Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

με ανησυχεί ο 4χρονος γιος μου


Recommended Posts

για το υψος και το βαρος υπαρχουν οι καμπυλες

και ΟΧΙ ΤΟ ΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ η η γειτονισσα που εχει ενα μπουλουκακι και σε αγχωνει

 

 

επαναλαμβάνω σε περίπτωση που αγνοήθηκε ή ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΤΗΚΕ η παραπάνω δημοσίευση ...! :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


κι εμεισ στα 14 και στο 1 μετρο...κι εγω τη κυνηγαω να φαει απο το πρωι εχει πιει γαλα, εχει φαει μιση τυροπιτα 1 αμιτα μοσιον και 20 τορτελινια. θα πει αλλο ενα 300αρι γαλα.Το τι λενε βεβαια οι απεξω απο το χορο ειναι αλλο ~~ Στις διακοπες ο πατερας μου μου λεγε πως το παιδι εχει προβλημα και δε θελει να φαει ζηλευει λεει την μικρη ( ακου τωρα που δεν εχει ζηλεψει ποτε)...απλα βγηκε απο το προγραμμα και το φαγητο της, θελει και λιγο ταισμα απο τη γιαγια γιατι μονη τρωει αργα και ξεβολευτηκε!

καπως ετσι παει καθε μερα μας.

Κι εμας βλεπει ονειρα και λεει τετοια που λες. κατα περιοδους. χθες βραδυ ειχε κουραστει πολυ ολη μερα και καθε μιση ωρα ξυπνουσε γκρινιαζε και παλι τα ιδια. (συνηθως ειναι υπερενταση η εχει ζησει κατι ξεχωριστο, η κατι αγχωτικο μεσα στη μερα...)κατα τις 3 μου ξυπνησε κ τη μικρη και τελικα την εβαλα στο διπλο να κοιμηθει με το μπαμπα της και πηρα τη μικρη στο σαλονι να κοιμηθει στο παρκο μη τη ξαναξυπνησει ( ειδες υπαρχουν κ πρακτικα θεματα!)

γενικα σαυτη την ηλικια βλεπουν ονειρα τετοια. καπου το χω διαβασει αλλα δε θυμαμαι που, και ειχε και λογικη.

Εγω δε βλεπω προβλημα στο παιδακι σου! εκτος κ αν το δικο μου εχει προβλημα επισης.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

να πω καταρχην οτι αγορια με κοριτσια ΚΑΜΙΑ σχεση στα κιλα και στα εκατοστα..και γενικα στην αναπτυξη....

και ο δικος μου σταυρουλα ειναι 16.5 και ενα μετρο υψος ακριβως...και κλεινει τα 4 το δεκεμβρη.

τα κιλα δε με ενοχλουν..ειναι μια χαρα φυσιολογικο παιδακι...αυτο που εχει αρχισει και με προβληματιζει ειναι οτι στο υψος ειναι κοντα την δεκατη θεση στην καμπυλη...πολυ κατω δηλαδη απο το μεσο ορο...ενω στα κιλα ειναι ακριβως στο μεσο ορο..αν και εγω δεν ειμαι ψηλη,ο πατερας του ομως ειναι πολυ ψηλος..ελπιζω να ειναι μονο θεμα κληρονομικοτητας και να μην ψηλωσει πολυ,γιατι αρχισα να σκεφτομαι την αυξητικη ορμονη...

το συζητησα με την παιδιατρο και ειπε οτι ακομη δε χρειαζεται να μπουμε στο τριπακι των εξετασεων...θα το παρακολουθουμε...

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα είναι το παιδί! αστο στην ησυχια του γιατι αμα αρχισει να τρωωωωωωει και ανοιξει η όρεξή του... δε θα το σταματάς ποτέ!

αν τρωει λιγο απ' ολα μια χρα είναι. κανενα παιδι εν ετη 2011 δε πεθαινει απο την πεινα! μην κυνηγάτε τα παιδιά σας, αφηστε τα γιατι θα το μετανιώσετε!

 

Ένα παιδι που δεν τρωει καποια στιγμή θα φαει. Ένα παιδί που τρώει...δε θα σταματησει ποτέ!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΑ 4 ΤΟ ΝΟΕΜΒΡΗ ΠΑΕΙ ΠΡΟΝΗΠΙΟ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΣΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΖΩΗΡΟΣ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΡΕΧΕΙ ΠΗΔΑΕΙ ΘΕΛΕΙ ΣΘΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΠΕΖΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ ΣΤΟ ΦΑΙ ,ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟΝ ΤΑΙΖΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ 1 ΩΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΛΟ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΠΟΥΚΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΡΑΤΑΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΓΩ [ΠΟΣΑ ΛΕΠΤΑ.ΕΙΝΑΙ 97 ΕΚ.ΚΑΙ 15 ΚΙΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΛΙΜΑΚΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΦΕΡΕΝΤΙΝΗΣ Κ.Λ.Π ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΔΕΙ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΣΟ ΜΗΠΩΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΣΙΔΗΡΟ Η ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΥΚΛΟΥΣ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ .Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΩ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΑΝΥΣΗΧΩ ΠΟΛΥ.ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΚΑΙ ΣΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΟΥΛΗΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΝΗΠΙΑ ΣΧΕΔΟΝ Ο ΠΙΟ ΚΟΝΤΟΣ ΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ .ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΝΥΣΗΧΗ ΜΑΜΑ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...