Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τι εχει το μωρο μου??


christiana000

Recommended Posts

καλυτερα να μη πινεις χυμους που περιεχουν φρουτα με βιταμινη c.η καποια αλλα φρουτα οπως πχ σταφυλι!

δε νομιζω πως ευθυνονται ντε κ καλα οι χυμοι αλλα παιζουν καποιο ρολο.μπορεις να πινεις χυμο μηλο η μπανανα.κανουν κ καλο στην παραγωγη:Pη να αναμιξεις χυμο μηλο με μπανανα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


christianna να χαίρεσαι τη μικρή σου

 

Δοκίμασε να την έχεις αγκαλιά και να περπατάς μέσα στο σπίτι ή ακόμη καλύτερα

έξω με sling. Η δική μου ηρεμούσε και κοιμόταν σε 5 λεπτά έτσι.

 

Μπορείς ακόμη να δοκιμάσεις να ξαπλώσετε μαζί στο κρεβάτι και αφού θηλάσει να κοιμηθεί ήρεμη κοντά σου - και εσύ να διαβάσεις ένα βιβλίο ή να δεις TV.

Link to comment
Share on other sites

τη θηλαζω και φαινεται πως εχει ορεξη αλλα δεν τρωει πανω απο 10 λεπτα.λετε να μην ειναι ποιοτηκο το γαλα μου?:confused:τα χω παιξει πραγματικα.

Αυτό δε γίνεται!

 

μηπως δεν εχεις αρκετο γαλα και δεν χορταινει? γιαυτο κλαιει σε συνδυασμο βεβαια με τους κολικους? ρωτησε τον γιατρο σου για τον θηλασμο

Ρε κορίτσι ας μη τα ρίχνουμε όλα στο θηλασμό..

 

ουφ ανησυχω υπερβολικα γαμωτο...ξεχασα να σας πω οτι εχει πολλα αερια.εχω παρει το κιντερντε αλλα δεν κανει και πολλα.το μονο που το κανει να ηρεμει λιγο ειναι βολτες εξω με το μαρσιπο αλλα με το που μπαινουμε σπιτι αρχιζει το κλαμα.δοκιμασα με το μαρσιπο στο σπιτι αλλα τιποτα

Καλύτερα μη δίνεις κιντερτε το μόνο που χρειάζεται είναι το γαλατάκι σου και όπως είπε και η Δήμητρα δεν κάνει και τίποτα..

 

christiana000 μην το κανεις αυτο....μην καπνιζεις...[σορρυ ..γνωμη μου..]

Τουλάχιστον το προστατεύει με το θηλασμό;)

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει το μωρακι σου Χριστιάννα !!!!!

 

Και εγω λεω πως ειναι κολικοι.....αλλα μωρακια δεν περνανε καθολου και αλλα ταλαιπωρουνται για μηνες.Ο πρωτος μου γιος δεν εκανε ,ο δευτερος εκανε μεχρι και που εκλεισε τους 3 μηνες.....κλαμα κλαμα κλαμα.

Αυτο που με εσωσε ηταν ο θηλασμος.Οταν εκλαιγε τον εβαζα στο στηθος....αλλη φορα επινε ,αλλη φορα κοιμοταν, αλλη φορα απλος κουρνιαζε μα παντα στο τελος ηρεμουσε.

Ακομα και οταν τον εκανα βολτες μεσα στο σπιτι αγκαλια (περπατημα ξερεις...) τον εγερνα και τον εβαζα στο στηθος και περπαταγα ετσι....ωρες...

Δεν εχει τιποτα το μωρακι σου,θελει πολυ υπομονη και θα περασουν οι κολικοι.

Φτιαξε λιγο και το διαιτολογιο σου μην τρως βαρια φαγητα ,κρεμμυδια,οσπρια,κτλ....

Και παλι να σου ζησει !!!!!

υπομονη !!!!

 

Α....ξεχασα....μην δινεις τιποτα αλλο κιτερντε - χαμομηλι κτλ....το γαλατακι σου ειναι το πιο καλο φαρμακο !!!!!!!!!

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ κοριτσια σας ευχαριστω για τις συμβουλες!!σαν να μη μου εφταναν αυτα ΄που περναω εχω και ολους τους γνωστους να θελουν να περασουν για επισκεψη..τα νευρα μου:twisted:τι ακριβως να δουν εμενα ξενυχτισμενη η ενα μωρο να κλαιει??

Link to comment
Share on other sites

Chritiana000 δοκίμασε να πίνεις εσύ 3 φορές την ημέρα γλυκάνισο σε ρόφημα. Στο δικό μου μωρό που είναι 2,5 μηνών βοηθάει πάρα πολύ.

Αχ ...ποσο καλα λες το ξεχασα αυτο...και εγω επινα γλυκανισο ...πω πω....πως ξεχασα κιολας !!!!!!!

 

 

 

Αντε Χριστιαννα ετσι και εσυ σε λιγο θα τα εχεις ξεχασει :-D.

Οσο για τις επισκεψεις θα προτεινα αν ειναι φιλοι να τους πεις την κατασταση τηλεφωνικα και αν τελικα ερθουν δωσ'τους μια πανουλα να ρυξουν πανω τους δωσ'τους και το μωρακι αγκαλια να το πηγαινοφερνουν και μπες κανε ενα μπανακι :wink:

Καθε βοηθεια μετραει !!!!!!

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια σας ευχαριστω για τις συμβουλες!!σαν να μη μου εφταναν αυτα ΄που περναω εχω και ολους τους γνωστους να θελουν να περασουν για επισκεψη..τα νευρα μου:twisted:τι ακριβως να δουν εμενα ξενυχτισμενη η ενα μωρο να κλαιει??

 

Εγω τους ελεγα οτι θελω να κρατησω τις 40 μερες, ετσι για την ψυχικη ηρεμια όλων... κοπελιτσα μου δειξε υπομονη σε καταλαβαινω είσαι πολυ ταλαιπωρημενη... αλλά.... πρεπει να ειμαστε προετοιμασμενες τελειωνει κάτι και μετα αρχιζει κατι αλλο... κουραγιο σε όλες τις μανουλες

Λινακι μου κοιμήσου..... σε παρακαλώ!!!

  

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...