδόματα

 

Που φτασαμε βρε παιδια,να μας λεει ο Παπαδακης ποτε θα δωθουν τα επιδοματα και το ταχυδρομειο να ειναι ανενημερωτο!!!!!!!

 

6/8/2000-25/6/2003-6/5/2007-11/1/2010

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...